
Справа № 444/1865/19
Провадження № 3/444/712/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 вересня 2019 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є.,розглянувши матеріали адміністративної справи які надійшли від ГУ Держпраці у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с.Лоєвці Новоушицького району Хмельницької області, директор ТзОВ "Термобуд Стандарт" (ЄДРПОУ 33361762, ТзОВ "Термобуд Стандарт" юридична адреса: 80316, Львівська область, Жовківський район, м. Рава-Руська, вул. Коновальця, 14/31, фактичне місцезнаходження за адресою: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 253, зареєстрований та проживає: АДРЕСА_3 , паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 , ІПН НОМЕР_2 , -
за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи директором ТзОВ "Термобуд Стандарт", вчинив порушення законодавства про зайнятість і працевлаштування інвалідів, внаслідок чого встановлено, що роботодавець не щороку подає звіти про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю до відповідних відділень Фонду соціального захисту інвалідів, а саме: звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю за 2017 не поданий, у 2017 році середньооблікова кількість штатних працівників у Підприємстві становила 16 осіб, норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю становив 1 робоче місце, однак середньооблікова кількість працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, у Підприємстві становила 0 осіб, чим порушив вимоги ч.1,9 ст.19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Відповідно до ст. 268 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення передбачене ст. 188-1 ч.2 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності не обов`язкова, тому вважаю за можливе розгляд справи проводити за відсутності правопорушника.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушеннята його вина у цьому підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №13-15-149/0047 від 16.07.2019 року; копією акту "за результатами проведення перевірки щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю №13-15-149/0277 від 16.07.2019 року, а також іншими матеріалами справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому ним правопорушенні полягає в тому, що він допустив порушення законодавства про зайнятість і працевлаштування інвалідів.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушенняє вірною.
Обставин, які б обтяжували чи пом`якшували відповідальність правопорушника не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу винного, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що стягнення слід визначити необхідним та достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети, зокрема його виховання в дусі додержання законів України та запобігання вчиненню нових правопорушень, в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення у виді штрафу у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Окрім того, відповідно до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384.20 грн.
Керуючись ст.ст. 40-1, ч. 2 ст. 188-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути із ОСОБА_1 – 384 /триста вісімдесят чотири/ грн. 20 коп. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст.ст. 287, 294 КУпАП.
Суддя Мікула В. Є.