
Справа № 303/6136/19
Провадження № 3/303/2340/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 жовтня 2019 року м.Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Котубей І.І., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч.1 ст.130, ч.3 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
11 вересня 2019 року о 01 год. 45 хв., в м.Мукачево, вул. Росвигівська, 2 Ж, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки ВАЗ 21070, державний номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння проводився у встановленому порядку, з використанням технічного приладу «Drager ARHK-0066», тест № 667. Цим самим ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.9 а Правил дорожнього руху.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце його проведення повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, про причини неявки суд не повідомив.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КпАП України, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 363734 від 11.09.2019 року, результатами проходження алкотестера «Drager MOBILE PRINTER» від 11.09.2019 року, актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 11.09.2019 року, рапортом інспектора поліції, диском з відеозаписом, копією пояснення ОСОБА_1 від 11.09.2019 року.
Відповідно до п. 2.9 а Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Зокрема, ст. 130 КУпАП передбачає, що за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, накладається адміністративне стягнення. При цьому, на водіїв накладається штраф у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, а на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, для вирішення питання щодо накладення адміністративного стягнення слід встановити, чи особа, яка керувала транспортним засобом, є водієм, чи іншою особою.
Згідно п.1.10 Правил дорожнього руху України, затвердженої Постановою КМУ № 1306 від 10.10.2001 року, водій - це особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії.
З даної норми випливає, що водієм являється не будь-яка особа, яка керує транспортним засобом, а тільки та, яка також має посвідчення водія відповідної категорії.
Пунктом 2.13. Правил дорожнього руху України передбачено, що автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів (7700 фунтів), а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, - восьми, состав транспортних засобів з тягачем категорії В та причепом, повна маса якого не перевищує 750 кілограмів, належать до категорії В.
Відповідно до довідки від 13.09.2019 року, яка знаходиться в матеріалах справи, згідно облікових баз даних Національної автоматизованої інформаційної системи МВС України, громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканець АДРЕСА_1 , посвідчення водія відповідної категорії на право керування транспортними засобами не отримував.
Отже, в даній справі ОСОБА_1 не є водієм, оскільки він не має посвідчення водія категорії ОСОБА_4 , в розумінні ст. 130 КУпАП він являється іншою особою.
Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
Враховуючи обставини справи, особу правопорушника, суд приходить до висновку, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами.
Крім того, відповідно до Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в дохід держави.
Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 11 вересня 2019 року серії ДПР18 № 363737, 11 вересня 2019 року о 01 год. 45 хв., в м.Мукачево, вул. Росвигівська, 2 Ж, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом марки ВАЗ 21070, державний номерний знак НОМЕР_1 , будучи тимчасово обмеженим в праві керування транспортними засобами на підставі постанови Мукачівського міського відділу ДВС ВП 28082284 від 01.02.2019 року.
Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.3 ст.126 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи в частині притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 126 КУпАП, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 251 КУпАП передбачає, що наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи орган (посадова особа) встановлює у визначеному законом порядку на основі будь-яких фактичних даних, тобто доказів. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч.3 ст. 126 КУпАП, за якою ОСОБА_1 притягується до відповідальності, передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами. Санкція даної статті передбачає позбавлення права керування транспортним засобами на строк від трьох до шести місяців.
Відповідно до довідки від 13.09.2019 року, яка знаходиться в матеріалах справи, згідно облікових баз даних Національної автоматизованої інформаційної системи МВС України, громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканець АДРЕСА_1 , посвідчення водія відповідної категорії на право керування транспортними засобами не отримував.
Таким чином, як вбачається з матеріалів справи, громадянин ОСОБА_1 посвідчення водія відповідної категорії на право керування транспортними засобами не отримував, відповідно не мав права керувати ним, а тому в його діях вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП, за що його притягнуто до адміністративної відповідальності постановою інспектора поліції і накладено штраф в сумі 510 грн. (постанова додана до матеріалів справи).
Не маючи права керувати транспортним засобом особа не могла бути обмежена у такому праві, а тому суд не приймає до уваги зазначену в протоколі інформацію про наявність постанови ДВС щодо обмеження ОСОБА_1 у праві керування транспортним засобом. Крім того, вказаної постанови ДВС, на яку посилається інспектор поліції в протоколі, до матеріалів справи не додано.
За таких обставин суд приходить до висновку, що в діях водія ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 126 КУпАП.
У відповідності до п.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 126, ч.1 ст. 130, ст. 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (реєстраційний номер платника податків відсутній) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати відносно нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) грн.
Оплату адміністративного штрафу в розмірі 10 200 гривень провести на рахунок отримувача – UA478999980000031110149007001, отримувач коштів – ГУК у Закарпатській області/21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37975895, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081300, назва платежу: адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер платника податків відсутній) в дохід держави судовий збір в сумі 384,20 грн.
Судовий збір підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UA798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106, пункт 5.
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції через Мукачівський міськрайонний суд.
Постанова набирає законної сили після вручення її особі, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, або отримання поштового повідомлення про вручення, або про відмову в її отриманні.
Суддя Мукачівського
міськрайонного суду І.І.Котубей