Рішення № 84800826, 08.10.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.10.2019
Номер справи
520/8430/19
Номер документу
84800826
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 жовтня 2019 р. № 520/8430/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мороко А.С., розглянувши у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу № 520/8430/19 за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 штраф у розмірі 5083,00 грн до Державного бюджету для зарахування надходжень по коду бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, в установі банку - Головне управління Державної казначейської служби України в Харківській області, МФО 899998, одержувач УК в Харківському районі, код одержувача 37999633, номер рахунку 31110106020429 .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у ФОП ОСОБА_1 не сплачено штраф в розмірі 5083,00 грн, який виник на підставі рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу № 131 від 13.12.2018.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 11.09.2019 відкрито спрощене провадження по справі № 520/5533/19 та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, проте, своїм правом на подачу відзиву на позовну заяву ФОП ОСОБА_2 не скористався.

Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

20.11.2018 посадовою особою Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області складено протокол про порушення законодавства про рекламу № 124, яким встановлено, що ФОП ОСОБА_1 розміщено зовнішню рекламу з інформаційним полем "Одежда, обувь..." за адресою: м. Харків, вул. Полтавський шлях, 148/2 з ознаками ч. 1 ст. 16 Закону України "Про рекламу".

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області 11.10.2018 складено вимогу № 5.3/15024, якою зобов`язано відповідача відповідно до вимог ч.2 ст.26 Закону України "Про рекламу" надати до Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області завірені належним чином копії: свідоцтва про державну реєстрацію, довідки про включення до ЄДРПОУ; договір оренди приміщення; договір з розміщувачем (рекламодавцем) реклами, актів виконаних робіт до нього; документів щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами, та/або вартості розповсюдження реклами; документів, що підтверджують факт оплати за виготовлену рекламу (макетів реклами, тощо), акти виконаних робіт; інші документи, що мають відношення до справи та пояснення.

Зазначена вимога отримана 18.10.2018, що підтверджується рекомндованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідачем на виконання вимоги від 15.08.2018 р. №5.3/12315 направлено на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області лист б/н від 31.08.2018 р., в якому відповідач заперечував про належність їй як суб`єкту господарювання рекламної конструкції чи вивіски (таблички) та не надано документів щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами.

За результатами складеного протоколу прийнято рішення № 106 від 01.11.2018 про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу.

Вимогою № 5.3/16944 від 06.11.2018 ФОП ОСОБА_1 повідомлено про місце, дату та час розгляду справи про порушення законодавства про рекламу, яка отримана останнім 12.11.2018, про що свідчить особистий підпис у повідомленні про врученні кур`єрської доставки.

Проте, відповідач на розгляд справи не прибув, затребуваних документів не надав, вказані відомості зафіксовані в протоколі засідання стосовно справи про порушення законодавства про рекламу № 124 від 20.11.2018.

Листом № 5.3/17854 від 27.11.2018 позивачем повторно надіслано вимогу ФОП ОСОБА_1 про надання документів та повідомлено про місце, дату та час розгляду справи про порушення законодавства про рекламу, який отримано відповідачем 29.11.2018 згідно інформації з офіційного сайту "Укрпошта".

Однак, ФОП ОСОБА_1 на розгляд справи не прибув, затребуваних документів не надав.

За результатами розгляду справи, 13.12.2018 Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області прийнято рішення № 131, яким до відповідача застововано штраф у відповідності до ч.7 ст. 27 Закону України "Про рекламу" в розмірі 5083,00 грн. Вказане рішення отримано ФОП ОСОБА_1 22.12.2018.

Суд зазначає, що дане рішення про накладення штрафу є чинним, доказів оскарження в судовому порядку відповідачем до суду не надано.

Враховуючи несплату відповідачем вказаної заборгованості у добровільному порядку позивач звернувся із даним позовом до суду.

Щодо вирішення справи по суті, суд зазначає наступне.

Засади рекламної діяльності в Україні, відносин, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами визначає Закон України "Про рекламу".

Так, відповідно до положень ст. 1 Закону України "Про рекламу", реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.

Приписами ч. 1 ст. 3 Закону України "Про рекламу" встановлено, що законодавство України про рекламу складається з цього Закону та інших нормативних актів, які регулюють відносини у сфері реклами.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України "Про рекламу", розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

За вимогами пп.1 п.1 ст.26 Закону України "Про рекламу", контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснює у межах своїх повноважень центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів щодо захисту прав споживачів реклами.

Суд зазначає, що пунктом 1 Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 21.07.2017 №579 визначено, що Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області є територіальним органом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Згідно з вимогами ст. 26 Закону України "Про рекламу" Головне управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює контроль за дотриманням законодавства про рекламу.

Частиною 1 ст. 27 Закону України "Про рекламу" передбачено, що особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.

Згідно ч.5 ст.27 Закону України "Про рекламу", вартість розповсюдженої реклами визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості без урахування суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов`язкових платежів), які встановлені Податковим кодексом України.

Відповідно до ч.6 ст.27 Закону України "Про рекламу", за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 1 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 693 передбачено, що цей Порядок регулює питання накладення уповноваженими особами штрафів на рекламодавців, виробників і розповсюджувачів реклами за порушення законодавства про рекламу (крім штрафів, накладення яких належить виключно до компетенції Антимонопольного комітету і регулюється законодавством з питань авторського права та суміжних прав).

Пунктом 2 Порядку № 693 передбачено, що штрафи відповідно до статті 27 Закону України "Про рекламу" накладаються у таких розмірах, зокрема, сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - на рекламодавців, виробників і розповсюджувачів реклами за неподання або подання свідомо неправдивої інформації щодо вартості розповсюдженої реклами, її виготовлення та/або розповсюдження.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги той факт, що відповідно до частини 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а відповідач належними доказами не довів факту погашення штрафу в розмірі 5083,00 грн, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

Відповідно до 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області (місцезнаходження: просп. Науки, буд. 40, 6 поверх, м. Харків, 61166, ідентифікаційний код - 40324829) до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код - НОМЕР_2 ) про стягнення штрафу - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код - НОМЕР_3 ) штраф в розмірі 5083 (п`ять тисяч вісімдесят три) грн 00 коп. до Державного бюджету для зарахування надходжень по коду бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, в установі банку - Головне управління Державної казначейської служби України в Харківській області, МФО 899998, одержувач УК в Харківському районі, код одержувача 37999633, номер рахунку 31110106020429 .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо справа розглядалась в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя А.С. Мороко