Рішення № 84629819, 30.09.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.09.2019
Номер справи
640/2713/19
Номер документу
84629819
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

30 вересня 2019 року № 640/2713/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 до третя особа: 1. Голосіївського районного у місті Києві військового комісаріату, 2. Військово-лікарської комісії Голосіївського району міста Києва, 3. Призовної комісії Голосіївського району міста Києва Бородянський районний військовий комісаріат Київської області про визнання протиправними та скасування дій, визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії, ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Голосіївського районного у місті Києві військового комісаріату (далі - відповідач 1), Військово-лікарської комісії Голосіївського району міста Києва (далі - відповідач 2), Призовної комісії Голосіївського району міста Києва (далі - відповідач 3) про:

- визнання протиправним та скасування дій Голосіївського районного у місті Києві військового комісаріату від 07.12.2018 року щодо взяття на військовий облік ОСОБА_1 у Голосіївському районному у місті Києві військовому комісаріаті;

- зобов`язання Голосіївський районний у місті Києві військовий комісаріат зняти ОСОБА_1 з військового обліку у призовній дільниці Голосіївського району міста Києва та повернути особову справу до Бородянського районного військового комісаріату Київської області для повторного взяття на військовий облік;

- визнання протиправним та скасування рішення (індивідуальний акт) військово-лікарської комісії Голосіївського району м. Києва від 07.12.2018 року про придатність ОСОБА_1 до військової служби, на підставі якого призовною комісією Голосіївського району м. Києва було прийнято рішення про придатність ОСОБА_1 до військової служби і призов його на військову службу;

- визнання протиправним та скасування рішення (індивідуальний акт) призовної комісії Голосіївського району м. Києва від 07.12.2018 року про придатність ОСОБА_1 до військової служби і призов на строкову військову службу.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивача всупереч його волі, без дотримання вимог чинного законодавства, було знято з військового обліку у Бородянському районному військовому комісаріаті Київської області та протиправно взято на військовий облік у Голосіївський районний у місті Києві військовий комісаріат.

Вказані протиправні дії стали підставою для прийняття Військово-лікарською комісією Голосіївського району міста Києва рішення про придатність позивача до військової служби, та про його призов на строкову військову службу.

Таке рішення відповідача 2 позивач вважає протиправним та таким, що не відповідає дійсному стану здоров`я позивача, оскільки згідно рішення комісії Бородянського районного військового комісаріату Київської області його було звільнено від призову на строкову військову службу за станом здоров`я.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.03.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику сторін) та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Вказаною ухвалою суду відповідачу надано п`ятнадцятиденний строк з дня вручення йому даної ухвали надати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, або заяву про визнання позову.

Одночасно вказаною ухвалою до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача залучено Бородянський районний військовий комісаріат Київської області та запропоновано останньому подати до суду письмові пояснення з приводу заявлених позовних вимог.

Станом на час вирішення справи, відповідачами відзиву подано не було, так само, як і заяв про визнання позову.

Третя особа також не скористалася правом на надання письмових пояснень щодо змісту позовних вимог.

Відповідно до ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться (ч. 8 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України).

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно даних його паспорта з 18.07.2015 року був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

17.07.2015 року позивача взято на військовий облік Бородянським районним військовим комісаріатом Київської області.

Згідно Витягу з книги протоколів районної комісії приписки від 01 жовтня 2015 року (протокол №10) ОСОБА_1 , 1996 р.н., згідно ст. 14 ч. 10 п. 4 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» визнано непридатним до військової служби в мирний час, обмежено придатним у воєнний та визнано таким, що підлягає взяттю на облік військовозобов`язаних.

В подальшому, 07.12.2018 року ОСОБА_1 , взято на військовий облік призовників Голосіївського районного у місті Києві військового комісаріату.

Рішенням військово-лікарської комісії Голосіївського району м. Києва від 07.12.2018 року ОСОБА_1 визнано придатним до військової служби в Збройних Силах України.

07.12.2019 року, на підставі вказаного рішення, призовною комісією Голосіївського району м. Києва було прийнято рішення про придатність ОСОБА_1 до військової служби і призов його на військову службу.

Вважаючи протиправними дії відповідача 1 щодо взяття позивача на військовий облік, що в свою чергу потягнуло за собою прийняття відповідачами 2 та 3 неправомірних рішень про придатність його до військової служби та призов на військову службу, ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв`язку з виконанням ними конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначено Законом України «Про військовий обов`язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-XII (далі - Закон №2232).

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону №2232 захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України. Згідно з ч.2 ст.1 Закону №2232 військовий обов`язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Частиною 3 ст.1 Закону №2232 передбачено, що військовий обов`язок включає підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов`язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Відповідно до ч.9 ст.1 Закону №2232 щодо військового обов`язку громадяни України поділяються на такі категорії: допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць; призовники - особи, приписані до призовних дільниць; військовослужбовці - особи, які проходять військову службу; військовозобов`язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави; резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний та воєнний час.

Згідно з абз.1 ч.10 ст.1 Закону №2232 громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України чи проходять службу у військовому резерві, зобов`язані: прибувати за викликом районного (міського) військового комісаріату для оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов`язаних; проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) військового комісаріату; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов`язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Відповідно до ч.1 ст.15 Закону №2232 на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров`я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (далі - громадяни призовного віку).

Механізм організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов`язаних (далі - військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, виконавчими органами сільських, селищних, міських рад та виконавчими апаратами районних, обласних рад (далі - державні органи), військовими комісаріатами, військовими частинами, підприємствами, установами, організаціями та закладами освіти незалежно від їх підпорядкування та форми власності (далі - підприємства, установи та організації) регулюється постановою Кабінету Міністрів України № 921 від 07.12.2016 р. «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов`язаних» (далі - Порядок №921).

Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку №921 військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави та полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, підприємств, установ та організацій щодо фіксації, накопичення та аналізу військово-облікових даних призовників і військовозобов`язаних із відображенням їх у військово-облікових документах, а також здійснення контролю за дотриманням призовниками і військовозобов`язаними, посадовими особами державних органів, підприємств, установ та організацій встановлених правил військового обліку.

Військовий облік ведеться з метою забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил та інших військових формувань, утворених відповідно до законів, особовим складом у мирний час та особливий період.

Пункти 15, 16 Порядку №921 визначають, що військовий облік здійснюється з урахуванням встановлених в Україні правил реєстрації місця проживання фізичних осіб, організовується і безпосередньо ведеться державними органами, а також підприємствами, установами та організаціями, в яких призовники і військовозобов`язані працюють (навчаються).

Військовий облік ведеться на підставі паспорта громадянина України та таких військово-облікових документів: для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці; для військовозобов`язаних - військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов`язаного.

Відповідно до ч. 3 ст. 33 Закону №2232 військовий облік усіх призовників і військовозобов`язаних ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.

Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 37 Закону №2232 взяттю на військовий облік призовників та військовозобов`язаних у районних (міських) військових комісаріатах підлягають громадяни України: 1) на військовий облік призовників: приписані до призовних дільниць; які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання; які набули громадянства України і згідно з цим Законом підлягають приписці до призовних дільниць.

При цьому, відповідно до ч. 3 вказаної статті призовники та військовозобов`язані після прибуття до нового місця проживання зобов`язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.

Відповідно до абз. 1-3 п. 56 Порядку №921 районні (міські) військові комісаріати, серед іншого: організовують та ведуть військовий облік на відповідній території; здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників і військовозобов`язаних у випадках, передбачених законодавством.

У свою чергу, абзац 17 пункту 56 Порядку №921 передбачає, що персонально-якісний облік призовників і військовозобов`язаних ведеться районними (міськими) військовими комісаріатами шляхом обліку персональних та службових даних призовників і військовозобов`язаних, які узагальнюються в особових справах призовників або в облікових картках військовозобов`язаних та реєструються в Єдиному державному реєстрі військовозобов`язаних.

Порядок приписки громадян до призовних дільниць, ведення військового обліку призовників та взаємодію військових комісаріатів з державними органами та органами місцевого самоврядування з питань виконання громадянами правил військового обліку регулюється Положенням про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 р. № 352 (далі - Положення № 352).

Відповідно до п. 42 вказаного Положення для зняття з військового обліку призовник зобов`язаний особисто з`явитися до районного військового комісаріату і подати письмову заяву, в якій зазначається причина зняття з військового обліку та точна адреса нового місця проживання, і у разі потреби подати відповідні документи.

Дозвіл на зняття призовників з військового обліку дається районним військовим комісаром або особою, яка його заміщає. На поданій призовником заяві обов`язково зазначається, з якої причини і на підставі яких документів видано дозвіл на зняття його з військового обліку.

З військового обліку призовників знімаються особи, що:

вибувають в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України у зв`язку із зміною місця проживання;

вибувають за межі України на строк понад три місяці;

згідно з рішеннями комісії з питань приписки або призовної комісії взяті на облік військовозобов`язаних;

отримали військові звання офіцерського складу після проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.

При цьому, згідно п. 43 Положення зняття з військового обліку призовників у районному військовому комісаріаті проводиться в такому порядку:

з відповідної картотеки вилучається особова справа призовника, а в його обліковій картці робиться відмітка про зняття з військового обліку із зазначенням дати та адреси місця вибуття. У графі 5 обліково-алфавітної книги зазначається дата зняття з військового обліку, назва району, міста чи іншого населеного пункту, куди вибуває призовник. Особова справа призовника переміщується до картотеки справ призовників, знятих з військового обліку;

у посвідченні про приписку до призовної дільниці ставиться штамп про зняття з військового обліку, після чого посвідчення повертається призовнику. Прибувши до нового місця проживання призовник зобов`язаний у семиденний термін з`явитися до районного військового комісаріату і стати на військовий облік;

після одержання запиту від районного військового комісаріату за новим місцем проживання особова справа призовника разом з медичною карткою і вкладкою до неї протягом не більш як п`яти днів надсилається до відповідного районного військового комісаріату. У графі 5 обліково-алфавітної книги робляться відмітки про відправлення особової справи призовника із зазначенням дати, вихідного номера і назви районного військового комісаріату, до якого вона відправлена. Заява призовника про зняття з військового обліку і запит районного військового комісаріату про надіслання його особової справи за новим місцем проживання підшиваються у відповідну справу, яка ведеться районним військовим комісаріатом і зберігається 8 років.

Якщо в місячний термін після зняття з військового обліку від відповідного районного військового комісаріату не надійшов запит про надіслання особової справи призовника за новим місцем проживання, районний військовий комісар, який зняв призовника з військового обліку, повинен уточнити причини затримки і організувати розшук такого призовника.

Пунктом 46 вказаного Порядку передбачено, що у разі вибуття призовників без зняття з військового обліку або неприбуття їх для взяття на військовий облік за новим місцем проживання військові комісаріати повинні вживати негайних заходів до розшуку таких призовників через батьків, органи внутрішніх справ, навчальні заклади та інші організації. Документація щодо розшуку призовників підшивається в їх особові справи.

Таким чином, беручи до уваги вказані вище норми чинного законодавства, позивач, як громадянин, на якого покладається військовий обов`язок, підлягає взяттю на військовий облік призовників з урахуванням реєстрації його місця проживання.

Матеріалами справи встановлено, що зареєстрованим місцемпроживання позивача з 18.07.2015 року, відповідно до його паспортних даних є: АДРЕСА_1 .

Згідно посвідчення про приписку, ОСОБА_1 з 17.07.2015 року взятий на військовий облік Бородянським районним військовим комісаріатом Київської області.

Під час розгляду справи судом не було встановлено факту зміни місцяпроживання позивача, а жодні докази, які б спростовували вказану обставину в матеріалах справи відсутні.

Відповідно до наданих третьою особою копій документів, на виконання ухвали суду від 19.06.2019 року, зокрема витягу з алфавітної книги за 1996 рік, встановлено, що навпроти даних позивача міститься відмітка « 01.10.2015, Голосіївський РВК, вих № 3901».

У той же час, Бородянським РВК у Київській області не надано письмової заяви позивача про зняття з військового обліку, з зазначенням відповідних причин такого зняття, та її погодження військовим комісаром, як того вимагає п. 42 Положення № 352, а в копії посвідчення про приписку позивача відсутні дані (штамп) про зняття його з військового обліку.

При цьому, з наявного в матеріалах справи листа Голосіївського районного у місті Києві військового комісаріату від 17.12.2018 року вих. № 2/3/3366, вбачається, що ОСОБА_1 був взятий 07.12.2018 року на військовий облік призовників Голосіївського районного у місті Києві військового комісаріату. Підставою такого взяття, як зазначив відповідач 1 стало повідомлення військового комісара Бородянського РВК, в якому просив розшукати призовника та поставити на військовий облік.

У той же час, таких даних третьою особою надано не було.

Таким чином, оскільки ОСОБА_1 заперечує добровільне зняття з військового обліку в Бородянському РВК у Київській області, а судом під час розгляду даної справи не встановлено вчинення ним у військовому комісаріаті відповідних дій, які передбачають таке зняття, суд приходить до переконання, що відповідачем 1 (Голосіївським районним у місті Києві військовим комісаріатом) позивача на військовий облік було взято з порушенням вимог чинного законодавства, у зв`язку із чим такі дії підлягають визнанню протиправними.

При цьому, в частині заявлених позивачем вимог про скасування таких дій, суд відмовляє з огляду на неналежно обраний позивачем спосіб захисту та вирішення вказаної вимоги у спосіб, встановлений вище.

У той же час, не може бути задоволеною вимога позивача про зобов`язання Голосіївський районний у місті Києві військовий комісаріат зняти його з військового обліку у призовній дільниці Голосіївського району міста Києва та повернути особову справу до Бородянського районного військового комісаріату Київської області для повторного взяття на військовий облік, з огляду на наступне.

Як було зазначено вище, для зняття з військового обліку призовник зобов`язаний особисто з`явитися до районного військового комісаріату і подати письмову заяву, в якій зазначається причина зняття з військового обліку та точна адреса нового місця проживання, і у разі потреби подати відповідні документи. Дозвіл на зняття призовників з військового обліку дається районним військовим комісаром або особою, яка його заміщає. На поданій призовником заяві обов`язково зазначається, з якої причини і на підставі яких документів видано дозвіл на зняття його з військового обліку (п. 42 Положення № 352).

Згідно п. 40 Положення № 352 взяття на військовий облік призовників, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) або з-за кордону, проводиться на підставі письмової заяви, поданої ними на ім`я районного військового комісара.

Тобто, зняття та взяття на військовий облік здійснюється лише за особистої участі призовника, за умови вчинення ним відповідних дій.

Суд звертає увагу на ту обставину, що позивачем в позовній заяві не наведено жодних обставин, які б свідчили про звернення ОСОБА_1 з відповідною заявою про зняття з військового обліку до Голосіївського РВК та вчинення останнім протиправної бездіяльності з її розгляду.

Відтак, вимога про зобов`язання відповідача вчинити певні дії за відсутності порушення прав позивача внаслідок протиправної бездіяльності суб`єкта владних повноважень буде суперечити завданням та основним засадам адміністративного судочинства визначеним у ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Щодо вимоги про визнання протиправним та скасування рішення (індивідуальний акт) військово-лікарської комісії Голосіївського району м. Києва від 07.12.2018 року про придатність ОСОБА_1 до військової служби, на підставі якого призовною комісією Голосіївського району м. Києва було прийнято рішення про придатність ОСОБА_1 до військової служби і призов його на військову службу, суд зазначає наступне.

Частиною 2 ст.2 Закону №2232 передбачено, що проходження військової служби здійснюється: громадянами України - у добровільному порядку (за контрактом) або за призовом; іноземцями та особами без громадянства - у добровільному порядку (за контрактом) на посадах, що підлягають заміщенню військовослужбовцями рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України.

Громадяни України, які приписуються до призовних дільниць, направляються для підготовки до військової служби, особи, які призиваються або приймаються на військову службу, приймаються на службу у військовому резерві, та військовозобов`язані, призначені для комплектування посад за відповідними військово-обліковими спеціальностями під час проведення мобілізації, проходять обов`язковий медичний огляд.

Порядок проходження медичного огляду затверджується Міністерством оборони України та центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров`я. Перелік військово-облікових спеціальностей затверджується Міністерством оборони України (ч.12 ст.12 Закону №2232).

Наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення №402, в редакції, яка була чинна на момент виникнення спірних відносин).

Відповідно до п.1.1 розділу І Положення №402 військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров`я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов`язаних, установлює причинний зв`язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Згідно з п.1.2 розділу І Положення №402 військово-лікарська експертиза - це: медичний огляд допризовників, призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби); військовозобов`язаних, офіцерів запасу, які призиваються на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, резервістів (кандидатів у резервісти); громадян, які приймаються на військову службу за контрактом; кандидатів на навчання у вищих військово-навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів Міністерства оборони України (далі - ВВНЗ), учнів військових ліцеїв; колишніх військовослужбовців; працівників Збройних Сил України, які працюють у шкідливих та небезпечних умовах праці та залучаються до роботи з джерелами іонізуючого випромінювання (далі - ДІВ), компонентами ракетного палива (далі - КРП), джерелами електромагнітних полів (далі - ЕМП), лазерного випромінювання (далі - ЛВ), мікроорганізмами I - II груп патогенності; працівників допоміжного флоту Військово-Морських Сил Збройних Сил України (далі - ВМС Збройних Сил України); визначення ступеня придатності до військової служби, навчання у ВВНЗ, роботи за фахом; установлення причинного зв`язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) військовослужбовців, військовозобов`язаних, резервістів.

Пунктом 2.1 розділу І Положення №402 передбачено, що для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).

Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв`язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця.

Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов`язкові до виконання.

Відповідно до п.2.2 розділу І Положення №402 штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать: Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК); ВЛК регіону; ВЛК евакуаційного пункту; ВЛК пересувної госпітальної бази.

Штатні ВЛК комплектуються лікарями із клінічною підготовкою за однією з лікарських спеціальностей (терапія, хірургія, неврологія, психіатрія, оториноларингологія, офтальмологія, організація охорони здоров`я тощо), з досвідом роботи у військових частинах та лікувальних закладах.

Залучати особовий склад штатних ВЛК для вирішення питань та завдань, не пов`язаних із військово-лікарською експертизою, забороняється.

Суд зазначає, що відповідно до п. 2.10. розділу І Положення №402 ВЛК військового комісаріату створюється у районному (міському) військовому комісаріаті в установленому законодавством порядку за узгодженням із заінтересованими органами.

Для керівництва і контролю за діяльністю цих комісій у військових комісаріатах Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва створюються відповідно Кримська республіканська, обласні та Київська міська ВЛК в установленому законодавством порядку за узгодженням із заінтересованими органами.

Головою ВЛК районного (міського) військового комісаріату призначається лікар, найбільш підготовлений та досвідчений з питань військово-лікарської експертизи, наказом районного військового комісара після погодження з головним лікарем районної (міської) лікарні, головою ВЛК обласного військового комісаріату, Автономної Республіки Крим, Київського міського військового комісаріату.

ВЛК військового комісаріату має право приймати постанови відповідно до цього Положення.

ВЛК військового комісаріату Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва мають право переглядати постанови ВЛК районного (міського) військового комісаріату, крім постанов, які згідно з цим Положенням підлягають розгляду, контролю та затвердженню ЦВЛК, ВЛК регіону.

Пунктом 1.1 розділу ІІ Положення №402 передбачено, що медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров`я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров`я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов`язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях у мирний та воєнний час.

Медичний огляд проводиться ВЛК з метою визначення придатності, зокрема, до військової служби допризовників, призовників, військовозобов`язаних, резервістів (кандидатів у резервісти).

Постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров`я (далі - ТДВ) (додаток 3).

Розклад хвороб розроблений відповідно до вимог Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров`я 10-го перегляду (далі - МКХ-10) (п.1.2 розділу ІІ Положення №402).

Відповідно до п.1.4 розділу ІІ Положення №402 медичний огляд контингентів, зазначених у пункті 1.2 розділу I цього Положення, проводиться в порядку, визначеному таблицею. Так, відповідно до таблиці медичний огляд громадян під час приписки до призовних дільниць та призову на строкову військову службу здійснюється лікарями, які залучаються з лікувально-профілактичних закладів.

Згідно з п.2.1 розділу ІІ Положення №402 організація медичного огляду призовників і допризовників покладається на районні (міські) комісії з питань приписки і районні (міські) призовні комісії, в областях - на обласні призовні комісії та призовні комісії Автономної Республіки Крим і міста Києва.

Пунктом 2.2 розділу ІІ Положення №402 визначено, що медичний огляд призовників проводиться на призовних дільницях районних (міських) військових комісаріатів лікарями, які залучаються з місцевих лікувальних закладів рішенням керівника місцевої державної адміністрації, на збірних пунктах Автономної Республіки Крим, обласних, Київського міського військових комісаріатів - лікарями медичного відділення тимчасового штату збірного пункту, які залучаються з лікувальних закладів відповідних управлінь охорони здоров`я.

Кожний призовник оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за наявності медичних показань і лікарями інших спеціальностей.

Безпосередньо керує роботою медичного персоналу, що залучається для медичного огляду призовників, лікар - член призовної комісії (комісії з питань приписки), який призначається з числа найбільш кваліфікованих лікарів-спеціалістів та має необхідні знання і досвід у галузі військово-лікарської експертизи. Кандидатура лікаря - члена районної призовної комісії (комісії з питань приписки) погоджується з лікарем - членом обласної призовної комісії (начальником медичного відділення тимчасового штату обласного збірного пункту).

Відповідно до п.2.6 розділу ІІ Положення №402 оцінка стану здоров`я та придатності до військової служби проводиться у відповідності з графою I Розкладу хвороб та графами 1 - 11 ТДВ "А".

Згідно з п.2.7 розділу ІІ Положення №402 під час огляду призовників лікарі визначають стан їх здоров`я та ступінь придатності до військової служби. При цьому враховуються характер захворювання або фізичної вади, ступінь їх розвитку, функціональних порушень, а також освіта, спеціальність, фактична працездатність оглянутого та вимоги, які ставить військова служба до стану здоров`я у тому чи іншому виді Збройних Сил України, роді військ.

Пунктом 2.8 розділу ІІ Положення №402 визначено, що після закінчення огляду кожний лікар записує в облікову картку призовника (на збірному пункті - у Картку медичного огляду призовника на збірному пункті (додаток 8)) висновок про придатність (тимчасову непридатність або повну непридатність) до строкової військової служби, відповідну статтю Розкладу хвороб, дату огляду та підписує висновок із зазначенням свого прізвища та ініціалів і скріплює особистою печаткою. За результатами медичного огляду спеціалістами лікар - член призовної комісії приймає підсумкове рішення щодо придатності призовника за станом здоров`я до військової служби та служби в тому чи іншому роді військ, що скріплюється його підписом та особистою печаткою лікаря.

На призовників, у яких виявлені захворювання або відхилення від норми, що обмежують придатність за родами військ або визначають їх тимчасово непридатними та непридатними до строкової військової служби, оформлюється Висновок лікаря. Висновок підписується лікарем з обов`язковим зазначенням дати огляду, висновком про придатність до строкової військової служби, обмеженням за родами військ у відповідності з ТДВ "А" та лікарем - членом призовної комісії (комісії з питань приписки).

Відповідно до п.2.9 розділу ІІ Положення №402 лікар виносить одну з таких постанов: а) придатний до військової служби за графами ТДВ "А" 1 - 11; б) тимчасово непридатний до військової служби. Потребує лікування (динамічного спостереження) на термін до __ (указати дату); в) підлягає направленню на додаткове медичне обстеження та повторний медичний огляд; г) непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час; ґ) непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.

Результати медичного огляду заносяться в книгу протоколів засідань призовної комісії (комісії з питань приписки). Карта медичного огляду та висновки лікарів підшиваються в особову справу призовника як додаток до облікової карти. Крім того, призовникам, які включені до складу команд на відправку у війська, надається довідка Р(М)ВК (додаток 9), яка разом з обліковими документами направляється до військової частини (п.2.10 розділу ІІ Положення №402).

Пунктом 77 Положення №352 передбачено, що відповідно до результатів медичного огляду призовника, його моральних і професійних якостей, рівня освіти, а також морального і соціального стану призовника членів його сім`ї, районна призовна комісія виносить і оголошує одне з рішень, яке заноситься до облікової картки призовника та до книги протоколів засідань призовної комісії, про придатність до військової служби і призов на строкову військову службу з визначенням до виду (роду військ) Збройних Сил, інших формувань, а також визначає термін відправлення його у військову частину; надання відстрочки або звільнення від призову на строкову військову службу на підставах, передбачених статтями 17 і 18 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу".

Отже, відповідно до вищенаведених вимог чинного законодавства призовники підлягають медичному огляду, після якого кожний лікар комісії записує в облікову картку призовника висновок про придатність (тимчасову непридатність або повну непридатність) до строкової військової служби, відповідну статтю Розкладу хвороб, дату огляду та підписує висновок із зазначенням свого прізвища та ініціалів і скріплює особистою печаткою.

За результатами медичного огляду лікар - член призовної комісії приймає підсумкове рішення щодо придатності призовника за станом здоров`я до військової служби та служби в тому чи іншому роді військ, що скріплюється його підписом та особистою печаткою лікаря.

Дослідивши медичну книгу солдата військовослужбовця строкової служби ОСОБА_2 , зокрема карту медичного огляду позивача, судом встановлено, що за результатами проведеного медичного огляду ОСОБА_2 , 07.12.2018 року військово-лікарською комісією Голосіївського району міста Києва прийнято рішення про придатність позивача до військової служби.

Суд зазначає, що у вказаній карті лікарі комісії (стоматолог, офтальмолог, отоларинголог, хірург, дерматолог, невропатолог, терапевт, психіатр) дійшли висновку щодо придатності позивача до військової служби. Вказана карта містить підписи всіх зазначених вище лікарів.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив про те, що Військово-лікарською комісією Голосіївського району міста Києва протиправно прийнято рішення від 07.12.2018 року про придатність його до військової служби, оскільки, на думку позивача, встановлений йому військово-лікарською комісією Бородянського районного військового комісаріату Київської області діагноз свідчить про непридатність позивача до військової служби, в мирний час.

Суд зазначає, що вказані вище норми Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України не забороняють повторно проводити медичний огляд призовників, у разі наявності в останнього рішення про непридатність позивача до військової служби, в мирний час.

Натомість нормами вказаного Положення, передбачено, що ВЛК військового комісаріату міста Києва мають право переглядати постанови ВЛК районного (міського) військового комісаріату, крім постанов, які згідно з цим Положенням підлягають розгляду, контролю та затвердженню ЦВЛК, ВЛК регіону.

Згідно з пп.2.3.4 п.2.3 розділу І Положення №402 ЦВЛК має право, зокрема, розглядати, переглядати, скасовувати, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої ВЛК Збройних Сил України.

Матеріали справи не містять доказів звернення позивача до ВЛК військового комісаріату міста Києва чи ЦВЛК для перегляду висновку відповідача.

Щодо посилань представника позивача на порушення відповідачем процедури проведення медичного огляду, зокрема, в частині не здачі відповідних аналізів та проведення відповідних обстежень, то суд зазначає, що порушення відповідачем 2 процедури медичного огляду позивача, з урахуванням наявних в матеріалах справи доказів, не впливає на протиправність прийняття Військово-лікарською комісією Голосіївського району міста Києва спірного висновку від 07.12.2018 року про придатність ОСОБА_1 до військової служби.

Отже, за вказаних обставин, зважаючи на приписи ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає, що відповідач 2, затверджуючи висновок від 07.12.2018 року про придатність ОСОБА_1 до військової служби діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації, у зв`язку з чим вимога про визнання протиправним та скасування рішення (індивідуальний акт) військово-лікарської комісії Голосіївського району м. Києва від 07.12.2018 року про придатність ОСОБА_1 до військової служби, на підставі якого призовною комісією Голосіївського району м. Києва було прийнято рішення про придатність ОСОБА_1 до військової служби і призов його на військову службу, до задоволення не підлягає.

Щодо вимоги про визнання протиправним та скасування рішення (індивідуальний акт) призовної комісії Голосіївського району м. Києва від 07.12.2018 року про придатність ОСОБА_1 до військової служби і призов на строкову військову службу, суд зазначає таке.

Згідно ст. 16 Закону №2232-XII для проведення призову громадян України на строкову військову службу в районах (містах) утворюються призовні комісії у такому складі: голова комісії - заступник голови районної державної адміністрації (виконавчого органу міської ради); члени комісії: районний (міський) військовий комісар; заступник керівника районного (міського) органу управління освітою; заступник начальника районного (міського) органу Національної поліції; лікар, який організовує роботу медичного персоналу щодо медичного огляду призовників; психолог відповідного державного (комунального) закладу, розташованого на території району (міста); представники Збройних Сил України та інших військових формувань, громадських організацій, підприємств, установ і організацій за попереднім узгодженням з головою комісії; секретар комісії.

Персональний склад районної (міської) призовної комісії, графік засідань призовної комісії, порядок проведення та забезпечення заходів з організації призову громадян України на строкову військову службу затверджуються головою районної державної адміністрації (виконавчого органу міської ради).

На районні (міські) призовні комісії покладається: організація медичного огляду призовників та призов громадян України на строкову військову службу з призначенням їх для служби у Збройних Силах України чи іншому військовому формуванні; надання призовникам відстрочки від призову на строкову військову службу на підставах, передбачених статтею 17 цього Закону; звільнення призовників від призову на строкову військову службу на підставах, передбачених статтею 18 цього Закону, взяття їх на облік військовозобов`язаних або виключення з військового обліку; направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні; направлення до лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання (перебування) громадян, яких визнано тимчасово непридатними до військової служби; організація роботи з вивчення особистостей призовників, їх морально-ділових якостей та сімейного стану; направлення до відповідних правоохоронних органів матеріалів на призовників, які ухиляються від призову на строкову військову службу; внесення на розгляд призовної комісії вищого рівня клопотань щодо надання громадянам України відстрочок від призову на строкову військову службу у випадках, не передбачених цим Законом.

Відповідно до п. 75, п. 76, п. 77, п. 78, п. 80 Положення №352 для проведення призову громадян на строкову військову службу в районах (містах) утворюються призовні комісії, персональний склад, графік засідань, порядок проведення заходів з організації призову громадян на строкову військову службу якої затверджуються головою райдержадміністрації (виконавчого органу міської ради).

Для керівництва і контролю за діяльністю районної(міської) призовної комісії в Автономній Республіці Крим, області та м. Києві утворюються відповідно призовна комісія Автономної Республіки Крим, обласна та Київська міська призовна комісія. Персональний склад призовної комісії, порядок проведення та забезпечення роботи з організації призову затверджуються Головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головою обласної, Київської міської держадміністрації.

Члени районної призовної комісії повинні ознайомитися з документами особових справ призовників, які викликаються для проходження районної призовної комісії, вивчити особисті якості призовників з урахуванням вимог добору призовників у команди, куди вони будуть призначатися.

Голова районної призовної комісії організовує роботу комісії в такому порядку: лікар - член призовної комісії доповідає щодо кожного призовника про стан його здоров`я, фізичний розвиток, придатність до військової служби і можливість призначення до того чи іншого виду (роду військ) Збройних Сил, іншого військового формування, а стосовно призовників, які мають захворювання, - про необхідність надання їм відстрочки від призову за станом здоров`я або направлення їх на додаткове медичне обстеження чи лікування; військовий комісар ознайомлює членів комісії з даними, що характеризують призовника, та висловлює свої пропозиції щодо його призначення; члени районної призовної комісії уточнюють у призовника дані про склад сім`ї, матеріальне становище, житлові умови, розмір його заробітку і заробітку членів сім`ї, якщо призовник навчається, де і на якому курсі, місце, посаду і стаж роботи, виробничі показники, за якою спеціальністю пройшов підготовку в навчальному закладі ТСО або в професійно-технічному навчальному закладі, чи потребує допомоги сім`я, якщо його буде призвано на строкову військову службу.

Районною призовною комісією приймається відповідне рішення, яке заноситься до книги протоколів засідань районної призовної комісії (додаток 16). Це рішення оголошується призовнику головою комісії.

Відповідно до результатів медичного огляду призовника, його моральних і професійних якостей, рівня освіти, а також матеріального і соціального стану призовника та членів його сім`ї районна призовна комісія виносить і оголошує одне з рішень, яке заноситься до облікової картки призовника та до книги протоколів засідань призовної комісії, про:

придатність до військової служби і призов на строкову військову службу з призначенням до виду (роду військ) Збройних Сил, інших військових формувань, а також визначає термін відправлення його у військову частину;

тимчасову непридатність до військової служби і надання відстрочки за станом здоров`я;

надання відстрочки або звільнення від призову на строкову військову службу на підставах, передбачених статтями 17 і 18 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу";

направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, для проходження випробувань та складення вступних іспитів, чи прийняття рішення про відмову в такому направленні;

направлення до лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання (перебування) громадян, яких визнано тимчасово непридатними до військової служби;

надіслання до відповідних правоохоронних органів матеріалів на призовників, які ухиляються від призову на строкову військову службу;

виключення з військового обліку призовників громадян у зв`язку з направленням їх для проходження альтернативної (невійськової) служби;

внесення на розгляд призовної комісії вищого рівня клопотань щодо надання громадянам відстрочок від призову на строкову військову службу у випадках, не передбачених Законом України "Про військовий обов`язок і військову службу".

Приймаючи рішення про призначення призовників до відповідного виду (роду військ) Збройних Сил, іншого військового формування, районна призовна комісія бере за основу одержані ними освіту і технічну підготовку, виробничу кваліфікацію, придатність до військової служби за станом здоров`я та фізичним розвитком, морально-ділові якості, а також враховує потребу в накопиченні відповідних спеціалістів запасу для комплектування військ за мобілізаційним планом.

При цьому, суд звертає увагу, вивчення особистих якостей призовників і проведення їх відбору для комплектування Збройних Сил та інших військових формувань, передбачено Розділом V Положення №352, п. 53 якого вказано, що всебічне вивчення особистих якостей призовників є найважливішим завданням військових комісаріатів щодо належного комплектування Збройних Сил та інших військових формувань, метою якого є забезпечення призовних комісій повними та об`єктивними даними про призовників для прийняття ними правильних рішень про призначення призовників за видами (родами військ) Збройних Сил та іншими військовими формуваннями, а також виявлення громадян, придатних для опанування військово-технічними спеціальностями, та кандидатів для вступу до вищих військових і вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи.

Вивчення особистих якостей призовників здійснюється на підставі планомірного накопичення у військових комісаріатах відомостей про їх ділові, моральні і психологічні якості, стан здоров`я, фізичний розвиток, освітню і спеціальну підготовку та сімейний стан.

Згідно п. 54 Положення №352 вивчення особистих якостей призовників повинно здійснюватися у період від терміну приписки їх до призовних дільниць до терміну відправки у військові частини без розкриття їх призначення за видами (родами військ) Збройних Сил та іншими військовими формуваннями.

Вивченням особистих якостей призовників повинні займатися посадові особи військових комісаріатів із залученням до цієї роботи викладачів допризовної підготовки навчальних закладів та офіцерів запасу.

Ця робота проводиться під особистим керівництвом військового комісара.

Вивчення особистих якостей призовників здійснюється шляхом проведення: індивідуальних бесід з призовником, його батьками або особами, які їх замінюють, а також з представниками адміністрації підприємства, установи, організації, навчального закладу, в якому працює (навчається) призовник; аналізу та узагальнення відомостей і документів, одержаних на призовників районними військовими комісаріатами від органів внутрішніх справ, судів, органів досудового розслідування, лікувально-профілактичних закладів, житлово-експлуатаційних організацій, підприємств тощо.

На підставі проведеного вивчення особисті якості кожного призовника повинні бути об`єктивно оцінені.

За результатами вивчення відповідна інформація заноситься до листа вивчення.

Як вказано у п. 56 Положення №352, до початку призову районні військові комісаріати повинні мати повні об`єктивні дані про наявність та стан призовних ресурсів з тим, щоб виключити можливість призову на строкову військову службу осіб, які мають право на відстрочку, непридатних до військової служби за станом здоров`я, а також не допустити направлення до режимних частин призовників, які не відповідають вимогам служби в цих частинах.

Матеріали про вивчення особистих якостей призовників із своїми висновками районні військові комісари подають призовним комісіям, які відповідно до результатів вивчення приймають рішення про направлення призовників для проходження строкової військової служби.

Суд зазначає, в матеріалах справи наявний лист вивчення особистих якостей призовника Голосіївського райвійськкомату ( ОСОБА_1 ) який, згідно додатку 7 до Положення №352, містить висновок особи, яка проводила вивчення особистих якостей призовника, її посади, військового звання, ініціалів, прізвища та підпису, а також військового звання, ініціалів, прізвища та підписку районного військового комісара.

Згідно висновку особи, яка провела бесіду, позивач за своїми морально-діловими та психологічними якостями може проходити військову службу в Збройних силах України, а висновку райвійськкому - може бути призваний на строкову військову службу в Збройних силах України.

Також в матеріалах справи наявна копія картки професійного психологічного відбору та копія даних обстеження «багаторівневий особовий опитувальник «Адаптивність - 200», заповнених щодо позивача.

Суд зазначає, що на підставі вказаних вище даних та рішення військово-лікарської комісії Голосіївського району м. Києва від 07.12.2018 року про придатність ОСОБА_1 до військової служби, призовною комісією Голосіївського району м. Києва 07.12.2018 року прийнято рішення про придатність ОСОБА_1 до військової служби і призов його на військову службу.

У той же час, щодо доводів позивача про порушення відповідачем 3 при прийнятті оскаржуваного рішення визначеної законом процедури, з поверхневим проходженням медичного огляду у ВЛК, без ознайомлення членами комісії з документами особової справи призовника, без взяття до уваги даних, що характеризують призовника, про склад його сім`ї, матеріальне становище, житлові умови тощо, без оголошення даного рішення призовнику, суд зазначає, що під час розгляду даної справи дані факти встановлено не було, а дії відповідача 3 з приводу зазначеного позивачем не оскаржуються.

Таким чином, аналіз матеріалів справи підтверджує, що відповідач 3 при прийнятті рішення про придатність ОСОБА_1 до військової служби і призов його на військову службу, діяв згідно приписів ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, правомірно, а тому вимога позивача про визнання протиправним та скасування рішення (індивідуальний акт) призовної комісії Голосіївського району м. Києва від 07.12.2018 року про придатність ОСОБА_1 до військової служби і призов на строкову військову службу, також до задоволення не підлягає.

Згідно із частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оцінюючи подані сторонами докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням обставин зазначених вище, суд прийшов до переконання про часткове задоволення позовних вимог.

Відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) задовольнити частково.

2. Визнати протиправним дії Голосіївського районного у місті Києві військового комісаріату від 07.12.2018 року щодо взяття на військовий облік ОСОБА_1 у Голосіївському районному у місті Києві військовому комісаріаті.

4. В задоволені решти позовних вимог- відмовити.

5.Стягнути на користь ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) понесені ним витрати по сплаті судового збору за рахунок бюджетних Голосіївського районного у місті Києві військового комісаріату (код ЄДРПОУ 09947959, 01042, м. Київ, вул. Патріса Лумумби, 6/1) у розмірі 384 грн. (триста вісімдесят чотири гривні, 20 копійок).

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя І.М. Погрібніченко