
04.10.2019 227/3757/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2019 року м.Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Левченко А.М. розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Дружківського ВП Краматорського ВП ГУНП України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ
06.09.2019 р. до Добропільського міськрайонного суду Донецької області від Дружківського ВП Краматорського ВП ГУНП України в Донецькій області надійшов протокол серії ОБ №070966 від 30.08.2019 року, відносно ОСОБА_1 про скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу, 30.08.2019 року, о 11 год. 10 хв., в м.Дружківка с.Новогригорівка вул.К.Сімонова, 3, гр. ОСОБА_1 керував мопедом Дельта, номерний знак відсутній, з наявними ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з ротової порожнини, виражене тремтіння пальців рук). Від проходження медичного огляду за допомогою алкотестера «Драгер» 6810 на місці зупинки та медичного огляду в наркології для визначення стану алкогольного сп`яніння, відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України.
За даним фактом було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ №070966 від 30.08.2019 року.
Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить корінець рекомендованого повідомлення про особисте отримання повістки, проте не використав свого права на безпосередню участь у судовому засіданні, про причини неявки суд не повідомив. Суд вважає, що у вiдповiдності до ст.268 КУпАП, справа може бути розглянута за відсутності правопорушника.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, з наступних підстав.
Пункт 2.5 Правил дорожнього руху України передбачає, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частиною 1 ст. 130 КУпАП передбачено, що адміністративна відповідальність за даною статтею настає:
за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів,
за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Під час дослідження адміністративних матеріалів встановлено, що ОСОБА_1 дійсно скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, про що свідчать: протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ №070966 від 30.08.2019 року, в якому гр. ОСОБА_1 , в графі пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, зазначив, що 29.08.2019 р. випив пива, 30.08.2019 р. керував мопедом, був зупинений працівниками поліції, від проходження медичного огляду на стан сп`янінням та продуття алкотестеру відмовився, також письмові пояснення свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 30.08.2019 року, згідно яких громадянин ОСОБА_1 у їх присутності відмовився продути алкотестер Драгер та від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння в медичному закладі.
Вивченням особи винного встановлено, що згідно відомостей зазначених з його слів в протоколі, правопорушник ОСОБА_1 , на даний час не працює, відомості про притягнення до адміністративної відповідальності в матеріалах справи відсутні.
З довідки Дружківського ВП Краматорського ВП ГУНП України в Донецькій області, вбачається, що згідно бази даних ІПНП МВС України, запис про отримання посвідчення водія гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відсутній.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується сукупністю зазначених вище доказів по справі, які було досліджено у судовому засіданні та, керуючись законом і правосвідомістю, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, оцінено судом.
Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до пункту 28 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14 (із змінами, внесеними згідно з Постановою Пленуму Верховного Суду України від №18 від 19.12.2008 р.) «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», позбавлення права керувати транспортними засобами можна застосовувати тільки як основне адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених ч.3 ст.121, ч.4 ст. 122, ст.122-2, ч.3 ст.123, статтями 124 і 130 КУпАП. Можливості накладати на винну особу таке стягнення, як додаткове, цей Кодекс не надає.
Суди не вправі застосовувати його й тоді, коли винна особа вже позбавлена такого права або взагалі його не мала.
Отже, не має підстав для застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді позбавлення прав керування транспортним засобом, оскільки він є особою, яка не має такого права.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, оскільки відповідно до диспозиції частини першої статті відмова водія від проходження медичного огляду утворює самостійний склад адміністративного правопорушення, передбаченого даною нормою закону та вважає за необхідне застосувати до останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200,00грн. (десять тисяч двісті гривень 00 копійок), без позбавлення права керування транспортними засобами.
Згідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розміру 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 130, 268, 285 КУпАП, Закону Ук ІНФОРМАЦІЯ_2 їни «Про судовий збір»,-
ПОСТА НОМЕР_1 ВИВ
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий Добропільським МВ, 25.02.2000 р ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00 грн. (десять тисяч двісті гривень, 00 копійок), який повинен бути сплачений на номер рахунку (IBAN) UA258999980000031112149005001, отримувач Донецьке ГУК/м.Донецьк/21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37967785, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету 21081300, без позбавлення права керування транспортними засобами.
На підставі частини другої статті 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови, органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 20400,00 грн. (двадцять тисяч чотириста гривень, 00 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий Добропільським МВ, 25.02.2000 р., місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні, 20 копійок), на рахунок отримувача: UA 798999980000031211256026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.М. Левченко