
Справа № 522/8219/19
Провадження по справі № 1-кс/522/16687/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2019 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Іванов В.В.,
при секретарі Торчинській О.О.,
розглянувши у судовому засіданні клопотання клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області Глівінського С.А. про продовження строку досудового розслідування в рамках кримінального провадження № 22018160000000054 від 02.03.2018 року за підозрою відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Луганськ, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , зі слів раніше не судимого,
підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України,
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки м. Молодогвардійськ Луганської області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_3 , зі слів раніше не судимої,
підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора – Непорада В.М.
слідчого – Глівінського С.А.
захисників – Бабкової Т.Є., Цабека В.А., Веселова А.В., Докуніної С.П.
підозрюваних – ОСОБА_1 , -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Одеській області Глівінський С.А. звернувся до суду із клопотанням, погодженим прокурором про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження № 22018160000000054 від 02.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, до чотирьох місяців.
Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до ст. 1 Конституції України передбачено, що Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава, територія якої в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державний кордон України», державний кордон України є лінія і вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, які визначають межі території України - суші, вод, надр, повітряного простору.
Згідно ст. 2 цього Закону України охорона державного кордону України є невід`ємною складовою загальнодержавної системи захисту державного кордону і полягає у здійсненні Державною прикордонною службою України на суші, морі, річках, озерах та інших водоймах, а також Збройними Силами України у повітряному та підводному просторі відповідно до наданих їм повноважень заходів з метою забезпечення недоторканності державного кордону України.
Відповідно до ч. ч. 2 та 5 ст. 2. Закону України «Про прикордонний контроль» прикордонний контроль здійснюється з метою протидії незаконному переміщенню осіб через державний кордон, незаконній міграції, торгівлі людьми, а також незаконному переміщенню зброї, наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, боєприпасів, вибухових речовин, матеріалів і предметів, заборонених до переміщення через державний кордон та забезпечується шляхом установлення режиму в пунктах пропуску через державний кордон та здійснення контролю за його додержанням.
Разом з цим, відповідно до ч. 4 ст. 6 Закону України «Про прикордонний контроль» прикордонний контроль вважається закінченим після надання уповноваженою службовою особою Державної прикордонної служби України дозволу на перетинання державного кордону особою, транспортним засобом, вантажем або після доведення до відома відповідної особи рішення про відмову у перетинанні державного кордону особою, транспортним засобом, вантажем.
Згідно ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України», порядок перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред`явлення відповідних документів.
Починаючи з 27.04.2014 у м. Луганську створено організацію «ЛНР», одним із основних завдань якої є зміна меж території та державного кордону України в спосіб, що суперечить порядку, встановленому Конституцією України (зокрема ст. ст. 2, 73), та яка відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом», є терористичною організацією, тобто стійким об`єднанням трьох і більше осіб, яке створене з метою здійснення терористичної діяльності, у межах якого здійснено розподіл функцій, встановлено певні правила поведінки, обов`язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних актів. При цьому, згідно із положеннями ст. 1 вказаного Закону організація визнається терористичною, якщо хоч один з її структурних підрозділів здійснює терористичну діяльність з відома хоча б одного з керівників (керівних органів) усієї організації.
Крім того, «Зверненням Верховної Ради України до Організації Об`єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором», затвердженим постановою Верховної Ради України №129-VIII від 27.01.2015; «Заявою Верховної Ради України «Про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян»», схваленою постановою Верховної Ради України №145-VIII від 04.02.2015; «Заявою Верховної Ради України «Про відсіч збройної агресії Російської Федерації та подолання її наслідків»», схваленою постановою Верховної Ради України №337-VIII від 21.04.2015, «ЛНР» визнано терористичною організацією.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» та наказу ДФС України № 331 від 27.11.2014 «Про ліквідацію та створення окремих митних постів Донецької та Луганської митниць ДФС» пункт пропуску «Ізварине» Луганської митниці ДФС через бойові дії з боку «ЛНР» було ліквідовано.
Відповідно до Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затвердженого Наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей 14.04.2017 № 222-ог), пункту 1.4. - громадяни України за умови пред`явлення документів, що посвідчують особу, а іноземці та особи без громадянства - паспортного документу або документу, що його замінює (відповідно до п.п.1 п. 2 Положення про прикордонний режим, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року № 1147), а також внесення даних про таку особу до електронного реєстру, мають право на вільний та безперешкодний перетин лінії зіткнення через БП, КПВВ. Перетин лінії зіткнення поза визначеними НОМЕР_1 чи КПВВ заборонено.
Таким чином, будь-яке переправлення осіб через державний кордон України в пункті пропуску «Ізварине», а також в інших пунктах, що тимчасово не підконтрольні державним органам України, та знаходяться на тимчасово окупованій території Луганської області, є незаконним.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановлений досудовим слідством час та місці, але не пізніше 2014 року, невстановлена особа, діючи з корисливих мотивів, маючи умисел на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з території Російської Федерації на ділянці Державного корону України, що тимчасово не підконтрольна державним органам України в районі тимчасово окупованих територій Луганської області, обрав у якості джерела накопичення засобів існування діяльність з організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, за що отримував грошові кошти від осіб, яким необхідно було виїхати на непідконтрольну Україні територію Луганської області через закриті пункти пропуску.
За для реалізації вищевказаного злочинного умислу невстановлена особа залучила ОСОБА_1 та з березня 2019 року ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, розділивши між ними певні функції у здійсненні організованих ним злочинів.
Далі, ОСОБА_1 через створений ним Інтернет-сайти: www. ІНФОРМАЦІЯ_3 - ІНФОРМАЦІЯ_4 . ІНФОРМАЦІЯ_5 . ІНФОРМАЦІЯ_6 , www.minibus.in.ua, www.skyexpress.lg.ua, розмістив повідомлення про надання послуг автоперевезення осіб по території України, в тому числі до Луганської області через Російську Федерацію, не розкриваючи маршрут їх перевезення через закриті та непідконтрольні пункти пропуску Державного кордону України на лінії Державного кордону України (в районі Луганської області) з Російською Федерацією, приймав замовлення фізичних осіб на пасажирські перевезення, бронював для них місця в автобусі, повідомляв їм про марку та державний реєстраційних номер автобусу, визначав для пасажирів маршрут руху автобусу, місце збрів пасажирів та місяця стоянки, час відправлення, інформував про порядок проходження прикордонного контролю та оформлення відповідних документів, особисто та через інших невстановлених осіб, які супроводжували пасажирів по маршруту руху автобусу.
Так, 10.04.2019 з метою незаконної організації переправлення осіб через державний кордон України, ОСОБА_2 , отримавши вказівку від невстановленої особи, реалізуючи спільний злочинний умисел з ОСОБА_1 та іншими невстановленими особами прибула до м. Одеси.
Далі, отримавши відомості щодо списків пасажирів для перевезення, знаходячись в м. Одеса (адміністративна будівля Одеського залізничного вокзалу, на перехресті вул. Одеса-Головна/Італійський бульвар, стела «Я люблю Одесу» отримала плату від пасажирів, в сумі 1300 гривень (з однієї особи), за перевезення, серед яких були ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , (які прямували до м. Луганськ - тимчасово окупована територія), попрямувала, разом із пасажирами маршрутом місто Одеса - Миколаїв – Херсон - м. Мелітополь Запорізької область (на автостоянці біля житлового будинку, що розташований за адресою: Запорізька обл., м. Мелітополь, вул. Брив-ла-Гайярд, 11, (де здійснюється організована пересадка пасажирів до іншого автобусу, який продовжує рух по маршруту) Дніпро – Харків (де здійснюється організована пересадка пасажирів до іншого автобусу марки «Setra», державний реєстраційний номер НОМЕР_2 ) – Білгород (Російська Федерація - Росія) – Россошь (Російська Федерація - Росія) – Богучар (Російська Федерація - Росія) - Ізварине (закритий пункт пропуску Державного кордону України) – Краснодон (Луганської область - тимчасова окупована територія) – Луганськ (Луганська область – тимчасово окупована територія).
В подальшому, ОСОБА_2 , яка супроводжувала пасажирів, діючи спільно з ОСОБА_1 та іншими невстановленими особами, під час рейсу по вказаному вище маршруту, з метою забезпечення незаконного перетинання (перевезення) осіб, через державний кордон України до тимчасового окупованої території Луганської області через територію Російської Федерації , перебуваючи о 23 годині 30 хвилин 10.04.2019 в пункті пропуску «Гоптівка», Дергачівського району Харківської області (Україна), провели інструктаж з пасажирами рейсу та надавала поради по внесенню ними при заповненні міграційних карток та інформування працівників прикордонної служби України про кінцевий рух маршруту до території Російської Федерації, без зазначення дійсного маршруту руху автобусу до тимчасово окупованої території Луганської області, через територію Російської Федерації в зоні діяльності закритих пунктів пропуску державного кордону України.
Продовжуючи злочинні дії направлені на незаконне переправлення осіб через державний кордон України з Російської Федерації через закриті пункти пропуску державного кордону України в районі тимчасово окупованої території Луганської області, ОСОБА_2 , 24.07.2019 за попередньою змовою з іншими невстановленими особами, діючи умисно та керуючись корисливим мотивом, очолила сформовану групу громадян України, які прямували з м. Одеса до м. Луганськ, за вищевказаним маршрутом, через непідконтрольний пункт пропуску ДПС України з Російською Федерацією.
Так, приблизно о 05 год. 00 хв. 25.07.2019 в пункті пропуску «Гоптівка», Дергачівського району Харківської області (Україна), ОСОБА_2 , діючи із злочинним умислом, направленого на незаконне перевезення осіб через державний кордон України, із ОСОБА_1 та інших невстановлених досудовим слідством особами, провела інструктаж з пасажирами рейсу, які прямували до м. Луганськ та надала поради по внесенню ними при заповненні міграційних карток та інформування працівників прикордонної служби України про кінцевий рух маршруту до території Російської Федерації, без зазначення дійсного маршруту руху автобусу до тимчасово окупованої території Луганської області, через територію Російської Федерації в зоні діяльності закритих пунктів пропуску державного кордону України. Після проведення вищевказаного інструктажу, злочинні дії ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та інших невстановлених осіб, щодо незаконного переправлення осіб через державний кордон України були припинені.
25.07.2019 громадянину України ОСОБА_1 повідомлено про підозру, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, тобто у незаконному переправленні (перевезенні) осіб через державний кордон України з території Російської Федерації на ділянці державного корону України, що тимчасово не підконтрольна державним органам України в районі тимчасово окупованих територій Луганської області, в зоні діяльності закритих пунктів пропуску державного кордону України, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, керівництвом такими діями, сприянні їх вчиненню порадами та вказівками, наданням засобів, щодо декількох осіб.
26.07.2019 громадянці України ОСОБА_2 повідомлено про підозру, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, тобто у незаконному переправленні (перевезенні) осіб через державний кордон України з території Російської Федерації на ділянці державного корону України, що тимчасово не підконтрольна державним органам України в районі тимчасово окупованих територій Луганської області, в зоні діяльності закритих пунктів пропуску державного кордону України, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, сприянні їх вчиненню порадами та вказівками, щодо декількох осіб.
Ухвалою слідчого судді від 26.07.2019 року відносно ОСОБА_1 було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а також визначено розмір застави як запобіжного заходу, достатнього для забезпечення виконання підозрюваним обов`язків, передбачених КПК України, у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто у сумі 576 300 (п`ятсот сімдесят шість тисяч триста) гривень.
Ухвалою слідчого судді від 26.07.2019 року відносно ОСОБА_2 було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а також визначено розмір застави як запобіжного заходу, достатнього для забезпечення виконання підозрюваною обов`язків, передбачених КПК України, у розмірі 20 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто у сумі 38 420 (тридцять вісім чотириста двадцять) гривень.
Строк запобіжного заходу спливає, а станом на теперішній час досудове розслідування не завершено, залишилося здійснити наступні слідчі дії: отримати висновки почеркознавчої експертизи; провести тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні АТ КБ «ПриватБанк»; провести тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ПрАТ «Київстар», ТОВ «Лайфселл» та ПрАТ «ВФ Україна»; отримати відповіді на постанови про проведення процесуальних та слідчих дій на інших територіях; отримати протоколи негласних слідчих (розшукових) дій, які проводилися УСБУ в Одеській області у кримінальному провадженні, після перегляду та зняття грифу секретності з результатів вказаних негласних слідчих (розшукових) дій; допитати підозрюваних по обставинам зафіксованим у протоколах негласних слідчих (розшукових) дій; оглянути речі, предмети та документи, які вилучено в ході досудового розслідування; на підставі одержаних слідством даних, повідомити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про зміну раніше повідомленої підозри; допитати підозрюваних по обставинам нової підозри; виконати вимоги ст. 290 КПК України; виконати вимоги, передбачені ст. 291 КПК України, а саме скласти обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування.
Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22018160000000054 від 02.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, спливає 25.09.2019 року, але для проведення вище перелічених слідчих та процесуальних дій потрібен додатковий час, у зв`язку з особливою складністю кримінального провадження, необхідний строк не менше 6 місяців.
Підозра відносно ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтверджується комплексом зібраних під час досудового розслідування та долучених до клопотання доказів (перелік відповідно до тексту клопотання).
У зв`язку з чим, слідчий просить продовжити строк досудового розслідування до 6-х місяців.
Позиція учасників судового розгляду.
В судовому засіданні прокурор та слідчий підтримали клопотання, просили його задовольнити з наведених підстав.
Захисники Бабкова Т.Є., Цабека В.А., Веселов А.В., Докуніна С.П. та підозрюваний ОСОБА_1 в судовому засіданні не заперечували проти продовження строку досудового розслідування оскільки в діях ОСОБА_1 відсутній склад кримінального правопорушення.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, які обґрунтовують доводи клопотання, заслухавши учасників судового розгляду, приходжу до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Мотиви суду.
Відповідно до ст.2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно ч.1 ст.28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.294 КПК України якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої ст.219 цього Кодексу до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.
Згідно частини 1 статті 295-1 КПК України у випадках, передбачених ст.294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
В судовому засіданні встановлено, що слідчим відділом УСБУ в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22018160000000054 від 02.03.2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Слідчим суддею встановлено, що 25.07.2019 ОСОБА_1 та 26.07.2019 року ОСОБА_2 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
Підозра відносно ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтверджується комплексом зібраних під час досудового розслідування та долучених до клопотання доказів: доручення з ГВ БКОЗ УСБУ в Одеській області від 27.06.2019, в якій зазначено обставини вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України; запит з ДПС України від 24.05.2019, в якому зазначено, що 23.06.2014 припинено рух у міжнародному пункті пропуску автомобільного сполучення «Ізварине»; протоколом обшуку від 24.07.2019 проведеного за адресою: АДРЕСА_2 , в ході якого виявлено та вилучено записники, зі списками пасажирів, які прямували з м. Одеси до м. Луганськ, через непідконтрольні ДПС України пункти пропуску; протоколом огляду записника вилученого під час проведення 24.07.2019 обшуку за місцем проживання ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_2 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_3 від 15.05.2019, який повідомив, що 08.04.2019 замовив в ОСОБА_1 квиток на 10.04.2019 сполученням м. Одеса – Луганськ та 10.04.2019 попрямував з м. Одеси до м. Луганськ. Крім цього, під час руху всім пасажирам ОСОБА_2 проводила інструктаж щодо безперешкодного проходження прикордонного контролю в пункті пропуску «Гоптівка»; протоколом допиту свідка ОСОБА_4 від 15.05.2019, яка повідомила, що 08.04.2019 замовила в ОСОБА_1 квиток на 10.04.2019 сполученням м. Одеса – Луганськ та 10.04.2019 попрямувала з м. Одеси до м. Луганськ. Крім цього, під час руху всім пасажирам ОСОБА_2 проводила інструктаж щодо безперешкодного проходження прикордонного контролю в пункті пропуску «Гоптівка»; протоколом допиту свідка ОСОБА_5 , яка повідомила, що її син надає послуги по перевезенню пасажирів по Україні, в тому числі і до м. Луганськ; протоколом допиту свідка ОСОБА_6 від 14.05.2019, який повідомив, що ОСОБА_1 є одним із організаторів незаконного переправлення осіб через державний кордон України через закритий пункт пропуску «Ізварине». Крім того, до вказаного нелегального каналу причетна ОСОБА_2 ; протоколом допиту підозрюваної ОСОБА_2 від 26.07.2019, яка повідомила, що дійсно приймає участь в незаконному переправленні осіб через державний кордон України через закритий пункт пропуску «Ізварине»; протоколом огляду Інтернет сайтів www.minibus.in.ua, www.skyexpress.lg.ua, де зазначена інформація щодо руху автобусів до м. Луганськ, через закритий пункт пропуску «Ізварине».
Ухвалою слідчого судді від 26.07.2019 року відносно ОСОБА_1 було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а також визначено розмір застави як запобіжного заходу, достатнього для забезпечення виконання підозрюваним обов`язків, передбачених КПК України, у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто у сумі 576 300 (п`ятсот сімдесят шість тисяч триста) гривень.
Ухвалою слідчого судді від 26.07.2019 року відносно ОСОБА_2 було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а також визначено розмір застави як запобіжного заходу, достатнього для забезпечення виконання підозрюваною обов`язків, передбачених КПК України, у розмірі 20 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто у сумі 38 420 (тридцять вісім чотириста двадцять) гривень.
Проте, завершити досудове розслідування в двомісячний строк, органу досудового розслідування не надається можливим.
Для завершення досудового розслідування необхідно виконати значний обсяг процесуальних та слідчих дій, а саме: отримати висновки почеркознавчої експертизи; провести тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні АТ КБ «ПриватБанк»; провести тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ПрАТ «Київстар», ТОВ «лайфселл» та ПрАТ «ВФ Україна»; отримати відповіді на постанови про проведення процесуальних та слідчих дій на інших територіях; отримати протоколи негласних слідчих (розшукових) дій, які проводилися УСБУ в Одеській області у кримінальному провадженні, після перегляду та зняття грифу секретності з результатів вказаних негласних слідчих (розшукових) дій; допитати підозрюваних по обставинам зафіксованим у протоколах негласних слідчих (розшукових) дій; оглянути речі, предмети та документи, які вилучено в ході досудового розслідування; на підставі одержаних слідством даних, повідомити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про зміну раніше повідомленої підозри; допитати підозрюваних по обставинам нової підозри; виконати вимоги ст. 290 КПК України; виконати вимоги, передбачені ст. 291 КПК України, а саме скласти обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування.
Відповідно до п.5 ст.3 КПК України, досудове розслідування – стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР і закінчується закриттям кримінального провадження або направлення до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
При вирішенні питання щодо продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя враховує складність провадження та необхідність проведення додаткових слідчих дій, які мають доказове значення у кримінальному провадженні.
Враховуючи особливу складність кримінального провадження, тривалість проведення експертиз, необхідність проведення ряду слідчих дій, обставини яких потребують додаткового дослідження, слідчий суддя вважає за можливе продовжити строк досудового розслідування до чотирьох місяців, вважаючи, що цього часу буде достатньо для виконання всіх перелічених слідчим в клопотанні слідчих дій.
З огляду на викладене, строк досудового розслідування кримінального провадження необхідно продовжити до 4 (чотирьох) місяців.
Керуючись ст.ст.28, 294, 297-1 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу УСБУ в Одеській області Глівінського С.А. про продовження строку досудового розслідування – задовольнити частково.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 22018160000000054 від 02.03.2018 року, за підозрою громадян України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.332 КК України, до 4 місяців, тобто до 24.11.2019 року.
Копію ухвали слідчого судді надати заінтересованим особам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: В.В. Іванов
19.09.2019