
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення без розгляду заяви про забезпечення адміністративного позову
04 жовтня 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/1144/19-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді В.О. Григораша, розглянувши у порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову до Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я Чернівецької міської ради про визнання протиправними та скасування наказів про виникнення вакантної посади, формування конкурсної комісії та проведення конкурсу, -
ВСТАНОВИВ:
03.10.2019 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшла адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 (позивач) до Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я Чернівецької міської ради (відповідач) з такими позовними вимогами:
визнати протиправним та скасувати наказ Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я Чернівецької міської ради від 01.08.2019 року №59 "Про оприлюднення інформації про виникнення вакантних посад керівників комунальних закладів охорони здоров'я Чернівецької міської ради» яким надано для оприлюднення на офіційному сайті Чернівецької міської ради інформацію про виникнення з 01.08.2019 року вакантної посади керівника комунального закладу охорони здоров'я - генерального директора КНП "Міський клінічний пологовий будинок №1" Чернівецької міської ради та про початок формування конкурсної комісії на заняття посад керівника комунальних закладів охорони здоров'я .
визнати протиправним та скасувати Наказ Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я Чернівецької міської ради від 16.09.2019 року № 78 "Про утворення конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров'я" в частині проведення конкурсу на зайняття вакантної посади генерального директора КНП "Міський клінічний пологовий будинок №1".
Крім того, разом з позовною заявою ОСОБА_1 подано до суду заяву про забезпечення позову шляхом:
заборони Управлінню забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я Чернівецької міської ради проводити конкурс на заняття вакантної посади генерального директора комунального некомерційного підприємства "Міський клінічний пологовий будинок № 1" та зупинити дію Наказу Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я Чернівецької міської ради від 01.08.2019 року № 59 "Про оприлюднення інформації про виникнення вакантних посад керівників комунальних закладів охорони здоров'я Чернівецької міської ради" та наказу Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я Чернівецької міської ради від 16.09.2019року № 78 "Про утворення конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров'я" в частині проведення конкурсу на зайняття вакантної посади генерального директора КНП "Міський клінічний пологовий будинок №1" до вступу в законну силу судового рішення.
Розглянувши заяву позивача про забезпечення адміністративного позову, дослідивши матеріали адміністративного позову, суд повертає її без розгляду, з огляду наступне.
Відповідно до частини 1 статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Згідно частини 1 статті 151 КАС України встановлено, що позов може бути забезпечено шляхом:1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 3) встановленням обов’язку відповідача вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Статтею 152 КАС України встановлено вимоги до змісту та форми заяви про забезпечення позову.
Відповідно до частини 4 статті 152 КАС України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно частини 1 статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється, серед іншого за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 6 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення встановлено ставку судового збору 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивачем додано до позовної заяви квитанцію №146 від 24.09.2019 року на суму 576,30 грн.
Проте, суд не приймає вказану квитанцію в якості доказу сплати судового збору, оскільки судовий збір відповідно до квитанції №146 від 24.09.2019 року був сплачений при зверненні до суду із заявою про забезпечення адміністративного позову у справі №824/1113/19-а. За результатами розгляду заяви про забезпечення адміністративного позову у справі №824/1113/19-а, ухвалою суду від 26.09.2019 року, у задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову відмовлено повністю.
Таким чином, судом встановлено, що вищевказана квитанція є підтвердженням сплати судового збору у іншій справі, при зверненні із заявою про забезпечення адміністративного позову, а відтак не може бути належним підтвердженням сплати судового збору при зверненні із даною заявою про забезпечення адміністративного позову у справі №824/1144/19-а.
Відповідно до частини 7 статті 154 КАС України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи наведене вище, суд дійшов висновку, що заява про забезпечення позову не відповідає вимогам встановлених статтею 152 КАС України, у зв'язку з чим заява підлягає поверненню позивачу без розгляду.
Керуючись статтями 150, 154, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову шляхом заборони Управлінню забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я Чернівецької міської ради проводити конкурс на заняття вакантної посади генерального директора комунального некомерційного підприємства "Міський клінічний пологовий будинок № 1" та зупинити дію наказу Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я Чернівецької міської ради від 01.08.2019 року № 59 "Про оприлюднення інформації про виникнення вакантних посад керівників комунальних закладів охорони здоров'я Чернівецької міської ради" та наказу Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я Чернівецької міської ради від 16.09.2019 року № 78 "Про утворення конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров'я" в частині проведення конкурсу на зайняття вакантної посади генерального директора КНП "Міський клінічний пологовий будинок №1" до вступу в законну силу судового рішення, - повернути позивачу без розгляду.
2. Копію ухвали направити позивачу.
Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання).
Суддя Григораша В.О.