Постанова № 8464118, 14.12.2009, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2009
Номер справи
2-а-5501/09/1070
Номер документу
8464118
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2009 року Справа № 2-а-5501/09/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Старової Н.Е., при секретарі судового засідання Побережному К.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві адміністративну справу

за позовом Прокурора Макарівського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Макарівському районі Київської області до

третя особа Товариства з обмеженою відповідальністю «Ясногородка» як правонаступника КСП «Ясногородка»

Управління Державного казначейства України у Макарівському районі про стягнення боргу за фінансовою допомогою

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Макарівського району звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Макарівському районі Київської області в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ясногородка» як правонаступника КСП «Ясногородка» заборгованість за фінансовою допомогою в сумі 5221,79 грн.

Предметом спору є стягнення із відповідача заборгованості за фінансовою допомогою, наданої відповідно до постанов КМ України № 220 від 26.02.1998р. «Про фінансове забезпечення підготовки сільськогосподарської техніки до проведення весняно-польових робіт» та № 1953 від 10.12.1998р. «Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1999 році».

Представник позивача та прокурор позовні вимоги мотивовано підтримали, просили позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач та представник третьої особи, належно повідомлені про час та дату розгляду справи, у судове засідання неодноразово не з’являлись, клопотань про відкладення слухання справи не надсилали.

Неприбуття в судове засідання представників сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи (частина друга статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України).

Заслухавши пояснення представника позивача та прокурора, всебічно та об’єктивно дослідивши матеріали справи та оцінивши їх в сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково.

ТОВ «Ясногородка» зареєстроване як юридична особа 27 березня 2000 року Макарівською районною державною адміністрацією, ідентифікаційний код 30920745, місцезнаходження: 08061, Київська обл., Макарівський р-н., с. Ясногородка, вул. Свердлова, 28.

Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 07.04.2000р. № 1703/10/10-27 відповідач як платник податків узятий на облік у ДПІ Макарівського району 07.04.2000р. за № 40.

За ТОВ «Ясногородка» як правонаступником КСП «Ясногородка» (відповідно до пункту 1.3 статті 1 Статуту ТОВ «Ясногородка») рахується заборгованість за бюджетними позичками в сумі 5221,79 грн., зокрема основний борг в сумі 2000,00 грн. та пеня в сумі 3221,79 грн.

Управлінням Державного казначейства у Макарівському районі фінансова допомога надавалась відповідачу на виконання постанов КМ України № 220 від 26.02.1998р. «Про фінансове забезпечення підготовки сільськогосподарської техніки до проведення весняно-польових робіт» та № 1953 від 10.12.1998р. «Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1999 році».

Факт виконання УДК у Макарівському район своїх зобов’язань підтверджується наявними у справі копіями платіжних доручень № 6 від 19.03.1999р. на суму 1 000,00 грн. та № 19 від 19.05.1998р. на суму 1 000,00 грн.

Відповідно до договорів укладених між УДК у Макарівському районі та відповідачем, останній зобов’язувався забезпечити повне повернення фінансової допомоги не пізніше 1 жовтня 1998 року та відповідно 1 жовтня 1999 року.

За несвоєчасну сплату боргу, УДК у Сквирському районі нараховано пеню у 2009р. в сумі 3221,79 грн.

09.01.2009р. УДК у Макарівському районі було направлено на адресу ДПІ у Макарівському районі подання № 02-05/196 про стягнення коштів до Державного бюджету України.

Підставою звернення органів Державного казначейства із зазначеними поданнями до органів Державної податкової служби є вимоги п. 4 ст. 17 Бюджетного кодексу України, згідно якого у разі невиконання юридичними особами своїх зобов'язань щодо погашення та обслуговування наданих на умовах повернення кредитів, залучених державою або під державні гарантії, інших гарантованих державою зобов'язань, та стягнення заборгованості перед Державним бюджетом України з наданих підприємствам і організаціям позичок із державного бюджету, позичок, наданих за рахунок коштів, залучених державою або під державні гарантії, плати за користування цими позичками органи стягнення застосовують механізм стягнення цієї заборгованості у порядку, передбаченому законом для стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна боржників.

Відповідно до ст. 21 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2009 рік», органами стягнення заборгованості юридичних осіб перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, визнано органи Державної податкової служби України.

Право органів Державної податкової служби України на звернення до суду з позовами про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами також передбачено п. 11 ст. 10 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні».

П. 30 ст. 2 Бюджетного кодексу України передбачено, що право стягнення до бюджету податків, зборів та інших надходжень надано органам Державної податкової служби.

У зв’язку з тим, що відповідач в судове засідання не з’явився, ніяких пояснень та заперечень щодо предмету позову не надав, суд, при визначенні суми його боргу виходить із наявних у справі доказів та пояснень представника позивача і прокурора.

Оскільки у справі відсутні належні дані щодо своєчасного звернення Управління Державного казначейства у Макарівському районі про стягнення з відповідача суми боргу, то вина ТОВ «Ясногородка» як правонаступника КСП «Ясногородка» у несвоєчасному поверненні боргу не забезпечена доказами, тому у стягненні штрафних санкцій слід відмовити.

За наведених обставин, суд вважає вимоги позивача правомірними і обґрунтованими у частині стягнення суми боргу за фінансовою допомогою в розмірі 2000 грн. 00 коп.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, який в силу пункту 15 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» звільнений від сплати судового збору, а доказів понесення ним інших витрат, пов’язаних з розглядом справи, суду не надано, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159 - 163,167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути на користь державного бюджету із Товариства з обмеженою відповідальністю «Ясногородка» як правонаступника КСП «Ясногородка» ( ідентифікаційний код 30920745 ) 2000 (дві тисячі) грн. 00 коп. бюджетної заборгованості за фінансовою допомогою на рахунок Управління державного казначейства у Макарівському районі МФО 821018, №31133406700385, код ЄДРПОУ 23570013.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Судові витрати розподіляються відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя