
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 жовтня 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/1125/19-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Кушнір В.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Відділу містобудування, архітектури, інфраструктури та житлово-комунального господарства та регіонального розвитку Кельменецької районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності,-
в с т а н о в и в:
У поданому до суду позові ОСОБА_1 просить суд визнати протиправною бездіяльність Відділу містобудування, архітектури, інфраструктури та житлово-комунального господарства та регіонального розвитку Кельменецької районної державної адміністрації, яка полягає у безпідставній відмові стосовно узгодженості Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (03.07) площею 0,1270 га розташованої на вулиці АДРЕСА_1 за межами населеного пункту на території Вартиковецької сільської ради АДРЕСА_1 району АДРЕСА_2 розроблений ПП «Геозем 4» посилаючись на пункт 4 статті 24 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та не врахування вимог пункту 3 статті 24 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».
Пунктом 3 частини 1 статті 171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ознайомившись із позовною заявою та доданими документами, суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху з наступних підстав.
Згідно з ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2)визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Частиною 1 статті 160 КАС України передбачено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
У поданому позові позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Відділу містобудування, архітектури, інфраструктури та житлово-комунального господарства та регіонального розвитку Кельменецької районної державної адміністрації, яка полягає у безпідставній відмові стосовно узгодженості Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
Зважаючи на правила, закріплені в ч.1 ст.5 КАС України, позивач, який вважає, що бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушено його права, свободи або законні інтереси, може просити про їх захист шляхом визнання такої бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Натомість позивач просить про захист своїх порушених прав шляхом визнання протиправною бездіяльності, яка полягає у безпідставній відмові стосовно узгодженості Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
Суд звертає увагу, що допущення суб`єктом владних повноважень протиправної бездіяльності не може полягати у безпідставній відмові, оскільки сама по собі бездіяльність - є утриманням суб`єкта владних повноважень від вчинення певних дій, які він зобов`язаний вчинити у відповідності до чинного законодавства. Таким чином, позивачу, для дотримання ч.1 ст.160 КАС України, необхідно коректно зазначити зміст позовних вимог, визначивши спосіб захисту порушеного права, який відповідатиме ч.1 ст.5 КАС України.
Крім того, відповідно до ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивачем разом з позовом подано письмові докази (додатки), які не засвідчені належним чином.
За змістом частин 2, 4, 5 статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
З приводу вказаного суд звертає увагу на те, що у відповідності до правил засвідчення копій документів визначених пунктом 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 №55) відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів "Згідно з оригіналом"; особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища; дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
Таким чином, позивачу слід подати до суду засвідчені належним чином докази, які додані до позову у відповідності до вимог ст.94 КАС України.
При цьому, суд звертає увагу, що засвідчити указані документи позивач (або його уповноважений представник) може безпосередньо в приміщенні суду.
Вказані недоліки позовної заяви перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у даній справі, оскільки позивачем не дотримано вимог ст.ст.160, 161 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відтак суд робить висновок про наявність правових підстав для залишення даного позову без руху.
На підставі наведеного та керуючись статтями 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу містобудування, архітектури, інфраструктури та житлово-комунального господарства та регіонального розвитку Кельменецької районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали шляхом подання позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
3. Роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Кушнір В.О.