
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
З ПИТАНЬ ЗУПИНЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
02 липня 2019 року Справа № 280/1925/19 м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., за участю секретаря судового засідання Гавриленко А.О. та представників:
позивача ОСОБА_1
відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у підготовчому засіданні клопотання представника Головного управління ДФС у Запорізькій області про зупинення провадження у справі
за позовом Фізичної особи – підприємця ОСОБА_3
до Головного управління ДФС у Запорізькій області
про визнання протиправними та скасування рішення про застосування штрафних санкцій, вимоги про сплату боргу, податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Запорізького окружного адміністративного суду знаходиться дана справа.
Підготовче засідання призначено на 02.07.2019.
24.06.2019 від представника відповідача надійшло клопотання (вх. №25824) про зупинення провадження у справі №280/1925/19 до набрання законної сили судовим рішенням за результатами розгляду слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області кримінального провадження від 16.08.2017 №32017230000000076. В обґрунтування клопотання посилається на лист Прокуратури Херсонської області від 12.09.2018 №04/5-2175-17, яким ГУ ДФС у Запорізькій області повідомлено про те, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32017230000000076 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 212-1 та ч. 2 ст. 172 КК України, за фактом умисного ухилення від сплати єдиного соціального внеску, грубого порушення законодавства про працю службовими особами ТОВ «Аутстаффер» (код ЄДРПОУ 38044531) та ТОВ «Стафф Сервіс» (код ЄДРПОУ 38044531). Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи вказаних товариств за грошову винагороду від суб’єктів господарської діяльності реального сектору економіки організували схему по ухиленню останніми від сплати єдиного соціального внеску, податку на доходу фізичних осіб, військового збору шляхом укладання фіктивних договорів аутстаффінгу. При цьому, до листа Прокуратурою Херсонської області надано перелік суб’єктів господарської діяльності, які використовували в своїй діяльності схему аутстаффінга, серед яких є ФОП ОСОБА_4 Зважаючи, що позивачем заперечується факт взаємовідносин із ТОВ «Аутстаффер», а оскаржувані рішення, вимога та податкові повідомлення-рішення винесено у зв’язку із виявленням під час перевірки використання позивачем праці найманих працівників, залучених на підставі договору аутстаффінгу, без їх належного оформлення та сплати податків, зазначає, що існує об’єктивна неможливість розгляду адміністративної справи №280/1925/19 до розгляду слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області кримінального провадження від 16.08.2017 №32017230000000076.
В підготовчому засіданні судом поставлено на обговорення вирішення даного клопотання.
Представник позивача заперечила проти зупинення провадження у справі, представник відповідача підтримав заявлене клопотання.
Розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі, суд звертає увагу на наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі з об’єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Відповідно до своєї правової природи зупинення провадження у справі є тимчасовим зупиненням розгляду справи у зв`язку з обставинами, які перешкоджають розгляду справи, до їх усунення або виконання необхідних дій.
Обов`язок суду щодо зупинення провадження у справі виникає у разі неможливості розгляду справи до вирішення взаємопов`язаного спору іншим судом в іншій справі. При цьому, неможливість розгляду справи полягає в тому, що обставини, які підлягають з`ясуванню та мають значення при розгляді конкретної справи, не можуть бути встановлені судом самостійно у цій справі.
Слід зазначити, що представник відповідача у заявленому клопотанні не посилається на конкретну кримінальну справу, відкриту на підставі кримінального провадження від 16.08.2017 №32017230000000076.
Крім того, суд зазначає, що зупинення провадження з підстав, передбачених пунктом 3 частини 1 статті 236 КАС України, допускається лише тоді, коли зібрані докази не дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав, які унеможливлюють продовження судового розгляду.
Відтак, керуючись статтями 236, 243, 248 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника Головного управління ДФС у Запорізькій області про зупинення провадження у справі – відмовити.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала в повному обсязі виготовлена та підписана 08.07.2019.
Суддя Ю.П. Бойченко