Рішення № 84793592, 03.10.2019, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
03.10.2019
Номер справи
910/7721/19
Номер документу
84793592
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

03.10.2019Справа № 910/7721/19

Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді Демидова В.О., за участю секретаря судового засідання Юрковської В.О. розглянувши за правилами загального позовного провадження

справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АВГУСТ ПРОМ» (пр-т Аношкіна, буд. 80/1, кв. 24, 41, 42, м. Кам`янське, Дніпропетровська обл., 51934) до Міністерства оборони України (пр-т Повітрофлотський, буд. 6, м. Київ, 03168), третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ДІМ СОКАР УКРАЇНА» (вул. Юрківська, буд. 28, оф. 3, м. Київ, 04080) про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним договору

Представники сторін:

від позивача: адвокат Новікова Вікторія Олександрівна (ордер КС № 493985 від 10.07.2019);

від відповідача: представник Кривошея Дмитро Анатолійович (довіреність № 220/524/Д від 03.09.2019);

від третьої особи: адвокат Павленко Андрій Анатолійович (довіреність від 19.06.2019, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльність № 7799/10 від 05.06.2019);

В С Т А Н О В И В:

12.06.2019 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «АВГУСТ ПРОМ» до Міністерства оборони України, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ДІМ СОКАР УКРАЇНА» про визнання незаконним та скасування рішення про визнання Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ДІМ СОКАР УКРАЇНА» переможцем процедури закупівлі № UA-2019-04-09-002742-а за лотом № 5, оформлене протоколом засідання тендерного комітету Мінісьтерства оборони України № 75/249/21 від 03.05.2019. Зобов`язати Міністерство оборони України відмінити процедуру закупівлі нафти і дистилятів (09130000-9) (паливо дизельне) (паливо дизельне ДП-Л-Євро5-ВО) № UA-2019-04-09-002742-а в частині лоту № 5.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що згідно протоколу засідання тендерного комітету замовника № 75/249/21 від 03.05.2019, переможцем переговорної процедури закупівлі палива дизельного за лотом № 5 визначено ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ СОКАР УКРАЇНА», повідомлення про намір укласти відповідний договір про закупівлю опубліковане в системі Prozorro 03.05.2019. Однак, рішення тендерного комітету замовника про визнання ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ СОКАР УКРАЇНА» переможцем процедури закупівлі № UA-2019-04-09-002742-а за лотом № 5, оформлене протоколом засідання тендерного комітету замовника № 75/249/21 від 03.05.2019 прийняте з порушенням законодавства, що регулює правовідносини в сфері публічних закупівель. Згідно витягу з протоколу засідання тендерного комітету Міністерства оборони України щодо розгляду пропозицій учасників відбору на закупівлю нафти і дистилятів переговори з ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ СОКАР УКРАЇНА» за лотом № 5 призначено 26.04.2019 року на 09:40 год. Проте, як вбачається з електронної системи закупівлі, ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ СОКАР УКРАЇНА» прикріпив уточнені або нові документи в електронній системі закупівель 02.05.2019 року, тобто з порушенням 24 годин строку, передбаченого ч. 4 ст. 6 Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони». Також, запропонований ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ СОКАР УКРАЇНА» товар не відповідав технічним та якісним характеристикам предмету закупівлі, що також було безумовною підставою для відхилення його цінової пропозиції. Крім того, пропозиція постачання товару, технічні та якісні характеристики якого відповідають технічному регламенту, а не ДСТУ 7688:2015, суперечить вимогам Міністерства оборони України, визначеним ним в оголошенні.

13.06.2019 позовна заява передана судді Демидову В.О. відповідно до автоматизованого розподілу судової справи між суддями.

13.06.2019 Товариство з обмеженою відповідальністю «АВГУСТ ПРОМ» звернулося до Господарського суду міста Києва із заявою про забезпечення вказаного позову.

14.06.2019 зазначена заява передана судді Демидову В.О. у відповідності до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.06.2019 у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «АВГУСТ ПРОМ» про забезпечення позову відмовлено.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.06.2019 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АВГУСТ ПРОМ» залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.

21.06.2019 до Господарського суду міста Києва надійшла заява директора Товариства з обмеженою відповідальністю «АВГУСТ ПРОМ» - Берковського О.В. на виконання ухвали суду про усунення недоліків.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.06.2019 у вказаній справі відкрито провадження за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 11.07.2019. Також, запропоновано відповідачу у строк, не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження, подати до суду відзив на позовну заяву, а також всі докази, що підтверджують заперечення проти позову, запропоновано позивачу у строк не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати відповідь на відзив в порядку статті 166 Господарського процесуального кодексу України, визначено відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо такі будуть подані) - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив, встановлено строк для подання пояснень третьою особою щодо позову - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали.

Копію ухвали суду про відкриття провадження у справі отримано відповідачем 02.07.2019, третьою особою - 01.07.2019, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення.

08.07.2019 до Господарського суду міста Києва від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач зазначав, що на офіційному сайті «прозоро» переможцем процедури закупівлі своєчасно завантажено всі необхідні скановані копії документів, які відповідали предмету закупівлі та вимогам тендерної документації замовника (у тому числі скановані копії виконання аналогічного договору, паспорти якості на продукції, тощо). ТОВ ТД «Сокар Україна» у повній відповідності з вимогами Закону України «Про публічні закупівлі» та Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» було визнано переможцем процедури закупівлі за найнижчою ціною, тендерна пропозиція вказаного учасника відповідала вимогам замовника.

09.07.2019 до Господарського суду міста Києва надійшли письмові пояснення щодо позову від Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Сокар Україна», у яких останній зазначає, що рішенням Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення у сфері публічних закупівель від 22.05.2019 № 6450-р/пк-пз зобов`язано Міністерство оборони України скасувати рішення про визначення переможцем процедури закупівлі ТОВ «ТД «Сокар Україна» за процедурою закупівлі № UA-2019-04-09-002742-а за лотом № 5. Відповідно до рішення Колегії тендерний комітет Міністерства оборони України скасував рішення № 75/249/21 від 03.05.2019. В подальшому, тендерний комітет міністерства оборони України згідно рішення № 75/249/34 від 29.05.2019 ухвалив повторно провести 30.05.2019 переговори з ТОВ «ТД «Сокар Україна» за процедурою закупівлі № UA-2019-04-09-002742-а за лотом № 5. ТОВ «ТД «Сокар Україна» усунуло недоліки тендерної пропозиції, на які було вказано рішенням Колегії від 22.05.2019 № 6450-р/пк-пз. 27.06.2019 за результатами процедури закупівлі № UA-2019-04-09-002742-а за лотом № 5 з ТОВ «ТД «Сокар Україна» укладено договір № 286/1/19/21 про постачання для державних потер нафти та дистилятів (09130000-9) (паливо дизельне), для техніки спеціального призначення 9за кошти державного бюджету України).

Ухвалою суду від 11.07.2019 підготовче засідання відкладено на 15.08.2019.

12.07.2019 до Господарського суду міста Києва надійшла заява позивача про зміну предмету позову.

Відповідно до заяви про зміну предмету позову позивач просить суд змінити предмет позову, виклавши прохальну частину позовної заяви в наступній редакції: визнати незаконним та скасувати рішення про визнання ТОВ «ТД «Сокар Україна» переможцем процедури закупівлі № UA-2019-04-09-002742-а за лотом № 5, оформлене протоколом засідання тендерного комітету Міністерства оборони України № 75/249/21 від 03.05.2019; визнати повністю недійсним з моменту укладення договір № 286/1/19/21 від 27.06.2019, укладений між Міністерством оборони України та ТОВ «ТД «Сокар Україна», за результатами оскаржуваної процедури; зобов`язати Міністерство оборони України відмінити процедуру закупівлі нафти і дистилятів (09130000-9) (паливо дизельне) (паливо дизельне ДП-Л-Євро5-В0) № UA-2019-04-09-002742-а в частині лоту № 5.

24.07.2019 до суду від позивача надійшла відповідь на відзив, у якій він зазначав, що відповідно до пункту 7 частини першої ст. 4 закону, не усунення учасником недоліків у поданих ним документах протягом наступних 24 годин з моменту ознайомлення учасника з такими недоліками під час проведення переговорної процедури є безумовною підставою для відхилення цінової пропозиції учасника. Тому посилання відповідача на те, що ТОВ «ТД «Сокар Україна» було своєчасно завантажені всі необхідні документи, а тому позовні вимоги позивача є безпідставними, не відповідають дійсності.

15.08.2019 до суду від відповідача надійшли додаткові письмові пояснення до відзиву з урахуванням заяви про зміну предмету позову.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.08.2019 заяву позивача про зміну предмета позову від 12.07.2019 прийнято до розгляду, відкладено підготовче засідання у справі на 12.09.2019.

09.09.2019 до суду від третьої особи надійшли додаткові пояснення по справі.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.09.2019 закрито підготовче провадження у справі №910/7721/19 та призначено справу до судового розгляду по суті на 03.10.2019.

В судове засідання 03.10.2019 з`явилися представники позивача, відповідача та третьої особи.

В судовому засіданні 03.10.2019 представник позивача заявлені позовні вимоги підтримала у повному обсязі, з підстав викладених у позовній заяві, просила позов задовольнити.

Представники відповідача та третьої особи проти позову заперечували, з підстав викладених у відзивах, додаткових поясненнях, просили відмовити у задоволенні позову.

В судовому засіданні 03.10.2019 судом оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Статтею 194 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що завданням розгляду справи по суті є розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів, а також розподіл судових витрат.

Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно дослідивши надані докази, суд встановив такі фактичні обставини.

09.04.2019 Міністерством оборони України в електронній системі закупівель за ідентифікатором № UA-2019-04-09-002742-а було оголошено проведення переговорної процедури для потреб оборони на закупівлю нафти і дистилятів (09130000-9) (паливо дизельне) за лотом № 5 ((09134200-9) дизельне паливо (паливо дизельне ДП-Л-Євро5-В0) в порядку, передбаченому Законом України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони».

Замовник - Міністерство оборони України. Дата і час закінчення періоду подання цінових пропозицій - 18.04.2019 о 18:00.

За лотом № 5 пропозиції подали ТОВ «Август Пром», ТОВ «ТД «Сокар Україна», ПП «Окко контракт», ТОВ «Нафтотрейд-Капітал».

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі уповноваженого органу, розкриття пропозицій відбулось 19.04.2019.

Пропозицію ПП «Окко контракт» відхилено замовником, переможцем процедури закупівлі за лотом № 5 визначено ТОВ «ТД «Сокар Україна».

Повідомлення про намір укласти договір з ТОВ «ТД «Сокар Україна» оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу 03.05.2019.

Мотивуючи позовні вимоги, позивач стверджує, що згідно витягу з протоколу засідання тендерного комітету Міністерства оборони України щодо розгляду пропозицій учасників відбору на закупівлю нафти і дистилятів переговори з ТОВ «ТД «Сокар Україна» за лотом № 5 призначено 26.04.2019 року на 09:40 год. Проте, як вбачається з електронної системи закупівлі, ТОВ «ТД «Сокар Україна» прикріпив уточнені або нові документи в електронній системі закупівель 02.05.2019 року, тобто з порушенням 24 годин строку, передбаченого ч. 4 ст. 6 Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони». Також, запропонований ТОВ «ТД «Сокар Україна» товар не відповідав технічним та якісним характеристикам предмету закупівлі, що також було безумовною підставою для відхилення його цінової пропозиції. Крім того, пропозиція постачання товару, технічні та якісні характеристики якого відповідають технічному регламенту, а не ДСТУ 7688:2015, суперечить вимогам Міністерства оборони України, визначеним ним в оголошенні.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши обставини справи, надані матеріали, оцінивши надані докази у їх сукупності, суд дійшов такого обґрунтованого висновку.

Згідно з ч.1 ст. 2 Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» цей Закон застосовується Міністерством оборони України та його розвідувальним органом, Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національною гвардією України, Національною поліцією України, Державною прикордонною службою України, Службою зовнішньої розвідки України, Державною службою спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державною спеціальною службою транспорту, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Управлінням державної охорони України та іншими військовими формуваннями та/або частинами (далі - замовники), які здійснюють закупівлю товарів, робіт і послуг (далі - товари, роботи і послуги) для гарантованого забезпечення потреб оборони в особливий період, у період проведення антитерористичної операції, у період введення надзвичайного стану, якщо вартість товарів і послуг дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень.

За приписами ч.ч. 1, 2, 3 ст. 6 вказаного закону рішення про запрошення учасника на переговори приймається тендерним комітетом або уповноваженою особою (особами) за результатами відбору, про що повідомляється учасник. Переговори призначаються не раніше ніж на наступний робочий день після прийняття такого рішення. Якщо предмет закупівлі був поділений на частини (лоти), учасник відбору запрошується для участі в переговорах лише щодо тієї частини предмета закупівлі (лота), яка була обрана ним під час участі у відборі. Під час проведення переговорів перевіряється відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, встановленим замовником, та вимогам, визначеним у статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі».

Відповідно до ч. 4 ст. 6 Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» у разі виявлення замовником невідповідності документів учасника встановленим вимогам або відсутності будь-якого із документів учасник відбору може усунути недоліки в документах, крім випадку підтвердження подання забезпечення цінової пропозиції, шляхом прикріплення уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом наступних 24 годин з моменту ознайомлення на переговорах учасника з такими недоліками.

За умовами ч. 1 ст. 4 вказаного Закону замовник відхиляє цінову пропозицію учасника відбору з таких підстав: 1) ненадання або несвоєчасне надання учасником одиниці товару на перевірку відповідності зразку-еталону (якщо подання одиниці товару вимагалося в оголошенні про проведення відбору) та/або іншим вимогам замовника до предмета закупівлі, зазначеним в оголошенні про проведення відбору, або документів про підтвердження відповідності товару, роботи чи послуги технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі, визначеним замовником; 2) невідповідність товарів, робіт чи послуг учасника технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі; 3) відсутність підтвердження подання забезпечення цінової пропозиції (якщо подання забезпечення вимагалося замовником в оголошенні про проведення відбору); 4) відмова або неучасть учасника відбору в переговорах, призначених замовником, у визначену замовником дату їх проведення; 5) відмова учасника відбору від участі в переговорах з ціною / приведеною ціною, поданою ним за результатами проведеного аукціону; 6) невідповідність учасника кваліфікаційним критеріям та вимогам, визначеним у статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі»; 7) неусунення учасником недоліків у поданих ним документах протягом наступних 24 годин з моменту ознайомлення учасника з такими недоліками під час проведення переговорів; 8) якщо учасник протягом одного року до дати проведення електронного аукціону вчинив порушення в одного й того самого замовника: не брав участі або відмовився від участі в переговорній процедурі закупівлі до оприлюднення повідомлення про намір укласти договір - більше трьох разів; відмовився від підписання договору про закупівлю у визначені замовником терміни - більше двох разів; не виконав умови (умов) договору щодо якості та/або терміну поставлених товарів, виконаних робіт, наданих послуг - більше одного разу.

Відповідно до п. 12.4 Оголошення після завершення електронного аукціону учасник, який визначений учасником переговорів, відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» з метою перевірки відповідності кваліфікаційним критеріям та вимогам, визначеним у ст. 17 закону України «Про публічні закупівлі» завантажує на веб-порталі Уповноваженого органу у форматі PDF або JPG кольорові скановані копії наступних документів:

1. Заповнену форму «Цінова пропозиція» (додаток 1) із визначенням початкової ціни цінової пропозиції та ціни за результатами аукціону (ураховуючи зменшення). При цьому, загальна вартість закупівлі товару не повинна відрізнятися від цінової пропозиції, поданої під час аукціону. Учасник повинен зазначити у ціновій пропозиції ціну за одну одиницю товару (штуку) без податку на додану вартість (надалі - ПДВ) та з ПДВ, а також загальну вартість товару без ПДВ, крім того ПДВ та загальну вартість товару з ПДВ.

2. На підтвердження вимогам, визначеним у статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі»: 1) довідку/інформацію в довільній формі про те, що відомості про юридичну особу, яка є учасником, не внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов`язані з корупцією правопорушення; 2) оригінал або нотаріально завірену копію документу датованого після оприлюднення оголошення про проведення відбору учасників, виданого МВС (його структурними підрозділами або підприємствами, установами, організаціями, підпорядкованими МВС), про те, що особа (особи), уповноважена (уповноважені) підписувати документи цінової пропозиції учасника (фізична особа, яка є учасником) до кримінальної відповідальності не притягується, не знятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває; 3) оригінал або нотаріально завірену копію документу, виданого уповноваженим органом, про відсутність в учасника заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, датованого після оприлюднення оголошення про проведення відбору учасників (або документ відповідного змісту, отриманий за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника» офіційного веб-сайту Державної фіскальної служби України.

Доказів, що документи, надані ТОВ «ТД «Сокар Україна» 02.05.2019, є документами, розміщеними ним для усунення недоліків, позивачем не надано.

Вказаних висновків дійшла й постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель у рішенні № 6450-р/пк-пз від 22.05.2019, в якому встановлено, що ТОВ «ТД «Сокар Україна» не порушило Оголошення в цій частині.

Крім того, відповідно до підпункту 1 пункту 3 Оголошення для лоту № 5 встановлено вимоги Замовника згідно з якими виготовляються товари, а саме - ДСТУ 7688:2015.

Відповідно до підпункту 3.2 пункту 3 Оголошення для підтвердження відповідності Пропозиції технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам Замовника учасник у складі Пропозицій повинен надати: сканований гарантійний лист, в якому учасник гарантує поставити замовнику товар у необхідній кількості та в установлені строки, а також повинна бути зазначена інформація про виробника товару (його адреса) та посилання на номер процедури закупівлі, що оприлюднена на веб-порталі Уповноваженого органу; скановану копію паспорту якості випробувань виробника на товар, що пропонується до постачання, за всіма показниками передбаченими ДСТУ; - скановану копію Сертифіката відповідності на товар, який пропонується до постачання. Сертифікат повинен бути виданий органом з сертифікації продукції що акредитований в НААУ).

З рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 8016-р/пк-пз від 19.06.2019 вбачається, що замовник надав на розгляд Колегії протокол переговорів від 30.05.2019 № 75/249/35, в якому зазначено: «Заступник начальника відділу підготовки та проведення, закупівель за напрямком тилового та медичного забезпечення управління проведення закупівель Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України Сімонов Ю. П . повідомив, що рішення тендерного комітету Міністерства оборони України про визначення переможцем ТОВ «ТД «Сокар Україна» щодо процедури закупівлі палива дизельного п`ять « 2» лотів за лотом 5 08.05.2019 було оскаржене ТОВ «АВГУСТ ПРОМ», скарга UA-2019-04-09-002742-а.b2, а саме що в наданих документах, щодо підтвердження технічним, якісним, кількісним та інтим вимогам замовника учасник у складі цінової пропозицій повинен надати: Сертифікат відповідності на товар, який пропонується до постачання. Сертифікат повинен бути виданий органом з сертифікації продукції що акредитований в НААУ. Інформація стосовно гарантійного терміну зберігання повинна бути зазначена, в паспорті якості виробника та/або в сертифікаті відповідності на продукцію.

Разом з тим, ТОВ «ТД «Сокар Україна» за лотом 5, надав сертифікат відповідності на дизельне паливо клас С за LST EN 590:2013+А1:2017 (виробник АТ «Орден Летува», Литва) на відповідність Технічному регламенту, а не ДСТУ 7688:2015 і ні в паспорті виробника ні в сертифікаті на надане паливо не зазначено гарантійний термін зберігання.

Рішенням Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення у сфері публічних закупівель від 22.05.2019 № 6450-р/пк-пз зобов`язано Міністерство оборони України скасувати рішення про визначення переможцем процедури закупівлі ТОВ «ТД «Сокар Україна» за процедурою закупівлі - «ДК 021:2015: 09134200-9 - Дизельне паливо», оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA.-2019-04-09-002742-а за лотом 5.

Тендерним комітетом Міністерства оборони України від 29.05.2019 на виконання рішення Колегії скасовано рішення про визначення переможцем ТОВ «ТД «Сокар Україна» за процедурою закупівлі - «ДК 021:2015: 09134200-9 - Дизельне паливо», оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2019-04-09-002742-a за лотом 5.

Враховуючи те, що учасник не був ознайомлений з наведеними вище недоліками, представник ТОВ «ТД «Сокар Україна» Ставицька І., зазначила, що учасник погоджується із зазначеними недоліками і у встановлені терміни їх усуне, шляхом виключення зазначеного виробника пального із гарантійного листа і цінової пропозиції, або оприлюдненням документів, які відповідають вимогам Замовника.

ТОВ «ТД «Сокар Україна» у термін до 10-00 31.05.2019 (включно) усунув вищезазначені недоліки, шляхом оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу відповідних документів».

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель за лотом № 5 ТОВ «ТД «Сокар Україна» 30.05.2019 завантажило наступні документи, зокрема: файл`Додаток 1_Цінова пропозиція_Лот 5 (после переговорной)_30052019.pdf» форма «ЦІНОВА ПРОПОЗИЦІЯ», в якій зазначено дизельне паливо дизельне ДП-Л-ЄВРО5-В0); гарантійний лист від 30.05.2019 № 335, в якому зазначено: 1) паливо дизельне ДТ-Л-К5, сорт С (відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне ЄВРО. Технічні умови, п.4.2. (таблиця 1) для палива дизельного ДП-Л-Євро5-В0) виробництва ВАТ «Мозирський нафтопереробний завод», адреса виробника: 247760, Гомельська обл., м.Мозир-11, Республіка Білорусь; 2) паливо дизельне ДТ-Л-К5, сорт С (відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне ЄВРО. Технічні умови.», пункту 4.2, таблиця 1 як паливо дизельне ДП-Л-Євро5-В0) виробництва ПАТ «Нафтан», адреса виробника: 211441, Вітебська обл., м. Новополоцьк, Республіка Білорусь; 3) паливо дизельне ДП-Л-Євро5-В0 (відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне ЄВРО. Технічні умови.») виробництва Шебелинського відділення з переробки газового конденсату і нафти, адреса виробника: с. Андріївка, Балаклійського р-ну, Харківської обл., що є підрозділом УПРАВЛІННЯ З ПЕРЕРОБКИ ГАЗУ ТА ГАЗОВОГО КОНДЕНСАТУ АТ «Укргазвидобування», 39420, Україна, с.Базилівщина, Машківського р-ну, Полтавської обл., вул. Польова, 6; 4) паливо дизельне ДП-Л-Євро5-В0 виробництва ПАТ «Укртатнафта» (відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне ЄВРО. Технічні умови», пункт 4.2, таблиці Л, показники 1-15,17), адреса виробника: 39610, Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Свіштовська, 3, Україна.

Також завантажено (архівна папка «паспорта_сертификаты.7z») наступні документи: сертифікат відповідності Шебелинського відділення з переробки газового конденсату і нафти, який відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015; сертифікат відповідності ПАТ «Укртатнафта», який відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015; сертифікат відповідності ПАТ «Нафтан», який відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015; сертифікат відповідності ВАТ «Мозирський нафтопереробний завод», який відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015.

Враховуючи викладене, ТОВ «ТД «Сокар Україна» усунуло недоліки тендерної пропозиції.

За наслідками усунення недоліків тендерної пропозиції, рішенням тендерного комітету міністерства оборони України від 31.05.2019 № 75/249/36 учасника ТОВ «ТД «Сокар Україна» визначено переможцем процедури за лотом № 5 від 31.05.2019 та опубліковано повідомлення про намір укласти договір з учасником.

Не погоджуючись з рішенням замовника, ТОВ «Август Пром» подало скаргу до органу оскарження в порядку, передбаченому Законом України «Про публічні закупівлі», з вимогою щодо скасування рішення замовника від 31.05.2019 № 75/249/36 про визначення ТОВ «ТД «Сокар Україна» переможцем процедури.

Рішенням Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення у сфері публічних закупівель від 19.06.2019 №8016-р/пк-пз скаржнику ТОВ «Август Пром» відмовлено в задоволенні скарги.

27.06.2019 за результатами процедури закупівлі № UA-2019-04-09-002742-а за лотом № 5 з ТОВ «ТД «Сокар Україна» укладено договір № 286/1/19/21 про постачання для державних потреб нафти і дистилятів (09130000-9) (паливо дизельне), для техніки спеціального призначення (за кошти Державного бюджету України).

Статтею 73 Господарського процесуального кодексу України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Отже, чинне господарське процесуальне законодавство ґрунтується на принципі змагальності сторін, а у ч. 2 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи.

Згідно з ч. 2 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви.

Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку про відсутність встановлених порушень процедури закупівлі № UA-2019-04-09-002742-а за лотом № 5, у зв`язку із чим є безпідставною та необґрунтованою і вимога позивача про визнання недійсним з моменту укладення договору № 286/1/19/21 від 27.06.2019, укладеного за результатами оскаржуваної процедури.

Аналізуючи вищевикладені доводи, оцінюючи надані суду докази в їх сукупності, суд доходить висновку про відмову у задоволенні позову в повному обсязі.

У відповідності до положень ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку із відмовою у задоволенні позову, відшкодування судових витрат покладається на позивача.

Керуючись статтями 129, 232, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. В позові Товариства з обмеженою відповідальністю «АВГУСТ ПРОМ» (пр-т Аношкіна, буд. 80/1, кв. 24, 41, 42, м. Кам`янське, Дніпропетровська обл., 51934) до Міністерства оборони України (пр-т Повітрофлотський, буд. 6, м. Київ, 03168), третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ДІМ СОКАР УКРАЇНА» (вул. Юрківська, буд. 28, оф. 3, м. Київ, 04080) про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним договору - відмовити.

Рішення набирає законної сили у строк та в порядку, встановленому ст. 241 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду в строк, встановлений ст.256 Господарського процесуального кодексу України та в порядку, передбаченому ст.257 Господарського процесуального кодексу України з урахуванням приписів п.п.17.5 п.17 Розділу ХІ «Перехідні положення» Господарського процесуального кодексу України.

З повним текстом рішення можна ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою:http://reyestr.court.gov.ua/.

Повний текст рішення складено та підписано 08.10.2019.

Суддя В.О.Демидов