Постанова № 84740494, 30.09.2019, Маневицький районний суд Волинської області

Дата ухвалення
30.09.2019
Номер справи
164/1467/19
Номер документу
84740494
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 164/1467/19

п/с 3/164/405/2019

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 вересня 2019 року Суддя Маневицького районного суду

Волинської області Невар О.В., з участю прокурорів Кирди А.М., Яненко В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від управління захисту економіки у Волинській області

про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , зареєстрованого в АДРЕСА_2 , працюючого сільським головою Оконської сільської ради Маневицького району Волинської області,

за ч. 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до протоколу № 193 від 20.08.2019 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , будучи сільським головою Оконської сільської ради Маневицького району Волинської області, являючись суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно п.п. „б” п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції”, не повідомив не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатись, колегіальний орган - сесію Оконської сільської ради Маневицького району Волинської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів, оскільки ним було укладено договір № 11 від 1.07.2019 року про надання послуг з прибирання приміщень із своєю дочкою ОСОБА_2 , чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України „Про запобігання корупції”, вчинивши адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно протоколу № 194 від 20.08.2019 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , будучи сільським головою Оконської сільської ради Маневицького району Волинської області, являючись суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно п.п. „б” п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції”, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, оскільки ним одноосібно було прийняте рішення про укладення договору № 11 від 1.07.2019 року про надання послуг з прибирання приміщень із своєю дочкою ОСОБА_2 , а в подальшому підписано акт № 11 від 31.07.2019 року здачі-приймання наданих послуг, на підставі якого платіжним дорученням № 44 від 24.07.2019 року було перераховано на розрахунковий рахунок ОСОБА_2 кошти на суму 3359 гривень 26 копійок, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України „Про запобігання корупції”, вчинивши адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні інкримінованих йому адміністративних правопорушень визнав частково, підтвердив обставини вчинення правопорушення, викладені в протоколі № 194 від 20.08.2019 року. У вчиненому щиро розкаюється, просив його суворо не карати. Стверджує, що через незнання чинного законодавства ним одноосібно було прийняте рішення про укладення договору № 11 від 1.07.2019 року про надання послуг з прибирання приміщень із своєю дочкою ОСОБА_2 Повідомити колегіальний орган - сесію Оконської сільської ради Маневицького району Волинської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів він не мав можливості, оскільки попередня сесія сільської ради проводилась ще 28.05.2019 року, а наступна - лише 17.09.2019 року. На вказаній сесії він і проінформувавпро прийняте ним одноосібно рішення про укладення договору № 11 від 1.07.2019 року про надання послуг з прибирання приміщень із своєю дочкою ОСОБА_2 та про наявність у нього реального конфлікту інтересів. Враховуючи вказані обставини, вважає, що в його діях відсутній склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, а тому просив провадження у справі в цій частині закрити.

Заслухавши думку прокурорів, які вважають, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, оскільки ним порушено вимоги ст.ст. 28, 35 Закону України „Про запобігання корупції”, проаналізувавши матеріали адмінсправ, вважаю встановленим, що ОСОБА_1 було вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Відповідно до п.п. „б” п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції” суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Згідно ч. 1 ст. 28 Закону України „Про запобігання корупції” особи, зазначені у п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до ч. 2 ст. 35 вказаного Закону у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

Згідно ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 , будучи сільським головою Оконської сільської ради Маневицького району Волинської області, являючись суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно п.п. „б” п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції”, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, оскільки ним одноосібно було прийняте рішення про укладення договору № 11 від 1.07.2019 року про надання послуг з прибирання приміщень із своєю дочкою ОСОБА_2 , а в подальшому підписано акт № 11 від 31.07.2019 року здачі-приймання наданих послуг, де вказано, що ОСОБА_2 , як виконавець, надала послуги з прибирання приміщень сільського клубу с. Оконськ на суму 4173 гривень. На підставі акту № 11 від 31.07.2019 року Оконською сільською радою Маневицького району Волинської області платіжним дорученням № 44 від 24.07.2019 року було перераховано на розрахунковий рахунок ОСОБА_2 кошти на суму 3359 гривень 26 копійок. Повідомити не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатись, колегіальний орган - сесію Оконської сільської ради Маневицького району Волинської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів ОСОБА_1 не мав можливості, оскільки вказане рішення та зазначені дії ним було вчинено у міжсесійний період. 17.09.2019 року на сесії ОСОБА_1 проінформувавпро прийняте ним одноосібно рішення про укладення договору № 11 від 1.07.2019 року про надання послуг з прибирання приміщень із своєю дочкою ОСОБА_2 , оплату за надані послуги та про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

Дані обставини підтверджуються дослідженими в судовому засіданні матеріалами адмінсправ, зокрема,поясненням ОСОБА_1 від 8.08.2019 року, протоколами № 193 та № 194 від 20.08.2019 року про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, поясненнями ОСОБА_3 , ОСОБА_4 від 8.08.2019 року, договором № 11 від 1.07.2019 року про надання послуг з прибирання приміщень, актом № 11 від 31.07.2019 року здачі-приймання наданих послуг, платіжним дорученням Оконської сільської ради Маневицького району Волинської області № 44 від 24.07.2019 року, рішенням Оконської сільської ради Маневицького району Волинської області № 1/1 від 13.11.2015 року та додатками до нього, попередженням про обмеження, пов?язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби від 17.04.2006 року, довідками Оконської сільської ради Маневицького району Волинської області № 1201 від 8.08.2019 року та № 519/01-29/2-19 від 26.09.2019 року, протоколом Оконської сільської ради Маневицького району Волинської області № 31 від 17.09.2019 року.

Згідно ч. 1 ст. 65 вказаного Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч. 1 ст. 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладаються в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Проаналізувавши матеріали адмінсправ в їх сукупності, вважаю встановленим, що в ході судового розгляду не знайшло підтвердження, що ОСОБА_1 мав реальну можливість, однак не повідомив не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатись, колегіальний орган - сесію Оконської сільської ради Маневицького району Волинської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів, за що передбачена відповідальність згідно ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Зазначені обставини не підтверджуються матеріалами адмінсправи, які досліджувались в судовому засіданні. Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП у зв`язку з відсутністю в його діях складу вказаного правопорушення.

Враховуючи обставини вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, приймаючи до уваги дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за доцільне піддати ОСОБА_1 адмінстягненню у виді штрафу в межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Керуючись ч. 2 ст. 172-7, ст.ст. 40-1, 247, 279, 280, 283-285, 287, 294 КУпАП, Законом України „Про запобігання корупції”, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винним ОСОБА_1 у правопорушенні, передбаченому ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді 3400 (три тисячі чотириста) гривень штрафу.

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП закрити в зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в сумі 6800 (шість тисяч вісімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на рахунок УК у Маневич.рн/Маневичівс.рн/22030101 (рахунок отримувача 31213206003287, код отримувача 37950857, код банку отримувача 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), найменування суду - Маневицький районний суд Волинської області, платник - ОСОБА_1 ) 384 (триста вісімдесят чотири) гривень 20 копійок судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Маневицький районний суд протягом десяти діб з дня винесення постанови.

Суддя районного суду О.В. Невар