
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04 жовтня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/4297/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки),
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Луганській області, в якому позивач просив визнати протиправної та скасувати вимогу Головного управління ДФС у Луганській області про сплату боргу № Ф-47-25 від 15.05.2019 у розмірі 37120,28 грн.
Розглянувши матеріали позову, суд дійшов такого.
Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позивачем до матеріалів справи надано клопотання про поновлення строку звернення до суду.
В обґрунтування клопотання про поновлення строку зазначив, що вимогу ГУ ДФС у Луганській області про сплату боргу № Ф-47-25 від 15.05.2019 у розмірі 37120,28 грн отримав 05.06.2019. Крім того, 17.05.2019 позивач також дізнався про існування винесеної на його адресу вимоги № Ф-47-25У від 16.11.2018 у розмірі 20768,14 грн. Вказані вимоги не містили періоду, за який на думку відповідача у позивача утворився борг зі сплати єдиного внеску, що унеможливлювало встановити, чи включена сума боргу за попередньою вимогою до суми боргу вимоги від 15.05.2019 № Ф-47-25, що в свою чергу не давало можливості позивачу визначити точну суму нарахованого єдиного внеску, яку слід оскаржити до суду, тобто визначити ціну позову та суму нелажного до сплати судового збору за подачу відповідної позовної заяви. З метою усунення вказаних питань, представником позивача на адресу ГУ ДФС у Луганській області був направлений адвокатський запит № 13/06 від 13.06.2019, відповідь на який за №АДВ-3475/12-32-52-07 була отримана тільки 19.06.2019, але зі змісту відповіді на запит неможливо було встановити точну суму заборгованості зі сплати єдиного внеску та період її утворення та визначитися з ціною позову та сумою судового збору.
Позивач вважає, що вказані обставини є поважними причинами пропуску строку звернення до суду, тому просив суд поновити строк звернення до суду.
Відповідно до ч.1 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини 3 статті 122 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Дія Закону № 2464-VI поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов`язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону (частина перша статті 2 цього Закону).
Згідно з абзацами 4, 5, 6 частини четвертої статті 25 Закону №2464-VI платник єдиного внеску зобов`язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку. Скарга на вимогу про сплату єдиного внеску подається до органу доходів і зборів вищого рівня у письмовій формі протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання платником єдиного внеску вимоги про сплату єдиного внеску, з повідомленням про це органу доходів і зборів, який прийняв вимогу про сплату єдиного внеску.
Порядок узгодження сум недоїмки з єдиного внеску встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (абзац 8 частини 4 статті 25 Закону №2464-VI).
Відповідно до абзацу 9 частини четвертої статті 25 Закону № 2464-VI у разі якщо згоди з органом доходів і зборів не досягнуто, платник єдиного внеску зобов`язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти календарних днів з дня надходження рішення відповідного органу доходів і зборів або оскаржити вимогу до органу доходів і зборів вищого рівня чи в судовому порядку.
Таким чином, спеціальним Законом вставновлено строк на оскарження податкової вимоги 10 календарних днів.
Як зазначив позивач, оскаржувану податкову вимогу він отримав 05.06.2019. Оскільки позивач не скористався правом на оскарження в адміністративному порядку вказаної вимоги, то останнім днем для звернення до суду з урахуванням вихідних днів є 17.06.2019.
З адміністративним позовом позивач звернувся до суду 30.09.2019, тобто з пропуском строку.
При цьому, зазначені позивачем підстави, які він вважає поважними причинами пропуску строку звернення до суду, суд не може порахувати поважними з огляду на те, що позивачу ніщо не заважало звернутись одночасно до суду в межах встановленого Законом строку з приводу оскарження податкової вимоги та паралельно надіслати запит щодо з'ясування періодів, які увійшли до оскаржуваної вимоги.
Як наслідок, у задоволенні клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду слід відмовити.
Відповідно до частини 1 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Оскільки судом визнано неповажними причини, зазначені позивачем в клопотанні про поновлення строку звернення, суд вважає за необхідне залишити без руху адміністративний позов та встановити позивачу десятиденний строк для зазначення інших підстав для поновлення строку.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) підлягає залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків протягом 10 (десяти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали суду.
Керуючись статтями 122, 123, 133, 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про поноволення строку звернення до суду відмовити.
Візнати неповажними причини пропуску строку звернення до суду ОСОБА_1 з адміністартивним позовом до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки).
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) - залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків протягом 10 (десяти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду належних та допустимих доказів в підтвердження поважності причин пропуску строку.
У разі ненадання вищевказаних документів, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_2