Постанова № 8464370, 12.02.2010, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.02.2010
Номер справи
2-а-2324/10/1070
Номер документу
8464370
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 лютого 2010 року справа № 2-а-2324/10/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Балаклицького А.І., при секретарі Мостовому О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу

за позовом членів Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Т.Г. Шевченка ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 до Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської області, Державного реєстратора Переяслав-Хмельницької Районної державної адміністрації Київської області Треті особи ОСОБА_8, Головне управління статистики України в Київській області про визнання дій незаконними та зобовязання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, члени Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Т.Г. Шевченка, звернулися до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської області, треті особи: державний реєстратор Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської області, Головне управління статистики України в Київській області, ОСОБА_8 про визнання незаконними реєстраційні дії від 09.03.2000 року Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації по наданню створеному Приватно-орендному сільськогосподарському підприємству ім. Шевченка ідентифікаційного коду 03753421, визнання незаконними дій Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації щодо вчинення реєстраційного запису про перереєстрацію Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Т.Г. Шевченка, код ЄДРПОУ 03753421, в Приватно-орендне сільськогосподарське підприємство ім. Шевченка, скасування реєстраційного запису про перереєстрацію Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Т.Г. Шевченка, код ЄДРПОУ 03753421, в Приватно-орендне сільськогосподарське підприємство ім. Шевченка, зобовязання державного реєстратора Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації внести запис про скасування змін, внесених 09 березня 2000 року Переяслав-Хмельницькою районною державною адміністрацією до реєстраційної картки Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Т.Г. Шевченка, зобовязання державного реєстратора Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців відомості про Колективне сільськогосподарське підприємство ім. Т.Г. Шевченка згідно присвоєного ідентифікаційного коду 03753421, оформити та видати свідоцтво про державну реєстрацію, зобовязання Головного управління статистики України в Київській області включити до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) Колективне сільськогосподарське підприємство ім. Т.Г. Шевченка під ідентифікаційним кодом 03753421.

В судовому засіданні 22 січня 2010 року представник позивачів подав клопотання про залучення до участі у справі в якості другого відповідача державного реєстратора Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської області, яке мотивував тим, що до третьої особи по справі державного реєстратора Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської області виставлені вимоги позивачів в частині зобовязання внести запис про скасування змін, внесених 09 березня 2000 року Переяслав-Хмельницькою районною державною адміністрацією до реєстраційної картки Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Т.Г. Шевченка та внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців про Колективне сільськогосподарське підприємство ім. Т.Г. Шевченка згідно присвоєного ідентифікаційного коду.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 22.01.2010 року клопотання представника позивачів задоволено та залучено до участі у справі в якості другого відповідача державного реєстратора Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської області.

Заявою про збільшення позовних вимог від 22.10.2010 року та заявою про уточнення позовних вимог від 08.02.2010 року, Позивачі додатково до заявлених позовних вимог просили суд скасувати розпорядження Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації № 140 від 09.03.2000 року «Про державну перереєстрацію колективного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченка в приватно-орендне сільськогосподарське підприємство ім. Шевченка», скасувати п. 1.1 Розпорядження Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації № 169 від 04.04.2003 року «Про правонаступника по зберіганню документів з особового складу приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченка, с. Циблі та сільськогосподарського виробничого кооперативу «Переслав», м. Переяслав-Хмельницький», в частині визначення правонаступником по зберіганню документів з особового складу Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченка, с. Циблі Відкрите акціонерне товариство «Славутич» та повернути особові справи до Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Т.Г. Шевченка.

Позовні вимоги, з урахуванням уточнених позовних вимог, обґрунтовані тим, що при проведенні державної реєстрації реорганізації Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Т.Г. Шевченка (надалі КСП ім. Т.Г. Шевченка) в Приватно-орендне сільськогосподарське підприємство ім. Шевченка (надалі ПОСГП ім. Шевченка) та здійсненні запису в державному реєстрі, відповідачами порушені норми діючого законодавства, а саме, порушено ч. 2 ст. 19 Конституції України, ч. 1 ст. 31 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство», ст. 7 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», вимоги Указу Президента України від 3 грудня 1999 року №1529/99 «Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки», Положення про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 740 від 25.05.1998 року та Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року № 118, внаслідок чого порушено особисті немайнові права Позивачів як членів КСП ім. Т.Г. Шевченка.

В судовому засіданні представники позивачів позов підтримали в повному обсязі, пославшись на обставини, викладені у позовній заяві та заявах про уточнення позовних вимог, та просили позов задовольнити.

Відповідачі Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація Київської області, державний реєстратор Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської області та треті особи Головне управління статистики України Київської області та ОСОБА_8 в судове засідання не зявились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

01 лютого 2010 року до суду надійшли заяви від державного реєстратора Переяслав-Хмельницької РДА та Головного управління статистики України в Київській області про розгляд справи за їх відсутності, що не суперечить закону і прийнято судом. Будь-яких клопотань, заяв від відповідача Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської області та третьої особи ОСОБА_8 до суду не надходило. Враховуючи вимоги ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідачів та третіх осіб на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представників позивачів, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про підприємництво» (у редакції станом на 09.03.2000 року) державна реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності проводиться у виконавчому комітеті міської, районної в місті ради або в районній, районній міст Києва і Севастополя державній адміністрації (далі органи державної реєстрації) за місцезнаходженням або місцем проживання даного суб'єкта, якщо інше не передбачено законом.

Судом встановлено, що у 1994 році Переяслав-Хмельницькою районною державною адміністрацією було зареєстроване Колективне сільськогосподарське підприємство ім. Т.Г. Шевченка. КСП ім. Т.Г. Шевченка було присвоєно ідентифікаційний код 03753421, що підтверджується листом Головного управління статистики у Київській області від 19.10.2009 року № 02/2-05/0819.

09 березня 2000 року Переяслав-Хмельницькою районною державною адміністрацією було прийнято рішення про проведення державної перереєстрації Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченка, у звязку з чим видано розпорядження № 140 від 09.03.2000 року «Про державну перереєстрацію колективного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченка в приватно-орендне сільськогосподарське підприємство ім. Шевченка».

Відповідно до вищеназваного розпорядження Переяслав-Хмельницькою районною державною адміністрацією зареєстровано Статут приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченка за реєстраційним № 100010056 від 09.03.2000 року.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи ПОСГП ім. Шевченка присвоєно ідентифікаційний код 03753421, який раніше було присвоєно КСП ім. Т.Г. Шевченка.

Пунктом 1 Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 року № 740 (у редакції станом на 09.03.2000р.) (надалі Положення), передбачено, що Положення визначає порядок державної реєстрації та перереєстрації суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, за винятком окремих видів суб'єктів підприємницької діяльності, для яких законами України встановлено спеціальні правила державної реєстрації, а також порядок скасування державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності.

Згідно пункту 20 Положення у разі зміни назви, організаційно-правової форми суб'єкта підприємницької діяльності, а також форми власності суб'єкт підприємницької діяльності у місячний термін з моменту настання зазначених змін зобов'язаний подати документи для перереєстрації з підтвердженням опублікування інформації про зміни у друкованих засобах масової інформації.

Відповідно до пункту 24 Положення у разі внесення до установчих документів змін (доповнень) разом із зміною назви, організаційно-правової форми або форми власності суб'єкта підприємницької діяльності проводиться його перереєстрація в порядку, передбаченому цим Положенням.

У разі внесення до установчих документів змін, пов'язаних із зміною складу засновників (учасників) суб'єкта підприємницької діяльності, подаються оформлені згідно з вимогами законодавства документи, що засвідчують:

добровільний вихід юридичної особи із складу засновників (учасників) - подається копія рішення засновника, а фізичної особи - нотаріально засвідчена заява;

примусове виключення засновників (учасників) - рішення уповноваженого на це органу.

Згідно пункту 22 Положення у разі перереєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, що визначається правонаступником підприємства, приватизованого як цілісний майновий комплекс, подається документ, який засвідчує право власності на зазначений об'єкт.

У разі перереєстрації оригінали раніше виданого свідоцтва про державну реєстрацію та установчих документів повертаються до органу державної реєстрації.

Як вбачається з матеріалів справи, засновником ПОСГП ім. Шевченка став одноособово ОСОБА_8.

Згідно Довідки виконавчого комітету Циблівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області від 23.03.2006 року, кількість членів в КСП ім. Т.Г. Шевченка станом на 01.01.2000 року становила 777 осіб.

В матеріалах справи відсутні докази які б свідчили про вихід або примусове виключення учасників КСП ім. Т.Г. Шевченка с. Циблі зі складу підприємства.

Крім того, ПОСГП ім. Шевченка не було подано документ, який засвідчує право власності на цілісний майновий комплекс КСП ім. Т.Г. Шевченка с. Циблі, не подано оригінали раніше виданих свідоцтва про державну реєстрацію та установчих документів КСП ім. Т.Г. Шевченка, а також підтвердження опублікування інформації про відповідні зміни у друкованих засобах масової інформації.

Згідно вимог ч. 2 та ч. 3 п. 10 Положення, орган державної реєстрації після перевірки наведених у реєстраційній картці відомостей та комплектності пакета документів формує реєстраційну справу суб'єкта підприємницької діяльності і фіксує дату надходження документів у журналі обліку реєстраційних справ та письмово повідомляє про це заявника шляхом видачі (надіслання) довідки, яка підписується представником органу державної реєстрації, відповідальним за прийняття документів, і засвідчується штампом цього органу. Орган державної реєстрації несе відповідальність за комплектність та зберігання реєстраційної справи.

Таким чином, висновки суду про відсутність вищеназваних документів в органі державної реєстрації при проведенні перереєстрації ПОСГП ім. Шевченка підтверджуються листом державного реєстратора Переяслав-Хмельницької РДА від 27.01.2010 року № 5, яким визначено перелік документів, що містяться в реєстраційній справі.

Пунктом 21 Положення передбачено, що перереєстрація суб'єктів підприємницької діяльності проводиться в порядку, встановленому для його державної реєстрації.

Згідно пункту 3 Положення для державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи власник (власники), уповноважений ним (ними) орган чи особа (заявник) особисто або поштою (рекомендованим листом) подають до органу державної реєстрації, зокрема, документ, що засвідчує сплату власником (власниками) внеску до статутного фонду суб'єкта підприємницької діяльності в розмірі, передбаченому законом.

Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців розмір внеску до статутного фонду ПОСГП ім. Шевченка становить 0,00 грн., в той час як п. 4.5 Статуту ПОСГП ім. Шевченка передбачено створення статутного фонду в розмірі 3869 тис. грн.

Відповідно до ч. 6 ст. 8 Закону України «Про підприємництво» державна реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності проводиться за наявності всіх необхідних документів, у звязку з чим відсутність документа, що засвідчує сплату власником (власниками) внеску до статутного фонду є підставою для відмови в державній реєстрації юридичної особи.

Також, згідно п. 1.5 Статуту ПОСГП ім. Шевченка, підприємство є правонаступником КСП ім. Шевченка с. Циблі, що суперечить вимогам законодавства, оскільки відповідно до положень ч. 1 ст. 2 Закону України «Про підприємства в Україні» приватним підприємством є підприємство, засноване на власності фізичної особи.

ОСОБА_8 не є одноособовим власником майна КСП ім. Т.Г. Шевченка, оскільки згідно ст. 7 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство» майно у підприємстві належить на праві спільної часткової власності його членам.

Водночас, згідно приписів ч. 3 ст. 4 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство» та п. 7 Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, статут підприємства не може містити положення, що суперечать законодавству України.

Рішення загальних зборів членів КСП ім. Т.Г. Шевченка, викладені в Протоколі загальних звітних зборів КСП ім. Т.Г. Шевченка, с. Циблі № 1 від 04.01.2000 року та в Протоколі загальних зборів КСП ім. Т.Г. Шевченка, с. Циблі № 2 від 22.02.2000 року проведені з чисельними порушеннями законодавства.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство» вищим органом самоврядування у підприємстві є загальні збори його членів або збори уповноважених.

Згідно ст. 4 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство» органи самоврядування, порядок їх формування та компетенція визначаються статутом підприємства.

Пунктом 10.2 Статуту КСП ім. Т.Г. Шевченка передбачено, що вищім органом управління підприємством є збори уповноважених членів підприємства до повноважень яких належить прийняття рішень про реорганізацію та ліквідацію підприємства. Згідно пункту 10.4 Статуту КСП ім. Т.Г. Шевченка збори правомочні вирішувати питання, якщо на них присутні не менше ѕ уповноважених.

Статутом КСП ім. Т.Г. Шевченка не передбачено існування такого органу самоврядування як загальні (звітні) збори.

В силу вимог ст. 22 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство», самоврядування в підприємстві забезпечується на основі права членів підприємства брати участь у вирішенні всіх питань його діяльності, виборності та підзвітності виконавчо-розпорядчих органів, обов'язковості рішень, прийнятих більшістю, для всіх членів підприємства.

Разом із тим, зі змісту Протоколу загальних звітних зборів КСП ім. Т.Г. Шевченка, с. Циблі № 1 від 04.01.2000 року випливає, що на загальних звітних зборів КСП ім. Т.Г. Шевченка від 04.01.2000 року не було присутньо жодного члена КСП, у звязку з чим збори є такими, що не відбулись. Також, суд не має можливості встановити статус осіб, що брали участь у голосуванні по питанню 4 порядку денного.

Досліджуючи Протокол загальних зборів КСП ім. Т.Г. Шевченка, с. Циблі № 2 від 22.02.2000 року, суд прийшов до висновку, що на загальних зборах КСП ім. Т.Г. Шевченка від 22.02.2000 року були присутні 243 члени з 777 членів КСП, що виключає можливість прийняття рішень більшістю членів КПС внаслідок чого такі збори є неправомочними.

Окрім цього, Протокол загальних зборів КСП ім. Т.Г. Шевченка, с. Циблі № 2 від 22.02.2000 року не дає можливості встановити, що присутні особи були членами КСП та мали право на участь у прийнятті рішення відносно КСП ім. Т.Г. Шевченка.

Також, Протокол загальних звітних зборів КСП ім. Т.Г. Шевченка, с. Циблі № 1 від 04.01.2000 року та Протокол загальних зборів КСП ім. Т.Г. Шевченка, с. Циблі № 2 від 22.02.2000 року не засвідчено печаткою КСП ім. Т.Г.Шевченко, у звязку з чим такі документи не є допустимими доказами у справі.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що перереєстрація КСП ім. Т.Г. Шевченка с. Циблі не відбувалася, а було проведено реєстрацію нового підприємства ПОСГП ім. Шевченка.

Вказане також підтверджується тим, що згідно з відомостями, які містяться у Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, 09 березня 2000 року здійснювалась реєстрація ПОСГП ім. Шевченка, а не його перереєстрація.

Крім того, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відсутні відомості щодо такого правонаступництва.

Суд також звертає увагу на те, що згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в реєстрі відсутній запис щодо КСП ім. Т.Г. Шевченка з ідентифікаційним кодом 03753421.

Водночас, в матеріалах реєстраційної справи по коду 03753421, відсутні документи, які подаються при припиненні юридичної особи, а саме довідки органу державної податкової служби про зняття КСП ім. Т.Г. Шевченка з обліку, довідки установ банків про закриття рахунків КСП ім. Т.Г. Шевченка, підтвердження про опублікування у друкованих засобах масової інформації оголошення про ліквідацію суб'єкта підприємницької діяльності, довідки архіву про прийняття документів, які підлягають довгостроковому зберіганню; довідки органу внутрішніх справ про здачу печаток і штампів, оригінал свідоцтва про державну реєстрацію, ліквідаційний баланс, у звязку з чим суд приходить до висновку, що державну реєстрацію КСП ім. Т.Г. Шевченка не скасовано у встановленому законодавством порядку.

Згідно пунктів 15 та 17 Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року № 118 (у редакції станом на 09.03.2000р.) у разі включення суб'єкта господарської діяльності до Державного реєстру йому присвоюються ідентифікаційний код і коди класифікаційних ознак. Суб'єктам підприємницької діяльності ідентифікаційний код присвоюється органами державної реєстрації під час реєстрації. Ідентифікаційний код є єдиним для всього інформаційного простору України і зберігається за суб'єктом протягом усього періоду його існування.

У разі перереєстрації (створення) суб'єкта господарської діяльності, що є правонаступником прав і майнових зобов'язань свого попередника, за ним зберігається ідентифікаційний код попередника.

Виключення суб'єкта господарської діяльності з Державного реєстру здійснюється за умови виконання всіх заходів щодо його ліквідації (реорганізації), які випливають із законодавства України.

Пунктом 10 Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності передбачено, що за наявності всіх документів, зазначених у цьому Положенні, орган державної реєстрації зобов'язаний протягом не більше п'яти робочих днів з дня їх надходження внести дані реєстраційної картки до Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності (автоматизованої системи збирання, накопичення, обробки та оперативного надання інформації про суб'єкти підприємницької діяльності) та видати свідоцтво про державну реєстрацію встановленого зразка з проставленим ідентифікаційним кодом юридичної особи, який надається органу державної реєстрації органом державної статистики, або з ідентифікаційним номером фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів.

Порядок надання органами державної статистики органам державної реєстрації ідентифікаційних кодів визначено Інструкцією про порядок передачі і застосування органами державної реєстрації ідентифікаційних кодів Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 17 червня 1998 року № 218.

Згідно пункту 2.3 Інструкції орган державної реєстрації забезпечує правильність надання ідентифікаційних кодів новоствореним суб'єктам підприємницької діяльності, здійснює з органами державної статистики звірку обліку надходження до них усіх реєстраційних карток суб'єктів підприємницької діяльності і несе відповідальність за своєчасне формування резерву ідентифікаційних кодів.

Судом встановлено, що ПОСГП ім. Шевченка не є правонаступником КСП ім. Т.Г. Шевченка, у звязку з чим, присвоєння ПОСГП ім. Шевченка ідентифікаційного коду 03753421, суперечить вимогам пунктів 15 та 17 Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, п. 10 Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, та п. 2.3 Інструкції про порядок передачі і застосування органами державної реєстрації ідентифікаційних кодів Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Разом з тим запис щодо КСП ім. Т.Г. Шевченка було вилучено з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України за відсутності, передбачених законом підстав, що є порушенням вимог ст. 8 Закону України «Про підприємництво» та пунктів 33-35 Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що реєстраційні дії Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації від 09.03.2000 року по наданню створеному ПОСГП ім. Шевченка ідентифікаційного коду 03753421, присвоєного КСП ім. Шевченка, а також дії Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації щодо вчинення реєстраційного запису про перереєстрацію КСП ім. Т.Г.Шевченка в ПОСГП ім. Шевченка є незаконними, у звязку з чим підлягають скасуванню розпорядження Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації № 140 від 09.03.2000 року та реєстраційний запис про перереєстрацію КСП ім. Т.Г. Шевченка в ПОСГП ім. Шевченка.

Крім того, внаслідок неправомірних дій відповідача було видано розпорядження Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації від 04.04.2003 року № 169 «Про правонаступника по зберіганню документів з особового складу приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченка, с. Циблі та сільськогосподарського виробничого кооперативу «Переяслав», підпунктом 1.1 пункту 1 абзацу першого якого було протиправно визначено правонаступника по зберіганню документів з особового складу КСП ім. Т.Г. Шевченка.

Згідно ст. 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» державний реєстратор на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці: проводить державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; вносить до Єдиного державного реєстру відомості про державну реєстрацію особи на підставі рішення суду; здійснює оформлення та видачу свідоцтв про державну реєстрацію (крім видачі свідоцтв юридичним особам, зареєстрованим відповідно до частини четвертої статті 3 цього Закону), а також їх заміну.

Згідно Довідки Циблівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області від 20.01.2010 року, Позивачі є членами КСП ім. Т.Г. Шевченка. В архівах Циблівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області відсутні заяви про їх вихід із членів КСП ім. Т.Г. Шевченка, а також відсутні документи щодо будь-яких рішень про виключення Позивачів з членів КСП ім. Т.Г. Шевченка.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд вважає, що всупереч наведеним вимогам Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду достатніх беззаперечних доказів.

Враховуючі викладені норми чинного законодавства, всебічно розглянувши матеріали адміністративної справи та заслухавши думку представників позивачів, суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог і, відповідно, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 69, 70, 71, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов членів Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Т.Г. Шевченка ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 задовольнити .

Визнати незаконними реєстраційні дії від 09.03.2000 року Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської області по наданню створеному Приватно-орендному сільськогосподарському підприємству ім. Шевченка ідентифікаційного коду 03753421, присвоєного Колективному сільськогосподарському підприємству ім. Т.Г. Шевченка.

Визнати незаконними дії Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської області щодо вчинення реєстраційного запису про перереєстрацію Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Т.Г.Шевченка, код ЄДРПОУ 03753421, в Приватно-орендне сільськогосподарське підприємство ім. Шевченка.

Скасувати Розпорядження Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської області № 140 від 09.03.2000 року «Про державну перереєстрацію колективного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченка в приватно-орендне сільськогосподарське підприємство ім. Шевченка».

Скасувати реєстраційний запис про перереєстрацію Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Т.Г. Шевченка, код ЄДРПОУ 03753421, в Приватно-орендне сільськогосподарське підприємство ім. Шевченка.

Скасувати п. 1.1 Розпорядження Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської області № 169 від 04.04.2003 року «Про правонаступника по зберіганню документів з особового складу приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченка, с. Циблі та сільськогосподарського виробничого кооперативу «Переяслав», м. Переяслав-Хмельницький», в частині визначення правонаступником по зберіганню документів з особового складу Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченка, с. Циблі Відкрите акціонерне товариство «Славутич» та повернути особові справи до Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Т.Г. Шевченка.

Зобовязати Державного реєстратора Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської області внести запис про скасування змін, внесених 09.03.2000 року Переяслав-Хмельницькою районною державною адміністрацією Київської області до реєстраційної картки Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Т.Г. Шевченка.

Зобовязати Державного реєстратора Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Київської області внести до «Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» відомості про Колективне сільськогосподарське підприємство ім. Т.Г. Шевченка згідно присвоєного ідентифікаційного коду 03753421, оформити та видати свідоцтво про державну реєстрацію.

Зобовязати Головне управління статистики в Київській області включити до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) Колективне сільськогосподарське підприємство ім. Т.Г. Шевченка під ідентифікаційним кодом 03753421.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя: /підпис/

З оригіналом згідно

Суддя А.І. Балаклицький

Повний текст постанови складено та підписано 16 лютого 2010 року.