
Справа № 460/2824/19
Провадження №1-кп/460/714/19
УХВАЛА
08.10.2019 рокум.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області
в складі: головуючого - судді Карпин І.М.
з участю секретаря судових засідань Мельник Є.Є.
прокурора Шевців М.Т.
обвинуваченої ОСОБА_1
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Яворові
кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018140000000508 від 14.09.2018 про обвинувачення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Яворів Львівської області, українки, громадянки України, з вищою освітою, одруженої, проживаючої за адресою АДРЕСА_1 , працюючу інженером-землевпорядником Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.367 КК України ,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , будучи інженером-землевпорядником Шклівської селищної ради, всупереч інтересам служби та в порушення вимог статті 10 Закону України «Про державну службу», ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно якої вона будучи службовою особою органу місцевого самоврядування, зобов`язана додержуватись Конституції і законів нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування щодо недопущення дій чи бездіяльності які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави, в порушення вимог ст.ст. 12, 38, 118, 122 та п. 12 Перехідних положень ЗК України, Посадової інструкції інженера-землевпорядника Шклівської селищної ради, згідно якої вона перевіряє правомірність виготовлення технічної документації з передачі ділянок у власність на території Шклівської селищної ради, достовірність викопіювань з кадастрової карти (плану) або інших графічних матеріалів, на яких зазначено місце розташування земельних ділянок; кадастрових планів земельних ділянок; матеріалів встановлення та узгодження меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), неналежно виконала свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без належного розгляду технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_2 , за адресою: Львівська область, Яворівський район, смт. Шкло, площею 0,1500 га, для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, зокрема, без встановлення фактичного місця розташування ділянки та її цільового призначення, не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 1, смт. Шкло, Яворівський район, Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 18.05.2007 завірила особистим підписом акт встановлення і узгодження меж земельної ділянки площею 0,1500 га для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд та кадастровий план вказаної земельної ділянки, а також виготовила та надала на підпис сільському голові викопіювання з плану формування території Шклівської селищної ради (картографічного матеріалу), згідно з якими земельна ділянка знаходиться в смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може відводитись для будівництва та обслуговування житлового будинку, що стало надалі підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі Державного акту на право власності на землю серії ЯД №454064 від 01.10.2007 на ім`я ОСОБА_2 на земельну ділянку площею 0,1500 га для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, ринковою вартістю станом на момент передачі її у приватну власність (Державний акт на право власності на землю серії ЯД №454064 від 01.10.2007) 86 400 гривень, чим завдано шкоди державним інтересам на вказану суму, що у 250 та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та, відповідно до примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.367 КК України.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи інженером-землевпорядником Шклівської селищної ради, всупереч інтересам служби та в порушення вимог статті 10 Закону України «Про державну службу», ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно якої вона будучи службовою особою органу місцевого самоврядування, зобов`язана додержуватись Конституції і законів нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування щодо недопущення дій чи бездіяльності які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави, в порушення вимог ст.ст. 12, 38, 118, 122 та п. 12 Перехідних положень ЗК України, Посадової інструкції інженера-землевпорядника Шклівської селищної ради, згідно якої вона перевіряє правомірність виготовлення технічної документації з передачі ділянок у власність на території Шклівської селищної ради, достовірність викопіювань з кадастрової карти (плану) або інших графічних матеріалів, на яких зазначено місце розташування земельних ділянок; кадастрових планів земельних ділянок; матеріалів встановлення та узгодження меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), неналежно виконала свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без належного розгляду технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_3 , за адресою: АДРЕСА_1 Яворівський район, смт. Шкло, для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд площею 0,1500 га, зокрема, без встановлення фактичного місця розташування ділянки та її цільового призначення, не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 1, смт. Шкло, Яворівський район, Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 11.01.2008 завірила особистим підписом акт встановлення і узгодження меж земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, план земельної ділянки, кадастровий план земельної ділянки, а також виготовила та надала на підпис сільському голові викопіювання місця розташування земельної ділянки, згідно з якими земельна ділянка знаходиться в смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може відводитись для будівництва та обслуговування житлового будинку, що стало надалі підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі Державного акту на право власності на землю серії ЯЗ №223104 від 10.03.2009 на ім`я ОСОБА_3 на земельну ділянку площею 0,1500 га для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, ринковою вартістю станом на момент передачі її у приватну власність (Державний акт на право власності на землю серії ЯЗ №223104 від 10.03.2009) 258 400 гривень, чим завдано шкоди державним інтересам на вказану суму, що у 250 та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та, відповідно до примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.367 КК України.
Окрім цього ОСОБА_1 , будучи інженером-землевпорядником Шклівської селищної ради, всупереч інтересам служби та в порушення вимог статті 10 Закону України «Про державну службу», ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно якої вона будучи службовою особою органу місцевого самоврядування, зобов`язана додержуватись Конституції і законів нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування щодо недопущення дій чи бездіяльності які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави, в порушення вимог ст.ст. 12, 38, 118, 122 та п. 12 Перехідних положень ЗК України, Посадової інструкції інженера-землевпорядника Шклівської селищної ради, згідно якої вона перевіряє правомірність виготовлення технічної документації з передачі ділянок у власність на території Шклівської селищної ради, достовірність викопіювань з кадастрової карти (плану) або інших графічних матеріалів, на яких зазначено місце розташування земельних ділянок; кадастрових планів земельних ділянок; матеріалів встановлення та узгодження меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), неналежно виконала свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без належного розгляду технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_1 , для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд площею 0,1500 га, зокрема, без встановлення фактичного місця розташування ділянки та її цільового призначення, не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 1, смт. Шкло, Яворівський район, Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 23.09.2008 завірила особистим підписом акт встановлення і узгодження меж земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, план земельної ділянки, план встановлення меж земельної ділянки, кадастровий план земельної ділянки, а також виготовила та надала на підпис сільському голові викопіювання місця розташування земельної ділянки, згідно з якими земельна ділянка знаходиться в смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може відводитись для будівництва та обслуговування житлового будинку, що стало надалі підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі Державного акту на право власності на землю серії ЯЕ №559939 від 02.06.2010 на ім`я ОСОБА_4 на земельну ділянку площею 0,1500 га для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, ринковою вартістю станом на момент передачі її у приватну власність (Державний акт на право власності на землю серії НОМЕР_1 №559939 від 02.06.2010) 222 271 гривень, чим завдано шкоди державним інтересам на вказану суму, що у 250 та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та, відповідно до примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.367 КК України.
Окрім цього, ОСОБА_1 , будучи інженером-землевпорядником Шклівської селищної ради, всупереч інтересам служби та в порушення вимог статті 10 Закону України «Про державну службу», ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно якої вона будучи службовою особою органу місцевого самоврядування, зобов`язана додержуватись Конституції і законів нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування щодо недопущення дій чи бездіяльності які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави, в порушення вимог ст.ст. 12, 38, 118, 122 та п. 12 Перехідних положень ЗК України, Посадової інструкції інженера-землевпорядника Шклівської селищної ради, згідно якої вона перевіряє правомірність виготовлення технічної документації з передачі ділянок у власність на території Шклівської селищної ради, достовірність викопіювань з кадастрової карти (плану) або інших графічних матеріалів, на яких зазначено місце розташування земельних ділянок; кадастрових планів земельних ділянок; матеріалів встановлення та узгодження меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), неналежно виконала свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без належного розгляду технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_5 площею 0,1500 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, зокрема, без встановлення фактичного місця розташування ділянки та її цільового призначення, не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 1, смт. Шкло, Яворівський район, Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, у квітні 2010 року завірила особистим підписом проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий план земельної ділянки, а також виготовила та надала на підпис сільському голові викопіювання місця розташування земельної ділянки, згідно з якими земельна ділянка знаходиться в смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може відводитись для будівництва та обслуговування житлового будинку, що стало надалі підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі Державного акту на право власності на землю серії ЯЛ №935413 від 01.10.2010 на ім`я ОСОБА_5 на земельну ділянку площею 0,1500 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, ринковою вартістю станом на момент передачі її у приватну власність (Державний акт на право власності на землю серії ЯЛ №935413 від 01.10.2010) 221 710 гривень, чим завдано шкоди державним інтересам на вказану суму, що у 250 та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та, відповідно до примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.367 КК України.
Окрім цього, ОСОБА_1 , будучи інженером-землевпорядником Шклівської селищної ради, всупереч інтересам служби та в порушення вимог статті 10 Закону України «Про державну службу», ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно якої вона будучи службовою особою органу місцевого самоврядування, зобов`язана додержуватись Конституції і законів нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування щодо недопущення дій чи бездіяльності які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави, в порушення вимог ст.ст. 12, 38, 118, 122 та п. 12 Перехідних положень ЗК України, Посадової інструкції інженера-землевпорядника Шклівської селищної ради, згідно якої вона перевіряє правомірність виготовлення технічної документації з передачі ділянок у власність на території Шклівської селищної ради, достовірність викопіювань з кадастрової карти (плану) або інших графічних матеріалів, на яких зазначено місце розташування земельних ділянок; кадастрових планів земельних ділянок; матеріалів встановлення та узгодження меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), неналежно виконала свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без належного розгляду технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_6 , за адресою: АДРЕСА_1 Яворівський АДРЕСА_1 (масив АДРЕСА_2 ), для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,1500 га, зокрема, без встановлення фактичного місця розташування ділянки та її цільового призначення, не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 1, смт. Шкло, Яворівський район, Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 17.01.2011 завірила особистим підписом акт узгодження зовнішніх меж землекористування щодо земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, план земельної ділянки, а також викопіювання з плану формування території Шклівської селищної ради (картографічного матеріалу), згідно з якими земельна ділянка знаходиться в смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може відводитись для будівництва та обслуговування житлового будинку, що стало надалі підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі Державного акту на право власності на землю серії ЯК №825125 від 23.11.2011 на ім`я ОСОБА_6 на земельну ділянку площею 0,1500 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, ринковою вартістю станом на момент передачі її у приватну власність (Державний акт на право власності на землю серії ЯК №825125 від 23.11.2011) 125 243 гривень, чим завдано шкоди державним інтересам на вказану суму, що у 250 та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, та відповідно до примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.367 КК України.
Окрім цього, ОСОБА_1 , будучи інженером-землевпорядником Шклівської селищної ради, всупереч інтересам служби та в порушення вимог статті 10 Закону України «Про державну службу», ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно якої вона будучи службовою особою органу місцевого самоврядування, зобов`язана додержуватись Конституції і законів нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування щодо недопущення дій чи бездіяльності які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави, в порушення вимог ст.ст. 12, 38, 118, 122 та п. 12 Перехідних положень ЗК України, Посадової інструкції інженера-землевпорядника Шклівської селищної ради, згідно якої вона перевіряє правомірність виготовлення технічної документації з передачі ділянок у власність на території Шклівської селищної ради, достовірність викопіювань з кадастрової карти (плану) або інших графічних матеріалів, на яких зазначено місце розташування земельних ділянок; кадастрових планів земельних ділянок; матеріалів встановлення та узгодження меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), неналежно виконала свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без належного розгляду технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_7 , за адресою: АДРЕСА_1 Яворівс АДРЕСА_1 , АДРЕСА_1 Мудрого, для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, площею 0,15 га, зокрема, без встановлення фактичного місця розташування ділянки та її цільового призначення, не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 1, смт. Шкло, Яворівський район, Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 15.10.2010 завірила особистим підписом акт встановлення і узгодження меж земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, опис меж земельної ділянки та кадастровий план земельної ділянки, згідно з якими земельна ділянка знаходиться в смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може відводитись для будівництва та обслуговування житлового будинку, що стало надалі підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі Державного акту на право власності на землю серії ЯК №825131 від 20.12.2011 на ім`я ОСОБА_7 на земельну ділянку площею 0,1500 га для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, ринковою вартістю станом на момент передачі її у приватну власність (Державний акт на право власності на землю серії ЯК №825131 від 20.12.2011) 125 243 гривень, чим завдано шкоди державним інтересам на вказану суму, що у 250 та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, та відповідно до примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.367 КК України.
Окрім цього, ОСОБА_1 , будучи інженером-землевпорядником Шклівської селищної ради, всупереч інтересам служби та в порушення вимог статті 10 Закону України «Про державну службу», ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно якої вона будучи службовою особою органу місцевого самоврядування, зобов`язана додержуватись Конституції і законів нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування щодо недопущення дій чи бездіяльності які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави, в порушення вимог ст.ст. 12, 38, 118, 122 та п. 12 Перехідних положень ЗК України, Посадової інструкції інженера-землевпорядника Шклівської селищної ради, згідно якої вона перевіряє правомірність виготовлення технічної документації з передачі ділянок у власність на території Шклівської селищної ради, достовірність викопіювань з кадастрової карти (плану) або інших графічних матеріалів, на яких зазначено місце розташування земельних ділянок; кадастрових планів земельних ділянок; матеріалів встановлення та узгодження меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), неналежно виконала свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без належного розгляду технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_8 , за адресою: АДРЕСА_1 Яворівс АДРЕСА_1 (масив АДРЕСА_2 ), для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд площею 0,1500 га, зокрема, без встановлення фактичного місця розташування ділянки та її цільового призначення, не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 1, смт. Шкло, Яворівський район, Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 15.10.2010 завірила особистим підписом акт узгодження зовнішніх меж землекористування, опис меж земельної ділянки та кадастровий план земельної ділянки, згідно з якими земельна ділянка знаходиться в смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може відводитись для будівництва та обслуговування житлового будинку, що стало надалі підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі Державного акту на право власності на землю серії ЯК №825130 від 20.12.2011 на ім`я ОСОБА_8 на земельну ділянку площею 0,1500 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, ринковою вартістю станом на момент передачі її у приватну власність (Державний акт на право власності на землю серії ЯК №825130 від 20.12.2011) 118 146 гривень, чим завдано шкоди інтересам держави на вказану суму, що у 250 та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, та відповідно до примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.367 КК України.
Окрім цього, ОСОБА_1 , будучи інженером-землевпорядником Шклівської селищної ради, всупереч інтересам служби та в порушення вимог статті 10 Закону України «Про державну службу», ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно якої вона будучи службовою особою органу місцевого самоврядування, зобов`язана додержуватись Конституції і законів нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування щодо недопущення дій чи бездіяльності які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави, в порушення вимог ст.ст. 12, 38, 118, 122 та п. 12 Перехідних положень ЗК України, Посадової інструкції інженера-землевпорядника Шклівської селищної ради, згідно якої вона перевіряє правомірність виготовлення технічної документації з передачі ділянок у власність на території Шклівської селищної ради, достовірність викопіювань з кадастрової карти (плану) або інших графічних матеріалів, на яких зазначено місце розташування земельних ділянок; кадастрових планів земельних ділянок; матеріалів встановлення та узгодження меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), неналежно виконала свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без належного розгляду технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_9 , за адресою: АДРЕСА_1 масив АДРЕСА_2 ), для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,1500 га, зокрема, без встановлення фактичного місця розташування ділянки та її цільового призначення, не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 1, смт. Шкло, Яворівський район, Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 15.10.2010 завірила особистим підписом акт узгодження зовнішніх меж землекористування щодо земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та кадастровий план земельної ділянки, згідно з якими земельна ділянка знаходиться в смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може відводитись для будівництва та обслуговування житлового будинку, що стало надалі підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі Державного акту на право власності на землю серії ЯК №825132 від 20.12.2011 на ім`я ОСОБА_9 на земельну ділянку площею 0,1500 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, ринковою вартістю станом на момент передачі її у приватну власність (Державний акт на право власності на землю серії ЯК №825132 від 20.12.2011) 125 243 гривень, чим завдано шкоди державним інтересам на вказану суму, що у 250 та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, та відповідно до примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.367 КК України.
Окрім цього, ОСОБА_1 , будучи інженером-землевпорядником Шклівської селищної ради, всупереч інтересам служби та в порушення вимог статті 10 Закону України «Про державну службу», ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно якої вона будучи службовою особою органу місцевого самоврядування, зобов`язана додержуватись Конституції і законів нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування щодо недопущення дій чи бездіяльності які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави, в порушення вимог ст.ст. 12, 38, 118, 122 та п. 12 Перехідних положень ЗК України, Посадової інструкції інженера-землевпорядника Шклівської селищної ради, згідно якої вона перевіряє правомірність виготовлення технічної документації з передачі ділянок у власність на території Шклівської селищної ради, достовірність викопіювань з кадастрової карти (плану) або інших графічних матеріалів, на яких зазначено місце розташування земельних ділянок; кадастрових планів земельних ділянок; матеріалів встановлення та узгодження меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), неналежно виконала свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без належного розгляду технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_10 , за адресою: Львівська область, Яворівський район, смт. Шкло (масив Малярі), для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,1500 га, зокрема, без встановлення фактичного місця розташування ділянки та її цільового призначення, не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 1, смт. Шкло, Яворівський район, Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 19.03.2010 завірила особистим підписом акт встановлення та узгодження меж земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, проект відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та кадастровий план земельної ділянки, згідно з якими земельна ділянка знаходиться в смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може відводитись для будівництва та обслуговування житлового будинку, що стало надалі підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі Державного акту на право власності на землю серії ЯМ №328718 від 22.08.2012 на ім`я ОСОБА_10 на земельну ділянку площею 0,1500 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, ринковою вартістю станом на момент передачі її у приватну власність (Державний акт на право власності на землю серії ЯМ №328718 від 22.08.2012) 151 810 гривень, чим завдано шкоди державним інтересам на вказану суму, що у 250 та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, та відповідно до примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.367 КК України.
Окрім цього, ОСОБА_1 , будучи інженером-землевпорядником Шклівської селищної ради, всупереч інтересам служби та в порушення вимог статті 10 Закону України «Про державну службу», ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно якої вона будучи службовою особою органу місцевого самоврядування, зобов`язана додержуватись Конституції і законів нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування щодо недопущення дій чи бездіяльності які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави, в порушення вимог ст.ст. 12, 38, 118, 122 та п. 12 Перехідних положень ЗК України, Посадової інструкції інженера-землевпорядника Шклівської селищної ради, згідно якої вона перевіряє правомірність виготовлення технічної документації з передачі ділянок у власність на території Шклівської селищної ради, достовірність викопіювань з кадастрової карти (плану) або інших графічних матеріалів, на яких зазначено місце розташування земельних ділянок; кадастрових планів земельних ділянок; матеріалів встановлення та узгодження меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), неналежно виконала свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без належного розгляду технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_11 , за адресою: Львівська область, Яворівський район, смт. Шкло (масив АДРЕСА_3 ), для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,1500 га, зокрема, без встановлення фактичного місця розташування ділянки та її цільового призначення, не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 1, смт. Шкло, Яворівський район, Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 26.02.2010 завірила особистим підписом акт встановлення та узгодження меж земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, проект відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд гр. ОСОБА_11 , кадастровий план земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд гр. ОСОБА_11 , а також викопіювання місця розташування земельної ділянки, згідно з якими земельна ділянка знаходиться в смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може відводитись для будівництва та обслуговування житлового будинку, що стало надалі підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі Державного акту на право власності на землю серії ЯМ №512985 від 05.10.2012 на ім`я ОСОБА_11 на земельну ділянку площею 0,1500 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, ринковою вартістю станом на момент передачі її у приватну власність (Державний акт на право власності на землю серії ЯМ №512985 від 05.10.2012) 151 810 гривень, чим завдано шкоди державним інтересам на вказану суму, що у 250 та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, та відповідно до примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.367 КК України.
Окрім цього, ОСОБА_1 , будучи інженером-землевпорядником Шклівської селищної ради, всупереч інтересам служби та в порушення вимог статті 10 Закону України «Про державну службу», ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно якої вона будучи службовою особою органу місцевого самоврядування, зобов`язана додержуватись Конституції і законів нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування щодо недопущення дій чи бездіяльності які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави, в порушення вимог ст.ст. 12, 38, 118, 122 та п. 12 Перехідних положень ЗК України, Посадової інструкції інженера-землевпорядника Шклівської селищної ради, згідно якої вона перевіряє правомірність виготовлення технічної документації з передачі ділянок у власність на території Шклівської селищної ради, достовірність викопіювань з кадастрової карти (плану) або інших графічних матеріалів, на яких зазначено місце розташування земельних ділянок; кадастрових планів земельних ділянок; матеріалів встановлення та узгодження меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), неналежно виконала свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без належного розгляду технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_12 , за адресою: АДРЕСА_1 Яворівський АДРЕСА_1 (масив АДРЕСА_2 ), для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,1489 га, зокрема, без встановлення фактичного місця розташування ділянки та її цільового призначення, не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 1, смт. Шкло, Яворівський район, Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 17.01.2011 завірила особистим підписом акт узгодження зовнішніх меж землекористування щодо земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, план земельної ділянки, кадастровий план земельної ділянки, а також викопіювання місця розташування земельної ділянки, згідно з якими земельна ділянка знаходиться в смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може відводитись для будівництва та обслуговування житлового будинку, що стало надалі підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі Державного акту на право власності на землю серії ЯК №928960 від 27.12.2012 на ім`я ОСОБА_12 на земельну ділянку площею 0,1489 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд., ринковою вартістю станом на момент передачі її у приватну власність (Державний акт на право власності на землю серії ЯК №928960 від 27.12.2012) 150 697 гривень, чим завдано шкоди державним інтересам на вказану суму, що у 250 та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, та відповідно до примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.367 КК України.
В підготовчому судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_1 подала клопотання про звільнення її від кримінальної відповідальності на підставі ст.49 КК України, у зв`язку з закінченням строків притягнення до кримінальної відповідальності та просила закрити кримінальне провадження. Вину у вчиненні кримінальних правопорушень визнала в повному обсязі, щиро розкаялася у вчиненому.
Прокурор не заперечила щодо клопотання обвинуваченої ОСОБА_1 .
На підставі ст.44 КК України встановлено, що особа, яка вчинила злочин звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених КК України. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених КК України, здійснюються виключно судом. Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлюється законом.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст.49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки, зокрема п`ять років - у разі вчинення злочину середньої тяжкості.
Санкцією ч.2 ст. 367 КК України передбачено покарання у виді позбавленням волі на строк від двох до п`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п`ятдесяти до семисот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 367 КК України відповідно до ст.12 КК України є злочином середньої тяжкості.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України у разі звільнення особи від кримінальної відповідальності суд закриває кримінальне провадження.
За правилами ч. 8 ст. 284 КПК України закриття кримінального провадження на підставі, передбаченій п. 1 ч. 2 цієї статті, не допускається лише у випадку, коли підозрюваний, обвинувачений проти цього заперечує. У цьому разі розгляд кримінального провадження продовжується в загальному порядку.
Положеннями ч. 4 ст. 286 КПК України визначено, що, якщо під час судового розгляду сторона у кримінальному провадженні звернеться до суду з клопотанням про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Правилами ч. 3 ст. 288 КПК України передбачено, що суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Таким чином, за змістом статей 284 - 288 КПК України підставами для звільнення особи від кримінальної відповідальності при розгляді справи в суді є наявність відповідної норми кримінального закону, яка передбачає таке звільнення, клопотання сторони кримінального провадження про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності та згода обвинуваченого на закриття кримінального провадження на цих підставах.
Розглянувши клопотання обвинуваченої ОСОБА_1 , перевіривши матеріали кримінального провадження, заслухавши думку прокурора, яка не заперечує проти закриття кримінального провадження у зв`язку із звільненням обвинуваченої від кримінальної відповідальності, суд вважає, що ОСОБА_1 слід звільнити від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності, а кримінальне провадження відносно неї закрити, оскільки кримінальні правопорушення, які їй інкримінуються відносяться до злочинів середньої тяжкості, встановлені строки давності притягнення особи до кримінальної відповідальності минули, оскільки з дня вчинення злочинів пройшло понад п`ять років, обставин, які б зупиняли перебіг давності не встановлено.
На підставі наведеного та керуючись ч.2 ст. 284 КПК України, ст.49 КК України, суд,
п о с т а н о в и в :
клопотання обвинуваченої задовольнити. ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності за ч.2 ст. 367 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Кримінальне провадження №12018140000000508 від 14.09.2018 про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 367 КК України - закрити, у зв`язку із звільненням її від кримінальної відповідальності.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом 7-ми днів з дня її оголошення, через районний суд.
Суддя І.М.Карпин