
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"04" жовтня 2019 р. Справа № 300/1974/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Главач І.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради про визнання протиправними дій,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 02.10.2019 звернувся до суду з позовною заявою до Департаменту комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради про визнання протиправними дій.
Пунктами 3, 5, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з’ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, які підтверджують вказані обставини. Окрім цього, відповідно до частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач зобов’язаний подати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Згідно змісту позовної заяви, ОСОБА_1 звертався до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради із запитами, за результатами розгляду яких отримав відповіді від 04.09.2019 №ІЗ/189-19, від 13.09.2019 №ІЗ/219-19, від 13.09.2019 №ІЗ/220-19 та від 13.09.2019 №ІЗ/221-19, однак позивач до позовної заяви не додав копії таких запитів.
Також згідно із частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір” № 3674-VI від 08.07.2011 (надалі, також – Закон України “Про судовий збір”).
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2019 року складає 1921,00 гривню.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач звернувся до суду з двома позовними вимогами немайнового харектеру.
Тобто при зверненні до адміністративного суду з даною позовною заявою, відповідно до положень статті 4 Закону України «Про судовий збір» та заявлених позовних вимог, ОСОБА_1 повинен сплатити судовий збір в розмірі 1536 гривень 80 копійок.
За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки позивачем не додано документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому законом.
Частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв’язку із вищевикладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом приведення у відповідність позовної заяви до вимог, встановлених частинами 3 та 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради про визнання протиправними дій - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання:
- належним чином засвідчених копій звернень ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради із запитами, за результатами розгляду яких отримав відповіді від 04.09.2019 №ІЗ/189-19, від 13.09.2019 №ІЗ/219-19, від 13.09.2019 №ІЗ/220-19 та від 13.09.2019 №ІЗ/221-19;
- оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 1536,80 грн. або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Роз’яснити позивачу, що в разі неусунення недоліків у вищезазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Главач І.А.