
Справа № 347/1489/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.10.2019 м. Косів
Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді: Крилюк М.І.
секретаря: Терлюжак Н.П.
з участю прокурора: Гуменяка А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Косів справу про адміністративне корупційне правопорушення, що надійшла з управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН2550315537, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, освіта середня спеціальна, одруженого, депутата Пістинської сільської ради Косівського району Івано-Франківської області,
за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
З протоколу про адміністративне правопорушення №217/2019 від 25.07.2019р. вбачається, що відповідно до протоколу першої сесії сьомого демократичного скликання Пістннської сільської ради, Косівського району № 1 від 10.11.2015 року ОСОБА_1 обрано та визнано депутатом Пістинської сільської ради, Косівського району Івано-Франківської області.
За таких обставин, ОСОБА_1 у відповідності до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону, є суб`єктом на якого поширюється дія Закону як на депутата місцевої ради.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення , пов"язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з пунктом 2 частини 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № З, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік 13.02.2019 (гіперпосилання на Декларацію ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування - https://public.nazk.gov.ua/declaration/аf15f590-4а5е-48b4-аа11- fе01f с4е246f) .
Оскільки ОСОБА_1 являється депутатом Пістинської сільської ради Косівського району, то необхідною граничною датою подання ним вищевказаної декларації є 31.03.2018 року.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2018 року, а декларація ним фактично подана 13.02.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 свою вину у вказаному визнав повністю та пояснив, що вчасно електронну декларацію не подав через відсутність електронного підпису, який отримав значно пізніше. Йому ніхто не вказував на обов"язковість та необхідність в подачі такої декларації. Просить не застосовувати адміністративного стягнення.
Прокурор вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення доведена. Просить застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п"ятдесять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п"ятдесять )гривень.
Роз`яснивши вимоги ст.268 КУпАП, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, з`ясувавши всі фактичні обставини справи вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена, як поясненнями самого правопорушника, так і матеріалами справи в їх сукупності.
Так, копія протоколу першої сесії сьомого демократичного скликання Пістннської сільської ради, Косівського району № 1 від 10.11.2015 р підтверджує, що ОСОБА_1 обрано та визнано депутатом Пістинської сільської ради, Косівського району Івано-Франківської області.
Відповідно до вимог ст.68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 1 ЗУ «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною уч. 1 ст.3 Цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «б» пункту 1 частини першої ст.3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з пунктом 2 частини 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Витяг (скріншот) з Єдиного Державного реєстру декларацій щодо інформації відносно ОСОБА_1 підтверджує, що останній подав декларацію за 2017 рік 13.02.2019 року (гіперпосилання на Декларацію ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування - https://public.nazk.gov.ua/declaration/аf15f590-4а5е-48b4-аа11- fе01f с4е246f) .
Поважних причин у зв`язку з якими ОСОБА_1 не подав декларацію вчасно не встановлено.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУПАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням.
Обставинами, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 вважаю є визнання вини та розкаяння у вчиненому, позитивна характеристика.
Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.
З врахуванням фактичних обставин, обставини, що пом`якшують відповідальність вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу.
На підставі викладеного, ЗУ «Про засади запобігання корупції», керуючись, ст.ст. 33, ч. 2 ст. 172-6 , 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КупАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 - 384,20грн. судового збору, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Рахунок отримувача: UА798999980000031211256026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України ).
Постанова суду може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: М.І. Крилюк