
справа № 361/1505/19
провадження № 2-а/361/180/19
02.10.2019
У Х В А Л А
02 жовтня 2019 року Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:
судді - Сердинського В.С.
при секретарі - Мищенко С.Л.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду м. Бровари справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області про визнання незаконними та скасування припису і постанови про накладення штрафу,
у с т а н о в и в :
В провадженні Броварського міськрайонного суду Київської області перебуває вищенаголошена адміністративна справа.
В судовому засіданні представник відповідача Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області Шкардун М.В. заявила клопотання про передання справи на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 заперечували проти задоволення клопотання.
Дослідивши письмові матеріали справи та вислухавши думку сторін, суд дійшов наступних висновків.
Позивач звернувся із позовом до Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області, в якому просить визнати протиправним та скасувати припис № С-2401/1 від 24.01.2019 р. про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил; визнати протиправною та скасувати постанову № А0502/1 від 04.02.2019 р. про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування.
За змістом ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно із ч. 1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
У ч. 2 ст. 20 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч. 3 ст. 21 КАС України, якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Як вбачається із змісту положень пунктів 1-4 частини першої статті 20 КАС України, до предметної юрисдикції Броварського міськрайонного суду Київської області - місцевого загального суду як адміністративного суду, позовна вимога ОСОБА_1 в частині визнання протиправною та скасування припису не відноситься. Така вимога підсудна окружному адміністративному суду.
Пунктом 3 частини першої статті 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 Броварському міськрайонному суду Київської області не підсудна та підлягає передачі на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст. 19, 20, 25, 29, 171, 243, 248, 294 КАС України,
у х в а л и в :
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області про визнання незаконними та скасування припису і постанови про накладення штрафу передати на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Шостого апеляційного адміністративного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області.
Учасник справи у разі постановлення ухвали за його відсутності має право оскаржити ухвалу в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.С.Сердинський