Постанова № 84706311, 02.10.2019, Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
02.10.2019
Номер справи
348/1539/19
Номер документу
84706311
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Справа № 348/1539/19

02 жовтня 2019 року м. Надвірна

Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Міськевич О.Я., розглянувши матеріали, які надійшли з Надвірнянського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , дата народження – відсутня, адреса проживання – відсутня, місце роботи – директор ТОВ «ТИМ-МУР», сімейний стан – відсутній, наявність утриманців – не встановлено,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.

ВСТАНОВИВ:

В Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області поступила адміністративна справа відносно ОСОБА_1 про вчинення ним правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП в тому, що 11.07.2019 року в приміщенні Надвірнянського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області при камеральній перевірці своєчасності сплати грошових зобов`язань по податку за землю (18010500) платника податку ТОВ «ТИМ-МУР», адреса місця знаходження: м. Рожнятів, вул. С.Бандери 15, Івано-Франківської області, директором якого працює ОСОБА_2 , було встановлено несвоєчасне подання платіжного доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів): земельний податок з юридичних осіб за березень 2018 р. в сумі 839,80 грн. по терміну сплати 02.05.2019 р. фактично оплачено 16.06.2019 р., земельний податок за квітень 2019 р. в сумі 839,80 грн. по терміну сплати 30.05.2019 р. фактично оплачено 14.06.2019 р.,чим було порушено п. 57.1, ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI зі змінами та доповненнями.

Дослідивши матеріали справи суддя приходить до наступного висновку.

Вимоги ст. 280 КУпАП передбачають, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

З Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 02.07.2016 р. № 566 вбачається, що:

У разі ненадання особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, документів для складання Протоколу використовуються відомості про таку особу, наявні у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту Протоколу.

Пояснення та зауваження за суттю вчиненого правопорушення вносяться до Протоколу і засвідчуються підписом особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Пояснення та зауваження можуть додаватися до Протоколу окремо, про що у Протоколі робиться запис.

При складанні Протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються її права й обов`язки, передбачені статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у Протоколі.

Про ознайомлення із Протоколом особа щодо якої він складений, ставить у протоколі свій підпис. У разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом посадової особи органу доходів і зборів.

Протокол складається у двох примірниках, що підписується посадовою особою, яка склала Протокол, особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також свідками і понятими, якщо такі є.

У разі відмови особи, щодо якої складається Протокол, від підписання Протоколу посадова особа органу доходів і зборів робить про це відповідний запис, який засвідчує своїм підписом та підписами свідків у разі їх наявності.

Особа, щодо якої складається Протокол, має право письмово викласти підстави своєї відмови від підписання Протоколу, які додаються до Протоколу окремо, про що робиться запис у Протоколі.

Відмова під підписання Протоколу не є підставою для припинення провадження у справі.

Один примірник Протоколу під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Однак суддя встановив, що вказаний протокол про вчинення ОСОБА_3 правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення.

Зокрема в протоколі в графі «Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності» не зазначено відомості про особу порушника ОСОБА_1 (не зазначено дані про дату та місце його народження, місце проживання та інші дані). Відсутність вказаних даних унеможливлює притягнення особи до адміністративної відповідальності, оскільки суд повинен чітко встановити особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.

ОСОБА_4 в судові засідання не з`явився, про причини неявки не повідомив. Про виклик в судове засідання повідомлявся завчасно належним чином рекомендованою кореспонденцією.

Відповідно до роз`яснень п. 13 Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.

Враховуючи вище наведене вказані матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_5 слід повернути для належного оформлення.

Керуючись ст.ст. 221, 256, 280, 283 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП – повернути для належного оформлення.

Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя Міськевич О.Я.