Рішення № 84783055, 07.10.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.10.2019
Номер справи
420/3103/19
Номер документу
84783055
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/3103/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2019 року

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Самойлюк Г.П.,

при секретарі: Казарян С.Б.

сторін:

позивач: Григор`єв В.В. (представник за ордером)

відповідач: Аветюк С.В. (представник за довіреністю)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі справу за позовом приватного підприємства «СТАНДАРТ КОМ» (65006, м. Одеса, вул. Воробйова, 36, Код ЄДРПОУ 38154390) до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, код ЄДРПОУ 39398646), про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень рішень, -

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

23.05.2019р. приватне підприємство "СТАНДАРТ КОМ" звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, в якому просить:

визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області №0080371212 від 23.10.2017р.; №0002121307 від05.09.2018р.; №0001091415 від 09012018р.; №0001111415 від 09.01.2018р; №0001071415 від 09.01.2018р; №0006271212 від 17.01.2018р.; №0023261212 від 09.02.2018р.

В обґрунтування позову зазначено, що за наслідками перевірок позивача були складені акти, якими встановлені порушення податкового законодавства, висновки яких є безпідставними, оскільки у позивача є всі належним чином оформлені документи, що підтверджують дійсність господарських операцій з контрагентами (ТОВ «МАСТЕРКОРП», ТОВ «НАФТА ТОРГ ЛТД», ТОВ «СПЕЦБУДМАРКЕТ», ТОВ «ГРАНД ПЛАЗА», ПП «ГАРДЕ-ПЛЮС», ТОВ «ТФ ОРХІДЕЯ» ПП «ЕНТЕР-СЕЛ», ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «ЕНЕРГОРЕСУРСИ», ТОВ «МАРКЕТ 71», ПП «ДЕМАРКЕТ», ТОВ «УКРЕКСПОСЕРВІС», ТОВ «РЕСУРСОПТ», ПП «ОРІМІ-ТЕЙС», ТОВ «ТОРГТРАСТ», ПП «КОМ-СТОР», ТОВ «БАХУС ТРЕЙД», ТОВ «АГРО-МАРКЕТ-ПЛЮС», ПП «ПАЙОЛА», ТОВ «БАРКУС», ТОВ «ТД «СМАРТ», ТОВ «КЛЕВЕНС», ТОВ «ОЛСТАР ІНВЕСТМЕНТ», ПП «РЕЗЕРВ-ТОРГ»). Прийняті на підставі таких висновків податкові повідомлення рішення №0080371212 від 23.10.2017 року; №0002121307 від 05.09.2018 року; №0001091415 від 09.01.2018 року; № 0001111415 від 09.01.2018 року; № 0001071415 від 09.01.2018 року; № 0006271212 від 17.01.2018 року; №0023261212 від 09.02.2018 року не відповідають вимогам податкового законодавства, в зв`язку з чим підлягають скасуванню.

Ухвалою від 28.05.2019р. відкрито провадження у справі №420/3103/19, вирішено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження зі стадії проведення підготовчого засідання; призначено підготовче засідання по справі на 25.06.2019р. на 14 год.30хв.

19.06.2019 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. №22066/19), в якому в обґрунтування правової позиції зазначено, що на підставі направлень та наказу, виданих Головним управлінням ДФС в Одеській області, проведено планову документальну виїзну перевірку приватного підприємства "СТАНДАРТ КОМ", в ході якої на ім`я директора товариства направлялись запити щодо надання документів до перевірки, які підтверджують факт здійснення господарських операцій з такими контрагентами: ТОВ «ПРОМБУД МАРКЕТ», ПП«С.К.С», ПП «ГАРДЕ-ПЛЮС», ТОВ «ГРАНД ПЛАЗА», ТОВ «НАФТА ТОРГ-ЛТД», ПП «ПАЙОЛА», ТОВ «МАРКЕТ-71», ПП «ДЕМАРКЕТ», ПП «РЕЗЕРВ-ТОРГ», ТОВ «БАХУС ТРЕЙД», ТОВ «ОЛСТАР ІНВЕСТМЕНТ», ТОВ «МАСТЕРКОРП», ТОВ «ТФ ОРХІДЕЯ», ТОВ «ТД «СМАРТ», ПП «ОРІМІ-ТЕЙС», ТОВ «СПЕЦБУДМАРКЕТ», ПП «ЕНТЕР-СЕЛ», ТОВ «БАРКУС», ТОВ «УКРЕКСПОСЕРВІС», ТОВ «АГРО-МАРКЕТ-ПЛЮС», ПП «КОМ-СТОР», ТОВ «РЕСУРСОПТ», ТОВ «ТОРГТРАСТ», ТОВ «ТД «ЕНЕРГОРЕСУРСИ», ТОВ «КЛЕВЕНС», однак станом на момент закінчення перевірки ПП «СТАНДАРТ-КОМ» не надано витребувані документи, про що складено акт №6386/15-32-14-15/38154390 від 15.12.2017 «Про ненадання документів/копій документів у ході документальної планової виїзної перевірки ПП «СТАНДАРТ-КОМ». На момент закінчення перевірки та на момент реєстрації акта перевірки такі документи надані не були, в зв`язку з чим такі документи вважаються відсутніми у платника податків (п.44.6 ст.44 Податкового кодексу України). За таких обставин, відповідач просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Ухвалою від 25.06.2019 р., яку занесено до протоколу судового засідання, відкладено розгляд справи на 09.07.2019р., у зв`язку з необхідністю надання сторонами додаткових доказів.

Підготовче засідання призначене на 09.07.2019р. перенесено на 16.07.2019р., у зв`язку з перебуванням головуючого судді на семінарі.

Ухвалою суду від 16.07.2019 р. за клопотанням представника позивача продовжено строк підготовчого провадження по справі № 420/3103/19 на тридцять днів; відкладено підготовче засідання по справі на 27 серпня 2019 року.

Ухвалою суду від 27.08.2019р. підготовче провадження в адміністративній справі закрито; призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 17 вересня 2019 р.

Ухвалою суду від 17.09.2019 р., яка занесена до протоколу судового засідання, в судовому засіданні оголошено перерву до 24.09.2019р.

Судове засідання 24.09.2019р. перенесено на 26.09.2019р. у зв`язку з перебуванням судді у нарадчій кімнаті по іншій справі.

У судове засідання 26.09.2019р. з`явилися представники сторін

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача проти позову заперечував, посилаючись на обставини, зазначені у відзиві на позовну заяву.

Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Головним управлінням ДФС в Одеській області відповідно до пп.20.1.4 п.20.1 ст. 20, п.77.1 ст.77 ПК України, на підставі наказу Головного управління ДФС в Одеській області №1361 від 11.05.2017р., направлень проведено документальну планову виїзну перевірку приватного підприємства "СТАНДАРТ КОМ" (код ЄДРПОУ 38154390) з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.01.2014р. по 31.12.2016р., валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014р. по 31.03.2016р., єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014р. по 31.12.2016р.

Перевірка проводилась з 25.05.2017р. по 14.12.2017р.

Термін проведення перевірки переносився на підставі наказу Головного управління ДФС в Одеській області №1726 від 25.05.2017р., у зв`язку з вилученням правоохоронними органами документів до дати отримання всіх вилучених правоохоронними органами документів або забезпечення доступу до них.

Листом Четвертого відділу управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України №28719/7/99-99-23-01-19 від 25.10.2017р. (вх. ГУ ДФС в Одеській області №4769/10/15-32 від 10.11.2017р.) було надано матеріали кримінального провадження, а саме: документи фінансово-господарської діяльності ПП «СТАНДАРТ-КОМ» (код ЄДРПОУ 38154390), які виявлено та вилучено 10.04.2017р. в ході обшуку за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 36, відповідно до протоколу обшуку у 8-и томах на одному оптичному носії.

У зв`язку з забезпеченням доступу до вилучених правоохоронними органами документів, на підставі наказу Головного управління ДФС в Одеській області №6121 від 21.11.2017р. терміни проведення документальної планової виїзної перевірки ПП «СТАНДАРТ-КОМ» (код ЄДРПОУ 38154390) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014р. по 31.12.2016р. поновлено з 24.11.2017р.

За результатами перевірки ТОВ "Стандарт КОМ" складено акт №818/15-32-14-15/38154390 від 21.12.2017р., відповідно до висновків якого встановлено порушення:

1. п. 44.1, п. 44.2, п. 44.3, п.44.6 ст.44, п.85.2 ст.85, п.138.2 ст. 138, пп. 139.1.9 п. 139.1 ст.139 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-Vl (із змінами та доповненнями до 01.01.2015), пп. 134.1.1 п. 134.1 ст.134 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-Vl (із змінами та доповненнями після 01.01.2015), п.1, п.З, п.4, п.5, п.6, п.7, п.8 п.9 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV (із змінами та доповненнями), п.1.2, п.2.1, п.3.1, п.З.5, п.6.1, п.6.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 8032380 грн., у тому числі:

у 2014 році в сумі 1782675 грн.;

у 2015 році в сумі 2798166 грн.;

у 2016 році в сумі 3451539 грн.;

2. п.44.1, п.44.3, п.44.6 ст.44, п.85.2 ст.85, п.185.1 ст. 185, п.187.1 ст. 1 87, п.192.1 ст.192, п.п.192.1.1 п.192.1 ст.192, п. , п.198.6 ст. 198, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями), п.1, п.З, п.4, п.5, п.6, п.7, п.8 п.9 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV (із змінами та доповненнями), п.1, п.З, п.4, п.5, п.6, п.7, п.8, п.9 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV (із змінами та доповненнями), п.1.2, п.2.1, п.3.1, п.З.5, п.6.1, п.6.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 1593565 1 грн., у тому числі:

Листопад 2014 - 43992 грн.

Грудень 2014 - 6420 грн.

Січень 2015 - 50470 грн.

Березень 2015 - 38775 грн.

Квітень 2015 - 102099 грн.

Травень 2015 - 25827 грн.

Червень 2015 - 210257 грн.

Липень 2015 - 219233 грн.

Серпень 2015 - 698197 грн.

Вересень 2015 - 384998 грн.

Жовтень 2015 - 934083 грн.

Листопад 2015 - 396809 грн.

Грудень 2015 - 39453грн.

Січень 2016 - 110000 грн.

Квітень 2016 - 365256 грн.

Травень 2016 - 353277 грн.

Червень 2016 - 393817 грн.

Липень 2016 - 835668 грн.

Серпень 2016-2167174грн.

Вересень 2016 - 2683064 грн.

Жовтень 2016 - 2403438 грн.

Листопад 2016- 1080625 грн.

Грудень 2016 - 2392719 грн.,

3. пп.49.18.2 п.49.18 ст.49, ст.51, п.119.2 ст. 119, п.176.2 ст. 176 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-V1 зі змінами та доповненнями та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходів, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4,а саме: податкова звітність про суми доходів нарахованого (сплаченого) на користь платників податків та суми утриманого з них податку за 1 квартал 2016 року не надано до контролюючого органу (по строку до 10.05.2016).

4. частина 4 пункту 2 статті 6 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-Vl „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" зі змінами та доповненнями, Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за липень 2016 по строку 20.08.2016 фактично не наданий.

5. пункт 8 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" підприємством несвоєчасно перераховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за грудень 2015 року, за січень, лютий, березень, квітень, травень 2016 року у розмірі - 150,00 грн.(з урахуванням КОР 71010000).

6. пункт 49.21 та підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 розділу 11, пункту 223.2 статті 223 розділу VI Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-V1. (зі змінами та доповненнями), в результаті чого встановлено неподання декларацій акцизного податку, в тому числі: за березень 2016, квітень 2016, травень 2016, червень 2016, липень 2017, серпень 2017.

7. п.44.1, п.44.2 ст.44 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-Vl (із змінами та доповненнями), платником податків незабезпечені зберігання первинних документів інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 Податкового кодексу України та не надання платником податків контролюючим органам оригіналів документів.

Відповідачем на підставі результатів вказаної перевірки прийнято податкові повідомлення-рішення:

- №0002121307 від 05.01.2018 року;

- №0001091415 від 09.01.2018 року;

- № 0001111415 від 09.01.2018 року;

- № 0001071415 від 09.01.2018 року.

Судом встановлено, що за результатами перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних ПП «СТАНДАРТ КОМ» 07.12.2017р. складено Акт № 13776/15-32-12-126/38154390, яким встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 Податкового Кодексу України (із змінами та доповненнями), на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації. На підставі вказаного акту прийнято податкове повідомлення-рішення №0006271212 від 17.01.2018 року, яким встановлено штраф на загальну суму 134233.84грн.

За результатами перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних ПП «СТАНДАРТ КОМ» 25.09.2017р. ГУ ДФС в Одеській області складено акт № 8387/15-32-1712/38154390, яким встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 Податкового Кодексу України (із змінами та доповненнями), на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації. На підставі вказаного акту прийнято податкове повідомлення-рішення №0080371212 від 23.10.2017 року, яким застосовано штраф на загальну суму 57224.07 грн.

25.01.2018р. за результатами камеральної перевірки податкової звітності податку на додану вартість за квітень, жовтень 2017р. складено акт №1261/15-32-1212/38154390, яким встановлено порушення ПП «СТАНДАРТ КОМ» пункту 120.1 статті 120 розділу ІІ Податкового кодексу України, а саме несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість за квітень, жовтень 2017р. На підставі зазначено акту прийнято податкове повідомлення-рішення №0023261212 від 09.02.2018р., яким застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) на загальну суму 2040,00 грн.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, проаналізувавши норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, з огляду на наступне.

Згідно із ч. 2ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, ч. 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до пп.20.1.4 п. 20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Пунктом 75.1ст.75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок. (п.п.75.1.2п.75.1ст.75 ПК України).

Порядок проведення документальних планових перевірок передбачений статтею 77 ПК України.

Згідно п.77.1 ст.77 ПК України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Головним управлінням ДФС в Одеській області відповідно до пп.20.1.4 п.20.1 ст. 20, п.77.1 ст.77 ПК України, на підставі наказу Головного управління ДФС в Одеській області №1361 від 11.05.2017р., направлень проведено документальну планову виїзну перевірку приватного підприємства "СТАНДАРТ КОМ" (код ЄДРПОУ 38154390) з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.01.2014р. по 31.12.2016р., валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014р. по 31.03.2016р., єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014р. по 31.12.2016р.

Перевірка проводилась з 25.05.2017р. по 14.12.2017р.

Термін проведення перевірки переносився на підставі наказу Головного управління ДФС в Одеській області №1726 від 25.05.2017р., у зв`язку з вилученням правоохоронними органами документів до дати отримання всіх вилучених правоохоронними органами документів або забезпечення доступу до них.

Як зазначено позивачем та підтверджується матеріалами справи ПП «СТАНДАРТ-КОМ» 25.05.2017р. звернулося до ГУДФС в Одеській області з листом б/н та б/д (вх. №2387/10/15-32 від 25.05.2017р.) до якого було додано копію протоколу обшуку від 10.04.2017р. Даним листом позивач повідомив податковий орган, що розглянувши матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №1201504003000092 від 06.04.2017 на підставі ухвали слідчого судді Солом`янського районного суду м.Києва від 06.04.2017р., було проведено вилучення документів фінансово - господарської діяльності за звітні періоди, що входять до перевіряємого періоду та жорсткі диски.

Листом №28719/7/99-99-23-01-19 від 25.10.2017р. Четвертим відділом управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України (вх. до ГУ ДФС в Одеській області №4769/10/15-32 від 10.11.2017р.) було надано матеріали кримінального провадження, а саме: документи фінансово-господарської діяльності ПП «СТАНДАРТ-КОМ», які виявлено та вилучено 10.04.2017р. в ході обшуку за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 36 відповідно до протоколу обшуку у 8-и томах на одному оптичному носії (том 7 а/с. 202).

У зв`язку з забезпеченням доступу до вилучених правоохоронними органами документів, на підставі наказу ГУ ДФС в Одеській області №6121 від 21.11.2017р. проведення перевірки поновлено з 24.11.2017р.

ГУ ДФС в Одеській області було перевірено надані до перевірки вилучені документи фінансово-господарської діяльності ПП «СТАНДАРТ-КОМ».

На відсутні документи, для проведення ГУ ДФС в Одеській області перевірки фінансово-господарської діяльності з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2016 надано запити від 28.11.2017р. та від 29.11.2017р., щодо надання окремих документів (копій документів), пояснень, довідок, інформації тощо ПП «СТАНДАРТ-КОМ».

Станом на момент закінчення перевірки ПП «СТАНДАРТ-КОМ» не надано витребувані вище документи, про що складено акт від 15.12.2017 №6386/15-32-14-15/38154390 «Про ненадання документів/копій документів у ході документальної планової виїзної перевірки ПП «СТАНДАРТ-КОМ», код за ЄДРПОУ 38154390», про що повідомлено листом №29/11/2 від 29.11.2017р. вх. ГУ ДФС від 29.11.2017 №9553/10/15-321.

Перевіркою повноти декларування сум витрат, що враховуються при визначенні об`єкта оподаткування за період з 01.01.2014р. по 31.12.2014р. встановлено їх завищення на 9903750грн., у тому числі: 2014 рік - 9903750 грн.

Проведеною перевіркою відображених показників нарахованої амортизації у додатку AM до податкових декларацій у сумі 358 грн. за період з 01.01.2014р. по 31.12.2014р. на підставі даних, перелік яких наводиться в додатку №4 до акту перевірки, встановлено завищення задекларованих платником податків показників нарахованої амортизації у додатку AM до податкових декларацій на 358 грн., у тому числі: 2014 рік - 358 грн.

Перевіркою повноти визначення податку на прибуток за період з 01.01.2014р. по 31.12.2014р. встановлено його заниження, всього у сумі 1782675 грн., у тому числі: за 2014 рік в сумі 2782675 грн.,

Перевіркою повноти декларування ПП «СТАНДАРТ-КОМ» показників рядка 02 Декларацій «Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності» встановлено його заниження на 34720580 грн., в тому числі: за 2015 рік в сумі 15545367 грн., за 2016 рік в сумі 19175213 грн.

Таким чином, суми зменшення показника доходів ПП «СТАНДАРТ-КОМ» (витрати) за 2015 рік в розмірі 15545367 грн. та за 2016 рік в розмірі 19175213 грн. перевіркою визнаються як такі що не підтверджені первинними документами та обліковими регістрами бухгалтерського обліку, а в 2016 році і фінансовою звітністю, на момент складання та надання до контролюючого органу податкової звітності.

Перевіркою повноти визначення податкових зобов`язань за період з 01.11.2014р. по 31.12.2016р. встановлено їх заниження на 108697 грн., у тому числі: квітень 2016 грн., травень 2016 - 15688 грн., жовтень 2016 - 2884 грн.

Проведеною перевіркою відображеного показника за період з 01.11.2014р. по 31.12.2016р. в сумі «-» 17596 грн. на підставі даних з ЄРПН, встановлено заниження задекларованих ПП «СТАНДАРТ-КОМ» показників у рядку 8 або 7 податкових деклараціях «Коригування податкових зобов`язань» на 1442 грн., у тому числі: Жовтень 2016р. - 1442 грн.

Перевіркою повноти визначення податкового кредиту за період з 01.11.2014р. по 31.12.2016р. встановлено завищення податкового кредиту на 15899076 грн.

Перевіркою повноти нарахування податку на додану вартість за період з 01.11.2014р. по 31.12.2016р. встановлено заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету в сумі 15935651 грн.

Згідно пп.134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПК України об`єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.

За приписами п.140.4.2 п. 140.4 ст. 140 ПК України фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму від`ємного значення об`єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. Положення зазначеного пункту застосовуються з урахуванням пункту 3 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Згідно з п. 5 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку № 15 «Дохід», затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 290 від 29.11.1999р., дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов`язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Критерії визнання доходу, наведені в цьому Положенні (стандарті), застосовуються окремо до кожної операції. Проте ці критерії потрібно застосовувати до окремих елементів однієї операції або до двох чи більше операцій разом, якщо це випливає із суті такої господарської операції (операцій).

За змістом п.п. 5, 6 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку № 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 318 від 31.12.1999 р., витрати відображаються в бухгалтерському обліку одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов`язань.

Витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов`язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.

До податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій, зокрема, з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг (п. 198.1 ст. 198 ПК України).

Згідно з п. 198.2 ст. 198 ПК України датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше :дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.

Відповідно до п.198.6 ст. 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Згідно п. 200.4 ст. 200 ПК України при від`ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:

а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

За приписами п. 201.12 ст. 201 ПК України, у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Згідно ст. 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства. Первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Частиною 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Згідно ч. 2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Згідно п.44.1 ст. 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

У випадках, передбачених статтею 216 Цивільного кодексу України, платники податків мають право вносити відповідні зміни до податкової звітності у порядку, визначеному статтею 50 цього Кодексу.

За змістом п. 44.3 ст. 44 ПК України платники податків зобов`язані забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 цієї статті, а також документів, пов`язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 цього Кодексу) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.

У разі ліквідації платника податків документи, визначені пунктом 44.1 цієї статті, за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 цього Кодексу), що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.

Пунктом п. 44.5 ст. 44 ПК України, у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених в пунктах 44.1 і 44.3 цієї статті, платник податків зобов`язаний у п`ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому цим Кодексом для подання податкової звітності, та контролюючий орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації.

У разі неможливості проведення перевірки платника податків у випадках, передбачених цим підпунктом, терміни проведення таких перевірок переносяться до дати відновлення та надання документів до перевірки в межах визначених цим підпунктом строків.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, Головним управлінням ДФС в Одеській області з посиланням на приписи п.85.2ст.85 ПК України, у зв`язку з проведенням документальної планової виїзної перевірки на адресу ПП «СТАНДАРТ-КОМ» направлялися запити від 28.11.2017р. та 29.11.2017р. щодо надання документів (копій документів), що свідчать про проведені операції із ТОВ «МАСТЕРКОРП», ТОВ «НАФТА ТОРГ ЛТД», ТОВ «СПЕЦБУДМАРКЕТ», ТОВ «ГРАНД ПЛАЗА», ПП «ГАРДЕ-ПЛЮС», ТОВ «ТФ ОРХІДЕЯ» ПП «ЕНТЕР-СЕЛ», ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «ЕНЕРГОРЕСУРСИ», ТОВ «МАРКЕТ 71», ПП «ДЕМАРКЕТ», ТОВ «УКРЕКСПОСЕРВІС», ТОВ «РЕСУРСОПТ», ПП «ОРІМІ-ТЕЙС», ТОВ «ТОРГТРАСТ», ПП «КОМ-СТОР», ТОВ «БАХУС ТРЕЙД», ТОВ «АГРО-МАРКЕТ-ПЛЮС», ПП «ПАЙОЛА», ТОВ «БАРКУС», ТОВ «ТД «СМАРТ», ТОВ «КЛЕВЕНС», ТОВ «ОЛСТАР ІНВЕСТМЕНТ», ПП «РЕЗЕРВ-ТОРГ» (т.7 а/с. 206-210).

Позивачем не надано пояснень та витребуваних документів відповідачу.

Пунктом 6.10 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 88 від 24.05.1995 р. визначено, що у разі пропажі або знищення первинних документів, облікових регістрів і звітності керівник підприємства, установи письмово повідомляє про це правоохоронні органи та наказом призначає комісію для встановлення переліку відсутніх документів та розслідування причин їх пропажі або знищення. Для участі в роботі комісії запрошуються представники слідчих органів, охорони і державного пожежного нагляду.

Результати роботи комісії оформляються актом, який затверджується керівником підприємства, установи. Копія акта надсилається органу, в сфері управління якого перебуває підприємство, установа, а також територіальному органу центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, - підприємствами та місцевому фінансовому органу - установами, в 10-денний строк.

Пункт 1 розділу ІІ Положення про інвентаризацію активів та зобов`язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 879 від 02.09.2014 р., на підприємстві, де через великий обсяг робіт проведення інвентаризації не може бути забезпечено однією комісією, для безпосереднього проведення інвентаризації у місцях зберігання та виробництва розпорядчим документом керівника підприємства створюються робочі інвентаризаційні комісії.

Платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, реєстрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Таким чином, з урахуванням наведених норм чинного законодавства, платники податків зобов`язані забезпечити зберігання вищевказаних документів, а також документів, пов`язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи.

У разі втрати первинних документів платник податків зобов`язаний у п`ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому цим Кодексом для подання податкової звітності, та контролюючий орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації.

Крім того, у разі пропажі або знищення первинних документів керівник господарюючого суб`єкту письмово повідомляє про це правоохоронні органи та наказом призначає комісію для встановлення переліку відсутніх документів та розслідування причин їх пропажі або знищення. Для участі в роботі комісії запрошуються представники слідчих органів, охорони і державного пожежного нагляду.

Результати роботи комісії оформляються актом, який затверджується керівником підприємства, а його копія в 10-денний строк надсилається зокрема і територіальному органу центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи.

Суд враховує, що в даному випадку потребує в першу чергу, надання належної оцінки та обґрунтованого аналізу факту порушення позивачем порядку призначення комісії для встановлення переліку відсутніх документів та розслідування причин їх втрати або знищення, чи долучені до такої комісії представники слідчих органів, охорони і державного пожежного нагляду, чи оформлялися результати роботи комісії відповідним актом та чи направлявся такий, зокрема і контролюючому органу. Необхідно також було встановити і дотримання позивачем порядку проведення інвентаризації, зокрема, чи видавався відповідний наказ, з яких підстав проводилась інвентаризація та на підставі яких первинних документів.

Аналогічну правову позицію висловлено Верховним Судом у постанові від 06 листопада 2018 року у справі № 815/4320/17.

Матеріали справи не містять доказів намагання ПП «СТАНДАРТ-КОМ» здійснити будь-які дії для надання витребуваних документів перевіряючому органу.

За приписами ч.1 ст. 73, ч. 2 ст. 74 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно до пп.16.1.12 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов`язаний забезпечувати збереження документів, пов`язаних з виконанням податкового обов`язку, протягом строків, установлених цим Кодексом.

Статтею 2 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначено, що сфера дії Закону поширюється на всіх юридичних осіб створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, які зобов`язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством.

Виходячи з вимог п.2 ст.3 вказаного Закону бухгалтерський облік є обов`язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку. Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами визначена також п.1.2 ст.1, п.2.1 ст.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №88 від 24.05.1995р., та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995р. за №168/704 (зі змінами та доповненнями), відповідно до якого первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації на їх проведення.

Зокрема, ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" встановлено вимоги до первинних документів, які є підставою для бухгалтерського та податкового обліку. Згідно з даною нормою, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Такі первинні документи повинні мати обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Згідно з п.2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 88 від 24.05.1995р., первинні документи (на паперових і машинозчитуваних носіях інформації) для надання їм юридичної сили і доказовості повинні мати такі обов`язкові реквізити: назва підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), код форми, дата і місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному і вартісному виразі), посади, прізвища і підписи осіб, відповідальних за дозвіл та здійснення господарської операції і складання первинного документа.

Відмова в отриманні податкової вигоди за наявності у документах платника недостовірних та суперечливих відомостей є податковим ризиком. У цілях підтвердження обґрунтованості заявлених податкових вигод має бути встановлений їх об`єктивний предметний зв`язок з фактами та результатами реальної підприємницької або іншої економічної діяльності, що слугує підставою для висновку про достовірність первинних документів, у тому числі й відносно учасників та умов господарських операцій.

Слід також зазначити, що обов`язок підтвердити правомірність та обґрунтованість витрат (у тому числі і по сплаті ПДВ) первинними документами покладається на платника, позаяк саме він виступає суб`єктом, що використовує включену постачальником до ціни товару суму ПДВ при обчисленні суми податку, яка підлягає перерахуванню до бюджету, а також зменшує об`єкт оподаткування податку на прибуток за фактом понесення витрат.

Однак, податковий орган може довести, що отримана платником податку податкова вигода є необґрунтованою. Так, податкова вигода може бути необґрунтованою, зокрема, якщо для цілей оподаткування враховані операції не у відповідності з їх дійсною економічною метою чи враховані операції не обумовлені розумними економічними чи іншими причинами (метою ділового характеру). При цьому діловою метою діяльності платника податку може бути отримання економічного ефекту, однак податкова вигода не є самостійною діловою метою.

Для встановлення правильності відображення у податковому обліку господарських операцій платника податку судам слід: з`ясувати реальність задекларованих господарських операцій; встановити наявність ділової мети у операціях, що досліджуються; визначити об`єктивний зміст вчинених операцій у порівнянні із задекларованим; підтвердити або спростувати добросовісність позивача, у зв`язку з тим, що його контрагенти мають дефекти правового статусу; оцінити дотримання учасниками господарської операції норм податкового законодавства щодо змісту та наслідків для податкового обліку відповідної операції.

Господарська діяльність - діяльність особи, що пов`язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

Статтею 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996-ХІV від 16.07.1999р. визначено, що первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. Отже, будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції. Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

З урахуванням викладеного, суд зазначає, що для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

Так, на підтвердження господарської діяльності ПП «СТАНДАРТ-КОМ» з контрагентами ТОВ «МАСТЕРКОРП», ТОВ «НАФТА ТОРГ ЛТД», ТОВ «СПЕЦБУДМАРКЕТ», ТОВ «ГРАНД ПЛАЗА», ПП «ГАРДЕ-ПЛЮС», ТОВ «ТФ ОРХІДЕЯ» ПП «ЕНТЕР-СЕЛ», ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «ЕНЕРГОРЕСУРСИ», ТОВ «МАРКЕТ 71», ПП «ДЕМАРКЕТ», ТОВ «УКРЕКСПОСЕРВІС», ТОВ «РЕСУРСОПТ», ПП «ОРІМІ-ТЕЙС», ТОВ «ТОРГТРАСТ», ПП «КОМ-СТОР», ТОВ «БАХУС ТРЕЙД», ТОВ «АГРО-МАРКЕТ-ПЛЮС», ПП «ПАЙОЛА», ТОВ «БАРКУС», ТОВ «ТД «СМАРТ», ТОВ «КЛЕВЕНС», ТОВ «ОЛСТАР ІНВЕСТМЕНТ», ПП «РЕЗЕРВ-ТОРГ» надано до суду копії первинної документації, а саме: договорів, податкових накладних, видаткових накладних, ТТН, актів, розрахунків коригування тощо (т.1, а.с. 84-т. 7 а/с 81).

За приписами п.44.6ст.44 ПК України, у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому пункту 44.7цієї статті платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.

Якщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає документи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, не надані під час перевірки (у випадках, передбачених абзацами другим і четвертим пункту 44.7 цієї статті), такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, ПП «СТАНДАРТ-КОМ» як під час перевірки, так і в період між прийняттям оскаржуваних податкових повідомлень-рішень документів, що підтверджують здійснення позивачем з його контрагентами господарських операцій надано не було.

Зі змісту акта перевірки вбачається, що платником податків не надавались письмові пояснення щодо виявлених порушень або з інших питань, що виникли під час перевірки, в тому числі щодо дій (бездіяльності) посадових осіб контролюючого органу, що проводили документальну перевірку.

Суд зазначає, що Листом Четвертого відділу управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України від 25.10.2017р. №28719/7/99-99-23-01-19 (вх. до ГУ ДФС в Одеській області від 10.11.2017р. №4769/10/15-32) було надано матеріали кримінального провадження, а саме: документи фінансово-господарської діяльності ПП «СТАНДАРТ-КОМ» (код ЄДРПОУ 38154390), які виявлено та вилучено 10.04.2017р. в ході обшуку за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 36, відповідно до протоколу обшуку у 8-й томах на одному оптичному носії, проте додаткові витребувані документи, які повинні були знаходитись у ПП «СТАНДАРТ-КОМ» позивач перевіряючому органу не надав.

При прийнятті рішення суд також враховує, що в ході перевірки згідно первинних документів, які були вилучені згідно протоколу обшуку від 10.04.2017р. та до яких було надано доступ, податковим органом використано податкову інформацію, зібрану відповідно до ст.ст.72, 73 Податкового кодексу України та опрацьовану відповідно до вимог п.74.2 ст.74 Податкового кодексу України, та яка була використана відповідно до вимог ст.83 Податкового кодексу України, якою встановлено, що ПП «СТАНДАРТ-КОМ» мало взаємовідносини з постачальниками, що вплинуло на формування показників витрат та податкового кредиту з податку на додану вартість з контрагентами відносно яких порушено кримінальні провадження.

Враховуючи наведене, беручи до уваги встановлені судом обставини в їх сукупності, з урахуванням приписів абз. 2 п. 198.6 ст. 198 ПК України, яким передбачено, що у разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими відповідними первинними документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу, суд погоджується з висновками контролюючого органу, зазначеними в акті перевірки №818/15-32-14-15/38154390 від 21.12.2017р., та відповідно з правомірністю прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень №0002121307 від 05.01.2018 року;№0001091415 від 09.01.2018 року;№ 0001111415 від 09.01.2018 року;№ 0001071415 від 09.01.2018 року;

Щодо позовних вимог в частині скасування податкових повідомлень-рішень №0006271212 від 17.01.2018 р., №0080371212 від 23.10.2017 року, №0023261212 від 09.02.2018р., суд зазначає наступне.

За результатами перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних ПП «СТАНДАРТ КОМ» 25.09.2017р. ГУ ДФС в Одеській області складено акт № 8387/15-32-1712/38154390, яким встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 Податкового Кодексу України (із змінами та доповненнями), на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації. На підставі вказаного акту прийнято податкове повідомлення-рішення №0080371212 від 23.10.2017 року, яким застосовано штраф на загальну суму 57224.07 грн.

Судом встановлено, що за результатами перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних ПП «СТАНДАРТ КОМ» 07.12.2017р. складено Акт № 13776/15-32-12-126/38154390, яким встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 Податкового Кодексу України (із змінами та доповненнями), на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації. На підставі вказаного акту прийнято податкове повідомлення-рішення №0006271212 від 17.01.2018 року, яким встановлено штраф на загальну суму 134233.84грн.

25.01.2018р. за результатами камеральної перевірки податкової звітності податку на додану вартість за квітень, жовтень 2017р. складено акт №1261/15-32-1212/38154390, яким встановлено порушення ПП «СТАНДАРТ КОМ» пункту 120.1 статті 120 розділу ІІ Податкового кодексу України, а саме несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість за квітень, жовтень 2017р. На підставі зазначено акту прийнято податкове повідомлення-рішення №0023261212 від 09.02.2018р., яким застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) на загальну суму 2040,00 грн.

Оскаржуючи вищенаведені податкові повідомлення-рішення, позивачем взагалі не наведено будь-яке обґрунтування щодо позовних вимог в цій частині.

Відповідно до п. 120-1.1 ст.120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів.

Отже, приписами ПК України на платника податків покладено обов`язок з реєстрації податкової накладної протягом 15 календарних днів, наступних за датою її складання.

Суд зазначає, що належних та допустимих доказів реєстрації податкових накладних наведених в актах перевірок № 8387/15-32-1712/38154390, № 13776/15-32-12-126/38154390, №1261/15-32-1212/38154390 у встановлені законодавством строки позивачем не надано.

Отже, суд погоджується з доводами контролюючого органу про те, що платник податку не дотримався визначеного статтею 201.10 ПК України строку для реєстрації податкових накладних в ЄРПН, що свідчить про наявність складу податкового правопорушення, передбаченого п. 120-1.1 ст.120-1 ПК України.

Таким чином, суд дійшов висновку, що контролюючий орган прийняв цілком обґрунтовані та законні рішення про накладення на платника податків штрафів за податковими повідомленнями-рішеннями №0080371212 від 23.10.2017 року,№0023261212 від 09.02.2018 року, та №0006271212 від 17.01.2018 року.

Доводи позивача, наведені в обґрунтування позовних вимог, не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи та спростовуються наведеними в рішенні суду обставинами.

Згідно з ч. 1ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Згідно положень ст. 75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню.

Також згідно ч. 1ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи, що суд відмовляє у задоволенні позовних вимог, судовий збір за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача не стягується.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 8, 9, 10, 77, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 295, 297 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову приватного підприємства «СТАНДАРТ КОМ» (65006, м. Одеса, вул. Воробйова, 36, Код ЄДРПОУ 38154390) до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, код ЄДРПОУ 39398646), про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень рішень №0080371212 від 23.10.2017р.; №0002121307 від 05.09.2018р.; №0001091415 від 09.01.2018р.; №0001111415 від 09.01.2018р.; №0001071415 від 09.01.2018р. ; №0006271212 від 17.01.2018р.; №0023261212 від 09.02.2018р., - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П`ятого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 07.10.2019р.

Суддя Г.П. Самойлюк

.