
311/2430/19
3-в/311/36/2019
ПОСТАНОВА
Іменем України
30.09.2019 м. Василівка
Суддя Василівського районного суду Запорізької області Нікандрова С.О., розглянувши подання заступника начальника Василівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області Кітова О.О. про вирішення питання щодо подальшого виконання постанови Василівскього районного суду Запорізької області від 11.07.2019 року відносно ОСОБА_1 , -
В С Т А Н О В И В:
Заступник начальника Василівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області Кітов О.О. звернувся до суду з поданням про вирішення питання щодо подальшого виконання постанови Василівскього районного суду Запорізької області від 11.07.2019 року відносно ОСОБА_1 , посилаючись на те, що правопорушнику ОСОБА_1 було спрямовано виклики для постановки на облік, проте останній у визначений час за викликом не з`явився. ОСОБА_1 за вказаною у постанові суду адресою не проживає, інше місце його не відомо, що унеможливлює виконання постанови.
Дослідивши матеріали особової справи, судом встановлено наступне.
Постановою Василівського районного суду Запорізької області від 11 липня 2019 року ОСОБА_1 було визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт строком на 100 годин.
Правопорушнику ОСОБА_1 було спрямовано виклики для постановки на облік на 28.08.2019, 04.09.2019 та 13.09.2019 року, проте останній у визначений час за викликом не з`явився. Згідно перевірки Василівським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області з`ясовано, що ОСОБА_1 за вказаною у постанові суду адресою не проживає, інше місце його не відомо.
Відповідно дост.31-1 КУпАП, суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об`єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Згідност.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як передбаченост.325-1 КУпАП, постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили.
Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
Відповідно до ст.325-3 КУпАП, на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покладається: погодження з органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, переліку об`єктів, на яких порушники виконують суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за виконанням порушниками призначених їм робіт; своєчасне повідомлення органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт; ведення обліку та інформування органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про кількість відпрацьованих порушником годин; нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Окрім того, порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачений наказом Міністерства юстиції України №474/5 від 19.03.2013 року «Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт» (далі Порядок).
Так, згідно розділу 11 Порядку, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об`єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначається відповідним органом місцевого самоврядування. Строк стягнення у вигляді суспільно корисних робіт обчислюється в годинах, протягом яких порушник виконував визначену суспільно корисну працю. Суспільно корисні роботи виконуються не більше восьми годин на день, неповнолітніми - двох годин на день. Щороку на початку року уповноважений орган з питань пробації надсилає запити (додаток 1) до органів місцевого самоврядування та власникам підприємств щодо погодження переліку об`єктів, на яких порушники відбуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт.
Функції уповноваженого органу з питань пробації при виконанні адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІ Порядку.
Відповідно до п.12.1 Порядку, при виконанні постанов суду (судді) про застосування суспільно корисних робіт на уповноважений орган з питань пробації покладаються: облік порушників; роз`яснення порушникам порядку та умов відбування суспільно корисних робіт; погодження з органами місцевого самоврядування та власниками підприємств переліку об`єктів, на яких порушники виконуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за відбуванням стягнення порушниками та виконанням обов`язків власником підприємства за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; облік відпрацьованого порушниками часу; проведення у разі потреби контрольних перевірок за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; з`ясування причин невиходу порушників на суспільно корисні роботи; складання протоколу про адміністративне правопорушення стосовно порушників, які ухиляються від відбування суспільно корисних робіт.
Умови виконання постанов суду (судді) про застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІІ Порядку.
Відповідно до п.13.14. Порядку, усі питання, пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідно до статті 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення вирішуються судом, який виніс постанову.
Згідно ст.304 КУпАП, питання, пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Разом з цим, в поданні заступника начальника Василівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області Кітова О.О. не зазначено, яке саме питання, пов`язане з виконанням постанови суду, просить вирішити орган пробації.
Статтею 325-4 КУпАП передбачені наслідки ухилення особи від відбування суспільно корисних робіт, де зазначено, що у разі ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності. У разі злісного ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.
Обов`язки власника підприємства при виконанні адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт визначені розділом ХІV Порядку.
Відповідно до п.14.1 Порядку, на власника підприємства за місцем відбування порушником суспільно корисних робіт покладаються: погодження з уповноваженим органом з питань пробації переліку об`єктів, на яких порушники відбувають суспільно корисні роботи, та видів робіт, що можуть ними виконуватись; контроль за виконанням порушниками призначених їм робіт; своєчасне повідомлення уповноваженого органу з питань пробації про ухилення порушника від відбування суспільно корисних робіт; ведення обліку та інформування уповноваженого органу з питань пробації про кількість відпрацьованих порушником годин; нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Відповідно до п.14.2. Порядку, у разі невиконання власником підприємства обов`язків, передбачених статтею 321-3 КУпАП, уповноважений орган з питань пробації інформує про це відповідного прокурора.
Заступнику начальника Василівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області Кітова О.О належить діяти на підставі викладених вище норм.
Враховуючи викладене, подання заступника начальника Василівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області Кітова О.О. задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.245, 300-304 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні подання заступника начальника Василівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області Кітова О.О. про вирішення питання щодо подальшого виконання постанови Василівського районного суду Запорізької області від 11.07.2019 року відносно ОСОБА_1 – відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.О.Нікандрова