
Справа №-613/1009/19 Провадження №-3/613/447/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2019 року м.Богодухів
Суддя Богодухівського районного суду Харківської області Харченко С.М., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДФС у Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , працюючого директором ПрАТ «Первухінський цукровий завод», -
за ч.1 ст.163-1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу, ОСОБА_2 працюючи директором ПрАТ «Первухінський цукровий завод», вчинив правопорушення, а саме: порушив п.44.1 ст.44, п.198.1, п.198,3, п.198.6 ст.198, п.201.10, 201 Податкового кодексу України, що призвело до заниження нарахованої суми ПДВ до сплати на суму 52657 грн.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст.278 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів справи для доопрацювання, виходячи із наступних обставин:
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно до вимог ст.254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені ст.268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відомості з автоматизованої системи документообігу суду свідчать, що даний адміністративний матеріал щодо ОСОБА_3 ОСОБА_4 за ч.1 ст.163-1 КУпАП направлявся Богодухівським районним судом Харківської області до Головного управління ДФС у Харківській області для належного оформлення.
При цьому, в матеріалах справи постанова Богодухівського районного суду про повернення адміністративного матеріалу для належного оформлення відсутня.
Нормами діючого законодавства передбачено виготовлення лише одного примірника оригінала судового рішення, який зберігається в матеріалах справи та не може бути звідти вилучений.
Згідно ч.1 ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Отже, судом було встановлено, що Постановою суду від 27 червня 2019 року матеріал було повернуто на доопрацювання до Головного управління ДФС в Харківській області, із зазначенням необхідності усунення вказаних в постанові недоліків, які унеможливлюють розгляд матеріалу по суті. Вказана вище постанова суду виконана не була. Так, в порушення вимог ст.256 КУпАП та «Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення», затвердженої Наказом Міністерства фінансів України 02 липня 2016 року № 566, автором протоколу про адміністративне правопорушення № 38 від 26 червня 2018 року, не в повному обсязі зазначено відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, зокрема адресу проживання, дату та місце народження, громадянство ОСОБА_5 . Також, протокол не містить підпису особи, яка притягається до адміністративної відповідальності або запису про відмову від підпису протоколу, пояснень щодо змісту протоколу або відмови від його підписання, а також відсутня відмітка про роз`яснення прав і обов`язків, передбачених ст.268 КУпАП.
Крім того, в порушення ст.256 КУпАП в протоколі фактично не викладена суть адміністративного правопорушення, а зазначені лише його наслідки.
Також слід зазначити, що наявна в матеріалі копія акту перевірки надана не повному обсязі. Крім того, копія акта перевірки від 13.05.2019 року № 1612/20-40-14-22-07/00373250 не завірена у встановленому порядку.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Вищевказані недоліки унеможливлюють розгляд матеріалу по суті.
На підставі викладеного, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 підлягає поверненню для усунення недоліків.
Згідно з п. 24 ч. 5 Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 23.12.05 року визнано правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному органу для належного оформлення.
На підставі приведеного вище, керуючись ст.ст. 256, 268 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути до Головного управління ДФС у Харківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ