
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 жовтня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/2963/19
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Ясиновського І.Г., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.
В С Т А Н О В И В:
09.08.2019 ОСОБА_1 , ОСОБА_2 (надалі по тексту - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ) звернулися до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (надалі по тексту - відповідач1, Управління соціального захисту населення) про:
- визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у розмірі 442 грн щомісячно як на працездатну особу, згідно з заявою від 22.01.2019;
- визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у призначенні ОСОБА_2 щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у розмірі 442 грн щомісячно як на працездатну особу, згідно з заявою від 22.01.2019;
- зобов`язання відповідача призначити та виплачувати ОСОБА_1 за період з 22.01.2019 щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у розмірі 442 грн щомісячно як на працездатну особу;
- зобов`язання відповідача призначити та виплачувати ОСОБА_2 за період з 22.01.2019 щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у розмірі 442 грн щомісячно як на працездатну особу.
В обґрунтування позовних вимог зазначали, що є внутрішньо переміщеними особами, з 27.10.2014 року по 26.02.2015 року отримували адресну допомогу на покриття виплат на проживання у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Відмову відповідача у призначенні щомісячної адресної допомоги на підставі п. 3, п. 7 Порядку надання адресної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505, вважають протиправною та такою, що порушує їх права та законні інтереси, оскільки позивачі наразі офіційно працевлаштовані, а тому з 22.01.2019 на загальних підставах набули право на отримання від держави щомісячної адресної допомоги на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 12 серпня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 02 вересня 2019 року клопотання Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження залишено без задоволення.
05 вересня 2019 року до суду надійшов відзив Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області на позовну заяву, відповідно до якого представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі. Зауважив, що дії управління соціального захисту населення узгоджуються з приписами Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, від 01.10.2014 №505, оскільки особам працездатного віку, яким грошова допомога була припинена відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога на наступний строк не призначається. Крім того наголосив, що на виконання рішення суду у справі № 440/304/19 відповідачем розпорядженням № 621 від 04.06.2019 призначено щомісячну адресну допомогу, що направлено до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області, яким останнє повернено без виконання. Додатково зазначив про пропущення позивачами строку звернення до суду з даним позовом /а.с. 155-157/.
Також прохальна частина відзиву, серед іншого, містила клопотання про залучення другого відповідача у справі, а саме - Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації, вмотивоване тим, що нарахування та виплата щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання здійснюються вказаним Центром.
Ухвалою суду від 09 вересня 2019 року залучено до участі у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії в якості другого відповідача Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації (надалі по тексту - відповідач2, Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат). Розгляд адміністративної справи розпочато спочатку.
25 вересня 2019 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого представник Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат просив відмовити у задоволенні позову, посилаючись на відсутність підстав для призначення такої допомоги оскільки особам працездатного віку, яким грошова допомога була припинена відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога на наступний строк не призначається. Крім того, зазначив, що заява від 20.06.2018 має характер та зміст, що визначені Законом України "Про звернення громадян". Також, зауважив, що позивачами пропущено строк звернення до суду, що, на його думку, є підставою для відмови у задоволенні позову /а.с. 197-199/.
Згідно з частиною третьою статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
З урахуванням наведеної норми процесуального закону, подана позивачами 04.10.2019 відповідь на відзив не є заявою по суті справи.
Дослідивши матеріали позовної заяви, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, як особа, що переміщена з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, що підтверджується довідкою від 05.01.2018 № 0000452511 /а. с. 28/.
ОСОБА_2 перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, як особа, що переміщена з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, що підтверджується довідкою від 05.01.2018 № 0000452556 /а. с. 29/.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачі отримували щомісячну адресну допомогу у періоди з 27.10.2014 по 26.12.2014 щомісячно в сумі 442 грн. та з 27.12.2014 по 26.02.2015 щомісячно в сумі 221 грн.
З 27.02.2015 виплати позивачам припинені на підставі п. 7 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання, в тому числі і на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505, як працездатним особам, які не працюють.
23 грудня 2015 року позивач ОСОБА_2 офіційно працевлаштувався на посаду юриста ТОВ "Мало-Кохнівський кар`єр" та з 28.02.2018 призначений за переведенням директором з правових питань ТОВ "Мало-Кохнівський кар`єр", що підтверджується копією трудової книжки /а. с. 23-25/.
Крім того, 21.12.2016 позивач ОСОБА_1 прийнята юристом ТОВ "Мало-Кохнівський кар`єр" та з 01.06.2018 переведена юристом до відділу, адміністрації ТОВ "Мало-Кохнівський кар`єр", що підтверджується копією трудової книжки /а. с. 26-27/.
22.01.2019 позивачі подали заяви із всіма необхідними документи для оформлення адресної допомоги внутрішньо-переміщеним особам на покриття витрат на проживання, в тому числі і на оплату житлово-комунальних послуг /а.с. 30-34/.
Відповідність та достатність доданих до такої заяви документів відповідачами під сумнів не ставиться, як і належність відомостей, наведених у ній.
Листами від 31.01.2019 № 09/806 та №09/807 відповідач повідомив, що для відновлення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 грошової допомоги немає законних підстав /а.с. 146-147/.
В обґрунтування вказаної відповіді відповідач посилався на пункт 3 Порядку №505, яким передбачено, що особам працездатного віку, яким грошова допомога була припинена відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога на наступний період не призначається.
Не погоджуючись з такими діями відповідача, вважаючи право на отримання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у розмірі 442 грн. щомісячно як на працездатну особу, порушеним, позивачі звернулися до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку позовним вимогам, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (далі - Закон) внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Згідно статті 4 Закону факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.
Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.
Механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг визначає Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 (надалі - Порядок, в редакції станом на дату звернення із заявами від 22.01.2019).
Відповідно до пункту 2 Порядку грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців. Порядок ведення обліку осіб, які переміщуються, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Грошова допомога виплачується шляхом перерахування на поточний рахунок, відкритий відповідно до цього Порядку безоплатно в установі уповноваженого банку.
Якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в районах проведення антитерористичної операції чи населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім`ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.
Згідно п. 3 наведеного Порядку грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім`ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім`ї (далі - уповноважений представник сім`ї) у таких розмірах: для осіб, які отримують пенсію, дітей, студентів денної форми навчання закладів вищої освіти та учнів закладів професійно-технічної освіти, які досягли 18-річного віку (до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) - 1000 гривень на одну особу (члена сім`ї); для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю - 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; для осіб з інвалідністю II групи - 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність; для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім`ї).
Загальний розмір допомоги на сім`ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім`ї та не може перевищувати 3000 гривень, для сім`ї, до складу якої входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю, - 3400 гривень, для багатодітної сім`ї - 5000 гривень.
Якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім`ї або інформацією, поданою компетентним органом.
Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім`ї подає до уповноваженого органу або установи уповноваженого банку (у випадку, передбаченому пунктом 5 цього Порядку) заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред`являє довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб усіх членів сім`ї. Таку заяву на наступний шестимісячний строк може бути подано з дати його початку або не раніше ніж за 15 днів до закінчення поточного шестимісячного строку.
З аналізу наведених положень слідує, що грошова допомога на наступний строк не призначається тільки тим особам, які продовжують перебувати у статусі не працевлаштованої (безробітної) особи. В разі, якщо така особа працевлаштувалася і її статус не суперечить пунктам 2, 3, 5, 6 Порядку надання щомісячної адресної допомоги, то вона знову набуває право на призначення щомісячної адресної допомоги.
Суд звертає увагу на те, що постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014 не встановлено жодного обмеження особи звернутись з новою заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачі офіційно працевлаштувавшись, знову набули на загальних підставах прав на отримання від держави щомісячної адресної допомоги на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у зв`язку з чим відмова відповідача у призначення такої допомоги є неправомірною.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Положеннями п. 6 Порядку № 505 визначені виключні підстави, коли грошова допомога не призначається, серед яких відсутня така підстава, як звернення особи за призначенням грошової допомоги після припинення її виплати даній особі відповідно до п. 7 цього Порядку.
У зв`язку з чим, суд вважає, що позивачі звернувшись до відповідача із заявами про призначення щомісячної адресної допомоги з наданням підтвердження працевлаштування, мають право на призначення та виплату щомісячної адресної допомоги як особі, що переміщена з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у справах цієї категорії, зокрема, у постановах Верховного Суду від 22.08.2018 у справах № 127/5805/17 (К/9901/20082/18), № 227/788/17 (К/9901/34728/17), від 12.09.2018 у справі №456/676/17 (К/9901/44129/18).
Також, суд вважає недоречним посилання відповідача2, що заява від 20.06.2018 має характер та зміст, що визначені Законом України "Про звернення громадян", оскільки Порядок № 505 не містить затвердженої форми такої заяви, тоді як пункт 5 визначає відомості про всіх членів сім`ї, які претендують на отримання грошової допомоги та перелік документів, що додаються до такої заяви.
Отже, дії відповідача щодо відмови у призначенні адресної допомоги позивачам як працевлаштованим внутрішньо переміщеним особам на підставі заяв від 22.01.2019, які згідно вимог чинного законодавства мають право на отримання вказаної допомоги, вчинені не на підставі, не у межах повноважень та у не спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне задовольнити вимоги позивачів в цій частині та визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, згідно заяв від 22 січня 2019 року, та зобов`язати Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області призначити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, з 22 січня 2019 року.
Стосовно посилань відповідачів на недотримання позивачами строку звернення до суду, варто наголосити, що відповідно до наданих витягів з журналів вихідної кореспонденції, наданих на підтвердження направлення відповіді на звернення позивачів від 22.01.2019 електронної поштою, неможливо встановити зміст такої відповіді та підписання останньої електронним цифровим підписом. Відтак, фактичною датою отримання листів від 31.01.2019 № 09/806 та №09/807 є 06.02.2019. Відповідно до відмітки поштового відділення позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 направлено до суду 07.08.2019 (що підтверджується також відомостями з Інтернет-ресурсу ДП "Укрпошта" з відстеження відправлень по номеру відправлення 3963000084860).
Таким чином, позивачами подано даний позов в межах шестимісячного строку звернення до суду.
Також судом не приймаються до уваги посилання відповідача1 про вжиття заходів щодо виконання рішення суду у справі № 440/304/19, оскільки в межах провадження такої справи вирішувався спір стосовно правомірності дій Управління соціального захисту за заявою від 20.06.2018. Крім того, відповідно до розпорядження, виданого на виконання такого рішення суду встановлено доплату допомоги за період з 20.06.2018 по 19.12.2018, тоді як в межах провадження у даній справі вирішується спір стосовно призначення такої допомоги на наступний шестимясічний строк за заявою від 22.01.2019.
При цьому, суд зауважує, що відповідно до відзиву Управління соціального захисту населення нарахування та виплата щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання здійснюються Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.
Згідно з п.2.2 Положення про Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, затвердженого рішенням міської ради 26 вересня 2016 року, основними завданнями Управління, зокрема, є: призначення та виплата соціальних допомог, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
У той же час, відповідно до п. 3.2 Положення про центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області, затвердженого розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації від 17.10.2016 № 460 головними завданнями Центру, зокрема, є: підготовлення документів на виплату всіх видів грошових допомог; здійснення контролю за правильністю призначення, перерахунку, нарахування та виплати всіх видів грошових допомог.
Підпунктами 2,3 п. 9 Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014, визначено, що структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій протягом двох днів перераховують кошти на рахунки уповноважених органів. Грошова допомога перераховується уповноваженими органами на рахунки відповідних установ уповноваженого банку. Установи уповноваженого банку протягом трьох робочих днів після надходження коштів на зазначені рахунки перераховують такі кошти на банківські (поточні) рахунки відповідних уповноважених представників сім`ї.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що функції щодо безпосереднього нарахування та виплати адресної допомоги покладені саме на Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.
При цьому Управління праці та соціального захисту населення наділено виключно функціями стосовно призначення такої допомоги, рішення про що таким Управлінням направляються до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат для здійснення відповідних виплат позивачам.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що для ефективного захисту порушеного права ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на отримання адресної допомоги з урахуванням положень частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, необхідно вийти за межі позовних вимог та зобов`язати здійснити нарахування та виплатити орган, на який покладено безпосередній обов`язок з нарахування та виплати, а саме Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.
Таким чином, адміністративний позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 підлягає задоволенню.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 12.08.2019 клопотання позивачів про звільнення від сплати судового збору по адміністративній справі №440/2963/19 задоволено. Звільнено ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від сплати судового збору за подання адміністративного позову до Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (вул. І.Приходька, б.90, м. Кременчук, Полтавська область, 39621, ідентифікаційний код 05385878), Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації (вул. Ціолковського, 47, м. Полтава. 36023, ідентифікаційний код 02770127) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у розмірі 442 грн щомісячно як на працездатну особу, згідно з заявою від 22.01.2019.
Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області щодо відмови у призначенні ОСОБА_2 щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у розмірі 442 грн щомісячно як на працездатну особу, згідно з заявою від 22.01.2019.
Зобов`язати Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області призначити ОСОБА_1 за період з 22.01.2019 щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у розмірі 442 грн щомісячно як на працездатну особу.
Зобов`язати Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області призначити ОСОБА_2 за період з 22.01.2019 щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у розмірі 442 грн щомісячно як на працездатну особу.
Зобов`язати Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації здійснити нарахування та виплатити ОСОБА_1 за період з 22.01.2019 щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у розмірі 442 грн щомісячно як на працездатну особу.
Зобов`язати Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації здійснити нарахування та виплатити ОСОБА_2 за період з 22.01.2019 щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у розмірі 442 грн щомісячно як на працездатну особу.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя І.Г. Ясиновський