
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
30 вересня 2019 року Справа № 160/4624/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді – Лозицької І.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у місті Дніпрі заяву представника позивачів про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за позовом учасників антитерористичної операції ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Дніпропетровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, Олександрівської сільської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача – Дніпровський державний аграрно-економічний університет про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, визнання протиправним розпорядження, скасування державного акта, -
ВСТАНОВИВ:
22.05.2019 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулись учасники антитерористичної операції ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 з позовом до Дніпропетровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, Олександрівської сільської ради, в якому просять суд:
1) визнати протиправними дії Олександрівської сільської ради щодо відмови у наданні учаснику антитерористичної операції ОСОБА_1 дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Олександрівської сільської ради;
2) зобов`язати Олександрівську сільську раду повторно розглянути клопотання про надання учаснику антитерористичної операції ОСОБА_1 дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Олександрівської сільської ради;
3) визнати протиправними дії Олександрівської сільської ради щодо відмови у наданні учаснику антитерористичної операції ОСОБА_2 дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Олександрівської сільської ради;
4) зобов`язати Олександрівську сільську раду повторно розглянути клопотання про надання учаснику антитерористичної операції ОСОБА_2 дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Олександрівської сільської ради;
5) визнати протиправними дії Олександрівської сільської ради щодо відмови у наданні учаснику антитерористичної операції ОСОБА_3 дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Олександрівської сільської ради;
6) зобов`язати Олександрівську сільську раду повторно розглянути клопотання про надання учаснику антитерористичної операції ОСОБА_3 дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Олександрівської сільської ради;
7) визнати протиправними дії Олександрівської сільської ради щодо відмови у наданні учаснику антитерористичної операції ОСОБА_4 дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Олександрівської сільської ради;
8) зобов`язати Олександрівську сільську раду повторно розглянути клопотання про надання учаснику антитерористичної операції ОСОБА_4 дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Олександрівської сільської ради;
9) визнати протиправними дії Олександрівської сільської ради щодо відмови у наданні учаснику антитерористичної операції ОСОБА_5 дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Олександрівської сільської ради;
10) зобов`язати Олександрівську сільську раду повторно розглянути клопотання про надання учаснику антитерористичної операції ОСОБА_5 дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Олександрівської сільської ради;
11) визнати протиправними дії Олександрівської сільської ради щодо відмови у наданні учаснику антитерористичної операції ОСОБА_6 дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Олександрівської сільської ради;
12) зобов`язати Олександрівську сільську раду повторно розглянути клопотання про надання учаснику антитерористичної операції ОСОБА_6 дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Олександрівської сільської ради;
13) визнати протиправним розпорядження голови Дніпропетровської районної державної адміністрації від 21.09.2005 року № 741-Р про передачу земельної ділянки в постійне користування Державному Аграрному Університету;
14) скасувати державний акт на право постійного користування земельною ділянкою від 16.11.2005 року, що розташована на території Олександрівської сільської ради.
Ухвалою суду від 27.05.2019 року було відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача – Дніпровський державний аграрно-економічний університет.
30.09.2019 року від представника позивачів надійшла письмова заява про залишення позовної заяви без розгляду.
В обґрунтування своєї заяви представник позивачів посилається на положення п. 5 ч. 1 ст. 240 КАС України та просить залишити позовну заяву без розгляду.
Суд, вивчивши доводи позивача, викладені в заяві про залишення позову без розгляду, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми КАС України, дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. ст. 9, 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми правами та обов`язками на свій розсуд.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
За викладених обставин та враховуючи, що позивачем подано заяву, в якій останній просить залишити без розгляду адміністративний позов, суд приходить до висновку про те, що така заява підлягає задоволенню, а адміністративний позов – залишенню без розгляду на підставі п. 5 ч. 1 ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст. ст. 44, 47, ст. ст. 240, 243, 248, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивачів про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за позовом учасників антитерористичної операції ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Дніпропетровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, Олександрівської сільської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача – Дніпровський державний аграрно-економічний університет про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, визнання протиправним розпорядження, скасування державного акта – задовольнити.
Адміністративний позов учасників антитерористичної операції ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Дніпропетровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, Олександрівської сільської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача – Дніпровський державний аграрно-економічний університет про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, визнання протиправним розпорядження, скасування державного акта – залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у строки встановлені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України окремо від рішення суду у випадку, передбаченому п. 5 ч. 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О. Лозицька