Ухвала суду № 84740522, 30.09.2019, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2019
Номер справи
320/5163/19
Номер документу
84740522
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

30 вересня 2019 року справа № 320/5163/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Терра БЦ" до ОСОБА_1 управління ДФС у Київській області, ОСОБА_1 управління ДПС у Київській області, Державної фіскальної служби України, Державної податкової служби України про визнання рішення протиправним, зобов’язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро-Терра БЦ" з позовом до ОСОБА_1 управління ДФС у Київській області, ОСОБА_1 управління ДПС у Київській області, Державної фіскальної служби України, Державної податкової служби України, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії ОСОБА_1 управління ДФС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №1203648/41915774 від 25.06.2019 відносно податкової накладної Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Терра БЦ" від 03.06.2019 №1;

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії ОСОБА_1 управління ДФС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №1203649/41915774 від 25.06.2019 відносно податкової накладної Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Терра БЦ" від 04.06.2019 №2;

- зобов’язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію податкової накладної від 03.06.2019 №1, виписаної постачальником (продавцем) Товариством з обмеженою відповідальністю "Агро-Терра БЦ" отримувачу (покупцю) Товариству з обмеженою відповідальністю "Соя-Біотек" на суму 244999,94 грн., в т.ч. ПДВ – 40833,32 грн., в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її першого подання – 19.06.2019;

- зобов’язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію податкової накладної від 04.06.2019 №2, виписаної постачальником (продавцем) Товариством з обмеженою відповідальністю "Агро-Терра БЦ" отримувачу (покупцю) Товариству з обмеженою відповідальністю "Соя-Біотек" на суму 279999,94 грн., в т.ч. ПДВ – 46666,66 грн., в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її першого подання – 19.06.2019.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.

Згідно із п.п.4-5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

Відповідно до пп.7 та 9 ч.1 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України у цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: суб’єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг; відповідач - суб’єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

У позовній заяві позивачем в якості відповідачів зазначено: Головне управління ДФС у Київській області, Головне управління ДПС у Київській області, Державну фіскальну службу України, Державну податкову службу України.

Разом з тим, судом встановлено, що у прохальній частині позовної заяви позивач просить визнати протиправними та скасувати рішення Комісії ОСОБА_1 управління ДФС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, а також просить зобов’язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію податкових накладних.

У той же час, вимоги до відповідачів ОСОБА_1 управління ДПС у Київській області та Державної фіскальної служби України у прохальній частині позову позивачем не заявлено.

Суд зазначає, що належними відповідачами щодо оскарження рішень, дій (бездіяльності) суб'єктів владних повноважень та зобов’язання вчинити певні дії, - є суб'єкти владних повноважень, які виконують публічно-владні управлінські функції на сьогоднішній день та є діючими державними органами.

Крім того, суд звертає увагу на те, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України", утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 затверджено положення про Державну податкову службу України та Державну митну службу України.

21.08.2019 Кабінетом Міністрів України прийняте розпорядження №682-р "Питання Державної податкової служби", згідно з яким погоджено з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. №227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" (Офіційний вісник України, 2019 р., №26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.

28.08.2019 Державною податковою службою України прийнято наказ №36 "Про початок діяльності Державної податкової служби України", згідно з яким розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.

Відповідно до наказу Державної податкової служби України від 12.07.2019 №14 "Про затвердження положень про територіальні органи ДПС", затверджено положення, зокрема про Головне управління ДПС у Київській області.

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 30.07.2019 внесений запис в Єдиному державному реєстрі про державну реєстрацію ОСОБА_1 управління ДПС у Київській області як юридичної особи на підставі постанови КМУ від 19.06.2019 №537 “Про утворення територіальних органів Державної податкової служби”.

Таким чином, належними відповідачами у даній позовній заяві є Головне управління ДПС у Київській області та Державна податкова служба України.

У зв’язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити відповідачів у справі.

Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати уточнену позовну заяву (для суду та у кількості уточнених відповідачів), з урахуванням вказаних судом зауважень.

3. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Кушнова А.О.