
Справа № 405/3844/19
Провадження №3/405/867/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 липня 2019 року Ленінський районний суд міста Кіровограда у складі:
головуючого - судді Іванової Л.А.,
за участю:
прокурора відділу прокуратури Кіровоградської області Гуземи О.А.
та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , яка до 31 травня 2017 року займала посаду старшого лейтенанта податкової міліції, старшого слідчого з особливо важливих справ відділу організації досудового розслідування слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській області, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
До Ленінського районного суду міста Кіровограда з Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки національної поліції України 21.05.2019 року надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 170/19 від 17.05.2019 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, зі змісту якого (протоколу) вбачається, що ОСОБА_1 , будучи, у тому числі, станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2018 року суб`єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «д» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону - старшим слідчим з особливо важливих справ відділу організації досудового розслідування слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській області, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2018 року до 01.04.2018 року в порушення вимог частини першої статті 45 Закону (особи, зазначені у пункті 1 підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством). З урахуванням вказаних положень ОСОБА_1 звільнена з посади слідчого з особливо важливих справ відділу організації досудового розслідування слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській областіза власним бажанням, а тому граничною датою подання декларації ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, який припинив діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, визначається дата не пізніше 01 квітня наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність тобто 01.04.2018 року. Однак, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію після звільнення подала 28.12.2018 року о 20:21 год. шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua. Перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 була обізнана з вимогами Закону. Таким чином, ОСОБА_1 мала розуміти, що має обов`язок декларування та передбачати негативні наслідки від його не виконання. З урахуванням викладеного, ОСОБА_1 мала фізичну та технічну можливість вчасно подати декларацію суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, при цьому, поважні причини не подачі, - не встановлені.
Таким чином, з урахуванням викладеного, положень зазначених законодавчих та підзаконних актів в сукупності, а також встановлених обставин, ОСОБА_1 припинивши 31.05.2017 року повноваження суб`єкта декларування в розумінні Закону, а саме: особи, зазначеною у підпункті «д» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, до 00 год. 00 хв. 01.04.2018 року в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону та підпункту 3 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування до 01.04.2018 року, та подала зазначену декларацію 28.12.2018 року о 20 год. 21 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 якій було роз`яснено права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП, вину у вчиненні адміністративного правопорушення за обставин, зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення, не визнала, зазначивши, що при звільненні їй не повідомили про необхідність подання такої декларації за минулий рік, та, якби їй про це повідомили при звільненні, то зазначену декларацію вона подала б вчасно. Вказала, що при звільненні нею було подано декларацію за період з початку року і по день звільнення. Також зазначила, що щорічну декларацію вона подала лише в кінці грудня, 2018 року, тобто після того, як їй зателефонували та повідомили про не подання нею у строк до 01.04.2018 року зазначеної декларації.
Прокурор відділу прокуратури Кіровоградської області Гузема О.А. в судовому засіданні підтримав протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, зважаючи на підстави, викладені в протоколі, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення вимог фінансового контролю - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування. Також зазначив, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, вчасно (до 00 год. 00 хв. 01.04.2018) не подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування до 01.04.2018 року, подавши зазначену декларацію лише 28.12.2018 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи та оцінивши всі докази по справі, як кожен окремо так і в їх сукупності, всебічно, повно і об`єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що підтверджується наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 170/19 від 17.05.2019 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобіганню корупції», та, відповідно, вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП;
- копією витягу з наказу від 06.04.2016 року № 141-о «Про переведення та призначення працівників податкової міліції», яким старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_2 переведено на посаду слідчого з особливо важливих справ відділу організації досудового розслідування слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській області, звільнивши з посади старшого слідчого з особливо важливих справ контрольно-методичного відділу слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській області;
- копією наказу від 31.05.2017 року № 305-о «Про звільнення ОСОБА_2 », яким звільнено з посади та податкової міліції органів ДФС у запас Збройних Сил з постановкою на військовий облік за пунктом 64 підпунктом «ж» (за власним бажанням) 31 травня 2017 року старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_2 , старшого слідчого з особливо важливих справ відділу організації досудового розслідування слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській області;
- попередженням про обмеження, спрямовані на запобігання корупційним та пов`язаним з корупцією правопорушенням, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів і одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансового контролю, відповідно до ст.ст.22, 23, 25, 26, 45, 52, 65 Закону України «Про запобіганню корупції» від 14.10.2014 року №1700-VII, з якими ОСОБА_2 ознайомлена.
- копією витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, згідно з яким встановлений факт несвоєчасного подання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме, встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2017 рік (після звільнення) 28.12.2018 року о 20:21 год.;
- письмовими поясненнями самої ОСОБА_1 , які містяться в матеріалах справи, та наданими в судовому засіданні під час розгляду справи судом, відповідно до яких з положеннями антикорупційного законодавства вона ознайомлена під особистий підпис, про необхідність подачі декларації знала, доступ до всесвітньої мережі Інтернет мала, документально підтверджені поважні причини, які б перешкоджали подачі декларації, - відсутні.
Окрім того, судом також встановлено, що ОСОБА_2 після державної реєстрації шлюбу 29 квітня 2017 року присвоєно прізвище « ОСОБА_3 », про що свідчить свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_2 , видане 29 квітня 2017 року Фортечним районним у місті Кропивницькому відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.
Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 в його вчиненні.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст. ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП України при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин справи, зокрема підлягають з`ясуванню питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Водночас рішення приймається на підставі доказів, долучених у суді й оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Судом встановлено, що на підставі наказу ГУ ДФС у Кіровоградській області від 06.04.2016 року № 141-о «Про переведення та призначення працівників податкової міліції», старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_4 переведено на посаду слідчого з особливо важливих справ відділу організації досудового розслідування слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській області, звільнивши з посади старшого слідчого з особливо важливих справ контрольно-методичного відділу слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській області.
Наказом ГУ ДФС у Кіровоградській області від 31.05.2017 року №305-о «Про звільнення ОСОБА_2 » старшого лейтенанта податкової міліції, старшого слідчого з особливо важливих справ відділу організації досудового розслідування слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській області ОСОБА_4 31 травня ІНФОРМАЦІЯ_2 року звільнено з посади та податкової міліції органів ДФС у запас Збройних Сил з постановкою на військовий облік за пунктом 64 підпунктом «ж» за власним бажанням.
Таким чином, станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2018 ОСОБА_1 була суб`єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та суб`єктом, на якого поширюється і поширювалася дія цього Закону.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припинили діяльність, пов ’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування зобов`язані подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства деклараціюособи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування наступного року після припинення діяльності в установленому ч. 1 ст. 45 Закону порядку, за минулий рік.
У суб`єкта декларування - державного службовця, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, ОСОБА_1 01.01.2018 року виник обов`язок подати декларацію за 2017 рік у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2018 року до 00 год. 00 хв. 31.03.2018 року включно.
Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2017 рік ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі hhtp://public.nazk.gov.ua 28.12.2018 року в 20:21 год., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації – несвоєчасно, при цьому, опитана оперуповноваженим сектору протидії корупції УЗЕ в Кіровоградській області ДЗЕ НП України Коваленком С.О. 14.05.2019 року ОСОБА_1 повідомила, що її особисто, під підпис, ознайомлювали з попередженням про обмеження, спрямовані на запобігання корупційним та пов`язаним з корупцією правопорушеннями, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів і одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансового контролю, наказом №305-о від 31.05.2017 року її було звільнено з посади та податкової міліції органів ДФС у запас Збройних Сил з постановкою на військовий облік, при цьому, декларацію після звільнення вона подала 28 грудня 2018 року після встановленого законом строку, та подала у зв`язку з тим, що дізналась про необхідність її подачі із запізненням та подала в той же день, коли вона отримала лист з ДФС України з відділу по врегулюванню та запобіганню корупції. Також зазначила, що на момент необхідності подачі декларації в період з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року вона знаходилась на території України, окрім періоду з 25.01.2018 року по 27.01.2018 року, за яким знаходилась на території Чеської республіки в особистих справах, на лікарняному за вищевказаний період не перебувала, доступ до всесвітньої мережі Інтернет мала.
Таким чином, з огляду на зазначене, судом відзначається, що на лікуванні ОСОБА_1 в період часу з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року не перебувала, мала доступ до всесвітньої мережі Інтернет, крім того, ознайомлена з вимогами антикорупційного законодавства щодо подачі декларації при звільненні зі служби, та мала фізичну та технічну можливість подати до НАЗК е-декларацію, усвідомлювала необхідність подачі е-декларації при звільненні зі служби, знала про настання відповідальності та наслідки такого порушення, однак проігнорувала вимоги закону та не вжила необхідних заходів щодо своєчасної подачі декларації. Підтверджуючих документів поважності причин несвоєчасної подачі е-декларації ОСОБА_1 суду не надано, відсутні докази щодо поважності невиконання вимог фінансового контролю і в матеріалах справи.
Таким чином, несвоєчасна подача без поважних причин старшим лейтенантом податкової міліції, старшим слідчим з особливо важливих справ відділу організації досудового розслідування слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській області ОСОБА_1 декларації суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконання функцій держави, є протиправною, тобто такою, що порушує положення ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Оскільки адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, в діях ОСОБА_1 є склад даного адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі санкції статті та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з особи,
Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.245, 251, 283, 284, 287 КУпАП, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: рахунок отримувача 31115106011002, МФО: 899998, код отримувача (ЄДРПОУ): 38037409, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач коштів: УК у м. Кроп./м.Кропивницький/21081100, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), призначення платежу: штраф по справі про адміністративне правопорушення № 405/3844/19, 3/405/867/19 ( ОСОБА_1 ).
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений ч.1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 , призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення ( ОСОБА_1 ), Ленінський районний суд м. Кіровограда.
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги,
якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови, - без змін, чи зміні постанови.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда Лілія Андріївна Іванова