Справа № 2а-10917/09/0470
П О С Т А Н О В А
Іменем України
18 лютого 2010 року о 13 годині 01 хвилина м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чабаненко С.В.
при секретарі - Дашковій А.М.
за участю представника позивача - Лісового А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Прокурора Криничанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Криничанської міжрайонної державної податкової інспекції у Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал» про звернення стягнення на активи, -
В С Т А Н О В И В:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Криничанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Криничанської міжрайонної державної податкової інспекції у Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал» з вимогою: звернути стягнення на активи платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал» в розмірі податкового боргу: на користь держави (р/р 31113029700117 в УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код банку 24232347, код бюджетної класифікації 14010100, Державний бюджет) у розмірі 1302,00 грн. по податку на добавлену вартість; на користь держави (р/р 31111009700117 в УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код банку 24232347, код бюджетної класифікації 11021000, Державний бюджет) у розмірі 2044,97 грн. по податку на прибуток приватних підприємств.
В обґрунтування позову прокурор зазначив, що оскільки Товариство з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал» у визначений строк не перерахувало податок на додану вартість та податок на прибуток , що належать до сплати, то згідно із Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» його податкові зобов'язання стали податковим боргом .
Таким чином, Товариство з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал» повинно сплатити на користь держави податок на додану вартість в сумі 1302 грн. та податок на прибуток в сумі 2044,97 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.
Відповідач до суду не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі, судову повістку, а також копію позовної заяви та доданих до неї документів, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення, яка свідчить, що відповідач не знаходиться за вказаною адресою. Згідно свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності-юридичної особи, яка надана позивачем в якості доказу по справі, юридична адреса відповідача не змінена. З урахуванням викладеного суд доходить висновку про належне повідомлення відповідача про дату судового розгляду справи.
Дослідивши, матеріали справи та доводи позивача суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що станом на 12.08.2009 р. податковий борг по податку на додану вартість до Державного бюджету України Товариства з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал», який виник в результаті несплати узгоджених сум податкових зобов'язань визначених відповідачем у податкових деклараціях: № 12194 від 19.11.08р., № 1373 від 19.02.09р., № 15673 від 19.02.09р., № 15674 від 19.02.09р., № 1815 від 19.03.09р. та складає 1302,00 грн.
Податковий борг по податку на прибуток приватних підприємств, який виник в результаті залишку несплачених узгоджених податкових зобовязань по нарахованим штрафним санкціям, що донараховані за актом перевірки по рішенню-повідомленню від 14.04.08р. № 0000671540 в сумі 8 грн. та 16,97 грн., а також несплати узгоджених сум податкових зобов'язань по податку на прибуток приватних підприємств по деклараціях: №4194 від 05.05.08р. на суму 287 грн., № 7989 від 04.08.08р. на суму 385 грн., № 11515 від 04.11.08р. на суму 260 грн., № 15669 від 19.02.09р. на суму 458 грн., № 15668 від 19.02.09р. на суму 290 грн. та узгоджених податкових зобовязань по нарахованим штрафним санкціям, що донараховані за актом перевірки по рішенню-повідомленню від 25.02.09р. № 0000121540 на суму 340 грн.
Загальна сума податкового боргу по податку на прибуток приватних підприємств становить 2044,97 грн., з них недоїмка - 2028,00 грн. та пеня - 16,97 грн.
Всього заборгованість товариства перед бюджетом складає 3346,97 грн., з них недоїмка - 3330,00 грн. та пеня - 16,97 грн.
Оскільки Товариство з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал» у визначений строк не перерахувало податок на додану вартість та податок на прибуток , що належать до сплати, то згідно із Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» його податкові зобов'язання стали податковим боргом .
Таким чином, ТОВ «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал» повинно сплатити на користь держави 3346,97 грн. податкового боргу.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування» платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно п.1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) та сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Пункт 1.1 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» №2181- III від 21.12.2000 року передбачає, що платник податків - юридичні особи, їх філії, відділення, і відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи , які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із закон покладено обов'язок утримувати та (або) сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню, штрафні санкції.
Відповідно до абз. «в» пп.4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000р. контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
Відповідно до ст.5 п.5.1, п.5.4 п.п.5.4.1 Закону №2181- III податкове зобов'язання, самості визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Активи платників податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7 Закону №2181- III).
Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з підп.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням вищезазначеного суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 94, 160-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Криничанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Криничанської міжрайонної державної податкової інспекції у Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал» про звернення стягнення на активи задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал» код ЄДРПОУ 32075318, адреса: 52300, Дніпропетровська область, Криничанський район, с. Гримуче, вул. Верхня, 10-Є, на користь держави (р/р 31113029700117 в УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код банку 24232347, код бюджетної класифікації 14010100, Державний бюджет) у розмірі 1302,00 грн. (одна тисяча триста дві гривні) по податку на добавлену вартість; на користь держави (р/р 31111009700117 в УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код банку 24232347, код бюджетної класифікації 11021000, Державний бюджет) у розмірі 2044,97 грн. (дві тисячі сорок чотири гривні 97 коп.) по податку на прибуток приватних підприємств.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони були подані у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня викладення постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Повний текст постанови викладений 23.02.2010р.
Суддя С.В.Чабаненко