Ухвала суду № 84850240, 07.10.2019, Ржищевський міський суд Київської області

Дата ухвалення
07.10.2019
Номер справи
374/274/19
Номер документу
84850240
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий суддя

в суді І інстанції Козіна С.М.

Єдиний унікальний № 374/274/19

Провадження № 2-а/374/14/19

УХВАЛА

07 жовтня 2019 року суддя Ржищівського міського суду Київської області Козіна С.М., перевіривши зустрічну позовну заяву Ржищівської міської ради Київської області до ОСОБА_1 , третя особа, - Виконавчий комітет Ржищівської міської ради Київської області, про визнання припиненими повноважень ОСОБА_1 як Ржищівського міського голови з 03 червня 2016 року та стягнення збитків,-

ВСТАНОВИВ:

30 вересня 2019 року до Ржищівського міського суду Київської області надійшла зустрічна позовна заява Ржищівської міської ради Київської області до ОСОБА_1 , третя особа, - Виконавчий комітет Ржищівської міської ради Київської області, про визнання припиненими повноважень ОСОБА_1 як Ржищівського міського голови з 03 червня 2016 року та стягнення збитків, у якій позивач просив визнати припиненими повноваження ОСОБА_1 як Ржищівського міського голови з 03 червня 2016 року та стягнути зі ОСОБА_1 на користь Ржищівської міської ради Київської області збитки у розмірі 33 3406 грн 54 коп. Також, посилаючись на ст. 133 КАС України, позивач просив звільнити Ржищівську міську раду від сплати судового збору у розмірі 6 922 грн 10 коп. Позивач просив об`єднати в одне провадження для спільного розгляду первісний позов (справа № 374/136/16-ц) за позовом ОСОБА_1 до Ржищівської міської ради Київської області про оскарження рішення суб`єкта владних повноважень та поновлення на роботі із поданим зустрічним позовом.

Перевіривши позовну заяву, встановлено таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 КАС України відповідач, який не є суб`єктом владних повноважень, має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Аналізуючи норми вказаної статті необхідно зазначити, що зустрічний позов має право подати лише відповідач, який не є суб`єктом владних повноважень, та у строк для подання відзиву. Проте, у даному випадку Ржищівська міська рада Київської області, яка є відповідачем у справі № 374/136/16-ц, є суб`єктом владних повноважень.

Враховуючи викладене, встановлено, що Ржищівська міська рада Київської області як відповідач у первісному позові не має права на подання вказаного зустрічного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 178 КАС України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу.

Отже, перед прийняттям зустрічного позову до спільного розгляду з первісним позовом, суд повинен перевірити додержання позивачем загальних правил пред`явлення позову та відповідність позовної заяви вимогам статей 160, 161, 172 КАС України.

Оскільки у даному випадку Ржищівська міська рада Київської області не має права на подання зустрічного позову відповідно до ч. 1 ст. 177 КАС України, тому суд не може прийняти вказану зустрічну позовну заяву до спільного розгляду з первісним позовом у справі № 374/136/16-а. Проте, такий адміністративний позов може бути поданий Ржищівською міською радою Київської області та розглядатися окремо.

Частина 1 статті 20 КАС України містить виключний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

уточнення списку виборців;

оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;

оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;

5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Серед вказаного переліку відсутні вимоги, що вказані позивачем у зустрічній позовній заяві.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч. 6 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

Враховуючи викладене вище, адміністративний позов Ржищівської міської ради Київської області до ОСОБА_1 , третя особа, - виконавчий комітет Ржищівської міської ради Київської області, про визнання припиненими повноважень ОСОБА_1 як Ржищівського міського голови з 03 червня 2016 року та стягнення збитків, - необхідно передати для розгляду за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду, за адресою: 01133, Київ, бульвар, Лесі Українки, 26.

Керуючись ст. 20, 29, , 161, 162, 177, 256, 294-295 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити Ржищівській міській раді Київської області у прийнятті зустрічного адміністративного позову Ржищівської міської ради Київської області до ОСОБА_1 , третя особа, - Виконавчий комітет Ржищівської міської ради Київської області, про визнання припиненими повноважень ОСОБА_1 як Ржищівського міського голови з 03 червня 2016 року та стягнення збитків, та його об`єднанні з первісним позовом у справі № 374/136/16-а.

Адміністративний позов Ржищівської міської ради Київської області до ОСОБА_1 , третя особа, - Виконавчий комітет Ржищівської міської ради Київської області, про визнання припиненими повноважень ОСОБА_1 як Ржищівського міського голови з 03 червня 2016 року та стягнення збитків, - передати для розгляду за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду, за адресою: 01133, Київ, бульвар, Лесі Українки, 26.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено КАС України.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Відповідно до п.15.5 Перехідних положень КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя