
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 серпня 2019 року справа № 580/1488/19
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі :
головуючого судді - Руденко А.В.,
за участю:
секретаря - Сачинської В.С.,
представника позивача - адвоката Півошенка П.О. (за ордером),
представника відповідача - Дубенка В.П. (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в загальному позовному провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ТОВ «Сокар Петролеум» до Офісу великих платників податків ДФС України про визнання протиправним податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю "Сокар Петролеум" з позовною заявою до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, в якій просить скасувати податкове повідомлення-рішення №0002701403 від 16.04.2019.
Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що в період з 28.03.2019 по 03.04.2019 посадовими особами Головного управління ДФС в Полтавській області було проведено фактичну перевірку щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, наявність ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками на господарській одиниці ТОВ "Сокар Петролеум" АЗС з магазином, АГЗП та кафетерієм, розташованою за адресою Полтавська область, м.Кременчук, просп. Лесі Українки, 146. За результатами перевірки складений акт від 03.04.2019. Зазначені в акті перевірки результати вимірювання рівня нафтопродуктів у резервуарах на АЗС були здійснені з порушенням закону, оскільки в акті перевірки та додатку до нього не зазначено інформації щодо методів, способів та обладнання, за допомогою яких здійснювалось зняття фактичних залишків паливно-мастильних матеріалів, з огляду на що інформація щодо фактичної кількості паливно-мастильних матеріалів, зазначених в додатку до акту перевірки "Відомість про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей)" не може вважатись достовірною, а відповідно і твердження відповідача, що позивач реалізовував паливно-мастильні матеріали, які не обліковані у встановленому законом порядку, не є доведеними. При проведенні планової інвентаризації нафтопродуктів станом на 01.04.2019 були виявлені залишки нафтопродуктів та оприбутковані позивачем
03 червня 2019 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечує проти задоволення адміністративного позову та зазначає, що під час проведення фактичної перевірки АЗС з магазином, АГЗП та кафетерієм за адресою: м. Кременчук, проспект Лесі Українки, 146, що належить ТОВ «Сокар Петролеум», встановлено, що згідно даних Х-звіту на момент перевірки залишки пального станом на 28.03.2019 об 11 год. 29 хв повинні становити: бензин А98 Nano - 9374,76 л та бензин А95 Nano - 8639,59 л. В ході співставлення фактичних залишків пального із залишками, вказаними в Х-звітах, виявлено надлишки: бензин А98 Nano в кількості 316,989 л та А95 Nano в кількості 64,33 л. Заміри фактичних залишків пального в резервуарі здійснювались представником підприємства начальником АЗС ОСОБА_1 в присутності представників ГУ ДФС у Полтавській області. Визначення об`єму нафтопродуктів здійснювалось за результатами показників метрштока та градуювальних таблиць до ємкостей, наданих в ході перевірки. Фактична наявність надлишків нафтопродуктів з урахуванням допустимих похибок підтверджена також наданою начальником АЗС відомістю надлишків та нестач нафтопродуктів на АЗС.
Встановлені згідно відомості про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей) від 28.03.2019 не обліковані як товарні запаси на суму 12451,09 грн, тому за їх реалізацію застосовано штрафну санкцію в розмірі подвійної вартості необлікованих товарів: 12451,09 х 2 = 24902,18 грн.
12 червня 2019 року до суду надійшли заперечення на відзив, в яких позивач зазначає, що облік руху нафтопродуктів за марками і видами ведуть матеріально відповідальні особи АЗС, відповідні первинні документи знаходяться на зберіганні у таких осіб, а також у бухгалтерських службах підприємства. При цьому, ані Х-звіт, ані змінній звіт за формою №17-НП не є первинними документами, що є підставою для обліку товарних запасів підприємств, а також документами, які можуть підтверджувати наявність необлікованого товару за місцем реалізації, оскільки вказані документи відображають виключно здійснені облікові операції.
Позивач також зазначає, що під час проведення фактичної перевірки не проводилась інвентаризація залишку нафтопродуктів в резервуарах відповідно до вимог Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, так як відсутні форми №3-НП, 7-НП, 23-НП, акт інвентаризації форми №20-НП, порівняльні відомості форми №27-НП, відомості наявності нафтопродуктів в технологічних трубопроводах форми №35-НП.
Оприбуткування надлишку нафтопродукті на АЗС за адресою: м. Кременчук, проспект Лесі Українки, 146, підтверджує первинний документ, а саме: накладна про оприбуткування товарів №1095 від 03.04.2019 в місяці, у якому закінчено інвентаризацію.
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду Руденко А.В. від 08.05.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито загальне позовне провадження у справі; призначено підготовче засідання.
Усною ухвалою суду від 19.07.2019, занесеною до протоколу судового засідання, підготовче провадження закрито, справу призначено до розгляду по суті.
В судовому засіданні 14 серпня 2019 року представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги та просив задовольнити позов в повному обсязі.
В судовому засіданні 14 серпня 2019 року представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог та просив відмовити у задоволенні позову.
Заслухавши представників сторін, допитавши свідка ОСОБА_1 , розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив таке.
Відповідно до наказу ГУ ДФС у Полтавській області від 27.03.2019 №915 «Про проведення фактичної перевірки», на підставі направлень від 27.03.2019 №1018, №1019, з посадовими особами ГУ ДФС у Полтавській області проведено фактичну перевірку АЗС з магазином, АГЗП та кафетерієм за адресою: м. Кременчук, проспект Лесі Українки, 146, що належить ТОВ «Сокар Петролеум», щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, наявність ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками.
Під час перевірки було встановлено ряд порушень, серед яких встановлено порушення п. 11, п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР, оскільки позивач не забезпечив у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів за місцем реалізації на суму 12451,09 грн (відомість).
Так, згідно відомості про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей), яка підписана посадовими особами ГУ ДФС у Полтавській області та касиром торгівельного залу ОСОБА_2 , станом на 28.03.2019 при перевірці господарської одиниці АЗС з магазином, АГЗП та кафетерієм за адресою: м. Кременчук, проспект Лесі Українки, 146 , в ході співставлення фактичних залишків пального із залишками, вказаними в Х-звітах, виявлено надлишки: бензин А98 Nano в кількості 316,991 л та А95 Nano в кількості 64,331 л на загальну суму 12451,09 грн.
За результатами перевірки складено акт від 03.04.2019 (бланк №001839).
Не погоджуючись з висновками акта перевірки, позивачем подано до ГУ ДФС у Полтавській області заперечення.
Листом ГУ ДФС у Полтавській області від 11.04.2019 №16394/10/16-31-14-04-23 позивача повідомлено, що фактична перевірка АЗС з магазином АГЗП та кафетерієм за адресою: м. Кременчук, проспект Лесі Українки, 146, проведена з підстав передбачених Податковим кодексом України, висновки в акті перевірки від 03.04.2019 №0146/16/31/РРО/38305367 стосовно виявлених порушень викладені змістовно та обґрунтовано.
На підставі акта перевірки 16 квітня 2019 року Офісом великих платників податків ДФС прийнято податкове повідомлення-рішення №0002701403, згідно з яким за порушення п.п. 11, 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфер торгівлі, громадського харчування та послуг», до ТОВ «Сокар Петролеум» застосовано штрафні санкції в сумі 24987,18 грн.
Не погоджуючись з податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно пункту 44.1 статті 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Відповідно до частин 1, 2 статті 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства.
Бухгалтерський облік є обов`язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Закон України від 06.07.1995 №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон №265/95-ВР) визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб`єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Відповідно до пунктів 11, 12 статті 3 Закону №265/95-ВР суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані: проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.
Отже, згідно з вказаними приписами на позивача покладено обов`язок здійснювати реалізацію лише облікованих у бухгалтерському обліку нафтопродуктів.
Згідно зі ст. 20 Закону №265/95-ВР до суб`єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Єдиний порядок організації та виконання робіт, пов`язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком товарної нафти і нафтопродуктів встановлює Інструкція про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затверджена наказом Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв`язку, Міністерства палива та енергетики, Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 № 281/171/578/155 (далі - Інструкція № 281/171/578/155).
Відповідно до пунктом 2.1. Інструкції № 281/171/578/155 облік нафти і нафтопродуктів - операція, яка проводиться на підприємстві під час технологічного процесу і яка полягає у визначенні об`єму і маси нафти або нафтопродуктів для подальших облікових операцій.
Згідно з підпунктом 4.2.5 пункту 4.2. Інструкції № 281/171/578/155 об`ємним методом вимірюється лише об`єм нафтопродукту. Для вимірювань об`єму нафтопродуктів на АЗС використовуються паливороздавальні колонки (ПРК) і оливороздавальні колонки (ОРК), що мають відлікові пристрої для індикації ціни, об`єму та вартості виданої дози.
Під час реалізації споживачам світлих нафтопродуктів та олив споживачам на АЗС мають застосовуватись лише паливороздавальні колонки з допустимою відносною похибкою в умовах експлуатації в усьому діапазоні температур не гіршою, ніж ± 0,5% та оливороздавальні колонки з допустимою основною відносною похибкою не гіршою, ніж ± 1,0% з реєстраторами розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Порядок приймання і відпуску нафтопродуктів на АЗС передбачений пунктом 10 Інструкції № 281/171/578/155.
Так, згідно з п. 10.1 п. 10 Інструкції № 281/171/578/155 облік руху нафтопродуктів на АЗС здійснюється в одиницях об`єму.
П.п. 10.2 п. 10 Інструкції № 281/171/578/155 передбачає, що на підставі товарно-транспортної накладної та акта приймання (у разі його наявності) оператор АЗС має оприбуткувати прийнятий нафтопродукт за марками та видами (дизельне паливо залежно від масової частки сірки), тобто зробити необхідні записи в журналі обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою N 13-НП. Дані про оприбутковані нафтопродукти заносяться до змінного звіту АЗС за формою N 17-НП (додаток 14).
П.п. 10.3 п. 10.3 Інструкції № 281/171/578/155 визначено, що облік реалізації нафтопродуктів ведеться через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений до фіскального режиму роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій кожною АЗС, яка здійснює розрахунки із споживачами готівкою. Відпуск нафтопродуктів за готівку відображається у Змінному звіті АЗС за формою N 17-НП; відпуск нафтопродуктів за безготівковим розрахунком за відомостями здійснюється АЗС на підставі договорів, укладених між підприємством та споживачем. Відпуск нафтопродуктів відображається у відомості на відпуск нафтопродуктів за формою N 16-НП (додаток 16); кількість відпущеного нафтопродукту фіксується у відомості, яка ведеться безпосередньо на АЗС, що підтверджується підписами оператора АЗС та водія; заправлення за талонами відображається у змінному звіті АЗС за формою N 17-НП; відпуск нафтопродуктів за платіжними картками відображається у змінному звіті АЗС за формою N 17-НП.
Згідно з п. 10.4 п. 10 Інструкції № 281/171/578/155 на АЗС здійснюється оперативне кількісне контролювання, результати якого використовуються для ведення обліку, звіряння кількості отриманих і відпущених нафтопродуктів. Кількісний облік нафтопродуктів на АЗС здійснюється за формою змінного звіту АЗС N 17-НП.
Згідно з п.п. 10.4 п. 10 Інструкції № 281/171/578/155 під час приймання-передавання зміни оператори АЗС: визначають залишки нафтопродуктів на кінець зміни з урахуванням залишків на початок зміни (цей залишок переноситься з графи "обліковий залишок попередньої зміни"), надходження нафтопродуктів за зміну, які підтверджено відповідними документами, та кількості відпущених за зміну нафтопродуктів за сумарними показниками лічильників усіх ПРК, ОРК (обліковий залишок); вимірюють загальний рівень нафтопродуктів і рівень підтоварної води в кожному резервуарі та за результатами вимірювань визначають об`єм нафтопродуктів (фактичний залишок); роздруковують на РРО фіскальний звітний чек і визначають обсяг виконаних розрахункових операцій, що заносяться до фіскальної пам`яті; у разі встановлення розбіжності фактичної і облікової кількості нафтопродуктів у резервуарі в границях відносної похибки методу вимірювання маси згідно з ГОСТ 26976 зміна передається і приймається за обліковим залишком нафтопродукту. Перевищення фактичного залишку на кінець зміни над обліковим залишком на кінець зміни понад допустиме граничне відхилення фіксується у змінному звіті.
Після завершення зміни оператором АЗС складається змінний звіт АЗС за формою N 17-НП у двох примірниках, з яких один з доданими ТТН здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається на АЗС.
Згідно з п. 13.13 п. 13 Інструкції № 281/171/578/155 під час здійснення інвентаризації нафти та/або нафтопродуктів необхідно, зокрема, визначити об`єм і масу нафти та/або нафтопродуктів за марками і видами в резервуарах, технологічних трубопроводах, залізничних цистернах, танках наливного судна в порядку, установленому цією Інструкцією. Результати вимірювань у резервуарах і технологічних трубопроводах інвентаризаційною комісією заносяться до журналу реєстрації проведення вимірювань нафтопродуктів (нафти) у резервуарах за формою N 7-НП, а також до акта вимірювання нафтопродуктів (нафти) у резервуарах за формою N 3-НП (додаток 26). Розрахунки наявності нафти та/або нафтопродуктів у технологічних нафтопродуктопроводах підприємств заносяться до відомості наявності нафтопродуктів (нафти) у технологічних нафтопродуктопроводах за формою N 23-НП (додаток 27) та на АЗС до відомості нафтопродуктів у технологічних трубопроводах АЗС за формою N 35-НП (додаток 28).
Згідно з п.п. 14.3 п. 14 Інструкції № 281/171/578/155 облік нафти і нафтопродуктів у фізичних величинах (за об`ємом, масою) ведеться безпосередньо матеріально відповідальними особами, а бухгалтерська служба підприємства здійснює їх кількісно-грошовий облік.
П.п. 14.4 п. 14 Інструкції № 281/171/578/155 передбачає, що матеріально відповідальні особи підприємств (за винятком НПЗ) ведуть кількісний облік нафти та нафтопродуктів у товарній книзі кількісного руху нафтопродуктів (нафти) за формою N 31-НП (додаток 34), у якій зазначаються надходження і відпуск нафтопродуктів за день, а також їх залишки на кінець дня. Для посилення контролю за станом приймання, зберігання, відпуску та обліку нафти та нафтопродуктів матеріально відповідальні особи ведуть журнал обліку надходження нафти і нафтопродуктів за формою N 6-НП і журнал вимірювання нафти і нафтопродуктів у резервуарах за формою N 7-НП.
Згідно з п. 16.1 п. 16 Інструкції № 281/171/578/155 матеріально відповідальні особи АЗС ведуть облік руху нафтопродуктів за марками і видами (для дизельного палива в залежності від масової частки сірки) нафтопродуктів у змінному звіті за формою N 17-НП, який складається у двох примірниках. Перший примірник разом з первинними документами здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається у матеріально відповідальної особи.
Отже, облік нафтопродуктів на АЗС здійснюється з використанням документів, форми яких чітко визначені Інструкціїєю № 281/171/578/155.
При цьому наявність неоприбуткованих нафтопродуктів може бути виявлена у результаті співставлення даних обліку звітів АЗС за формою №16-НП та №17-НП, даних РРО та фактичних вимірювань залишків пального в резервуарах.
Судом встановлено, що наявність надлишків необлікованих нафтопродуктів встановлена відповідачем як різниця між даними Х-звіту РРО, розпечатаного 28.03.2019, та даними відомості надлишків і недостач нафтопродуктів на АЗС 08/1 регіону по результатах проміжного контролю станом на 00:00 годин 28.03.2019.
Судом досліджено вказану відомість та встановлено, що вона не відповідає жодній з форм звітності, передбаченій Інструкцією № 281/171/578/155.
При цьому відомість про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей), яка підписана посадовими особами ГУ ДФС у Полтавській області та касиром торгівельного залу ОСОБА_2 станом на 28.03.2019 при перевірці господарської одиниці АЗС з магазином, АГЗП та кафетерієм за адресою: м. Кременчук, проспект Лесі Українки, 146, в ході співставлення фактичних залишків пального із залишками, вказаними в Х-звітах, виявлено надлишки: бензин А98 Nano в кількості 316,991 л та А95 Nano в кількості 64,331 л на загальну суму 12451,09 грн., складена під час перевірки 03.04.2019 з 9 год. 30 хв. до 10 год. 36 хв.
Отже, посадові особи відповідача не були присутні 28.03.2019 в 00 год 00 хв. на АЗС позивача і участі у фактичних замірах не приймали; вказана відомість підписана лише начальником АЗС ОСОБА_1 ; занесення фактичних замірів, вказаних у відомості, до змінного звіту за формою N 17-НП не підтверджено.
Отже, відомість надлишків і недостач нафтопродуктів на АЗС 08/1 регіону по результатах проміжного контролю станом на 00:00 годин 28.03.2019 не є достовірним та достатнім доказом наявності надлишків пального під час перевірки.
За вказаних обставин, висновки акта фактичної перевірки щодо наявності неоприбуткованих нафтопродуктів є необґрунтованими, що виключає застосування до позивача фінансових санкцій згідно зі ст. 20 Закону №265/95-ВР.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, які належить задовольнити.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відтак, судові витрати позивача по сплаті судового збору підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС України від 16 квітня 2019 №0002701403 про визначення ТОВ «Сокар-Петролеум» штрафу у сумі 24 987 грн. 18 коп.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків ДФС України на користь ТОВ «Сокар-Петролеум» судові витрати зі сплати судового збору у сумі 1 921 грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Повний текст рішення виготовлений 30 вересня 2019 року.
Суддя А.В. Руденко