
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
04 жовтня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/4346/19 Суддя Луганського окружного адміністративнрого суду Ірметова О.В., перевіривши матеріали позовної заяви фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (вул. Островського, буд.50, с. Вільхове, Станично-Луганський р-н, Луганська обл., 93600) до Головного управління ДФС у Луганській області (вул. Енергетиків, 72, м. Сєвєродонецьк, Луганська обл., 93400) про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
03 жовтня 2019 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій.
В обгрунтування позову зхазначено, що позивачка 05 травня 2015 року припинила свою підприємницьку діяльність відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Але, 12 липня 2019 року отримала повідомлення з Управління Пенсійного Фонду України в Станично-Луганському районі Луганської області, в якому зазначено, що станом на 01.07.2019 за нею обліковується заборгованість зі сплати страхових внесків, включаючи штрафні санкції та пеню у розмірі 0,00 грн та зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’зкове державне соціальне страхування (далі- ЄСВ) у розмірі 5477 грн. 33 коп. При цьому позивач зазначає, що ДФС України у Луганській області не надсилало та позивачка не отримувала рішень або повідомлень щодо наявності заборгованості зі сплати ЄСВ, хоча, відповідно до Податкового Кодексу України орган, що адмініструє нарахування та сплату ЄСВ є ДФС. Позивачка сплатила суму заборгованості, що зазначена в листі Пенсійного фонду у розмірі 5477 грн. 33 коп., що підтверджується квитанцією АТ КБ Приватбанк (Станично-Луганське відділення), датованою 22.07.2019. Але, ДФС України у Луганській області (далі - відповідач) виніс рішення від 24.07.2019 № НОМЕР_1 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. В рішенні відповідачем зазначено, що ним нарахованодо сплати:
- штраф у розмірі 167,35 грн за період з 22.07.2014 до 22.07.2019;
- штраф у розмірі 761,03 грн. за період з 21.01.2015 до 22.07.2019;
- пені у розмірі 8 851,99 грн.
Загалом сплатити суму 9 780,37 грн. В рішенні, також, зазначено, що позивачка зобов’язана сплатити заборгованість протягом 10 календарних днів з дня отримання зазначеного рішення.
На виконання зазначеного рішення позивачкою сплачено пеню у розмірі 1800 грн.
Позивач вважає, що відповідач порушив чинне законодавство України, винесенням Рішенням та таке Рішення порушує її права, свободи та інтереси. На підставі зазначеного просила:
- визнати рішення Головного Управління Державної фіскальної служби України у Луганській області від 24.07.2019 № НОМЕР_1 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, а саме штраф у розмірі 167,35 грн за період з 22.07.2014 до 22.07.2019, штраф у розмірі 761,03 грн. за період з 21.01.2015 до 22.07.2019, пені у розмірі 8851,99 грн, загалом 9 780,37 грн - протиправним;
- скасувати рішення Головного Управління Державної служби України у Луганській області від 24.07.2019 № НОМЕР_1 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, а саме штраф у розмірі 167,35 грн за період з 22.07.2014 до 22.07.2019, штраф у розмірі 761,03 грн. за період з 21.01.2015 до 22.07.2019, пені у розмірі 8 851,99 грн, загалом 9 780,37 грн.;
- зобов’язати Головного Управління Державної фіскальної служби країни у Луганській області повернути безпідставно стягнуті за рішенням Головного Управління Державної служби України у Луганській області від 24.07.2019 № НОМЕР_1 кошти в розмірі 1800 грн.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вимоги до позовної заяви встановлені статтями 160 та 161 КАС України.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв’язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
Вирішуючи питання щодо форми адміністративного судочинства в даній справ суд враховує наступне.
Форми адміністративного судочинства - спрощена та загальнопозовна - визначені ст.12 КАС України.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
При цьому частиною 6 ст.12 КАС України визначені справи, які відносяться до справ незначної складності, зокрема, оскарження рішення суб’єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.5 ст. 12 КАС України умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
З огляду на те, що позивачем оскаржується рішення суб’єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Керуючись статтями 12, 160, 161, 167, 168, 171, 241, 243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (вул. Островського, буд.50, с. Вільхове, Станично-Луганський р-н, Луганська обл., 93600) до Головного управління ДФС у Луганській області (вул. Енергетиків, 72, м. Сєвєродонецьк, Луганська обл., 93400) про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій.
Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження з повідомлення (викликом) сторін.
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 28 жовтня 2019 року на 10 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Запропонувати відповідачу протягом п’ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі надіслати суду: відзив на позовну заяву, всі матеріали, що були або мали бути взяті до уваги при прийнятті рішень, вчинення дій, щодо яких подано позов.
До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз’яснити учасникам справи, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив (ст. 163 КАС України), відповідач – заперечення (ст. 164 КАС України) протягом п’ятиденного строку, відлік якого починається, відповідно: для позивача – з моменту отримання відзиву на позов, для відповідача – з моменту отримання відповіді на відзив.
Відповідь на відзив, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 162 КАС України.
Справа розглядатиметься суддею Ірметовою О.В. одноособово.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов’язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Луганський окружний адміністративний суд.
СуддяОСОБА_2