
БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Шевченків шлях, 32, м. Березань, Київська область, 07541
Номер провадження 2/356/246/19
Справа № 356/478/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"03" жовтня 2019 р. Березанський міський суд Київської області в складі:
головуючого судді Голік Г.К.
з участю секретаря Бейгул.Л.М.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Березань цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установи «Березанська виправна колонія №95» про визнання протиправною бездіяльність,стягнення грошової компенсації та моральної шкоди
В С Т А Н О В И В :
08.07.2019 року до Березанського міського суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державної установи «Березанська виправна колонія №95» про визнання протиправною бездіяльність,стягнення грошової компенсації та моральної шкоди.
Ухвалою Березанського міського суду Київської області від 10.07.2019 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання.
Відповідно до п.2 ст.200 ЦПК України,за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
В силу п.1 ч.1 статті 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі,якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно за правилами пункту 1 частини першої статті 19 КАС юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема у спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування (ст. 4 п. 17 КАС України).
Питання, пов`язані з прийняттям (обранням, призначенням) громадян на публічну службу, її проходженням та звільненням з публічної служби (припиненням) урегульовано як Законом України «Про державну службу», так і спеціальними законами, які були та/або є чинними на час виникнення відповідних спірних правовідносин.
Відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» - Національна поліція України (поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Діяльність поліції спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України згідно із законом.
На осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби поширюється соціальний захист поліцейських, визначений Законом України "Про Національну поліцію", а також порядок і умови проходження служби, передбачені для поліцейських. Умови і розміри грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників кримінально-виконавчої служби визначаються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2013 № 578 "Про забезпечення речовим майном персоналу Державної кримінально-виконавчої служби", затверджений Порядок забезпечення речовим майном персоналу Державної кримінально-виконавчої служби (далі по тексту - Порядок), який визначає механізм речового забезпечення персоналу Державної кримінально-виконавчої служби - осіб рядового і начальницького складу, спеціалістів, які не мають спеціальних звань, та працівників, які працюють за трудовими договорами.
Державна кримінально-виконавча служба України відповідно до закону здійснює правозастосовні та правоохоронні функції і складається з центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, його територіальних органів управління, кримінально-виконавчої інспекції, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів, воєнізованих формувань, навчальних закладів, закладів охорони здоров`я, підприємств установ виконання покарань, інших підприємств, установ і організацій, створених для забезпечення виконання завдань Державної кримінально-виконавчої служби України (ст. 6 Закону).
Відповідно до ст. 14 Закону до персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України належать особи рядового і начальницького складу (далі - особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби), спеціалісти, які не мають спеціальних звань, та інші працівники, які працюють за трудовими договорами в Державній кримінально-виконавчій службі України (далі - працівники кримінально-виконавчої служби).
Служба в Державній кримінально-виконавчій службі України є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України. Час проходження служби в Державній кримінально-виконавчій службі України зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
Проходження публічної служби - це процес діяльності особи на посадах, які вона обіймає, починаючи від моменту призначення на відповідну посаду та завершуючи припиненням публічної служби, із сукупністю всіх обставин і фактів, які супроводжують таку діяльність. Оскільки така професійна діяльність нерозривно пов`язана з отриманням оплати (винагороди) за роботу, яку особа виконує на відповідній посаді, то правовідносини, пов`язані з нарахуваннями, виплатами, утриманнями, компенсаціями, перерахунками заробітної плати, компенсацій, грошової допомоги під час виконання такою особою своїх посадових обов`язків, є одним з елементів проходження публічної служби, а під час звільнення з публічної служби - одним з елементів припинення такої служби.
Оскільки публічна служба є різновидом трудової діяльності, відносини публічної служби як окремий різновид трудових відносин існують на стику двох галузей права - трудового та адміністративного, тому правовідносини, пов`язані з прийняттям на публічну службу, її проходженням та припиненням, регламентуються нормами як трудового, так і адміністративного законодавства, а спори, які виникають з таких правовідносин, підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
За змістом пункту 25 Методичних роз`яснень щодо застосування Класифікатора категорій адміністративних справ, затверджених рішенням Ради суддів адміністративних судів України від 31 жовтня 2013 року № 114, категорія справ зі спорів з відносин публічної служби включає, зокрема, спори щодо стягнення на користь особи несплачених коштів, які належало їй виплатити при звільненні зі служби (військової служби).
З аналізу наведених процесуальних норм убачається, що до адміністративної юрисдикції відноситься справа, яка виникає зі спору в публічно-правових відносинах, що стосується цих відносин, коли один з його учасників - суб`єкт владних повноважень, здійснює владні управлінські функції, в цьому процесі або за його результатами владно впливає на фізичну чи юридичну особу та порушує їх права, свободи чи інтереси в межах публічно-правових відносин.
Із позовної заяви та доданих матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 звернулася з позовом до суб`єкта владних повноважень за захистом свого порушеного права на отримання ненараховоного та невиплаченого грошового забезпечення, яке виплачується особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України у разі несення служби в нічний час, святкові дні та дні щотижневого відпочинку, відповідно до положень Законів України «Про Державну кримінально-виконавчу службу»,«Про Національну поліцію».
Таким чином спір, за вирішенням якого ОСОБА_1 звернулася до суду, є публічно-правовим та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду у разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
на основі викладеного керуючись ст.ст.200,255 ЦПК України, ст. 7 Закону України «Про судовий збір»-
У Х В А Л И В:
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної установи «Березанська виправна колонія №95» про визнання протиправною бездіяльність, стягнення грошової компенсації та моральної шкоди – закрити.
Зобов`язати управління казначейства у м.Березань/м.Березань/ код ЄДРПОУ 36999805, МФО 899998, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), повернути ОСОБА_1 судовий збір, сплачений згідно квитанції № 0.0.1401993956.1 від 08.07.2019року на суму 768 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень 40 коп.)
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Березанський міський суд, шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: Г. К. Голік