
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 жовтня 2019 р. № 520/6266/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Рубан В.В.,
за участі
секретаря судового засідання - Абояна І.І.,
представника позивача - Акопяна М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Харківській області (61057, м.Харків, вул. Пушкінська, 46, код ЄДРПОУ 39599198) до Водопровідно-каналізаційного комунального управління Люботинської міської ради (62433, Харківська область, м.Люботин, вул. Ушакова, 3-А, код 21183364) про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Головне управління ДФС у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Водопровідно-каналізаційного комунального управління Люботинської міської ради, в якому просить суд стягнути до бюджету України кошти з розрахункових рахунків у розмірі 896 538,00 гривень з Водопровідно-каналізаційного комунального управління Люботинської міської ради, код 21183364, податкова адреса: вул. Ушакова, буд. 3-А, м. Люботин, Харківська область, 62433.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Водопровідно-каналізаційне комунальне управління Люботинської міської ради має заборгованість в загальному розмірі 896 538,00 грн. з податку на додану вартість. Наведені обставини свідчать про невиконання відповідачем свого обов`язку щодо сплати податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених законодавством України, а тому наявні підстави для стягнення даної заборгованості у судовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги.
Відповідач у судове засідання не прибув, був повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи належним чином, правом надати відзив на позовну заяву не скористався.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд встановив наступне.
Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що Водопровідно-каналізаційне комунальне управління Люботинської міської ради внесено до Державного реєстру фізичних осіб України з ідентифікаційним кодом 21183364.
Підприємство перебуває на податковому обліку в Харківському управлінні ГУ ДФС у Харківській області.
Водопровідно-каналізаційне комунальне управління Люботинської міської ради має заборгованість в загальному розмірі 896 538,00 грн. з податку на додану вартість, що виник на підставі: самостійно поданої податкової декларації № 9123972425 від 20.06.2018 року на суму 23969,00 грн., самостійно поданої податкової декларації № 9150603195 від 20.07.2018 на суму 36236,00 грн., самостійно поданої податкової декларації № 9175828075 від 20.08.2018 на суму 76561,00 грн., самостійно поданої податкової декларації № 9202717564 від 20.09.2018 року на суму 108482,00 грн., самостійно поданої податкової декларації № 9228814240 від 19.10.2018 року на суму 114239,00 грн., самостійно поданої податкової декларації № 9264437939 від 27.11.2018 року на суму 60771,00 грн., самостійно поданої податкової декларації № 9284184910 від 19.12.2018 року на суму 119955,00 грн., самостійно поданої податкової декларації № 9027271384 від 20.02.2019 року на суму 133506,00 грн., самостійно поданої податкової декларації № 9051559967 від 20.03.2019 року на суму 122819,00 грн.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (надалі ПК України).
У відповідності до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.п.20.1.34 п.20.1 ст.20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.4 ПК України податковим боргом визнається сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
У разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (п.57.3 ст. 57 ПК України).
Як передбачено ст.129 ПК України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов`язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно п.59.3 вказаної статті податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов`язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов`язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення (п.59.5 ст.59 ПК України).
Суд зазначає, що Головним управлінням ДФС у Харківській області сформовано та направлено податкову вимогу № 46281-17 від 26.09.2017 року, яку вручено представнику підприємства 14.11.2017 року.
Дана податкова вимога не оскаржувалася, а відтак сума є узгодженою.
Згідно п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до облікової картки, розрахунку суми податкового боргу податковий борг добровільно відповідачем не сплачений та на момент розгляду справи складає 896 538,00 грн.
На час розгляду справи, доказів сплати вказаної суми боргу відповідачем у добровільному порядку, матеріали справи не містять.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідач не надав доказів на підтвердження погашення зазначеної суми боргу та матеріали справи таких доказів не містять.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги Головного управління ДФС у Харківській області до Водопровідно-каналізаційного комунального управління Люботинської міської ради про стягнення податкового боргу правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 246, 250, 255, 295 КАС України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Харківській області до Водопровідно-каналізаційного комунального управління Люботинської міської ради про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути до державного бюджету з Водопровідно-каналізаційного комунального управління Люботинської міської ради (62433, Харківська область, м.Люботин, вул. Ушакова, 3-А, код 21183364) податковий борг в загальній сумі 896 538,00 коп. (вісімсот дев`яносто шість тисяч п`ятсот тридцять вісім гривень 00 коп.) з усіх відкритих розрахункових рахунків..
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлений 09.10.2019 року.
Суддя Рубан В.В.