
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
27 вересня 2019 року м. Київ 320/3926/19
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панової Г.В. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області
до ОСОБА_1
про стягнення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Державної фіскальної служби у Київській області з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить суд стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) - 34320,47 грн. на користь Державного бюджету, в рахунок погашення податкового боргу.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 25.07.2019 відкрито провадження у справі та постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні).
23.09.2019 на адресу суду надійшла заява представника ГУ ДПС у Київській області про заміну сторони позивача. В обґрунтування вказаної заяви представник вказав, що згідно постанови Кабінету Міністрів України № 1200 від 18.12.2018 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 682-р від 21.08.2019 Кабінет Міністрів погоджується з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства тощо.
Представник ГУ ДПС у Київській області зазначив, що фактично функції з реалізації державної податкової політики на разі виконуються Державною податковою службою України, а здійснення функцій Державної фіскальної служби припинено, тому просить замінити позивача - Головне управління Державної фіскальної служби у Київській області (код ЄДРПОУ 39393260) на правонаступника - Головне управління Державної податкової служби у Київській області (код ЄДРПОУ 43141377).
Крім того, представник ГУ ДФС просить суд прийняти до розгляду заяву про зменшення позовних вимог, в обґрунтування якої зазначив, що за час судового провадження відповідачем було сплачено 31124,70 грн. податкового боргу. Відтак, просить прохальну частину позовної заяви викласти у наступній редакції: «стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) - 3195,77 грн. на користь Державного бюджету, в рахунок погашення податкового боргу».
Розглянувши вказану заяву, слід зазначити наступне.
У позовній заяві в якості позивача вказано Головне управління Державної фіскальної служби у Київській області (код ЄДРПОУ 39393260; місцезнаходження 03680, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5а).
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
19.06.2019 Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» та утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1. Зокрема, утворено Головне управління ДПС у Київській області та установлено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р забезпечено здійснення Державною податковою службою України покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 227 функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється, з реалізацією державної податкової політики.
Наказом Державної податкової служби України від 28.08.2019 № 35 розпочато виконання Державної податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України.
Згідно з частиною четвертою статті 87 Цивільного кодексу України юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Як вбачається з витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 30.07.2019 внесено запис про реєстрацію юридичної особи - Головного управління ДПС у Київській області (ідентифікаційний код юридичної особи за ЄДРПОУ 43141377).
Відповідно до частини першої статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України, суд у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Враховуючи викладене, з урахуванням тієї обставини, що Головне управління ДПС уповноважене здійснювати повноваження та функції Головного управління ДФС у Київській області, з метою забезпечення участі у справі належної сторони, суд вважає за необхідне заяву представника ГУ ДПС у Київській області про заміну сторони задовольнити та замінити позивача - Головне управління ДФС у Київській області, на правонаступника - Головне управління Державної податкової служби у Київській області.
Щодо заяви про зменшення позовних вимог Головного управління ДПС у Київській області слід зазначити наступне.
Приписами частини першої статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Позовні вимоги викладені у заяві про зменшення позовних вимог належить розглядати за правилами адміністративного судочинства та їх подано з дотриманням правил підсудності а також надано до суду докази направлення такої заяви відповідачу по справі.
Підстави для залишення заяви без руху, її повернення заявнику, встановлені статтею 169, 178 КАС України відсутні.
Враховуючи наведене суд вважає за можливе розглянути адміністративний позов з врахуванням заяви про зменшення позовних вимог в даному провадженні.
Керуючись статтями 47, 52, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
1. Заяву представника Головного управління ДПС у Київській області про заміну сторони позивача - задовольнити.
2. Замінити позивача - Головне управління ДФС у Київській області (ідентифікаційний код 393932607; місцезнаходження: 03680, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5а) направонаступника - Головне управління ДПС у Київській області (ідентифікаційний код 43141377, місцезнаходження: 03680, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5а).
3. Прийняти до розгляду заяву Головного управління ДПС у Київській області від 23.09.2019 про зменшення позовних вимог у наступній редакції «стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) - 3195,77 грн. на користь Державного бюджету, в рахунок погашення податкового боргу».
4. Запропонувати відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали подати до суду відзив на заяву про зменшення позовних вимог/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
5. Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами
6. Запропонувати позивачу протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на заяву про зменшення розміру позовних вимог подати до суду відповідь на відзив.
7. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
8. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Панова Г. В.