Рішення № 84739866, 03.10.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2019
Номер справи
240/292/19
Номер документу
84739866
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2019 року м. Житомир справа № 240/292/19

категорія 108010200

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

судді Лавренчук О.В.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лезниківський кар'єр" до Управління Держпраці у Житомирській області про визнання протиправним та скасування припису №2088/11-0098 від 06.12.2018,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Лезниківський кар'єр" звернулось до суду з позовом до Управління Держпраці у Житомирській області у якому просило визнати протиправним та скасувати Припис Управління Держпраці у Житомирській області від 06.12.2018 № 2088/11-0098 щодо усунення порушень вимог законодавства.

В обґрунтування позову вказує, що позивач здійснює добування гранітів Лезниківського родовища в Житомирській області на підставі Спеціального дозволу на користування надрами №1771 від 05.03.1999 зі строком дії до 05.03.2019, однак 07.09.2018 Держгеонадра було видано наказ №311, яким зупинено дію вказаного спеціального дозволу в зв'язку з неусуненням порушень, виявлених під час перевірки. Відповідач провів позапланову перевірку ведення ТОВ " Лезниківський кар'єр» робіт, пов'язаних з геологічним вивченням надр їх використанням, переробкою, виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. В Акті перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 06.12.2018 №2088/11-0106 зафіксовано порушення, а у зв'язку з виявленими порушеннями, зобов'язано в.о. директора Товариства ОСОБА_1 зупинити проведення гірничих робіт та експлуатацію машин та механізмів 06.12.2018 о 16 год. 00 хв. Одночасно винесено припис №2088/11-0098 від 06.12.2018 щодо негайного зупинення гірничих робіт та поновлення дії Спеціального дозволу №1771 від 05.03.1999 та надання погодженого в Управлінні Держпраці в Житомирській області Технічного проекту розробки родовища корисних копалин. Відповідач вважає, що зупинення дії Спеціального дозволу тотожно відсутності Спеціального дозволу на користування надрами. Проте, вказані твердження є хибними, суперечать вимогам Гірничого Кодексу України, Кодексу України про надра, Порядку №615 та іншим нормам матеріального права.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 21 січня 2019 року відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання на 12.02.2019.

Копію ухвали відповідач отримав 25.01.2019, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

До суду 12 лютого 2019 року надійшло клопотання Управління Держпраці у Житомирській області про відкладення розгляду справи.

У судовому засіданні 12.02.2019 представник позивача заявив клопотання про витребування у відповідача доказів поважності неявки у судове засідання. Суд протокольною ухвалою, постановленою без виходу до нарадчої кімнати постановив зобов'язати відповідача надати до суду докази проведення колегії за підсумками роботи за 2018 рік.

Листом від 12.02.2019 суд повідомив Управління Держпраці у Житомирській області про те, що у судовому засіданні 12.02.2019 протокольною ухвалою зобов'язано Управління Держпраці у Житомирській області надати до суду, на наступне судове засідання, докази проведення Колегії за підсумками роботи за 2018 рік та обов'язкової участі у ній всіх працівників Управління. Повідомляю, що наступне судове засідання відбудеться 27.02.2019 о 10:00 за адресою: м. Житомир, вул.Мала Бердичівська, 17 , каб.№312.

Лист отримано Управлінням Держпраці у Житомирській області 14.02.2019, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 95).

Відділом документального забезпечення суду 27.02.2019 зареєстровано клопотання Управління Держпраці у Житомирській області про відкладення розгляду справи.

Представник позивача 27.02.2019 подав до суду клопотання про зупинення провадження у справі та про вирішення у письмовому провадження питання про притягнення відповідача до відповідальності за невиконання ухвали суду.

Ухвалою суду від 27.02.2019 застосовано до Управління Держпраці у Житомирській області захід процесуального примусу у вигляді штрафу за неподання без поважних причин доказів, витребуваних судом в протокольній ухвалі від 12 лютого 2019 року. Стягнуто з Управління Держпраці у Житомирській області штраф у розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день постановлення ухвали становить 1921,00 грн .

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 27.02.2019 зупинено провадження в адміністративній справі №240/292/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лезниківський кар'єр" до Управління Держпраці у Житомирській області про визнання протиправним та скасування припису №2088/11-0098 від 06.12.2018 до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у справі №826/17548/18.

До суду 04.03.2019 надійшов відзив на позовну заяву в якому відповідач вказує, що серед порушень, які стали підставою для звернення до суду, зокрема є:

- відсутність спеціального дозволу на користування надрами (дію спеціального дозволу на користування надрами від 05.03.1999 № 1771 зупинено на підставі наказу Державної служби геології та надр України від 07.09.2018 № 311), що є порушенням пункту 1.2 розділу 4 НПАОП 0.00-1.24-10 «Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом» та статті 24 Гірничого закону України;

- технічний проект розробки родовища корисних копалин не погоджений в Управлінні Держпраці у Житомирській області, що є порушенням пункту 1.2 розділу 4 НПАОП 0.00-1.24-10 «Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом» та статті 24 Гірничого закону України. Так, зазначені порушення, крім того, були внесені в Припис від 06.12.2018. Частиною 8 статті 7 Закону № 877-У передбачено, що припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку. Приписом від 06.12.2018 не зобов'язано Позивача усунути порушення у встановлені посадовою особою Управління строки. Так, посадовою особою Управління, для кожного із зазначених у Приписі від 06.12.2018 порушень, було внесено запис про необхідність усунути порушення негайно. Припис від 06.12.2018 не є рішенням Управління, яке створює для Позивача обов'язок усунути порушення. Також варто звернути увагу, що Припис від 06.12.2018 у даному випадку вноситься лише для того, щоб Управління мало змогу здійснити позаплановий захід державного нагляду (контролю) з підстав, визначених частиною першою статті 6 Закону № 877-У. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Ухвалою суду від 07 серпня 2019 року поновлено провадження у справі. Призначено судове засідання на 04.09.2019.

Представник позивача 04.09.2019 подав до суду заяву про розгляд справи по суті без участі представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Лезниківський кар'єр".

До суду 04 вересня 2019 року представник Управління Держпраці у Житомирській області подав заяву про розгляд справи у порядку письмового провадження.

У судовому засіданні 04.09.2019 представник позивача та представник відповідача не заперечували щодо закінчення підготовчого провадження та переходу до розгляду справи по суті у порядку письмового провадження.

Ухвалою суду від 04.09.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті у порядку письмового провадження.

Суд, розглянувши позовну заяву та відзив, з'ясувавши обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх наявними в матеріалах справи і дослідженими доказами, дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з таких підстав.

Встановлено, що у період з 05.12.2018 по 06.12.2018, відповідно до наказу №2266 від 04.12.2018 та направлення №2088/11 від 04.12.2018, посадовими особами Управління Держпраці у Житомирській області проведено позапланову перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Лезниківський кар'єр".

За результатом перевірки складено акт №2088/11-0106 від 06.12.2018 (а.с. 16-22) та у зв`язку із виявленими порушеннями - припис №2088/11-0098 від 06.12.2019 (а.с. 23-24).

У приписі вказано: зміст виявленого порушення- відсутній спеціальний дозвіл на користування надрами (дію Спеціального дозволу на користування надрами №1771 від 05.03.199 зупинено на підставі наказу Державної служби з геології та надр України №311 від 07.09.2018); технічний паспорт розробки родовища корисних копалин не погоджений в Управлінні Держпраці у Житомирській області. Термін усунення правопорушень: негайно.

Вважаючи припис необґрунтованим та протиправним, а свої права та охоронювані законом інтереси порушеними, позивач звернувся з позовом до суду.

Щодо повноважень Управління Держпраці у Житомирській області.

Державна служба України з питань праці (Держпраці) згідно Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №96 (далі - Положення №96) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Відповідно до пп. 5 п. 6 Положення №96 Держпраці для виконання покладених на неї завдань має право безперешкодно проводити відповідно до вимог закону без попереднього повідомлення в будь-яку робочу годину доби перевірки виробничих, службових, адміністративних приміщень та об`єктів виробництва фізичних та юридичних осіб, які використовують найману працю та працю фізичних осіб, експлуатують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, та у разі виявлення фіксувати факти порушення законодавства, здійснення нагляду та контролю за додержанням якого віднесено до повноважень Держпраці.

Пунктом 7 Положення №96 передбачено, що Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Закон України, від 05.04.2007, №877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон №877) визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).

Частиною 1 ст.4 Закону №877 визначено, що державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

З матеріалів справи вбачається та сторонами не заперечувалось, що Управлінням Держпраці у Житомирській області було проведено позапланову перевірку дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю "Лезниківський кар'єр" вимог ведення робіт, пов'язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною.

Суд відмічає, що позивачем не ставиться під сумнів повноваження відповідача щодо проведення перевірки позивача та винесення оскаржуваного припису. Разом з тим, підстави для винесення припису №2088/11-0098 від 06.12.2019, позивач вважає протиправними.

Частиною 8 ст. 7 Закону №877 визначено, що припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

Враховуючи вказане, суд вважає помилковим твердження представника відповідача, викладене у відзиві, що припис не створює для позивача обов'язок усунути порушення.

Судом досліджено оскаржуваний припис №2088/11-0098 від 06.12.2019 та встановлено наступне.

Так у оскаржуваному приписі вказані наступні порушення:

- відсутній спеціальний дозвіл на користування надрами (дію Спеціального дозволу на користування надрами №1771 від 05.03.199 зупинено на підставі наказу Державної служби з геології та надр України №311 від 07.09.2018);

- технічний паспорт розробки родовища корисних копалин не погоджений в Управлінні Держпраці у Житомирській області.

Порушено ст. 24 Гірничого закону України, п.1.2, розділ 4 НПАОП 0.00-1.24-10 "Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом".

Термін усунення правопорушень: негайно.

Суд звертає увагу, що у Акті №2088/11-0106 від 06.12.2018 та приписі №2088/11-0098 від 06.12.2019 відсутні підписи про його отримання уповноваженимими особами суб'єкта господарювання, відсутні запис про відмову у отриманні припису (а.с. 24)

Позивач вказує, що акт та припис надійшли на поштову адресу Товариства та отримано ним 03 січня 2019 року. Вказана обставина відповідачем не заперечується, а факт направлення Акту перевірки листом 06.12.2018 підтверджується відповідним записом на ньому (а.с. 118) Окрім того у Акті №2088/11-0106 від 06.12.2018 відсутній запис про те, що від негайного зупинення робіт (виробництва) відмовився. (а.с. 117 на звороті).

Отже, виконати вимоги припису у визначені у ньому терміни, тобто "негайно" ТОВ "Лезниківський кар'єр" не могло.

Щодо відсутності спеціального дозволу на користування надрами.

Встановлено, що 05 березня 1999 року Державною службою геології та надр України видано Спеціальний дозвіл на користування надрами, реєстраційний №1771. Назва родовища: Лезниківське родовище, місцезнаходження: Житомирська область, Володарсько-Волинський район, 0,5 км на південний захід від с. Лизник. (а.с. 27, 41)

Додатком до Спеціального дозволу на користування надрами, наданого з метою видобування корисних копалин №1771 від 05.03.1999 є Угода №1771 про умови користування надрами з метою видобування корисних копалин від 24.07.2013 (а.с. 28-32).

Відповідно до інформації, що міститься в матеріалах адміністративної справи, термін дії спеціального дозволу на користування надрами до 05.03.2019 (а.с. 38-40), а 17.09.2018 дію тимчасово припинено.

Відповідно до ст.26 Кодексу України "Про надра" право користування надрами припиняється у разі: 1) якщо відпала потреба у користуванні надрами; 2) закінчення встановленого строку користування надрами; 3) припинення діяльності користувачів надр, яким їх було надано у користування; 4) користування надрами з застосуванням методів і способів, що негативно впливають на стан надр, призводять до забруднення навколишнього природного середовища або шкідливих наслідків для здоров`я населення; 5) використання надр не для тієї мети, для якої їх було надано, порушення інших вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр; 6) якщо користувач без поважних причин протягом двох років, а для нафтогазоперспективних площ та родовищ нафти та газу - 180 календарних днів не приступив до користування надрами; 7)вилучення у встановленому законодавством порядку наданої у користування ділянки надр.

Суд відмічає, що дію спеціального дозволу на користування надрами №1771 від 05.03.1999 тимчасово зупинено, а відповідно до п. 22 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами", затвердженого Постановою КМ України, від 30.05.2011, № 615, зупинення дії дозволу не є підставою для переривання строку його дії.

Отже, висновок відповідача про відсутність у грудні 2018 року у Товариства спеціального дозволу на користування надрами є помилковим, оскільки строк дії спеціального дозволу на користування надрами №1771 від 05.03.1999 не переривався.

Представником позивача надано до суду докази оскарження Товариством з обмеженою відповідальністю "Лезниківський кар'єр" наказу Державної служби геології та надр України №311 від 07.09.2018 в частині зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами №1771 від 05.03.1999. Відповідно до інформації, яка міститься у наданих доказах, провадження у адміністративній справі №826/17548/18 за позовом ТОВ "Лезниківський кар'єр" до Державної служби геології та надр України, відкрито 30 жовтня 2018 року (а.с. 59). Суд відмічає, що перевірку Управління Держпраці у Житомирській області проведено у грудні 2018 року.

Рішенням Окружного адміністративного суду від 12.02.2019 позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Лезниківській кар'єр" задоволено; визнано протиправним та скасувати наказ Державної служби геології та надр України від 07.09.2018 № 311 в частині зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами від 05.03.1999 №1771, наданого Товариству з обмеженою відповідальністю "Лезниківський кар'єр" на видобування граніту у Лезниківському родовищі Житомирської області. Рішення набрало законної сили 27.05.2019.

Враховуючи встановлені судом обставини, суд вважає, що висновок Управління Держпраці у Житомирській області про відсутність у ТОВ "Лезниківський кар'єр" спеціального дозволу на користування надрами (дію Спеціального дозволу на користування надрами №1771 від 05.03.199 зупинено на підставі наказу Державної служби з геології та надр України №311 від 07.09.2018) є помилковим, а тому і припис №2088/11-0098 від 06.12.2019 в цій частині є протиправним.

Щодо технічного проекту розробки родовища корисних копалин.

У Приписі №2088/11-0098 від 06.12.2019 вказано, про те, що технічний проект розробки родовища корисних копалин не погоджений в Управлінні Держпраці у Житомирській області, що є порушенням пункту 1.2 розділу 4 НПАОП 0.00-1.24-10 «Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом» та статті 24 Гірничого закону України.

Статтею 24 "Гірничого закону України", визначено, що гірниче підприємство при проведенні гірничих робіт повинно мати: спеціальний дозвіл на користування надрами; акт про надання гірничого відводу (крім користувачів нафтогазоносними надрами); технічний проект, затверджений і погоджений у встановленому порядку; геолого-маркшейдерську, технічну та обліково-контрольну документацію (календарні плани розвитку гірничих робіт, проекти, паспорти, схеми).

Відповідно до інформації щодо Спеціального дозволу на користування надрами №1771 від 05.03.1999, однією з підстав надання, зазначено п. 17 пп. 5 Постанови КМУ від 30.05.2011 №615. Заснування нової юридичної особи (а.с. 38).

Так згідно п. 17 пп. 5 Постанови КМУ від 30.05.2011 №615, внесення змін до дозволу здійснюється на підставі заяви та поданих надрокористувачем документів у разі: заснування (створення) надрокористувачем юридичної особи з метою продовження діяльності на наданій йому у користування ділянці надр за умови передачі новоутвореній юридичній особі основних засобів або іншого майна, необхідного для забезпечення та ефективного користування надрами згідно з дозволом, та якщо частка надрокористувача в статутному (складеному) капіталі новоутвореної юридичної особи на час прийняття рішення про внесення змін до дозволу становить не менш як 50 відсотків.

Представник відповідача під час розгляду справи пояснив, що ТОВ "Лезниківський кар'єр" є новою юридичною особою, на яку переоформлено спеціальний дозвіл на підставі наказу Держгеонадра від 26.11.2013. Вказане підтверджується матеріалами адміністративної справи. (а.с. 40)

До Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 03.08.2012 внесено запис щодо ТОВ "Лезниківський кар'єр" (а.с. 14).

У матеріалах адміністративної справи міститься копія робочого проекту розробки і рекультивації Лезниківського родовища гранітів Лезниківського кар'єру виробничого об'єднання "Житомирнерудпром", який погоджено та затверджено у встановленому порядку. (а.с. 43-56) Вказана обставина відповідачем не заперечується.

Твердження представника відповідача, яке викладене у відзиві про те, що позивач, одночасно зі зверненням до суду з даним позовом, вчиняє дії щодо усунення порушення в частині відсутності погодженого Управлінням технічного проекту розробки родовища корисних копалин, що підтверджується листом Позивача від 04.02.2019 №0219/01 з проханням погодити «Коригування робочого проекту розробки Лезниківського родовища гранітів у Хорошівському районі Житомирської області», - не підтверджується належним доказом.

Суд відмічає, що коригування робочого проекту не є тотожним поняттям його відсутності, а свідчить лише про те, що у Товариства при здійсненні господарської діяльності виникла потреба саме у його коригуванні робочого проекту.

Враховуючи викладене, суд вважає, що порушення, вказане у п. 2 припису №2088/11-0098 від 06.12.2018 є протиправним, а тому припис у цій частині підлягає скасуванню.

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовна заява є обґрунтованою, а тому позовна вимога підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду з адміністративним позовом позивачем сплачений судовий збір у розмірі 1921,00 грн, що підтверджується квитанцією №7 від 17.01.2019.

Керуючись статтями 9, 72-77, 90, 242-246, 255, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позовну заяву задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати Припис Управління Держпраці у Житомирській області №2088/11-0098 від 06.12.2018.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Держпраці у Житомирській області (вул. Шевченка, 18-а,Житомир,10008, код ЄДРПОУ 39790560) на користь Товариство з обмеженою відповідальністю "Лезниківський кар'єр" (вул. Гранітна, 1, Червоногранітне, Хорошівський район, Житомирська область,12135, код ЄДРПОУ 38215153) документально підтверджені судові витрати у сумі 1921 (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна) гривня 00 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.В. Лавренчук