Ухвала суду № 84651680, 30.09.2019, Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
30.09.2019
Номер справи
336/4736/19
Номер документу
84651680
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

№ 336/4736/19

пр. № 2-а/336/121/2019

УХВАЛА

Іменем України

30 вересня 2018 року м. Запоріжжя

Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Дацюк О.І., при секретарі Скибі О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Шевченківського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, треті особи без самостійних вимог на предмет спору: Головне територіальне управління юстиції в Запорізькій області, Міністерство юстиції України, про визнання бездіяльності протиправною. Скасування постанови державного виконавця та скасування арешту майна,—

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Шевченківського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, в якому просить визнати протиправною бездіяльність начальника Шевченківського ВДВС м. Запоріжжя ГТУЮ у Запорізькій області про відмову у скасуванні постанови про арешт майна та скасування в Єдиному реєстру заборони про відчуження об`єктів в нерухомого майна обтяження – арешт всього майна, зареєстрованого 25.06.2006 року за № 21277954, яке належить ОСОБА_1 ; скасувати постанову від 21.06.2001 року Шевченківського ВДВС м. Запоріжжя про арешт майна ОСОБА_1 та оголошення заборони його відчуження; скасувати в Єдиному реєстрі заборони про відчуження об`єктів нерухомого майна обтяження – аршет всього майна. зареєстрованого 25.06.2006 року, яке належить ОСОБА_1 .

Відповідно до ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.

Відповідно до положень ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні.

Статтею 4 ч. 1 п. 10 КАС України вказує, що письмове провадження – це розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Враховуючи вищевикладене, судом розглянуто питання про передання адміністративної справи до провадження іншого адміністративного суду в порядку письмового провадження без виклику та повідомлення учасників справи.

Статтею 20 КАС України визначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

уточнення списку виборців;

оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;

оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Таким чином, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті, зокрема з виконання рішень суду у адміністративних справах, розглянутих в порядку ст. 286 КАС України.

Статтею 287 ЦПК України вказано, що адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.

Натомість позивачем подано позов з приводу рішення, дій та бездіяльності державного виконавця та посадової особи Шевченківського ВДВС, яке прийняте не в межах адміністративної справи, про яку йдеться мова у ч. 1 п. 1 ст. 20 КАС України, а рівно і не в межах виконання рішення місцевого загального суду як адміністративного суду, адже оскаржувана постанова, яка стала підставою для арешту майна винесена державним виконавцем у 2001 році, тобто ще до прийняття КАС України.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що адміністративна справа подана позивачем з порушенням правил територіальної підсудності, оскільки справи такої категорії підсудні окружним адміністративним судам, що є підставою для направлення її на розгляд до окружного адміністративного суду.

На підставі викладеного, керуючись ст. 29, 171, 294, 295, 297 КАС України, —

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Шевченківського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, треті особи без самостійних вимог на предмет спору: Головне територіальне управління юстиції в Запорізькій області, Міністерство юстиції України, про визнання бездіяльності протиправною. Скасування постанови державного виконавця та скасування арешту майна передати для розгляду за підсудністю до Запорізького окружного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

З урахуванням положень п. 15.5 розділу VII «Перехідні положення» КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається учасниками справи до або через відповідний суд першої інстанції суди.

Суддя О.І. Дацюк