
Справа № 500/6167/19
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07 жовтня 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бойко О.Я., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Ізмаїльського міськрайонного Відділу державної виконавчої служби ГТУЮ в Одеській області про визнання протиправними дії та бездіяльність, які пов`язані з відкриттям та виконанням виконавчих проваджень №№54960043, 54959750 та скасування постанов від 20.102017 р.,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду за підсудністю з Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Ізмаїльського міськрайонного Відділу державної виконавчої служби ГТУЮ в Одеській області, в якій позивач просив:
-визнати протиправними дії та бездіяльність Ізмаїльського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, які пов`язані з відкриттям та виконанням виконавчих проваджень №№ 54960043, 54959750;
-скасувати постанову Ізмаїльського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області про відкриття виконавчого провадження №54960043 від 20 жовтня 2017 року та №54959750 від 20 жовтня 2017 року;
- зобов`язати відповідача надіслати (надати) ОСОБА_1 належним чином посвідчені копій постанов відповідача про відкриття виконавчих проваджень №54960043 від 20 жовтня 2017 року та №54959750 від 20 жовтня 2017 року.
Згідно з ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161,171 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши заяву, суд дійшов висновку, що вона належить до залишення без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.287 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно з п.1 ч.2 ст.287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
В позовній заяві позивач просив також визнати поважним пропуск строку звернення до суду із адміністративним позовом та поновити його. Як на підставу для визнання поважним пропуск строку звернення до суду позивач посилається на те, що він своєчасно оскаржив дії та бездіяльність відповідача в Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області. Постановою Одеського апеляційного суду від 27.06.2019р. провадження у справі за скаргою ОСОБА_1 на дії, рішення , бездіяльність головного державного виконавця закрито з підстав порушення правил судочинства.
Зазначену вище, постанову Одеського апеляційного суду від 27.06.2019р. суд надіслав позивачу лише через місяць після дати її винесення. Тому він був змушений повторно звернутися до суду.
Таким чином, позивач пов`язуює поважність причини пропуску звернення до адміністративного суду з датою отримання постанови Одеського апеляційного суду від 27.06.2019 р. Проте, при цьому позивач не вказує конкретно дату, коли він отримав постанову Одеського апеляційного суду з якої йому стало відомо про порушення ним правил юрисдикції та не надає відповідні докази.
Відсутність вказаної інформації та відповідних доказів не надає можливість суду встановити, чи були поважними причини пропуску строку звернення до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду клопотання про визнання поважними причини пропуску строку звернення до суду із зазначенням дати, коли він отримав Постанову Одеського апеляційного суду від 27.06.2019р. та надати відповідні докази.
Керуючись ст.ст.160, 161, 171 КАС України, суд -
УХВАЛИВ :
1. Адміністративний позов залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою та повідомити про необхідність усунути недоліки позовної заяви в п`ятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали та роз`яснити, що в іншому випадку в строки, передбачені ч. 5 ст. 169 КАС України, позов буде повернутий позивачу.
Ухвала окремо не належить до оскарження.
Суддя О.Я. Бойко