Постанова № 84651205, 20.09.2019, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
20.09.2019
Номер справи
334/3730/19
Номер документу
84651205
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 20.09.2019

Справа № 334/3730/19

Провадження № 3/334/966/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2019 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Козлова Н.Ю., розглянувши адміністративний матеріал за фактом порушення митних правил громадянином Туреччини Туреччини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 виданий 14.12.2016, місце проживання: АДРЕСА_1

за статтею 471 Митного кодексу України,

встановив:

05.02.2019 о 14 годині 00 хвилин в зоні митного контролю залу «на приліт» міжнародного аеропорту м. Запоріжжя під час здійснення митного контролю та митного оформлення багажу та ручної поклажі громадян, які прибули міжнародним авіарейсом 432 «Стамбул - Запоріжжя» громадянином Туреччини ОСОБА_1 самостійно обрано форму проходження митного контролю у спрощеному порядку «зелений коридор» без заповнення митної декларації. Після перетину «зеленої смуги», у ручній поклажі зазначеного громадянина посадовою особою Запорізької митниці ДФС було виявлено харчові продукти: 17 кг 800 гр. оливок зелених (0709) та 11 кг 200 гр. інжиру (0804).

Відповідно з ч. 1 ст. 378 МК України «Обмеження щодо ввезення громадянами товарів на митну територію України», пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1-24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється. Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 378 МК України, громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро, що ввозяться в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання» громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

- в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;

- без упаковки - у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;

- без упаковки - неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу.

Під час ввезення громадянами на митну територію України зазначених харчових продуктів здійснюється їх декларування (шляхом вчинення дій, усно або письмово за бажанням власника таких продуктів або на вимогу посадової особи митниці).

Згідно вимог ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії.

Згідно із ст. 366 МК України:

1. Двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

2. Канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

3. Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор"), призначений для всіх інших громадян.

4. Громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.

5. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

6. Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов`язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Таким чином, громадянин Туреччини ОСОБА_1 , який формою проходження митного контролю обрав проходження через «зелений коридор», порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме перемістив 05.02.2019 через митний кордон України (Запорізька митниця ДФС) товар – оливки зелені та інжир, переміщення якого через митний кордон України обмежено законодавством України.

Стаття 471 МК України передбачає відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, і тягне за собою накладення покарання у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

Вина громадянин Туреччини ОСОБА_1 , у вчиненні даного правопорушення є доведеною, і тому до нього необхідно застосувати стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів правопорушення.

Відповідно до вимог ст. 511 МК України, товари, що є безпосередніми предметами порушення митних правил 17 кг 800 гр. оливок зелених (0709) та 11 кг 200 гр. інжиру (0804), тимчасово вилучений протоколом про порушення митних правил № 0021/11200/19 та переданий 06.02.2019 на зберігання на склад Запорізької митниці ДФС. Товар у кількості 2 кілограми кожного найменування повернуто гр. ОСОБА_1 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання».

У відповідності з ч. 1 ст. 519 МК України, витрати у справі про порушення митних правил складаються з видатків на інвентаризацію, зберігання, перевезення (пересилання) товарів, транспортних засобів, зазначених у п. 3 ст. 461 цього Кодексу, а також з інших понесених органами доходів і зборів витрат на провадження або розгляд справи.

Згідно вимог ч. 1 ст. 520, ст. 541 МК України витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладання стягнення.

Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу що становить 485,71 грн., витрати на експертизу 52,80 грн.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На пiдставi ст.471 та керуючись ст.ст. 461, 462, 467, 522, 524, 525 Митного Кодексу України,

п о с т а н о в и в :

Громадянина Туреччини ОСОБА_1 , який визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України і призначити йому покарання у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 коп.

Кошти затримані протоколом про порушення митних правил від 05.02.2019 року № 0021/11200/19 в розмірі 1700,00 грн. обернути на користь держави в рахунок стягнення штрафу.

Конфіскувати у громадянина Туреччини ОСОБА_2 на користь держави товари, що є безпосередніми предметами порушення митних правил: оливки зелені з кісточкою вагою 8,3 кг.; оливки зелені з паприкою вагою 7,4 кг.; інжир сушений вагою 9 кг.

Стягнути з громадянина ОСОБА_1 , витрати у справі про порушення митних правил, в сумі 538 (п`ятсот тридцять вісім) гривень 51 коп. на рахунок 31258250189086 в УДКСУ у м. Києві, МФО банку 820172, одержувач - Запорізька митниця ДФС, код ЄДРПОУ 39477764.

Стягнути з громадянина ОСОБА_3 ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір у сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Козлова Н. Ю.