Рішення № 84800696, 05.10.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.10.2019
Номер справи
420/2995/19
Номер документу
84800696
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/2995/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2019 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М. розглянувши в порядку письмовому проваджені за правилами загального позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області (67211, Одеська область, Іванівський район, с. Знам`янка, вул. Генерала Плієва, 30, код ЄДРПОУ 04378474) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області про визнання протиправною бездіяльність Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області, щодо не прийняття рішення відносно його заяви від 04.09.2018 року про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,60 га., на якій розташований об`єкт нерухомості "Склад", за адресою: АДРЕСА_2 , який належить ОСОБА_1 на праві приватної власності, та зобов`язання Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області, розглянути у встановленому законодавством порядку його заяву від 04.09.2018 року про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,60 га., на якій розташований об`єкт нерухомості "Склад", за адресою: АДРЕСА_2 , який належить ОСОБА_1 на праві приватної власності, та надати вмотивовану відповідь.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 04 вересня 2018 року, звернувся до Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області із заявою (вх. № 384/08-08 від 04.09.2018 р.) про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,60 га., на якій розташований об`єкт нерухомості "Склад", за адресою: АДРЕСА_2 , який належить йому на праві приватної власності. В порушення вимог закону, Знам`янська сільська рада, до теперішнього часу не розглянула по суті його заяву від 04.09.2018 року щодо надання згоди на розроблення проекту землеустрою та не прийняла рішення. Як зазначає позивач, йому не надано ні згоду, ні мотивовану відмову, що є грубим порушенням його законних прав.

20.05.2019 року ухвалою судді позовну заяву залишено без руху, надавши строк на усунення недоліків.

03.06.2019 року позивач усунув недоліки позовної заяви, шляхом надання до суду уточненої позовної заяви.

07.06.2019 року ухвалою судді відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

04.07.2019 року за вх. № 23966/19 до суду від відповідача надійшла заява про долучення до матеріалів справи документів, а саме про часткове виконання вимог викладених у позовній заяві позивача.

Протокольною ухвалою від 16.07.2019 року, судом ухвалено перехід до розгляду справи в порядку загального позовного провадження.

23.07.2019 року за вх. № 26589/19 до суду від позивача надійшла заява про надання додаткових доказів по справі.

01.08.2019 року продовжено строк підготовчого провадження по справі на 30 днів, відкладено підготовче засідання з призначенням наступної дати підготовчого засідання на 13.08.2019 року об 11 год. 00 хв.

13.08.2019 року вх. № 29010/19 позивачем подано до суду заяву про уточнення позовних вимог, згідно з якою, позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області № 21/524-VII від 12 червня 2019 року «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди громадянину ОСОБА_2 в межах населеного пункту с. Цибулівка, терміном на 5 (п`ять) років для обслуговування та експлуатації складських приміщень».

- зобов`язати Знам`янську сільську раду Іванівського району Одеської області у встановленому законодавством порядку надати дозвіл ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,60 га, на якій розташований об`єкт нерухомості "Склад", за адресою: АДРЕСА_2 , який належить ОСОБА_1 на праві приватної власності. Разом з заявою про уточнення позовних вимог, позивачем надано додаткові докази по справі за вх. № 29057/19.

13.08.2019 р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 10 вересня 2019 року об 11 год. 00 хв.

В судове засідання, призначене на 10.09.2019 року, позивач не з`явився, повідомлений належним чином та своєчасно про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується наявною в матеріалах роздруківкою поштового відправлення.

Через канцелярію суду надійшла заява позивача за вх. № ЕП/6557/19 від 10.09.2019 року про розгляд справи за його відсутність в порядку письмового провадження.

Частиною 9 статті 205 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Враховуючи неявку в судове засідання сторін, та з врахування клопотання позивача про розгляд справи за його відсутності, суд ухвалив про продовження розгляду справи в порядку письмового провадження на підставі наявних в матеріалах справи письмових доказів.

Відповідно до ч. 4 статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи та з`ясувавши всі обставини справи, оцінивши представлені у справі докази у їх сукупності, на підставі чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що позивачу на праві приватної власності належить нежитлова будівля «Склад», загальною площею 106,9 кв. м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується витягом з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №104175461 від 17.11.2017 року.

04 вересня 2018 року, позивач звернувся до Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області із заявою вх. № 384/08-08, про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,60 га., на якій розташований об`єкт нерухомості "Склад", за адресою: АДРЕСА_2 .

Згідно витягу з протоколу пленарного засідання ХІ сесії VII скликання Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області від 10 жовтня 2018 року, на якому розглядалось питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди гр. ОСОБА_1 в межах населеного пункту с. Цибулівка, терміном на 5 років для обслуговування та експлуатації складських приміщень, рішення не прийнято.

Сільський голова Знам`янської сільської ради листом від 16.10.2018 року звернувся за роз`ясненням щодо правильності використання земельного Законодавства України до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області.

У відповіді Головного управління Держгеокадастру в Одеській області від 27.11.2018 року № 18-15-0.62-11554/2-18 вказано, що відповідно до статті 377 Цивільного Кодексу Украйни до особи яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирних) будівлю або споруду, переходить право власності, (саме переходить право, а не може переходити) право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього (землекористувача) користувача.

04.12.2018 року за вх. № 691/08-09 позивачем подано заяву на ім`я Знам`янського сільського голови у якій він просить повідомити його стосовно підстав не прийняття рішення на засіданні ХІ сесії Знам`янської сільської ради рішення відносно його заяви від 04.09.2018 року, зазначивши, що не надання відповіді є порушенням ст. 15 Закону України «Про звернення громадян», у зв`язку з чим просив об`єктивно і всебічно розглянути подану заяву та надати відповідь у встановлений законодавством України строк.

Як вбачається з матеріалів справи, сільський голова Войников І.В., 21.12.2018 року під час пленарного засідання XV сесії VII скликання, зазначив, що питання щодо заяви позивача є спірним, в якому вони ще остаточно не розібрались, та запропонував земельній комісії разом з спеціалістами сільської ради виїхати останній раз на місце і вирішити це питання.

Листом від 04.01.2019 року позивач звернувся до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, з проханням провести перевірку на предмет вчинення адміністративних правопорушень Знам`янським сільським головою Іванівського району Одеської області ОСОБА_3 , притягнути до адміністративної відповідальності осіб, які протиправно не розглянули по суті його заяви та не надали відповідь про результати розгляду в терміни передбачені Законодавством України, та направити Знам`янському сільському голові Іванівського району Одеської області акти реагування на вищезазначені порушення права позивача.

Як вбачається з матеріалів справи, під час пленарного засідання XVII сесії VII скликання, яке відбулося 18.02.2019 року, сільський голова Знам`янської сільської ради ОСОБА_3 , зазначив, що відповідно до чинного законодавства вони мають право надати позивачу земельну ділянку на умовах оренди терміном на 5 років для обслуговування та експлуатації складських приміщень. Крім того, вказав, що спеціалісти відділу ЖКГ, архітектури, благоустрою, містобудування та земельних відносин Знам`янської сільської ради разом з постійною комісією з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам`яток, історичного середовища та благоустрою неодноразово виїжджали до с. Цибулівка та вивчали дане питання на місці.

В подальшому, 03.05.2019 року, позивачем на ім`я Знам`янського сільського голови, подано заяву, в якій просив розглянути його заяву від 04.09.2018 року з врахуванням інформації, яка зазначена у технічній документації, виданої самим сільським головою Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області ОСОБА_3 15.03.2019 року.

10 травня 2019 року, на пленарному засіданні ХХ сесії VII скликання Знам`янської сільської ради, під час розгляду заяви позивача, рішення прийнято не було в зв`язку з тим, що з присутніх 17 депутатів 8 утрималось.

Під час розгляду справи судом, 12 червня 2019 року відбулось пленарне засідання XXI сесії VII скликання Знам`янської сільської ради, за результатами якої, прийнято рішення № 21/524-VII від 12 червня 2019 року згідно якого, Знам`янська сільська рада Іванівського району Одеської області вирішила надати дозвіл гр. ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для обслуговування та експлуатації складських приміщень, на умовах оренди, строком на 5 років, орієнтовною площею - 0,35 га, в межах населеного пункту, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 .

Вказаним рішенням зобов`язано позивача замовити та розробити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у проектній організації, яка має ліцензію на проведення робіт з землеустрою, та подати його на розгляд та затвердження у встановленому порядку.

Не погоджуючись з рішенням Знам`янської сільської ради № 21/524-VII від 12 червня 2019 року, позивач скористався правом, передбаченим ст. 47 КАС України та уточнив позовні вимоги, прохаючи суд, визнати протиправним та скасувати рішення Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області № 21/524-VII від 12 червня 2019 року «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди громадянину ОСОБА_2 в межах населеного пункту с. Цибулівка, терміном на 5 (п`ять) років для обслуговування та експлуатації складських приміщень» площею 0,35 га, оскільки позивач звертався з заявою про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею саме 0,60 га.

Вирішуючи спір по суті, суд виходив з наступного.

Статтею 19 Конституції України та частиною 3 статті 24 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставах та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 116 ЗК України, громадяни набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Згідно п. в) ч. 3 ст. 116 ЗК України, безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Питання регулювання земельних відносин вирішується на пленарних засіданнях міської ради, що передбачено п. 34 ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».

У відповідності до ч. 6 ст. 118 ЗК України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Відповідно ч. 1 ст. 123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення; формування нової земельної ділянки (крім поділу та об`єднання).

Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки (ч. 2 ст. 123 Земельного кодексу України).

Частиною 7 статті 118 ЗК України, зазначено, що сільська рада, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Судом встановлено, що в порушення приписів норм чинного законодавства, Знам`янською сільськаою радою порушено строк розгляду заяви позивача від 04.09.2018 року щодо надання згоди на розроблення проекту землеустрою.

В подальшому, Знам`янською сільською радою прийнято оскаржуване рішення, однак на думку суду вказане рішення є передчасним та таким, що порушує законні права та інтереси позивача, виходячи з наступного.

Під час пленарного засідання XXI сесії VII скликання Знам`янської сільської ради від 12.06.2019 року, в процесі розгляду заяви позивача, виступили декілька депутатів Знам`янської сільської ради. Зокрема, депутат ОСОБА_4 стверджувала, що дана земельна ділянка не має площу 0,60 га.

Вказане твердження депутата ОСОБА_4 зафіксовані у витягу з протоколу пленарного засідання ХХІ сесії VIІ скликання, однак жодного документального підтвердження площі земельної ділянки депутатом не надано.

Крім того, суд зазначає, що дані твердження депутата, спростовуються наявним в матеріалах справи витягом з технічної документації № 83/08-09 від 15.03.2019 року виданим сільським головую Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області, згідно якого, на території Цибулівської сільської ради Великомихайлівського району Одеської області, значиться земельна ділянка загальною площею 0,60 га під господарською будівлею «Склад» за номером контуру № НОМЕР_2 .

Під час розгляду справи, судом встановлено, що нежитлова будівля «Склад», загальною площею 106,9 кв. м., яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , належить позивачу на праві приватної власності, що підтверджується даними з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

Однак, згідно з витягу з протоколу пленарного засідання сесії наступне висловлювання депутата ОСОБА_4 таке: «…На частині земельної ділянки мешканці с. Цибулівка засадили парк . ».

Присутній на засіданні депутат ОСОБА_5 зазначила: «Якщо громадянин ОСОБА_6 погодився на земельну ділянку площею 0,35 га, то пропоную надати йому саме цю площу».

Відносно даного висловлювання депутата, позивач зазначає, що не був присутній на виїзному засіданні комісії з питань земельних відносин, природокористування планування території, будівництва, архітектури, охорони пам`яток, історичного середовища та благоустрою на якому була розмова щодо надання йому земельної ділянки площею 0,35 га., тим паче не надавав згоду на надання йому у користування земельної ділянки площею 0,35 га.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що оскаржуване рішення є незаконним, прийняте з порушенням законодавства України, а отже підлягає скасуванню.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги про визнання протиправним та скасувати рішення Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області № 21/524-VII від 12 червня 2019 року «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди громадянину ОСОБА_2 в межах населеного пункту с. Цибулівка, терміном на 5 (п`ять) років для обслуговування та експлуатації складських приміщень», слід задовольнити.

За приписами ст. 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.

Відповідно до приписів ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 242 КАСУ, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Щодо позовної вимоги позивача відносно зобов`язання Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області у встановленому законодавством порядку надати дозвіл ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,60 га, на якій розташований об`єкт нерухомості "Склад", за адресою: АДРЕСА_2 , суд зазначає наступне.

Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов`язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта.

У разі наявності у суб`єкта владних повноважень законодавчо закріпленого права адміністративного розсуду при вчиненні дій/прийнятті рішення, та встановлення у судовому порядку факту протиправної поведінки відповідача, зобов`язання судом суб`єкта прийняти рішення конкретного змісту є втручанням у дискреційні повноваження.

Водночас, повноваження державних органів не є дискреційними, коли є лише один правомірний та законно обґрунтований варіант поведінки суб`єкта владних повноважень. Тобто, у разі настання визначених законодавством умов відповідач зобов`язаний вчинити конкретні дії і, якщо він їх не вчиняє, його можна зобов`язати до цього в судовому порядку.

Тобто, дискреційне повноваження може полягати у виборі діяти, чи не діяти, а якщо діяти, то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закріплені у законі. Важливою ознакою такого вибору є те, що він здійснюється без необхідності узгодження варіанту вибору будь-ким.

Відповідно до ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач при зверненні з адміністративним позовом сплатив судовий збір у розмірі 768,40 грн. згідно з квитанцією № ПН5335 від 16 травня 2019 року.

Керуючись ст. ст. 2, 6, 9, 72-77, 94, 139, 241-246, 250, 251, 293, 295 КАС України, суд -,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області № 21/524-VII від 12 червня 2019 року «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди громадянину ОСОБА_2 в межах населеного пункту с. Цибулівка, терміном на 5 (п`ять) років для обслуговування та експлуатації складських приміщень».

Зобов`язати Знам`янську сільську раду Іванівського району Одеської області у встановленому законодавством порядку надати дозвіл ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,60 га, на якій розташований об`єкт нерухомості "Склад", за адресою: АДРЕСА_2 , який належить ОСОБА_1 на праві приватної власності.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області (код ЄДРПОУ 04378474) у розмірі 768,40 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Л.М. Токмілова

.