
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"01" жовтня 2019 р. Справа № 924/454/19
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Заярнюка І.В., за участю секретаря судового засідання Виноградова Б.С., розглянувши матеріали справи
за позовом комунального підприємства “Спецкомунтранс” м.Кам`янець-Подільський, Хмельницька область
до керуючої компанії “ЖЕО” м. Кам`янець-Подільський, Хмельницька область
про стягнення заборгованість за договором про надання послуг з вивезення побутових відходів в сумі 88 891,68 грн.
Представники сторін: не з`явились
Процесуальні дії по справі.
До господарського суду Хмельницької області 13.05.2019р. надійшла позовна заява комунального підприємства “Спецкомунтранс” м.Кам`янець-Подільський, Хмельницька область до керуючої компанії “ЖЕО” м. Кам`янець-Подільський, Хмельницька область про стягнення заборгованість за договором про надання послуг з вивезення побутових відходів від 01 листопада 2016 року № 117 в сумі 88 891,68грн. (враховуючи заяву про збільшення позовних вимог).
Ухвалою від 16.05.2019р. позовну заяву залишено без руху у зв`язку з її недоліками, а саме: відсутній опис вкладення у цінний лист та відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви. Надано позивачу строк 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків.
Позивач усунув вказані в ухвалі від 16.05.2019р. недоліки. До суду КП “Спецкомунтранс” 24.05.2019р. надіслано заяву про усунення недоліків , фіскальні чеки від 22.05.2019 р., опис вкладення у цінний лист, накладна від 22.05.2019 р.
Ухвалою суду від 31.05.2019р. прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі в порядку розгляду за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 01.07.2019р.
Ухвалою суду від 01.07.2019 року продовжено строк підготовчого провадження у справі №924/454/19 на тридцять днів та відкладено розгляд справи на "23" липня 2019 р.
Ухвалою суду від 23.07.2019 р. відкладено підготовче засідання на "05" серпня 2019 р.
Ухвалою суду від 05.08.2019 р. відкладено підготовче засідання на "29" серпня 2019 р.
Ухвалою суду від 29.08.2019 р. закрито підготовче провадження у справі №924/454/19, призначено справу до судового розгляду по суті на "01" жовтня 2019 року.
Виклад позицій учасників судового процесу, заяви, клопотання.
Позивач звернувся до суду із позовом до керуючої компанії “ЖЕО” про стягнення заборгованості за договором про надання послуг із вивезення побутових відходів від 01.11.2016р. №117 в сумі 88 891,68 грн., посилаючись на доводи, викладені у позові.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що згідно рішення 3 сесії Кам`янець-Подільської міської ради від 24.05.2006р. №104 послугу із вивезення та утилізації твердих побутових відходів віднесено до послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. При цьому, рішенням виконавчого комітету Кам`янець-Подільської міської ради від 25.03.2010р. №379 КП „Спецкомунтранс” було визначено виконавцем послуг із збирання, вивезення та утилізації твердих побутових відходів для всіх категорій споживачів у м. Кам`янець-Подільському.
Позивач вказує, що рішенням виконавчого комітету Кам`янець-Подільської міської ради від 29.11.2012р. №2179 встановлено скорегований тариф на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів та внесено зміни до рішення виконавчого комітету від 23.12.2010р. №1928 „Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій”.
На підставі цього рішення між КП „Спецкомунтранс” та відповідачем підписано договір від 01.11.2016р. №117 про надання послуг з вивезення побутових відходів.
У відповідності до п.1 вказаного договору виконавець взяв на себе зобов`язання згідно з графіком надавати послуги з вивезення побутових відходів, а замовник своєчасно оплачувати послуги за встановленими тарифами.
Всього станом на 19.05.2019р. за період із грудень 2018р. по червень 2019р включно відповідачу було надано послуг на суму 88 891,68 грн., що підтверджується поданим в матеріали справи карткою особового рахунку платника, розрахунком заборгованості.
Позивач посилається на Закон України „Про житлово-комунальні послуги”, який визначає основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між виконавцями та споживачами, їх взаємні права та обов`язки.
Представники сторін у судове засідання не з`явились, про причини неявки суд не повідомили.
Сторони про розгляд справи були повідомлені ухвалою суду від 23.08.2019р., направленою на адресу місцезнаходження позивача та відповідача, зазначені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Згідно із ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Зазначені ухвали отримані відповідачем, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення (від 03.09.2019р.).
Згідно із ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
Комунальне підприємство „Спецкомунтранс”, м. Кам`янець-Подільський як юридична особа внесене до Єдиного державного реєстру, що підтверджується Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців. Керуюча компанія “ЖЕО” м. Кам`янець-Подільський як юридична особа внесена до Єдиного державного реєстру, що підтверджується Витягом із ЄДРПОУ від 27.09.2019р. №1005791949.
Рішенням Кам`янець-Подільської міської ради №104 від 24.05.2006р. „Про затвердження тарифів на житлові послуги” послуга з вивезення та утилізації твердих побутових відходів визначена як доплата до вартості квартирної плати та плати за утримання будинків і прибудинкових територій.
Рішенням виконавчого комітету Кам`янець-Подільської міської ради № 379 від 25.03.2010р. Комунальне підприємство „Спецкомунтранс” визнано виконавцем послуг із збирання, вивезення та утилізації твердих побутових відходів для всіх категорій споживачів у м. Кам`янці-Подільському.
Рішенням виконавчого комітету Кам`янець-Подільської міської ради №2179 від 29.11.2012р. встановлено скорегований тариф на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів. Згідно додатку 1 до цього рішення тариф 1м.куб. (з ПДВ) по наданню послуг з вивезення та утилізації твердих побутових відходів для житлових організацій склав 22,39 грн., тариф за 1 м. АДРЕСА_1 . (з ПДВ) – 0,286 грн.
На підставі рішення виконавчого комітету Кам`янець-Подільської міської ради №521 від 18.05.2017р. було встановлено тариф за 1м.куб. (з ПДВ) по наданню послуг з вивезення та утилізації твердих побутових відходів.
01.11.2016р. між Комунальним підприємством „Спецкомунтранс” (далі-виконавець) та Керуючою компанією “ЖЕО” м. Кам`янець-Подільський (далі - замовник) було укладено Договір №117, згідно п.1 якого виконавець зобов`язується згідно із графіком надавати послуги із вивезення побутових відходів, а замовник зобов`язується своєчасно оплачувати послуги за встановленими тарифами у строк і на умовах, передбачених цим договором на підставі договору від 12.05.2016р. на надання послуг з вивезення побутових відходів на території міста Кам`янець-Подільського та відповідно до схеми санітарного очищення.
Відповідно до п.4 договору для вивезення побутових відходів за контейнерною схемою використовуються технічно справні контейнери місткістю 0,75 куб. метрів, що належать виконавцю.
Обсяг надання послуг розраховується виконавцем на підставі норм затверджених органом місцевого самоврядування. Розрахунок обсягів і вартості послуг згідно норм 36 936,40 м2 х 0,283 грн. = 10 453,01 грн. в місяць (п.п.8, 9 договору).
Згідно п.10 договору розрахунковим періодом є календарний місяць. Тариф на момент укладення договору 22,39 за 1 куб. м., затверджений рішенням міської ради від 29.11.2012 за №2179 „Про встановлення скорегованого тарифу на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів” (п. 11 договору).
Розрахунок проводиться щомісячно до 20 числа поточного місяця, за попередній місяць (п.12 договору).
Договір діє із 01.11.2016р. по 01.11.2017р. і набирає чинності з дня його підписання. Договір вважається таким, що продовжений, якщо за місяць до закінчення строку його дії, одна із сторін не заявила про відмову від договору або його перегляд (п.п.29, 30 договору). Договір підписано представниками сторін та скріплено їх печатками.
Також надано позивачем у матеріали справи додаткову угоду № 1 від 01.06.2017р. щодо внесення зміни до п. 11 договору із викладенням його у наступній редакції: « Тариф з 01.06.2017 року становить 0,446 грн. за 1 м.кв., затверджений рішенням виконавчого комітету Кам`янець-Подільської міської ради № 521 від 18 травня 2017 року. Інші умови Договору та Додатків до нього, не зазначені у даній Додатковій угоді, залишаються без змін. Додаткова угода набирає чинності з 01.06.2017 року.
Позивачем у матеріали справи надано доповнення до договору № 117 від 01.11.2016 р. про внесення змін до п. 12 договору № 117 від 01.11.2016 р. та викладення його в такій редакції: розрахунок проводиться щомісячно до 30 числа поточного місяця, за попередній місяць. Крім частини розрахунку яка входить в нарахування по пільгам та субсидіям, та перераховується на рахунок КП «Спецкомунтранс» не пізніше ніж через дві доби від того часу як були отримані КК «ЖЕО» від Департаменту соціального захисту населення Кам-Под. міської ради у вигляді взаємозаліків або перерахування кошті на рахунок.
Доповненням до договору № 117 від 01.11.2016 р. на підставі протоколу рішення загально будинкових зборів мешканців житлового будинку по вул АДРЕСА_2 про обрання управителя “УК “Добробут” , загальна площа квартир - 4461 кв. м. з 01.02.2019 року сторонами погоджено внести зміни до п.9 договору № 117 від 01.11.2016 та викласти його в такій редакції: розрахунок обсягів і вартості послуг згідно норм від загальної площі квартир: 31 046 кв.м*0,446 = 13 846,52 грн. в місяць.
Доповненням до договору № 117 від 01.11.2016 р. на підставі - акту прийму-передачі житлового будинку по АДРЕСА_3 з управління КК ЖЕО в управління КП “УК “Добробут”, загальна площа квартир будинку 6043,70 м. кв., з 01.04.2019 року внесено зміни до п.9 договору № 117 від 01.11.2016 та викладено його в такій редакції: розрахунок обсягів і вартості послуг згідно норм від загальної площі квартир: 25 002,30 кв.м. х 0,446 грн. = 11 151,03 грн. в місяць
На виконання умов договору позивачем надавались послуги із вивезення побутових відходів, що підтверджено доданими до матеріалів справи картками особового рахунку платника за 29.12.2018р., за 29.12.2018- 30.06.2019 на загальну суму 88 891,96 грн. (акт здачі приймання робіт (надання послуг) від 26.06.2019р. на суму 7224,62 грн., від 29.12.2018р. на суму 15 836,12грн., від 26.02.2019р. на суму 15 836,12грн., від 28.02.2019р. на суму 15 836,12грн., від 27.03.2019р. на суму 11 856,92грн., від 27.05.2019р. на суму 11 151,03грн., від 26.04.2019р. на суму 11 151,03грн.).
У зв`язку із несплатою боргу, позивач звернувся до відповідача із претензійним листом від 17.04.2019р. №18, згідно якого просив погасити заборгованість в сумі 59 365,28 грн. у строк до 08.05.2019р. Відповідь на казаний лист в матеріалах справи відсутня.
Оскільки заборгованість відповідачем не сплачена, позивач звернувся із позовом про стягнення із відповідача 88 891,68грн. (враховуючи заяву про збільшення позовних вимог) заборгованості станом на 19.05.2019р. відповідно до укладеного між сторонами договору.
Норми права, застосовані судом, оцінка доказів, аргументів, наведених учасниками справи, та висновки щодо порушення, не визнання або оспорення прав чи інтересів, за захистом яких мало місце звернення до суду.
Згідно ст.11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно ст.174 Господарського кодексу України господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
У відповідності до ст.11 та ст.509 ЦК України однією з підстав виникнення, цивільних прав та обов`язків сторін є укладення між ними договору. В силу зобов`язання боржник зобов`язаний вчинити на користь кредитора певну дію, в тому числі сплатити борг, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку, тобто сплати боргу.
Згідно ст.901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до „Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів” затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2006р. №1010, до послуг належать операції поводження з побутовими відходами (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення), що здійснюються у населеному пункті згідно з правилами благоустрою, затвердженими органом місцевого самоврядування. Тарифи на послуги - грошовий вираз витрат із збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізації, знешкодження та захоронення 1 куб. метра або 1 тонни (за наявності вагового обладнання) побутових відходів, розрахований на основі економічно обґрунтованих планованих витрат з урахуванням планованого прибутку та податку на додану вартість.
Зі змісту п.2 „Правил надання послуг з вивезення побутових відходів” затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008р. №1070 вбачається, що побутовими є відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (крім відходів, пов`язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення. Твердими відходами є залишки речовин, матеріалів, предметів, виробів, товарів, продукції, що не можуть у подальшому використовуватися за призначенням.
Відповідно до ст.ст. 12, 13 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах. Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до закону. Такі договори можуть затверджуватися окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір та колективний договір про надання комунальних послуг) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач, колективний споживач). Договір про надання комунальної послуги укладається між виконавцем відповідної послуги та споживачем або особою, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача, або з управителем багатоквартирного будинку з метою постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку. Виконавець комунальної послуги, який займає монопольне становище на ринку, за наявності у нього технічних можливостей надання комунальної послуги не вправі відмовити в укладенні відповідного договору споживачеві чи іншій особі, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача, якщо інше не передбачено законом. Договір про надання комунальних послуг укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк. З пропозицією про укладання договору про надання комунальних послуг або внесення змін до нього може звернутися будь-яка сторона, надавши письмово другій стороні проект відповідного договору (змін до нього), складений згідно з типовим договором.
Із матеріалів справи слідує, що згідно рішення Кам`янець-Подільської міської ради №104 від 24.05.2006р. послуга з вивезення та утилізації твердих побутових відходів віднесена до вартості квартирної плати та плати за утримання будинків і прибудинкових територій, як окрема комунальна послуга не була визначена.
Згідно із п.5 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. №869 „Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги” калькуляційною одиницею є 1 кв.м. загальної площі, що перебуває у власності або наймі фізичної особи чи юридичної особи.
Оскільки послуга з вивезення побутових відходів входить до складу послуги із утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, то відповідно її вартість входить до вартості послуги із утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та повинна визначатись з розрахунку на 1 кв.м. площі будинку з урахуванням тарифу на вивезення 1 куб.м. побутових відходів.
При цьому, рішенням виконкому Кам`янець-Подільської міської ради №379 від 25.03.2010р. було визнано Комунальне підприємство „Спецкомунтранс” виконавцем послуг із збирання, вивезення та утилізації твердих побутових відходів для всіх категорій споживачів у м. Кам`янці-Подільському.
Рішенням виконкому Кам`янець-Подільської міської ради №2179 від 29.11.2012 р. встановлено скорегований тариф на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів. Згідно додатку 1 до цього рішення тариф 1м.куб. (з ПДВ) по наданню послуг з вивезення та утилізації твердих побутових відходів для житлової організації склав – 22,39 грн., тариф за 1 м. АДРЕСА_1 . (з ПДВ) – 0,286 грн.
На підставі рішення виконавчого комітету Кам`янець-Подільської міської ради №521 від 18.05.2017р. було встановлено тариф за 1м.куб. (з ПДВ) по наданню послуг з вивезення та утилізації твердих побутових відходів.
Статтею 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк. Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України одностороння відмова від виконання зобов`язання і одностороння зміна умов договору не допускається.
Відповідно до вимог ст.612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив зобов`язання, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Статтею 530 ЦК України визначено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Із матеріалів справи слідує, що на виконання умов договору про надання послуг із вивезення побутових відходів від 01.11.2016р. №117 позивачем за період із грудня 2018 по червень 2019 включно (період, за який заявляється стягнення заборгованості) надавались послуги по вивезенню твердих побутових відходів, накопичених на об`єктах відповідача, на загальну суму 88 891,68 грн., що підтверджено доданими до матеріалів справи картками особового рахунку платника від 06.10.2016р. за 29.12.2018р., за 29.12.2018- 30.06.2019, актами здачі приймання робіт (надання послуг) від 26.06.2019р. на суму 7224,62 грн., від 29.12.2018р. на суму 15 836,12грн., від 26.02.2019р. на суму 15 836,12грн., від 28.02.2019р. на суму 15 836,12грн., від 27.03.2019р. на суму 11 856,92грн., від 27.05.2019р. на суму 11 151,03грн., від 26.04.2019р. на суму 11 151,03грн.).
Відтак, суд вважає правомірною заявлену позивачем до стягнення заборгованість в розмірі 88 891,68 грн., що узгоджується із матеріалами справи.
Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (SERYAVIN AND OTHERS v. UKRAINE, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).
Приписами ст. ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно із ст. ст. 78, 79 Господарського процесуального кодексу України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Підсумовуючи наведене, суд задовольняє позовні вимоги комунального підприємства “Спецкомунтранс” м.Кам`янець-Подільський, Хмельницька область до керуючої компанії “ЖЕО” м. Кам`янець-Подільський, Хмельницька область про стягнення заборгованість за договором про надання послуг з вивезення побутових відходів в сумі 88 891,68 грн.
Розподіл судових витрат між сторонами.
Судовий збір за розгляд справи відповідно до ст. 129 ГПК України покладається на відповідача у зв`язку із задоволенням позову.
Керуючись ст. ст. 73-74, 76-79, 86, 129, 233, 237-238, 242 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд
ВИРІШИВ:
Позов комунального підприємства “Спецкомунтранс” м.Кам`янець-Подільський, Хмельницька область до керуючої компанії “ЖЕО” м. Кам`янець-Подільський, Хмельницька область про стягнення заборгованість в сумі 88 891,68 грн. задовольнити.
Стягнути із керуючої компанії “ЖЕО” (32300, м. Кам`янець-Подільський, вул. Північна,81р. (код ЄДРПОУ 40520420) на користь Комунального підприємства „Спецкомунтранс” (32300, м. Кам`янець-Подільський Хмельницька область, вул. Гунська, 7 (код ЄДРПОУ 33409809) 88 891,68 грн. (вісімдесят вісім тисяч вісімсот дев`яносто одну гривню 68 коп.) заборгованості за послуги із вивезення побутових відходів, 1921 грн. (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна гривня 00 коп.) витрат по оплаті судового збору.
Видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ст. 241 ГПК України)
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ст. 256 ГПК України).
Апеляційна скарга подається в порядку визначеному ст. 257 ГПК України до Північно-західного апеляційного господарського суду.
Повне рішення складено 01.10.2019р.
Суддя І.В. Заярнюк
Віддрук. 3 прим.:
1 - до справи,
2 - позивачу (32300, вул. Гунська, 7, м. Кам`янець-Подільський, Хмельницька область).
3 - відповідачу (32300,вул. Північна, 81р., м. Кам`янець-Подільський, Хмельницька область),
Всім рек. з пов. про вруч