
Справа № 570/4397/19
Номер провадження 3/570/1723/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 вересня 2019 року м. Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Таргоній М.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління західного офісу держаудитслужби у Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , народилася в АДРЕСА_1 . Деражне АДРЕСА_2 Костопільського АДРЕСА_3 Рівненської області, громадянки України, прож. по АДРЕСА_4 , працюючої заступником директора з господарської роботи в Оржівському ліцеї Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області, ідент. номер НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
10 липня 2019 року Оржівським ліцеєм Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області укладено договір № 64 з ТзОВ "Сітка Захід Україна" на закупівлю товару "секція "Стандарт колор", вартістю 136 тис. 599 грн. 20 коп.
12 липня 2019 року в Оржівському ліцеї Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області, що знаходится за адресою: смт. Оржів, вул. Центральна, 1А, Рівненського району Рівненської області замовником оприлюднений звіт про укладений договір (ID: UA-201907-12-000060-b) на веб-потралі Уповноваженого органу.
Інформація щодо вказаної закупівлі - звіт про укладаний договір оприлюднена на веб-потралі Уповноваженого органу несвоєчасно через 2 дні з дня укладення договору, що є порушенням ч. 1 ст. 10 ЗУ "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 р. № 922-VIII/
Зазначене порушення допущено ОСОБА_1 Відповідальність за вказане правопорушення передбачено ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , якій роз`яснено права передбачені ст. 268 КУпАП, не заперечила свою вину у порушенні законодавства про закупівлі. Своїми поясненнями підтвердила вказані обставини вчинення нею зазначеного правопорушення. Зазначила, що вона на час проведення закупівлі, як заступник голови тендерного комітету Оржівського НВК, виконувала обов`зки голови згаданого комітету. Причиною допущеного порушення вказала недосконале знання вимог Закону, зокрема щодо строків оприлюднення звіту.
Вчинення ОСОБА_1 зазначеного правопорушення підтверджується відомостями із протоколу про адміністративне правопорушення № 13-04-0068/2019-пр від 10.09.2019 р. (а.с. 1).
Згідно висновку про результати моніторингу закупівлі № 154 від 19 липня 2019 року, оприлюднення Оржівським ліцеєм Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області звіту про укладений договір (ID: UA-201907-12-000060-b) на веб-потралі Уповноваженого органу здійснено з порушенням терміну, встановленого частиною 1 статті 10 Закону України "Про публічні закупівлі", а саме: договір № 64 укладений 10 липня 2019 року, а оприлюднений ID: UA НОМЕР_2 -b на веб-потралі Уповноваженого органу 12 липня 2019 року (а.с. 2-3).
Згідно з частиною 1 статті 10 Закону України "Про публічні закупівлі" замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: звіт про укладені договори - протягом одного дня з дня укладення договору.
У даному випадку оприлюднення замовником (Оржівським ліцеєм) звіту про укладений договір необхідно було здійснити не пізніше 11 липня 2109 року. Однак таке оприлюднення здійснено несвоєчасно, пізніше ніж протягом одного дня з дня укладення договору - 12 липня 2109 року.
Наказом № 258 від 02 серпня 2018 року директора Оржівського НВК "школа-колегіум" (Оржівський ліцей) Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області затверджено положення про тендерний комітет вказаного навчайльного закладу та затверджено склад тендерного комітету. Згідно додатку до вказаного наказу, ОСОБА_2 визначена головою тендерного комітету, ОСОБА_1 зазначена у складі членів тендерного комітету (а.с. 20-23).
Згідно п. 2.7 Положення про тендерний комітет, затверджений згаданим наказом № 258 від 02 серпня 2018 року, комітет відповідає за оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до Закону.
Згідно п. 2.7, 2.13 Положення про тендерний комітет, голова комітету організовує роботу комітету, та несе персональну відповідальність за виконання покладених на них функцій.
Згідно п. 2.15 Положення про тендерний комітет, голова та секретар комітету несуть відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель для загального доступу (а.с. 23).
Згідно п. 2.4 Положення про тендерний комітет, у разі відсутності горлови комітету його обов`язки виконує заступник голови комітету.
Згідно протоколу № 1 засідання тендерного комітету Оржівського ліцею від 02.08.2019 року заступником голови тендерного комітету призначено ОСОБА_3 В ОСОБА_4 . На заступника голови тендерного комітету покладаються обов`язки: виконання в разі відсутності голови комітету його обов`язків (а.с. 17-18).
Згідно наказу директора Оржівського ліцею від 07 червня 2019 року № 116-в, в період з 24 червня 2019 року по 19 серпня 2019 року ОСОБА_2 (голова тендерного комітету) перебувала у щорічній відпустці. На час її відсутності обов`зки голови тендерного комітету виконувала ОСОБА_1 . Відповідно, у зазначений період організація роботи комітету, та персональна відповідальність за виконання завдань та функцій комітету була покладена на ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні порушення є, зокрема своєчасне, всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин.
З`ясувавши обставини, заслухавши пояснення особи, яка притягається до дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП - порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства.
Враховуючи положення ст.ст. 33, 34 КУпАП, беручи до уваги відомості про особу правопорушника, яка раніше, згідно матеріалів справи до адміністративної відповідальності не притягався, її матеріальний стан, враховуючи обставини справи, суд вважає що адміністративне стягнення слід обрати у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.
Суд вирішує питання про стягнення судового збору згідно ст.40-1 КпАП України.
Керуючись ч. 1 ст. 164-14, ст. 33, 34, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и в:
визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі сімсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 11 900 (одинадцять тисяч дев`ятсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів УК у Рівненському районі. Код отримувача (код за ЄДПРОУ) 38012756. Банк отримувача Казначейство України (ЕАП). Код банку отримувача (МФО) 899998. Номер рахунку 31213206017295. Код класифікації доходів бюджету 22030101. Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення, в порядку ст. 294 КУпАП.
Суддя Таргоній М.В.