
Справа №-613/1287/19 Провадження №-3/613/452/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2019 року
Суддя Богодухівського районного суду Харківської області Шалімов Д.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДПС у Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , працюючого директором ТОВ «Агро-Успіх»,
за ч. 1 ст. 163 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу, ОСОБА_1 , працюючи на посаді директора ТОВ «Агро-Успіх», вчинив порушення п. 198.1 п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.1, п. 201.10 т. 201 Податкового кодексу України, що призвело до завищення суми від`ємного значення з ПДВ в сумі 500 000 грн. Факт порушення встановлено актом перевірки від 05 серпня 2019 року № 2680/20-40-14-22-07/32867317.
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені ст. 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
В порушення ст. 256 КУпАП та «Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення», затвердженої Наказом Міністерства фінансів України 02 липня 2016 року № 566, зміст протоколу № 96 від 29 серпня 2019 року, складений відносно ОСОБА_1 суперечить диспозиції ч. 1 ст. 163 КУпАП.
При цьому, як вбачається зі змісту протоколу, інспектором дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 163 КУпАП, що передбачає розміщення цінних паперів без реєстрації їх випуску в установленому законом порядку або порушення порядку здійснення емісії цінних паперів, вчинене уповноваженою особою.
Крім того, автором протоколу не зазначено повних анкетних даних особи, стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, зокрема не зазначено дату народження ОСОБА_1 .
Також інспектором не коректно зазначено адресу ОСОБА_1 , що позбавляє суд можливості вчасно повідомити особу про дату, час та місце розгляду справи.
Крім того, в матеріалах відсутня копія наказу про призначення ОСОБА_1 на посаду директора ТОВ «АГРО-УСПІХ».
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КУпАП, адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності. З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «Агро-Успіх» є фігурантом справи та ВКРП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві здійснюється досудове розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 320 19100000000190 від 28 лютого 2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 212, ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України, однак, матеріали справи не містять постанови про закриття даного кримінального провадження.
Також копії матеріалів справи завірені не належним чином.
Слід зазначити, що у справах цієї категорії на підтвердження передбачених ст. 163 КУпАП протиправних дій, податкові органи, що складають протоколи про адміністративні правопорушення повинні додавати до протоколів податкові повідомлення - рішення, ухвалені за результатами проведених перевірок. Суди враховують чи було таке повідомлення-рішення оскаржене у визначений Законом термін й у визначеному Законом порядку. Якщо так, то суди вимагають від посадової особи, що склала протокол про адміністративне правопорушення, підтверджень того, що зазначене повідомлення-рішення набуло відповідної юридичної сили.
Вказане вище позбавляє суд можливості повно та об`єктивно з`ясувати обставини справи та винести обґрунтовану постанову.
На підставі викладеного, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню для усунення недоліків.
Згідно з п. 24 ч. 5 Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 23.12.05 року визнано правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному органу для належного оформлення.
На підставі приведеного вище, керуючись ст. 256 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163 КУпАП повернути до Головного управління ДПС у Харківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ