
КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 178/1013/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 жовтня 2019 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді Цаберябого Б.М.,
при секретарі Янченко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Кринички за участю прокурора Дехтяр Є.О. справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в с. Кринички Криничанського району Дніпропетровської області, громадянина України, не працюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 , -
за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України
В С Т А Н О В И В :
Згідно розпорядження голови Криничанської районної державної адміністрації № 25-к від 10 квітня 2006 року «Про прийняття на посаду ОСОБА_1 » ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації з 11 квітня 2006 року та присвоєно 11 ранг державного службовця. Розпорядженням голови Криничанської районної державної адміністрації №3/1-к від 14 січня 2008 року «Про переведення на посаду ОСОБА_1 » ОСОБА_1 переведено на посаду головного спеціаліста відділу у справах сім`ї, молоді та спорту райдержадміністрації з 14 січня 2008 року. Відповідно до розпорядження голови Криничанської районної державної адміністрації №71-к від 30 листопада 2011 року «Про переведення на посаду ОСОБА_1 » ОСОБА_1 переведено на посаду головного спеціаліста сектору у справах сім`ї, молоді та спорту районної державної адміністрації з 01 грудня 2011 року. Розпорядженням голови Криничанської районної державної адміністрації №11-к від 02 січня 2013 року «Про переведення на посаду ОСОБА_1 » ОСОБА_1 переведено на посаду головного спеціаліста сектору з питань фізичної культури і спорту, сім`ї та молоді районної державної адміністрації з 02 січня 2013 року. Згідно розпорядження виконуючого обов`язки голови Криничанської районної державної адміністрації №4-к від 05 січня 2015 року «Про переведення на посаду ОСОБА_1 » ОСОБА_1 переведено на посаду головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації з 05 січня 2015 року.
Розпорядженням голови Криничанської районної державної адміністрації №46-к від 01 червня 2016 року «Про присвоєння рангу державного службовця ОСОБА_1 » головному спеціалісту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації ОСОБА_1 присвоєно в межах відповідної категорії «В» посад державної служби - 9 ранг державного службовця з 01 травня 2016 року.
23 березня 1994 року ОСОБА_1 прийняв присягу державного службовця та 27 жовтня 2014 року ознайомився з попередженням про встановлені Законами України «Про державну службу», «Про запобігання корупції» обмеження під час прийняття на державну службу та її проходження.
Згідно розпорядження голови Криничанської районної державної адміністрації №68-к від 29 листопада 2017 року «Про звільнення з посади ОСОБА_1 » ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації з 29 листопада 2017 року за згодою сторін (ст.86 Закону України «Про державну службу», п.1 ст.36 КЗпП України) на підставі власноруч написаної заяви від 29 листопада 2017 року.
Трудову книжку ОСОБА_1 отримав 29 листопада 2017 року, про що засвідчив даний факт своїм підписом в особовій картці.
Згідно з підпунктом «в» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», посада ОСОБА_1 , віднесена деґ суб`єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на державного службовця.
Положеннями ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
В своїй діяльності ОСОБА_1 , як державний службовець керується Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України тощо.
Згідно ч. 5 ст. 32 Закону України «Про державну службу», на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».
Отже, ОСОБА_1 будучи державним службовцем є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
У відповідності до статті 1 вказаного Закону суб`єкти декларування -особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1, ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно п.п. 3 п. 5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року, №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті З Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Встановлено, що будучи на посаді головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту Криничанської райдержадміністрації ОСОБА_1 , на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» 31 березня 2017 року подавав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua, тобто даним фактом підтверджено обізнаність ОСОБА_1 , з порядком роботи реєстру та його вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.
Разом з тим встановлено, що згідно даних акредитованого центру сертифікації ключів Державної фіскальної служби за інтернет-посиланням https://acskidd.gov.ua/certificates-search ОСОБА_1 має діючий електронний цифровий підпис для входу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (з 03 лютого2017 року по 24 січня 2019 року).
Однак, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що ОСОБА_1 опублікував декларацію після звільнення за минулий (2017) рік лише о 10 год. 22 хв. 05 квітня 2018 року, тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності.
Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02 березня 2017 року № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
ОСОБА_1 звільнившись 29 листопада 2017 року з посади головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту Криничанської райдержадміністрації, тобто припинивши діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на лисого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 даного Закону, п.п. 3 п. 5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року, № 3«Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року за № 959/29089, перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , несвоєчасно, а саме лише о 10 год. 22 хв. 05 квітня 2018 року, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за минулий рік шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Заслухавши ОСОБА_1 , який підтвердив викладене в протоколі про адміністративне правопорушення від 17 липня 2019 року і вказав, що він намагався подати декларацію в строк, але не зміг через технічні причини; дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України підтверджується:
*Листом управління представництва інтересів держави в суді прокуратури Дніпропетровської області вх. №1973 від 02.05.2019 / а. с. 10 /;
*Копією листа до Криничанської РДА вих. №4304/39/103/02-2019 від 07.05.2019 / а. с. 11 /;
*Листом Криничанської РДА вх. №3255 від 03.07.2019 / а. с. 12 /;
*Копією особової картки ОСОБА_1 з додатком / а. с. 13-16 /;
*Копією розпорядження Криничанської РДА №25-к від 10.04.2006 / а. с. 17/;
*Копією заяви ОСОБА_1 від 10.04.2006 / а. с. 18 /;
*Копією розпорядження Криничанської РДА №3/1-к від 14.01.2008 / а. с. 19 /;
*Копією розпорядження Криничанської РДА №71 -к від 30.11.2011 / а. с. 20 /;
*Копією розпорядження Криничанської РДА № 11 -к від 02.01.2013 / а. с. 21 /;
*Копією розпорядження Криничанської РДА №4-к від 05.01.2015 / а. с. 22/;
*Копією розпорядження Криничанської РДА №46-к від 01.06.2016 / а. с. 23/;
*Копією присяги ОСОБА_1 від 23.03.1994 / а. с. 24 /;
*Копією попередженням про встановлені Законами України «Про державну службу», «Про запобігання корупції» обмеження під час прийняття на державну службу та її проходження від 27.10.2014 / а. с. 25/;
*Копією розпорядження Криничанської РДА №68-к від 29.11.2017 / а. с. 26/;
*Копією заяви ОСОБА_1 від 29.11.2017 / а. с. 27 /;
*Поясненнями ОСОБА_1 від 14.06.2019 / а. с. 28 /;
*Копією паспорту ОСОБА_1 / а. с. 29 /;
*Копією ідентифікаційного номеру ОСОБА_1 / а. с. 30 /;
*Рапортом старшого оперуповноваженого МРВ №4 управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України майора поліції Бондаренка О.Л. від 03.07.2019 / а. с. 31 /;
*Копією витягу з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), щодо ОСОБА_1 / а. с. 32-39 /;
*Рапортом Старшого оперуповноваженого МРВ №4 управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України майора поліції ОСОБА_2 від 03.07.2019 / а. с. 40 /;
*Копією витягу з ІПС «Армор», щодЬ ОСОБА_1 / а. с. 41 /;
*Копією листа до КНП «ЦПМСД» Криничанської селищної ради вих. №6561/39/103/03-2019 від 02.07.2019 / а. с. 42 /;
*Листом КНП «ЦПМСД» Криничанської селищної ради від 03.07.2019 / а. с. 43 /;
*Копією відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 30.05.2017 №95-17/17315/17 / а. с. 44-46 /;
*Копією відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02.03.2017 № 93-05/4886/17 / а. с. 47 /;
*Копією відповіді державного підприємства «Українські спеціальні системи» адміністрації Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України від 05.07.2018 №07-794 / а. с. 48 /;
*Копією відповіді державного підприємства «Українські спеціальні системи» адміністрації Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України від 27.04.2018 №07-530 / а. с. 49 /;
*Копією листа Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності від 11.09.2018 №04-18/10-1584 / а. с. 50-51 /;
* Копією відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 06.02.2019 №44-01/8418/19 / а. с. 52-53 /;
*Рапортом старшого оперуповноваженого МРВ №4 управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України майора поліції Бондаренка О.Л. від 04.07.2019 / а. с. 54 /;
*Копією витягу з офіційного веб-сайта АЦСК ІДД ДФС, щодо ОСОБА_1 / а. с. 35 /;
*Копією листа до прокуратури Дніпропетровської області вих. №6764/39/103/03-2019 від 05.07.2019 / а. с. 36 /;
*Листом прокуратури Дніпропетровської області вх. №3504 від 15.07.2019 / а. с. 57 / та іншими матеріалами, які є додатками до цього протоколу.
Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обтяжуючих обставин, вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. ч. 1 ст. 172-6, 221, 284 КпАП України суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розміні п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 384,20 гривень судового збору на користь Державної судової адміністрації України, отримувач коштів ГУК у м.Києві, код класифікації доходів бюджету 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 31211256026001.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня ухвалення постанови або з дня отримання її копії.
Суддя:
Б. М. Цаберябий