
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2019 р. Справа № 520/8591/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправними бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1, з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:
- визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо переведення ОСОБА_1 з 20.06.2019 року на підставі заяви на пенсію по інвалідності на рівні з військовослужбовцями строкової служби відповідно до ч.3 ст. 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", як норми прямої дії, та ст. 3 п. г) Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що викладена у листі відповідача №2877/А-14 від 19.07.2019 року;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перевести ОСОБА_1 з 20.06.2019 року на підставі заяви на пенсію по інвалідності на рівні з військовослужбовцями стро кової служби відповідно до ч.3 ст. 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", як норми прямої дії, та ст. 3 п. г) Закону Укра їни "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та провести обчислення державної (основної) пенсії ОСОБА_1 виключно з п'ятикратного розміру мінімальної заро бітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, з урахуванням відсотку втрати пра цездатності, в даний час - 80%, за формулою: п'ятикратний розмір мінімальної заробітної плати, вста новленої законом на 1 січня відповідного року і кожного наступного відповідного року, помножений на існуючий відповідний відсоток втрати працездатності, без врахування інших положень Закону України № 796 - XII та положень постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської ка тастрофи", без застосування понижуючих коефіцієнтів, інших формул чи розрахунків, а також проводити відповідні виплати без обмеження граничного (максимального) розміру пенсії;
- зобов'язати відповідача відповідно до ст. 382 КАС України подати у 15-дениий строк після набрання чинності рішення звіт про виконання судового рішення.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області протиправно відмовлено у переведенні ОСОБА_1 з 20.06.2019 року на підставі заяви на пенсію по інвалідності на рівні з військовослужбовцями строкової служби відповідно до ч.3 ст. 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", як норми прямої дії, та ст. 3 п. г) Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що викладена у листі відповідача №2877/А-14 від 19.07.2019 року, оскільки пенсійний орган зобов'язаний на підставі поданої 20.06.2019 року заяви перевести з 20.06.2019 року ОСОБА_1 на пенсію по інвалідності на рівні з військовослужбовцями стро кової служби.
Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачеві надати відзив на позов.
Копія вказаної ухвали була надіслана та вручена уповноваженому представнику відповідача 04.09.2019 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Проте, відзиву на позов у встановлений судом строк до канцелярії суду не надходило, причин поважності його неподання відповідачем не повідомлено.
Згідно положень ч.4 ст. 159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Відповідно до ч.6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Ухвалою суду від 03.10.2019 року закрито провадження в адміністративній справі №520/8591/19 в частині позовної вимоги про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області перевести ОСОБА_1 з 20.06.2019 року на підставі заяви на пенсію по інвалідності на рівні з військовослужбовцями стро кової служби відповідно до ч.3 ст. 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", як норми прямої дії, та ст. 3 п. г) Закону Укра їни "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та провести обчислення державної (основної) пенсії ОСОБА_1 виключно з п'ятикратного розміру мінімальної заро бітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, з урахуванням відсотку втрати пра цездатності, в даний час - 80%, за формулою: п'ятикратний розмір мінімальної заробітної плати, вста новленої законом на 1 січня відповідного року і кожного наступного відповідного року, помножений на існуючий відповідний відсоток втрати працездатності, без врахування інших положень Закону України № 796 - XII та положень постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської ка тастрофи", без застосування понижуючих коефіцієнтів, інших формул чи розрахунків, а також прово дити відповідні виплати без обмеження граничного (максимального) розміру пенсії. В іншій частині позовних вимог продовжено розгляд справи.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, судом встановлено наступне.
Як свідчать матеріали адміністративної справи, позивач, ОСОБА_1, відповідно до військового квитка серія НОМЕР_2, виданого Барвінківським районним військовим комісаріатом Харківської області 14 листопада 1969 року із 07 грудня 1987 року по 29 лютого 1988 року у складі військової частини №73413 приймав участь у спеціальних зборах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС 1986 року у 30-км зоні.
Відповідно до довідки до акту огляду МСЕ серія 10 ААБ №681315 від 10 жовтня 2013 року позивачу безстроково встановлена ІІ група інвалідності внаслідок виконання обов'язків військової служби при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Як слідує із експертного висновку №284 від 06.11.2013 року, виявлені у позивача захворювання пов'язані з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників при виконанні/обов'язків військової служби при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
На підставі ст.14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», посвідчення громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи серія А №041449, вкладка до посвідчення №154549, позивача віднесено до 1 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (а.с. 11 - 19).
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 12.08.2019 року по справі №520/5092/19 адміністративний позов ОСОБА_1 до Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною відмову, скасування протоколу та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправною відмову Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області в перерахунку пенсії ОСОБА_1, обчисленої з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, з 25.04.2019 року. Скасовано рішення у вигляді протоколу засідання комісії з питань призначення, перерахунку та виплати пенсії Барвінківського відділу Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 11.05.2019 року №119290, яким відмовлено в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1. Зобов'язано Ізюмське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області здійснити з 25.04.2019 року перерахунок та виплатити ОСОБА_1 державну (основну) пенсію, обчислену з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до ст. 59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено (а.с. 9 - 10).
Судове рішення набрало законної сили 12.09.2019 року.
Судом встановлено, що позивач отримав виконавчий лист від 12.08.2019 року по справі №520/5092/19.
Так, 20.06.2019 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України м. Харкова із заявою про перерахунок пенсії, та просив перевести його на підставі заяви з 25.04.2019 р. на пенсію по інвалідності на рівні з військовослужбовцями строкової служби відповідно до ч.3 ст. 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", як норми прямої дії, та ст. 3 п. г) Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та провести обчислення його державної (основної) пенсії виключно з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, з урахуванням відсотку втрати працездатності, в даний час - 80%, за формулою: п'ятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року і кожного наступного відповідного року, помножений на існуючий відповідний відсоток втрати працездатності, без врахування інших положень Закону України № 796 - XII та положень постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", без застосування понижуючих коефіцієнтів, інших формул чи розрахунків, а також проводити відповідні виплати без обмеження граничного (максимального) розміру пенсії (а.с. 7).
Листом ГУПФУ в Харківській області від 19.07.2019 року №2877/А-14 повідомлено позивача про те, що рішенням Конституційного Суду України №1-р(II)/2019 від 25 квітня 2019 року по справі №3-14/2019 (402/19, 1737/19) визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення „дійсної строкової", яке міститься у положеннях частини третьої статті 59 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року № 796-XII зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю. Порядок виконання рішення Конституційного Суду України №1-р(II)/2019 від 25 квітня 2019 року по справі №3-14/2019 (402/19, 1737/19) визначено постановою КМУ від 26.06.2019 року 3 543. яка набрала законної сили з 01.07.2019 року. Таким чином, з 01.07.2019 року позивачу проведено перерахунок пенсії і її розмір склав 10467,37 грн. (а.с. 8).
Вважаючи, що відповідачем порушено передбачену законом форму та процедуру щодо прийняття рішення про відмову, надавши її у формі листа, позивач звернувся до суду з даним позовом.
З урахуванням викладеного суд зазначає наступне.
11.10.2017 набрав чинності Закон України від 03.10.2017 № 2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", яким частину третю статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" викладено у новій редакції.
Відповідно до ст.59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (чинній з 01.10.2017) пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону.
Рішенням Конституційного Суду України (другий сенат) за конституційними скаргами щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 25 квітня 2019 року №1-р (ІІ)/2019 справа №3-14/2019 (402/19, 1737/19), яким було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення "дійсної строкової служби", яке міститься у положеннях ч.3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року №796-ХІІ зі змінами, за якими визнання розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.
Словосполучення "дійсної строкової", що міститься в положеннях ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року №796-ХІІ зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюється лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, визнане неконституційним.
Таким чином, вказаним Рішенням Конституційний Суд України визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення "дійсної строкової", яке міститься у положеннях частини третьої статті 59 Закону, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що положення ч. 3 ст. 59 Зaкoну Укрaїни "Прo стaтус і сoціaльний зaxист грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи" в частині "дійсної строкової" втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, а відтак позивач має право на перерахунок пенсії у п`ятикратному розмірі згідно ч. 3 ст. 59 Зaкoну Укрaїни "Прo стaтус і сoціaльний зaxист грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи" з 25 квітня 2019 року.
Отже, позивач має право на перерахунок пенсії ч. 3 ст. 59 Зaкoну Укрaїни "Прo стaтус і сoціaльний зaxист грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи" з 25 квітня 2019 року.
Судом встановлено, що відповідачем зроблено перерахунок позивачу пенсії з 01.07.2019 року відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 р. №543, якою внесені зміни до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок ЧАЕС, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. №1210. Розмір перерахованої пенсії склав 10467,37 грн. (а.с. 8).
В даному позові позивач оскаржує лист ГУПФУ в Харківській області від 19.07.2019 року №2877/А-14, яким вважає йому відмовлено в переведенні з 25.04.2019 року на підставі поданої заяви від 20.06.2019 року на пенсію по інвалідності на рівні з військовослужбовцями строкової служби відповідно до ч.3 ст. 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", як норми прямої дії, та ст. 3 п. г) Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що викладена у листі ГУПФУ в Харківській області від 19.07.2019 року №2877/А-14 (а.с. 7).
Суд зауважує, що в зазначеному листі ГУПФУ в Харківській області від 19.07.2019 року №2877/А-14 не йдеться про відмову в переведенні позивача з 25.04.2019 року на підставі поданої заяви від 20.06.2019 року на пенсію по інвалідності на рівні з військовослужбовцями строкової служби та про відмову в перерахунку пенсії. Відповідач вказаним листом від 19.07.2019 року №2877/А-14 повідомив позивача, що він отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та з 01.07.2019 року йому проведено перерахунок пенсії (з дня набрання чинності Постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 р. №543), в результаті чого її розмір склав 10 467,37 грн. (а.с. 8).
Отже, вказаний лист ГУПФУ в Харківській області від 19.07.2019 року №2877/А-14 не є рішенням про відмову у переведенні позивача з 25.04.2019 року на пенсію по інвалідності на рівні з військовослужбовцями строкової служби та про відмову в перерахунку йому пенсії.
Суд зауважує, що матеріали справи не містять жодного рішення ГУПФУ в Харківській області щодо призначення, перерахунку або переведення з одного виду пенсії на інший стосовно позивача, винесеного за результатами розгляду заяви позивача від 20.06.2019 року.
Суд також зазначає, що на момент звернення позивача до пенсійного органу з заявою від 20.06.2019 року про переведення на пенсію по інвалідності, рішення Харківського окружного адміністративного суду від 12.08.2019 року по справі 520/5092/19 ще не було прийнято. Однак, на момент звернення до відповідача з заявою 20.06.2019 р. позивач вже мав право на перерахунок пенсії відповідно ч. 3 ст. 59 Зaкoну Укрaїни "Прo стaтус і сoціaльний зaxист грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи".
Згідно пункту 4.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2).
Відповідно пункту 4.3 Порядку №22-1, не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Враховуючи, що листом Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 19.07.2019 року №2877/А-14 фактично надано відповідь на заяву позивача від 20.06.2019 року та повідомлено позивача про проведення йому з 01.07.2019 року перерахунку пенсії, в результаті чого її розмір склав 10 467,37 грн., зміст листа не свідчить про відмову у переведенні позивача з 25.04.2019 року на пенсію по інвалідності на рівні з військовослужбовцями строкової служби та про відмову в перерахунку йому пенсії за його заявою від 20.06.2019 року, рішення ГУПФУ в Харківській області за результатами розгляду заяви позивача від 20.06,2019 року про відмову в переведенні позивача з 25.04.2019 року на пенсію по інвалідності не приймалося, отже позовні вимоги в частині визнання протиправною відмови пенсійного органу щодо переведення ОСОБА_1 з 20.06.2019 року на підставі заяви на пенсію по інвалідності на рівні з військовослужбовцями строкової служби відповідно до ч.3 ст. 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", як норми прямої дії, та ст. 3 п. г) Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що викладена у листі відповідача №2877/А-14 від 19.07.2019 року є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Водночас, судом встановлена бездіяльність відповідача щодо розгляду заяви позивача від 20.06.2019 р., тому суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не прийняття рішення за заявою ОСОБА_1 від 20.06.2019 року про переведення на пенсію по інвалідності на рівні з військовослужбовцями строкової служби відповідно до ч.3 ст. 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", як норми прямої дії, та ст. 3 п. г) Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Згідно ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням викладено, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Щодо вимоги позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення за даним позовом шляхом зобов'язання відповідача відповідно до ст. 382 КАС України подати у 15-дениий строк після набрання чинності рішення звіт про виконання судового рішення, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Враховуючи, що встановлення судового контролю за виконанням судового рішення є правом, а не обов'язком суду, а також приписи статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України щодо обов'язковості судових рішень та відсутності об'єктивних обставин щодо невиконання судового рішення з боку відповідача, суд не вбачає підстав для зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення.
Розподіл судових витрат не здійснюється відповідно до ст. 139 КАС України, оскільки позивач є звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 242-246, 250, 255, 257-263, 293, 295, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344, адреса: 61022, м. Харків, м-н Свободи Держпром, 3 під., 2 пов.) про визнання протиправними бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не прийняття рішення за заявою ОСОБА_1 від 20.06.2019 року про переведення на пенсію по інвалідності на рівні з військовослужбовцями строкової служби відповідно до ч.3 ст. 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", як норми прямої дії, та ст. 3 п. г) Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Шевченко О.В.