
154/2767/19
3/154/1140/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2019 року. Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Вітер І.Р., розглянувши матеріали, які надійшли від Володимир-Волинського відділу поліції ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 206807 від 09 вересня 2019 року, складеного інспектором ГРПП Володимир-Волинського ВП ГУНП у Волинській області Шимчуком М.М., вбачається, що 09 вересня 2019 року о 08 годин 00 хвилин по вулиці Ковельській в місті Володимир-Волинському Волинської області ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Шевроле Авео», реєстраційний номер НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота. Від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , не заперечуючи фактичних обставин справи зазначив, що на місці його зупинки поліцейськими він відмовився від проходження огляду на предмет встановлення стану сп`яніння, оскільки не довіряв алкотестеру. В той же час добровільно прослідував із поліцейськими для проходження такого огляду до закладу охорони здоров`я - Володимир-Волинського ТМО, де також відмовився від проходження такого огляду за допомогою алкотестеру, з підстав недовіри до його показників, вимагав відібрання у нього на дослідження зразків крові. Разом з тим зазначив, що поліцейські могли чути у його автомобілі запах алкоголю, оскільки перед тим пасажир, який слідував з ним розлив його у салоні автомобіля. Крім того вказав, що має виразкову хворобу шлунку, а тому постійно відчуває запах алкоголю в роті, однак алкоголь не вживає.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Опитані в судовому засіданні поліцейські ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у своїх поясненнях повністю підтвердили фактичні обставини справи. Вказали, що 09 вересня 2019 року ними було зупинено автомобіль марки «Шевроле Авео», реєстраційний номер НОМЕР_1 , за кермом якого перебував ОСОБА_1 з явними ознаками перебування в стані алкогольного сп`яніння, зокрема: запах алкоголю з ротової порожнини, неадекватна поведінка, почервоніння обличчя. На місці ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан сп`яніння, заявивши про свою недовіру, однак добровільно прослідував з ними до Володимир-Волинського ТМО, де повторно в присутності лікаря-нарколога ОСОБА_4 та двох свідків відмовився проходити огляд, у зв`язку з чим було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП.
На підставі ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до п.7 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС та Міністерства охорони здоров`я України від 09.11.2015 р., №1452/735, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до ст. 266 КУпАП.
У відповідності до ст.266 КУпАП, а також Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, № 1103 від 17 грудня 2008 року, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС. Такий огляд може бути проведений поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом, або лікарем закладу охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я. У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Диспозицією ст.130 КУпАП передбачено відповідальність вчинення адміністративного правопорушення у трьох формах:
1. керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції,
2. передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів,
3. відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складеного лікарем-наркологом Володимир-Волинського територіального медичного об`єднання о 08 годині 10 хвилин 09 вересня 2019 року, встановлено, що ОСОБА_1 від обстеження відмовився.
Вказаний факт підтверджений також власноручно самим ОСОБА_1 у вказаному висновку шляхом здійснення напису: « ОСОБА_5 від обстеження категорично відмовляюся».
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 206807 від 09 вересня 2019 року, ОСОБА_1 , 09 вересня 2019 року керував транспортним засобом з ознаками сп`яніння: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота, та відмовився від проходження огляду на предмет встановлення стану сп`яніння в присутності свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .
У протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 також особисто вчинив напис: «відмовився у зв`язку недовіра приладу».
Враховуючи наведене суд прийшов до висновку, що дії ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом з ознаками алкогольного сп`яніння та був зупинений поліцейськими, свідчать про його відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тобто містять склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а його вина у вчиненні даного правопорушення повністю підтверджена зібраними у справі доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, який становить підвищену суспільну небезпеку в сфері безпеки дорожнього руху, особу правопорушника, наслідки вчиненого ним правопорушення та ступінь його вини, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, вважаю необхідним піддати його адміністративному стягненню в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.1 30 КУпАП
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 384,20 грн. судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ:37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA798999980000031211256026001, код класифікації бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.
На підставі ч.2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: (підпис)
Згідно з оригіналом.
Суддя Володимир-Волинського міського суду І.Р. Вітер