Ухвала суду № 84616065, 30.09.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2019
Номер справи
420/5619/19
Номер документу
84616065
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/5619/19

УХВАЛА

30 вересня 2019 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Андрухів В.В.,

розглянувши матеріали:

за позовною заявою Державної екологічної інспекції в Одеській області (просп. Шевченка, 12, м. Одеса, 65058)

до Лиманського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції в Одеській області (вул. Центральна, 75, смт. Доброслав, Лиманський район, Одеська область, 67500)

про визнання протиправним та скасування повідомлення, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

25 вересня 2019 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної екологічної інспекції в Одеській області до Лиманського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, у якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання від 08.07.2019 року за заявою Державної екологічної інспекції в Одеській області щодо прийняття до виконання виконавчого листа по справі № 420/6418/18, виданого 30.05.2019 року;

- зобов`язати Лиманський районний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області розглянути заяву Державної екологічної інспекції в Одеській області про примусове виконання судового рішення , виданий по справі № 420/6418/18 та прийняти до виконання виконавчий лист по справі № 420/6418/18, виданий 30.05.2019 року.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно ч.1 ст.287 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.287 КАС України, позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання від 08.07.2019 року.

Вказаний адміністративний позов позивач подав до суду 25.09.2019 року.

Відповідно до ч.6 ст.161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Разом з матеріалами позовної заяви позивач надав клопотання про поновлення строку звернення до суду з вказаним позовом, в якому зазначив, що Державна екологічна інспекції в Одеській області вже зверталася до суду з аналогічним позовом, проте з підстав неможливості сплати судового збору за кожну вимогу немайнового характеру, Інспекція надала суду клопотання про відстрочення такої сплати, однак ухвалою суду від 04.09.2019 року по справі №420/4438/19 у задоволенні клопотання Державної екологічної інспекції в Одеській області про відстрочення сплати судового збору відмовлено, а позов повернуто Інспекції.

У зв`язку з вищевикладеним, позивач просив поновити строк звернення до суду з вказаним позовом.

Розглянувши клопотання про поновлення строку звернення до суду, суд дійшов висновку про відсутність підстав для визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом, зазначених позивачем в клопотанні про поновлення строку звернення до суду, оскільки наведені обставини виникли внаслідок недбалої поведінки позивача – суб`єкта владних повноважень, через неусунення недоліків позову (не сплата судового збору).

Крім того, копію ухвали про повернення позову від 04.09.2019 року по справі №420/4438/19 позивач отримав 09.09.2019 року, що підтверджується інформацією з ІС "ДСС" Одеського окружного адміністративного суду. При цьому, повторно даний позов подано до суду лише 25.09.2019 року, тобто через 12 робочих днів.

За таких обставин, наведені позивачем у клопотанні причини пропуску строку звернення до суду судом визнаються неповажними.

Згідно ч.1 ст.123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч.2 ст.169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

На підставі викладеного, суд вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху та роз`яснює позивачу, що виявлені недоліки мають бути усунені шляхом звернення до суду з заявою, в якій вказано інші поважні підстави для поновлення строку звернення до суду.

Керуючись ст.ст. 123, 160, 161, 169, 248, 256, 293 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Державної екологічної інспекції в Одеській області до Лиманського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області про визнання протиправним та скасування повідомлення, зобов`язання вчинити певні дії – залишити без руху.

Надати позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя В.В. Андрухів