
Справа № 420/5887/19
УХВАЛА
07 жовтня 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Юхтенко Л.Р., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 35638987, місцезнаходження: 65046, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61, оф.12) про визнання протиправною та скасування постанови №24 по справі про адміністративне правопорушення від 08.04.2019 року,-
В С Т А Н О В И В:
До суду 04 жовтня 2019 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 35638987, місцезнаходження: 65046, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61, оф.12) про визнання протиправною та скасування постанови №24 по справі про адміністративне правопорушення від 08.04.2019 року.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суддя дійшов висновку, що дана справа має бути передана для подальшого розгляду до Київського районного суду міста Одеси, з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Частиною 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Згідно з п.1 ч. 1 ст.20 КАС України, місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частиною 2 статті 20 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
З позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує постанову №24 по справі про адміністративне правопорушення від 08.04.2019 року, відповідно до якої визнано ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 188-42 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн.
Також у постанові передбачено порядок оскарження, відповідно до якого постанова може бути оскаржена протягом десяти з дня її внесення у вищестоячий орган (вищестоячий посадовій особі) або у суд з урахуванням положено статей 287-289 КУпАП.
Суд зазначає, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України, такі справи підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Так, відповідно до п. 3. ч. 1 ст. 288 КУпАП, постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі - може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом, що узгоджується з процесуальними вимогами КАС України, викладеними в ст. 286 КАС України.
Згідно з ч. 1 ст. 286 КАС України, адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи вищевикладене, зазначений позов не є підсудним Одеському окружному адміністративному суду, а має вирішуватись відповідним місцевим загальним судом, як адміністративним судом в порядку, визначеному КАС України.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги про визнання протиправною та скасування постанови №24 по справі про адміністративне правопорушення від 08.04.2019 року підлягають розгляду місцевим загальним судом як адміністративним судом за предметною підсудністю.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки приписи КАС України в редакції Закону № 2147-УІІІ від 03.10.2017 року не містять регулювання питання щодо передачі адміністративної справи за предметною підсудністю, суд за аналогією закону застосовує такі ж процесуальні наслідки, передбачені п. 2. ч. 1 ст. 29 КАС України для передачі справи за предметною підсудністю.
Таким чином, суд вважає, що справа за позовом ОСОБА_1 ( НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) має бути передана на розгляд місцевого загального суду як адміністративного суду за предметною підсудністю в порядку п. 2. ч. 1 ст. 29 КАС України.
Частиною 1 ст. 25 КАС України встановлено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З позовної заяви вбачається, що місцем проживання (перебування) позивача є адреса: АДРЕСА_1 .
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу №420/5887/19 до Київського районного суду міста Одеси, за місцем проживання (перебування) позивача.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 4, 19, 170,171, 256, 293,295 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Передати адміністративну справу №420/5887/19 за позовом ОСОБА_1 ( НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 35638987, місцезнаходження: 65046, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61, оф.12) про визнання протиправною та скасування постанови №24 по справі про адміністративне правопорушення від 08.04.2019 рокуна розгляд іншого адміністративного сулу за місцем проживання позивача - до Київського районного суду міста Одеси.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому ст.295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням п.15.5 п.15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.
Суддя: Л.Р. Юхтенко