Рішення № 84615973, 24.09.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.09.2019
Номер справи
480/2530/19
Номер документу
84615973
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 вересня 2019 р. Справа № 480/2530/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді - Гелети С.М.

за участю секретаря судового засідання - Високос Я.С.

представника позивача - Громова Р.С. , представника відповідача - Іващенко О.М.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 480/2530/19 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Шанс" до Державної податкової служби України про зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Шанс" (далі - позивач, ТОВ "Шанс") звернулося до суду з позовом до Державної податкової служби України (далі - ДПС України, відповідач), і просить суд зобов`язати відповідача зареєструвати податкові накладні, складені ТОВ "Шанс": № 1 від 03.06.2019, № 2 від 04.06.2019, № 3 від 05.06.2019, № 4 від 06.06.2019, № 5 від 07.06.2019, № 6 від 11.06.2019, № 7 від 12.06.2019 і вважати їх прийнятими та зареєстрованими датою направлення - 26.06.2019.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що через автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронної звітності" засобами телекомунікаційного зв`язку складено та направлено до Державної фіскальної служби України (далі - ДФС України), на реєстрацію податкові накладні. Згідно отриманих від Державної фіскальної служби України квитанцій про реєстрацію вищезазначених податкових накладних, податкові накладні не прийнято та зазначено підстави неприйняття, зокрема, вказано, що документ не може бути прийнято - відсутній укладений з платником "31337546" договір про визнання електронних документів, який визначає права та обов`язки сторін в процесі електронного документообігу. Також рекомендовано ТОВ "Шанс" надіслати заяву про приєднання до договору.

Позивач вважає протиправними бездіяльність щодо неприйняття та не реєстрації податкових накладених, враховуючи те, що договір про визнання електронних документів від 30.11.2017 №2522001, укладений між позивачем та Чернігівською ОДПІ не розірвано, а тому він є чинним, а, відтак, неприйняття ДФС України податкових накладних складених і направлених на реєстрацію ТОВ "Шанс", є незаконним та суперечить чинному законодавству України. Зазначає, що товариством було оскаржено дії Чернігівської ОДПІ щодо розірвання договору від 30.11.2017 №2522001, судом вимоги були задоволені. Просив врахувати висновки суду по пов`язаній справі №480/4038/18, враховуючи те, що судом було встановлено протиправність дії податкового органу, зобов`язано зареєструвати податкові накладені, в реєстрації яких було відмолено.

У відзиві на позовну заяву відповідач проти позову заперечував, просив відмовити в задоволенні позовних вимог. Зазначив, що укладений договір про визнання електронних документів від 30.11.2017 №2522001 є недійсним та розірваним, оскільки було здійснено зміну місця реєстрації товариства та призначено нового керівника, що в свою чергу зумовлює подання заявки про приєднання до договору. Зазначає, що справа №480/4038/18 не пов`язана із предметом розгляду даної справи, а тому висновки суду не повинні враховуватися судом.

Ухвалою суду від 05.11.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Ухвалою суду від 30.08.2019 справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Протокольною ухвалою суду від 12.09.2019 здійснено заміну неналежного відповідача Державну фіскальну службу України його правонаступником - Державною податковою службою України. У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, представник відповідача проти позову заперечував.

Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Матеріалами справи підтверджується, що 30.11.2017 між ТОВ "Шанс" та Чернігівською ОДПІ укладено договір про визнання електронних документів від 30.11.2017 №2522001 (реєстраційний номер - 9231748434 ) (далі - Договір).

Товариством засобами електронного зв`язку через автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронної звітності" складено і направлено на реєстрацію наступні податкові накладні: № 1 від 03.06.2019, № 2 від 04.06.2019, № 3 від 05.06.2019, № 4 від 06.06.2019, № 5 від 07.06.2019, № 6 від 11.06.2019, № 7 від 12.06.2019.

Згідно квитанцій, які надійшли у відповідь, документ не було прийнято ДФС України, причина відмови - документ не може бути прийнято - відсутній укладений з платником "31337546" договір про визнання електронних документів, який визначає права та обов`язки сторін в процесі електронного документообігу.

Задовольняючи позовні вимоги, суд виходить з наступного.

Відповідно до підпункту 20.1.7 пункту 20.1 статті 20 ПК України (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) контролюючі органи мають право на отримання від платників податків, платників єдиного внеску та надання у межах, передбачених законом, документів в електронному вигляді.

Згідно із статтею 14 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) електронний документообіг здійснюється відповідно до законодавства України або на підставі договорів, що визначають взаємовідносини суб`єктів електронного документообігу. Використання електронного документа у цивільних відносинах здійснюється згідно із загальними вимогами вчинення правочинів, встановлених цивільним законодавством.

Відповідно до п.49.4 ст.49 ПК України (в редакції чинній з 01.01.2017) контролюючим органам забороняється в односторонньому порядку розривати договір про визнання електронних документів.

Також, слід зазначити, що загальні принципи організації інформаційного обміну під час подання платниками податків податкової звітності до органів державної податкової служби України в електронній формі із використанням електронного цифрового підпису визначає Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами, затверджений наказом Міністерства фінансів України 06.06.2017 № 557, чинний з 15.11.2017 (далі по тексту - Порядок № 557).

Відповідно до п.1 Порядку № 557 електронний документообіг здійснюється відповідно до законодавства та на підставі Договору, що визначає взаємовідносини суб`єктів електронного документообігу.

Автор створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов`язкових реквізитів та з використанням надійного засобу ЕЦП, керуючись цим Порядком, а також Договором (крім фізичних осіб, які не є самозайнятими особами).

Створення електронного документа завершується накладанням на нього ЕЦП підписувача (підписувачів), електронної печатки (за наявності), як передбачено для аналогічного документа в паперовому вигляді (п.3 Порядку № 557).

Після накладання ЕЦП автор здійснює шифрування електронного документа з дотриманням вимог до форматів криптографічних повідомлень, затверджених в установленому законодавством порядку, та надсилає його у форматі (стандарті) засобами телекомунікаційного зв`язку до адресата протягом операційного дня (п.4 Порядку № 557).

Автор здійснює надсилання електронних документів з урахуванням встановлених законодавством граничних строків для подання таких документів (п.5 Порядку № 557).

Згідно з п.1 розділу ІІІ договору юридичні особи, самозайняті особи, податкові агенти, контролюючі органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування набувають статусу суб`єкта електронного документообігу з дати укладення Договору, примірну форму якого визначено у додатку 1 до цього Порядку, шляхом приєднання до нього на підставі Заяви про приєднання до Договору у порядку, визначеному цим розділом.

Автор створює Заяву про приєднання до Договору в електронному вигляді. Усі реквізити Заяви про приєднання до Договору обов`язкові для заповнення. У випадку їх відсутності Заява про приєднання до Договору до розгляду не приймається, формується перша квитанція із зазначенням причини неприйняття та надсилається автору (п.2 розділу ІІ Порядку № 557).

Пунктом 5 розділу ІІІ Порядку № 557 передбачено, що підписана Заява про приєднання до Договору шифрується з дотриманням вимог до форматів криптографічних повідомлень, затверджених в установленому законодавством порядку, та направляється протягом операційного дня у визначеному форматі (стандарті) засобами телекомунікаційного зв`язку до контролюючого органу за основним місцем обліку автора.

У разі зміни місцезнаходження або місця проживання автора Заяви про приєднання до Договору, внаслідок чого змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому автор перебуває на обліку, та у разі здійснення автором сплати податків і зборів за місцем попередньої реєстрації до кінця поточного бюджетного року Заява про приєднання до Договору направляється до контролюючого органу за попереднім місцезнаходженням (місцем обліку) автора до кінця поточного бюджетного року. В інших випадках - до контролюючого органу за новим (основним) місцезнаходженням автора.

У разі наявності діючого Договору та у разі зміни місцезнаходження або місця проживання автора, внаслідок чого змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому автор перебуває на обліку, Заява про приєднання до Договору до контролюючого органу за новим місцезнаходженням не направляється.

Згідно з п.14 розділу ІІІ Порядку № 557 дія Договору та пов`язаних з ним Повідомлень припиняється за ініціативи підписувача Заяви про приєднання до Договору (керівника), поданої з дотриманням передбаченої пунктом 15 цього розділу процедури, або за наявності однієї з таких підстав:

отримання інформації від АЦСК про завершення строку чинності (або скасування) посиленого сертифіката керівника;

отримання інформації з Єдиного державного реєстру про зміну керівника;

отримання інформації з Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію припинення юридичної особи;

наявність в Реєстрі самозайнятих осіб інформації про зняття з обліку самозайнятої особи як платника податків в контролюючому органі;

наявність у Державному реєстрі інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків підписувача Заяви про приєднання до Договору (керівника) у зв`язку зі смертю.

Відповідно до п.16 розділу ІІІ Порядку № 557 договір вважається припиненим у день настання однієї з подій, зазначених у пункті 14 цього розділу.

У день припинення дії Договору контролюючий орган повідомляє автора про припинення дії Договору (із зазначенням причини) шляхом направлення автоматично сформованого повідомлення про припинення дії Договору на електронну адресу, внесену до облікових даних автора, за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку. На повідомлення про припинення дії Договору накладається електронна печатка контролюючого органу, визначеного відповідно до пункту 5 цього розділу.

Згідно з частиною першої статті 626 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

У відповідності до статті 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

Частиною 1 статті 654 ЦК України передбачено, що зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Отже одностороннє розірвання договору означає односторонню волю сторони угоди, яка має право на вчинення таких дій, що, у свою чергу, передбачає доведеність з боку управленої сторони наявності обставин, з якими умови договору пов`язують можливість реалізації права однієї із сторін на одностороннє розірвання договору.

В межах спірних відносин законодавством встановлено виключні випадки, які дають право органу ДФС розірвати договір в односторонньому порядку, а саме: отримання інформації від АЦСК про завершення строку чинності (або скасування) посиленого сертифіката керівника; отримання інформації з Єдиного державного реєстру про зміну керівника; отримання інформації з Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію припинення юридичної особи; наявність в Реєстрі самозайнятих осіб інформації про зняття з обліку самозайнятої особи як платника податків в контролюючому органі; наявність у Державному реєстрі інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків підписувача Заяви про приєднання до Договору (керівника) у зв`язку зі смертю.

Слід зазначити, що як вбачається із матеріалів справи, відповідач посилається на факт припинення дії договору у зв`язку із тим, що Чернігівською ОДПІ було відхилено заяву про приєднання від 24.10.2018 №1, що була подана до договору про визнання електронних документів від 30.11.2017 №2522001. Представник відповідача в судовому засіданні посилався на те, що Чернігівською ОДПІ було припинено дію договору та неприйнятно заяву від 24.10.2018, оскільки вона була подана новим керівником та у зв`язку із зміною місцезнаходження товариства, а позивач не оскаржує дії Чернігівської ОДПІ

Разом із тим, в межах розгляду справи №480/4038/18 позивачем було оскаржено дії Чернігівської ОДПІ, що стосувалися розірвання договору про визнання електронних документів від 30.11.2017 № 2522001 та підстави на прийняття направленої заяви від 24.10.2018 про приєднання до договору.

Так, в межах справи №480/4038/18 рішенням від 10.12.2018, залишеного в силі постановою апеляційної інстанції від 21.03.2019, постановою касаційної інстанції від 11.06.2019, визнано протиправними дії Чернігівської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області щодо розірвання договору про визнання електронних документів від 30.11.2017 №2522001 (реєстраційний номер - 9231748434 ), укладеного з товариством з обмеженою відповідальністю "Шанс".

Судами встановлено, що підстав для розірвання договору в односторонньому порядку із ТОВ «Шанс» Чернігівська ОДПІ не мала.

Слід зазначити, що в межах розгляду справи № 480/4038/18 судом досліджувалося питання правомірності дій Чернігівської ОДПІ щодо підстав для розірвання договору про визнання електронних документів, що були вчинені податковим органом після 24.10.2018, тобто з дня направлення новим керівником ТОВ «Шанс» Терещенко Є.В. заяви про приєднання від 24.10.2018 та правомірності не реєстрації податкових накладних, поданих на реєстрацію 05.11.2018.

Слід зазначити, що жодних інших рішень щодо припинення дії договору, крім підстав для неприйняття заяви від 24.10.2018 прийнято Чернігівською ОДПІ не було, такі докази відповідачем не надані. Відсутні докази направлення підприємству Чернігівською ОДПІ інших повідомлень щодо припинення дії договору, витяг із бази даних податкового органу, наданого представником відповідача до матеріалів справи, не підтверджує факт наявності будь-якої інформації, внесеної податковим органом після 05.11.2018 - дня коли було відмовлено в реєстрації інших накладних після зміни місця реєстрації підприємства та зміни керівника. У зв`язку із викладеним помилковим є твердження представника відповідача про те, що підприємство не оскаржило в судовому порядку дії Чернігівської ОДПІ щодо припинення дії договору. Правомірність дії Чернігівської ОДПІ щодо припинення дії договору після отримання заяви від 24.10.2018 №1 досліджувалась в межах розгляду справи №480/4038/18, і судом були визнані протиправні дії та підстави такого відхилення. Саме в межах розгляду справи №480/4038/18 Чернігівська ОДПІ обґрунтовувала своє рішення щодо відхилення заяви від 24.10.2018 з тих наступних підстав, про що зазначено в судових рішеннях по справі №480/4038/18, а саме : відсутність ТОВ "Шанс" за адресою : Чернігівська область, Чернігівський район, с. Мохнатин, вул. Перемоги, 19, нікчемність правочину у вигляді договору про визнання електронних документів від 30.11.2017 № 2522001 з огляду на невідповідність його вимогам ч.ч.1-3, 5 ст.203 ЦК України, наявність ознак фіктивності підприємства.

Судом в межах справи №480/4038/18 встановлено, що при відхиленні заяви від 24.10.2018 №1 зміна керівника не зазначається першим відповідачем, тобто Чергінівською ОДПІ, як підстава для розірвання договору. Як зазначено також судом, іншого рішення із зазначенням підстав, обґрунтувань для відхилення Чернігівською ОДПІ прийнятої заяви від 24.10.2018 №1 Чернігівською ОДПІ прийнято не було, не відображено в базі даних податкового органу в період з 24.10.2018 по день отримання податкових накладних ДФС України 05.11.2018, що досліджувалося в пов`язаній справі. Чернігівська ОДПІ не повідомляла товариство про припинення дії договору від 30.11.2017 із зазначенням причини у день припинення його дії шляхом направлення повідомлення про припинення дії договору на електронну адресу товариства, що передбачено п. 4 розділу 5 договору від 30.11.2017. Слід відмітити, що всупереч вимогам п.16 розділу ІІІ Порядку № 557 на час неприйняття для реєстрації податкові накладені ДФС України, Чернігівською ОДПІ так і не було повідомлено ТОВ "Шанс" про розірвання договору від 30.11.2017 № 2522001 та про причини такого розірвання/припинення. Відсутні будь-які рішення Чернігівської ОДПІ, вчинені після винесення судом рішення від 10.12.2018 по справі №480/4038/18.

Таким чином, фактично, податковий орган відмовив у реєстрації податкових накладених у зв`язку із відхиленням заяви від 24.10.2018, що було вчинено Чернігівською ОДПІ після її отримання, що була предметом розгляду в справі №480/4038/18, і за результатом якої судом було зобов`язано ДФС України зареєструвати податкові накладені. Всі висновки та мотиви судів першої та апеляційної інстанції в межах розгляду справи №480/4038/18 постановою Верховного суду від 11.06.2019 залишені без змін, яка в силу ч.6 ст.242 КАС України є обов`язковою для врахування.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Пунктом 201.6 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов`язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Згідно з положеннями пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно до пункту 201.1 статті 201 та/або пункту 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин. Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підставою для прийняття податкового документа в електронному вигляді є: його відповідність затвердженому формату (стандарту); підтвердження ЕЦП платника податків та його посадових осіб, підписи яких є обов`язковими для звітів в паперовій формі за умов встановлених в статті 3 Закону України "Про електронний цифровий підпис"; чинність відповідного посиленого сертифіката ключа під час накладання ЕЦП (підтверджується за допомогою позначки часу, отриманої від акредитованого центру сертифікації ключів, або якщо до моменту одержання електронного документа строк дії відповідного сертифіката не був закінчений або відповідний сертифікат не був скасований/блокований).

Матеріалами справи підтверджується та не заперечувалося представником відповідача, що 26.06.2019 позивачем засобами електронного зв`язку через автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронної звітності" було складено і направлено на реєстрацію податкові накладні № 1 від 03.06.2019, № 2 від 04.06.2019, № 3 від 05.06.2019, № 4 від 06.06.2019, № 5 від 07.06.2019, № 6 від 11.06.2019, № 7 від 12.06.2019.

Як зазначалося вище, згідно з квитанцій, які надійшли у відповідь, документ було не прийнято, причина відмови - відсутній укладений з платником "31337546" договір про визнання електронних документів, який визначає права та обов`язки сторін в процесі електронного документообігу. А також рекомендовано ТОВ "Шанс" надіслати заяву про приєднання до договору.

Разом з тим, зважаючи на висновки суду в межах розгляду справи №4804038/18, а саме відсутності передбачених законом підстав для одностороннього розірвання договору про визнання електронної звітності від 30.11.2017 №2522001, а також те, що Чернігівською ОДПІ не надано обґрунтованих пояснень щодо підстав такого розірвання договору, ДФС України необґрунтовано не прийнято до реєстрації вищевказані податкові накладні.

Слід вказати, що податкові накладні були направлені на реєстрацію директором ТОВ "Шанс" Терещенко Є.В., якою попередньо 24.10.2018 було надіслано заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів від 30.11.2017 № 2522001, та, відповідно, яка мала повноваження та вчинення таких дій. Вказана заява, як вбачається з квитанції № 2 від 25.10.2018, була прийнята ДФС України, як органу, що здійснює прийняття та реєстрацію податкових накладних. Отже, підстав для неприйняття податкових накладних у зв`язку зі зміною керівника у відповідача не було.

Даний висновок суду узгоджується із висновками апеляційної інстанції, викладеної в постанові від 21.03.2019 в справі №480/4038/18, що також відображено в постанові Верховного суду ввід 11.06.2019 по зазначені справі, а саме факт прийняття 25.10.2018 ДФС України заяви про приєднання до договору від 30.11.2017, поданої вже новим керівником підприємства та відсутність підстав для неприйняття податкових накладних.

Згідно з п.19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 (далі по тексту - Порядок № 1246) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Пунктом 20 Порядку №1246 передбачено, що у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Таким чином, нормами Податкового кодексу України та Порядку № 1246 чітко передбачено настання такої події, як набрання законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної, та можливості зазначення дати її реєстрації у судовому рішенні. Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне зобов`язати Державну податкову службу України вважати прийнятими та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, складені товариством з обмеженою відповідальністю "Шанс" (і.к. 31337146), а саме № 1 від 03.06.2019, № 2 від 04.06.2019, № 3 від 05.06.2019, № 4 від 06.06.2019, № 5 від 07.06.2019, № 6 від 11.06.2019, № 7 від 12.06.2019. Крім того, враховуючи неприйняття спірних накладених податковим органом, суд вважає за необхідне зазначити дату прийняття та реєстрації таких накладених днем їх фактичного направлення 26.06.2019.

Відповідно до ч.1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При подачі позовної заяви, позивачем було сплачено судовий збір у сумі 13447 грн, що підтверджується квитанцією №53971 від 11.07.2019 та від ПН327166 від 19.07.2019, який підлягає відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань ДПС України відповідно до задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Шанс" до Державної податкової служби України про зобов`язання вчинити дії - задовольнити.

Зобов`язати Державну податкову службу України вважати прийнятими та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, складені товариством з обмеженою відповідальністю "Шанс" (і.к. 31337146), а саме № 1 від 03.06.2019, № 2 від 04.06.2019, № 3 від 05.06.2019, № 4 від 06.06.2019, № 5 від 07.06.2019, № 6 від 11.06.2019, № 7 від 12.06.2019, і вважати їх прийнятими та зареєстрованими датою направлення 26.06.2019.

Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Шанс" (с. Миколаївське, Роменський район, Сумська область, 42052, код ЄДРПОУ 31337146) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04655, код ЄДРПОУ 43005393) суму судового збору в розмірі 13447 грн.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено та підписано 30.09.2019

Суддя С.М. Гелета