
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
01 жовтня 2019 року справа № 580/2958/19 м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Бабич А.М., перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про визнання протиправними дій і скасування рішення та зобов`язання вчинити дії,
УСТАНОВИЛА:
26.09.2019 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі – позивач) до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (18000, м. Черкаси, б-р. Шевченка, буд.307; код ЄДРПОУ 37853109) про:
визнання протиправним і скасування рішення відповідача, оформленого протоколом від 12.09.2019 №36, в частині відмови у встановленні йому статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та видачі відповідного посвідчення;
визнання дій відповідача протиправними;
зобов`язання Комісію з питань встановлення громадянам пільгових статусів Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради встановити йому статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та видати відповідне посвідчення.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач протиправно відмовив у встановленні позивачу вказаного статусу за наявності відповідного права, що підтверджено належними документами. У прохальній частині позовної заяви позивач просить відкрити загальне провадження у справі.
Спір виник із публічно-правових відносин, належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства. Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Також відповідає вимогам, встановленим ст.ст.160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України). Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні. Отже, наявні підстави прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Доводи клопотання позивача щодо відкриття загального позовного провадження не є обгрунтованими з огляду на таке.
Ознайомившись із заявленими підставами позову, змістом доданих до позовної заяви документів, вбачається, що спір не має складності для вирішення.
Пунктом 2 ч.1 ст.263 КАС України визначено обов`язок суду розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Крім того, п.3 ч.6 ст.12 КАС України таку категорію справ віднесено до справ незначної складності.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Позивач у вищевказаному клопотанні не обґрунтував необхідності розгляду справи за правилами загального позовного провадження, у тому числі складнощів у вирішенні спору.
Тому суд дійшов висновку відмовити у його задоволенні.
Оскільки предметом цього спору є встановлення позивачу статусу інваліда внаслідок війни, відповідно до п.2 ч.1 ст.263 КАС України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідно до вимог ч.2 ст. 262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, розпочинається через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Щодо клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, суд врахував, що він звільнений від його сплати на підставі п.10 ч.1 ст.5 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI “Про судовий збір”, як інвалід 2 групи (довідка МСЕК від 23.08.2011 серії 10 ААА №064128). Тому окремого рішення суду про звільнення позивача від сплати судового збору не вимагається.
Керуючись ст. ст. 160, 168, 171, 243, 248, 259-263 КАС України, суддя
УХВАЛИЛА:
1. Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до розгляду та відкрити провадження у справі.
Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про відкриття загального провадження у справі.
Здійснювати розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про визнання відмови протиправними дій і скасування рішення та зобов`язання вчинити дії за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
2. Встановити відповідачу строк, тривалістю п`ятнадцять днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі, для надіслання: суду - відзиву на позовну заяву та всіх письмових і електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову (за наявності); позивачу - копії відзиву та доданих до нього документів. Зобов`язати відповідача в разі надання відзиву зазначити у ньому, серед іншого, конкретні правові підстави й фактичні обставини відмови у встановленні позивачу статусу особи з інвалідністю, внаслідок війни.
Зобов`язати відповідача надати суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали завірені належним чином копії документів, з якими позивач звертався для встановлення такого статусу, а у разі неможливості надати наявні докази у вищевказаний строк – письмово повідомити суд про причини та надати на їх підтвердження відповідні докази.
3. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
4. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
5. Копію ухвали направити учасникам спору.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, а у разі відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом 15 днів з моменту її складення.
Суддя А.М. Бабич