Рішення № 84615775, 24.09.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.09.2019
Номер справи
1.380.2019.003631
Номер документу
84615775
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.003631

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 вересня 2019 року

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сакалоша В.М.,

секретаря судового засідання Курпіти П.І.,

представники сторін не з`явилися,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Комунального підприємства «Стрийводоканал» до Стрийської міської ради про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Комунального підприємства «Стрийводоканал» (далі - КП «Стрийводоканал», позивач) до Стрийської міської ради (далі Стрийська МР, відповідач) в якій позивач з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 31.07.2019 (вх. № 27449) просить суд: визнати протиправною бездіяльність Стрийської міської ради, яка полягає у не вирішенні з вересня 2018 року питання проведення тарифів на водопостачання та водовідведення КП «Стрийводоканал» до рівня забезпечення відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат останнього, пов`язаних із наданням ним послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення, та зобов`язати Стрийську міську раду вирішити дане питання у встановленому порядку.

Ухвалою судді від 19.07.2019 відкрито провадження в адміністративній справі

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на думку позивача, має місце протиправна бездіяльність з боку Стрийської МР, яка полягає у не вирішенні питання приведення означених тарифів на водопостачання та водовідведення КП «Стрийводоканал» до економічно обґрунтованого рівня у встановленому порядку. Зазначає, що 24.09.2018 звернувся із заявою до Стрийської МР щодо необхідності затвердження нового тарифу на послуги з центрального водопостачання та водовідведення, яка залишена позивачем без розгляду у зв`язку з чим позивач вимушений далі проводити нарахування вартості наданих житлово-комунальних послуг за тарифом встановленим НКРЕКП від 01.10.2016, який не покриває витрати підприємства в зв`язку із зростанням ціни на електроенергію, палива, зростанням прожиткового мінімуму, заробітної плати та інших статей витрат, які впливають на собівартість тарифу.

З посиланням на зміну методики розрахунків за споживання та розподілення електричної енергії з 01.01.2019 в зв`язку з набранням чинності Закону України «Про ринок електричної енергії», позивач зазначає що передоплата є обов`язковою згідно термінів вказаних в договорі. В разі не виконання умов договору буде застосовуватися пеня у розмірі подвійної ставки НБУ від суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати.

Також позивач зазначає, що Стрийська МР за результатами розгляду повторної заяви позивача від 16.04.2019 із вимогою встановити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення на 2019 рік, замість вирішення даного питання, винесла на обговорення встановлення рівня таких тарифів на громадське слухання, що на думку позивача, не відповідає встановленому законом порядку.

Від відповідача відзиву, заперечень та пояснень по суті спору на час розгляду справи до суду не надійшло.

В судове засідання сторони не з`явилися, були належним чином повідомлені про дату час та місце розгляду справи. Про що свідчить наявна в матеріалах розписка. Клопотань про відкладення розгляду справи чи про розгляд справи без участі представників сторін до суду не надходило.

У зв`язку з цим суд, керуючись ч. 6. ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), здійснює розгляд справи за наявними матеріалами.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Всебічно та повно дослідивши докази наявні у справі судом встановлено наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

24.09.2018 КП «Стрийводоканал» звернулося із заявою до міського голови м. Стрия №104/15 про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення разом із відповідними розрахунками та додатками.

Як вбачається із листів КП «Стрийводоканал» до міського голови м. Стрия від 18.12.2018 з вих №150/15, від 08.01.2019 вих.№01/1.5, від 04.03.2019 вих.№41/1.5, та від 16.04.2019 вих. №89/1.5, під час розгляду поданих із заявою від 24.09.2019 розрахунків відділом економіки були вказані зауваження щодо тарифу (в частині статті витрат по паливно-мастильних матеріалах). Підприємство зазначає, що врахувало всі зауваження та провело перерахунок тарифу в сторону зменшення про що повідомило в листі від 15.11.2018 №125/1.5, також інформація про зміну тарифу опублікована в засобах масової інформації.

16.04.2019 КП «Стрийводоканал» звернулося повторно із заявою №90/1.5 до міського голови м. Стрия про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2019 рік із розрахунками та додатками згідно процедури встановлення.

Міським головою м. Стрия 19.06.2019 було видано Розпорядження №64 Про заходи з підготовки громадських слухань, щодо встановлення тарифів на водопостачання та водовідведення КП «Стрийводоканал» в м. Стрию. Розпорядженням постановлено враховуючи ініціативу громадських організацій та відповідно до Положення про громадські слухання в м. Стрий, Львівської області, затвердженого ХХХІ сесією УІ демократичного скликання від 23.06.2015 року провести громадські слухання щодо встановлення тарифів на водопостачання та водовідведення КП «Стрийводоканал» в м. Стрию.

Позивач вважає, що у зв`язку з набранням чинності 19.05.2017 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення затверджених Постановою НКРЕКП від 22.03.2017 №307, господарська діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення КП «Стрийводоканал» в тому числі в частині встановлення тарифів не підпадає під державне регулювання НКРЕКП. Водночас зазначає, що згідно п. 1.5 Ліцензійних умов для суб`єктів господарювання, які не відповідають вказаним критеріям, встановлення тарифів здійснюється органами місцевого самоврядування. Також з посиланням на ст. 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» вказує що затвердження порядку формування тарифів на послуги встановлюються органами місцевого самоврядування. Враховуючи викладене позивач вважає бездіяльність Стрийської МР щодо не встановлення відповідних тарифів стосовно КП «Стрийводоканал» протиправною, у зв`язку з чим і звернувся до суду з цим позовом для зобов`язання відповідача вирішити дане питання у встановленому порядку.

Згідно положень ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд зобов`язаний перевірити дотримання вказаних критеріїв суб`єктом владних повноважень при прийнятті оскаржуваного рішення, вчиненні дій чи допущенні бездіяльності.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Засади організації та діяльності, правовий статус і відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначено Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі - Закон України № 280/97-ВР).

Так, в силу положень частини першої статті 10 Закону України № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до частини першої статті 11 цього Закону виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Частинами першою та третьою статті 12 Закону України № 280/97-ВР передбачено, що сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об`єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.

Сільський, селищний, міський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях.

У свою чергу повноваження сільського, селищного, міського голови визначено статтею 42 Закону України № 280/97-ВР.

Так, в силу положень частини четвертої цієї статті, сільський, селищний, міський голова, зокрема, організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету; скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради; представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства.

До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, встановлення в порядку і межах, визначених законом, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), транспортні та інші послуги (підпункт 2 частини першої статті 28 Закону України № 280/97-ВР).

Процедуру встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення затверджено Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 24.03.2016 № 364 (далі Постанова № 364).

Ця Процедура застосовується НКРЕКП при встановленні тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення і поширюється на суб`єктів господарювання, які отримали у встановленому законодавством порядку ліцензії на провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення та ліцензування діяльності яких здійснюється НКРЕКП.

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення затвердженні Постановою НКРЕКП від 22.03.2017 № 307.

Згідно пункту 1.4. цих Ліцензійних умов національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), здійснює ліцензування господарської діяльності з централізованого водопостачання (виробництво та/або транспортування та/або постачання питної води споживачам) та/або водовідведення (відведення та/або очищення стічної води) у разі, якщо системи централізованого водопостачання та/або водовідведення суб`єктів господарювання розташовані в одному чи декількох населених пунктах у межах території однієї або більше областей (включаючи місто Київ), сукупна чисельність населення яких становить більше ніж сто тисяч осіб та обсяги реалізації послуг яких становлять відповідно: з централізованого водопостачання - більше ніж триста тисяч метрів кубічних на рік; з централізованого водовідведення - більше ніж двісті тисяч метрів кубічних на рік.

Обласні та Київська міська державні адміністрації здійснюють ліцензування господарської діяльності з централізованого водопостачання (виробництво та/або транспортування та/або постачання питної води споживачам) та/або водовідведення (відведення та/або очищення стічної води) для суб`єктів господарювання, що не підпадають під критерії регулювання НКРЕКП, визначені пунктом 1.4 цих Ліцензійних умов (пункт 1.5. Ліцензійних умов).

З вищезазначеного вбачається, що Ліцензійними умовами покладено на обласні та Київську міську державні адміністрації виключно ліцензування суб`єктів господарської діяльності.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензування - засіб державного регулювання провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, спрямований на забезпечення реалізації єдиної державної політики у сфері ліцензування, захист економічних і соціальних інтересів держави, суспільства та окремих споживачів.

У вищевикладеному не знаходить підтвердження покликання позивача на те Ліцензійними умовами передбачено, встановлення тарифів для суб`єкта господарювання органами місцевого самоврядування.

Водночас, слід зазначити, що в умовах постійного зростання основних складових тарифів, зокрема, мінімальної заробітної плати, вартості електричної енергії, реактивів, паливно-енергетичних та інших матеріальних ресурсів, тарифи, які були затверджені органами місцевого самоврядування, протягом багатьох років не переглядалися і, тому, виникла невідповідність діючих тарифів фактичним витратам для вироблення (створення) послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Це, в свою чергу, негативно відобразилося на діяльності суб`єктів господарювання, стані систем централізованого водопостачання та водовідведення, якості надання послуг споживачам, функціонуванні галузі в цілому.

Отже, приведення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення до економічно обґрунтованого рівня є необхідним заходом для належного функціонування підприємств водопостачання та водовідведення, зокрема, для здійснення розрахунків за електроенергію, оплати податків та забезпечення споживачів якісними послугами з постачання питної води, водовідведення.

Згідно з вимогами чинного законодавства виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів. На сьогодні такими уповноваженими органами є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та органи місцевого самоврядування.

Так, згідно з вимогами Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», НКРЕКП встановлює тарифи на комунальні послуги (тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення) лише тим суб`єктам природних монополій та суб`єктам господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких здійснюється НКРЕКП. У свою чергу, органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на комунальні послуги для решти підприємств, які не підпадають під регулювання НКРЕКП.

Щодо можливості проведення громадських слухань для встановлення чи зміни тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, то позивач зазначає, що така не передбачена Законом України «Про житлово-комунальні послуги» в редакції станом на 2007 рік та Порядком формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 р. № 291).

Проте, що до цього твердження позивача, суд вважає на необхідне зазначити, що відсутність прямої вказівки закону на необхідність проведення громадських слухань, не забороняє суб`єкту владних повноважень діяти відповідно до норм внутрішніх розпорядчих документів, зокрема Положення про громадській слухання в місті Стрий Львівської області затвердженого Рішенням Стрийської міської ради №676 від 23.06.2015.

Однак, станом на день розгляду справи, на офіцііному веб-сайті Стрийської МР розміщене повідомлення доступне за посиланням (http://stryirada.gov.ua/news/?topicid= n_view&num= 201907191 &nn=3188) зі змісту якого вбачається, що громадські слухання щодо встановлення тарифів на водопостачання та водовідведення КП "Стрийводоканал", заплановані на 17-00 год. 25 липня 2019 року в приміщенні Народного дому (м.Стрий, вул.Народна,8), проводитись не будуть у зв`язку із змінами у чинному законодавстві.

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до частини другої статті 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Відповідно до п. 1 ч. IV Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення Затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12 вересня 2018 року № 239, у разі відповідності заяви та доданих до неї документів вимогам, установленим цим Порядком, а також відповідності розрахунків тарифів формам, встановленим органами місцевого самоврядування (а у разі розрахунку двоставкових тарифів на теплову енергію та комунальні послуги - формам, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 03 грудня 2012 року № 605, (зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 грудня 2012 року за № 2136/22448), їх розгляд здійснюється протягом одного календарного місяця з дня отримання відповідної заяви (з дня її реєстрації).

Крім того даним Порядком визначено, якщо заява та додані до неї документи не відповідають вимогам цього Порядку, а розрахунки тарифів - формам, встановленим органами місцевого самоврядування (а у разі розрахунку двоставкових тарифів на теплову енергію та комунальні послуги - формам, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 03 грудня 2012 року № 605 (зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 грудня 2012 року за № 2136/22448), заява залишається без розгляду, про що орган місцевого самоврядування письмово повідомляє заявника протягом десяти робочих днів з дня надходження заяви (з дня її реєстрації) з чітким обґрунтуванням причин такої відмови і посиланням на відповідні нормативно-правові акти.

У матеріалах справи відсутні докази того, що відповідачем розглянуто у встановлений законодавством строк та спосіб заяви позивача про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення і прийнято за результатами такого розгляду вмотивовані рішення.

З урахуванням дани обставин, суд приходить до висновку про те, що відповідач уникнув свого обов`язку щодо належного розгляду заяв позивача, а тому він же і повинен виправити свою бездіяльність, що цілком відповідає Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію і практику Суду як джерело права.

В рішенні Європейського суду з прав людини в справі "Рисовський проти України" (Заява № 29979/04 пп.70,71) суд підкреслив особливу важливість принципу "належного урядування". Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб. Зокрема, на державні органи покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (п.70 рішення). Принцип "належного урядування", як правило, не повинен перешкоджати державним органам виправляти випадкові помилки, навіть ті, причиною яких є їхня власна недбалість …Іншими словами, державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов`язків. Ризик будь-якої помилки державного органу повинен покладатися на саму державу, а помилки не можуть виправлятися за рахунок осіб, яких вони стосуються (п.71 рішення).

Адміністративний суд не обмежений у виборі способів відновлення права особи, порушеного владними суб`єктами, а вправі обрати найбільш ефективний спосіб відновлення порушеного права, який відповідає характеру такого порушення.

Таким чином, належним способом захисту, необхідним для поновлення прав позивача є зобов`язання повторно розглянути заяви позивача про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення із прийняттям відповідного рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Частиною 2 статті 77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем не надано жодних доказів на спростування тверджень позивача щодо допущення протиправної бездіяльності щодо не розгляду по суті заяв КП «Стрийводоканал».

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими в частині, а тому позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до платіжного доручення від 16.07.2019 №4470 при поданні позовної заяви позивачем сплачено 3842, 00 грн. судового збору.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. Тобто слід стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір в сумі 960,50 грн.

Проте враховуючи, що відповідно до заяви про уточнення позовних вимог, позивачем було зменшено позовні вимоги то судовий збір у сумі 1921, 00 також підлягає поверненню на користь позивача з Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 139, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд,

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Стрийської міської ради Львівської області, яка полягає у не вирішенні з вересня 2018 року питання проведення тарифів на водопостачання та водовідведення Комунального підприємства «Стрийводоканал» до рівня забезпечення відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат останнього, пов`язаних із наданням ним послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення.

Зобов`язати Стрийську міську раду Львівської області повторно розглянути заяви Комунального підприємства «Стрийводоканал» про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення від 14.09.2018 №104/1.5 та від 16.04.2019 №90/1.5 з прийняттям відповідного рішення.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь Комунального підприємства «Стрийводоканал» (82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Нижанківського, 49; ЄДРПОУ 05432968) з Державного бюджету України судовий збір в сумі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн. 00 коп. сплачений відповідно до платіжного доручення від 16.07.2019 №4470.

Стягнути на користь Комунального підприємства «Стрийводоканал» (82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Нижанківського, 49; ЄДРПОУ 05432968) з бюджетних асигнувань Стрийської міської ради Львівської області (82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Шевченка, 71; ЄДРПОУ 26256903) судовий збір в сумі 960 (дев`ятсот шістдесят) грн. 50 коп. сплачений відповідно до платіжного доручення від 16.07.2019 №4470.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.

В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 30.09.2019.

Суддя В.М. Сакалош