
Справа№
Пров. № 2-аво/409/2/19
У Х В А Л А
24 вересня 2019 року смт.Білокуракине
Білокуракинський районний суд Луганської області у складі:
головуючого судді Третяка О.Г.,
за участю секретаря судових засідань Острогляд В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за заявою ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі,-
В с т а н о в и в :
До Білокуракинського районного суду Луганської області надійшла заява ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі.
Свої вимоги заявниця обґрунтовує тим, що 19.12.2018 року Білокуракинським районним судом було видано виконавчий лист по адміністративній справі № 409/2561/17.
Повідомленням від 20.03.2019 року головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області Галушка М.В. повернув виконавчий лист без виконання на підставі п. 6 ч.4 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження». У зв`язку з тим, що на думку заявниці, виконавчий лист не відповідає вимогам, встановленим Законом України «Про виконавче провадження», вона просить виправити помилку у виконавчому листі по справі № 409/2561/17.
В судове засідання сторони не з`явилися, про дату та час розгляду заяви було повідомлені належним чином. Згідно ч. 3 ст. 374 КАС України суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. Таким чином суд розглядає справу за наявними у справі матеріалами.
Суд, дослідивши заяву та матеріали справи, встановив наступне.
Рішенням Білокуракинського районного суду Луганської області від 10.08.2018 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Білокуракинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправними та дискримінаційними дій відповідача, зобов`язання поновити виплату пенсії задоволено повністю. Визнано протиправними та дискримінаційними дії Білокуракинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області щодо невиплати пенсії за віком ОСОБА_1 з березня 2016 року. Зобов`язано Білокуракинське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області відновити нарахування та виплату пенсії за віком з 01 березня 2016 року ОСОБА_1 . Стягнуто з Білокуракинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області на користь позивачки компенсацію втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати з березня 2016 року по день стягнення компенсації (а.с.94-99).
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 05.12.2018 року рішення суду першої інстанції змінено, другий абзац резолютивної частини рішення викладено в наступній редакції: «Визнати протиправними дії Білокуракинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області щодо невиплати пенсії за віком ОСОБА_1 з березня 2016 року» (а.с.151-153).
19.12.2018 року Білокуракинським районним судом було видано виконавчий лист (а.с.171).
Згідно пункту 10 ч. 1 Розділу VII Перехідні положення справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу; пунктом 15.16 перехідних положень передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи суд видає виконавчі документи в паперовій формі.
Ч. 1 ст. 373 КАС України передбачено, що виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції. Частиною 3 цієї статті передбачено, що виконавчий лист, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Виконавчий лист, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом
Закон України «Про виконавче провадження» у статті 4 передбачає такі вимоги до виконавчого документа.
1. У виконавчому документі зазначаються:
1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала;
2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи;
4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків);
5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень;
6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню);
7) строк пред`явлення рішення до виконання.
У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
У разі пред`явлення до примусового виконання рішення міжнародного юрисдикційного органу у випадках, передбачених міжнародним договором України, такий виконавчий документ повинен відповідати вимогам, встановленим міжнародним договором України.
2. У разі якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів або проти кількох відповідачів, а також якщо належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, чи резолютивною частиною рішення передбачено вчинення кількох дій, у виконавчому документі зазначаються один боржник та один стягувач, а також визначається, в якій частині необхідно виконати таке рішення, або зазначається, що обов`язок чи право стягнення є солідарним.
3. Виконавчий документ підписується уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплюється печаткою. Скріплення виконавчого документа печаткою із зображенням Державного Герба України є обов`язковим, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, згідно із законом зобов`язаний мати таку печатку.
Дослідивши виданий 19.12.2018 року Білокуракинським районним судом виконавчий лист по справі № 409/2561/17 суд приходить до висновку, що він містить усі необхідні реквізити, передбачені ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження».
Згідно частини 1 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Заявник, звертаючись до суду із заявою про виправлення помилки вказав, що виконавчий лист, на його думку, містить помилку, проте, яку саме помилку і в чому вона полягає, заявник не вказав, навівши в якості обґрунтування наявності помилки текст постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження та навівши зміст статей КАС України.
Згідно частини 1 статті 374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
На думку суду, помилкою у виконавчому листі є, наприклад, невідповідність відомостей, вказаних у виконавчому листі матеріалам справи або описка, тобто невірно вказані дані.
Виданий виконавчий лист містить усі передбачені законом обов`язкові реквізити, не містить описок, у чому саме конкретно полягає помилка заявник чітко не сформулював, вказавши, що оскільки виконавча служба повернула виконавчий лист, то він має помилку.
Постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження, згідно матеріалів справи, не оскаржувалася.
Таким чином, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі є необґрунтованою і в її задоволенні слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження», ст.ст. 72,77, 248, 295, 373 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки – відмовити.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Донецького апеляційного адміністративного суду. В разі проголошення вступної та резолютивної частини судового рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Білокуракинський районний суд Луганської області.
Суддя Білокуракинського
районного суду Луганської області О.Г.Третяк